A középszintű matekérettségi első részében rövid feladatokat kellett megoldani, ezek általában alappéldákból állnak minden évben. Itt ugyanazok a témakörök szerepeltek, mint az előző években: vannak logikai feladatok, logaritmus, gráf, sorozat és valószínűségszámítás. A középszinten érettségizőknek ezekből leginkább a valószínűségszámítás és a koszinusztétel okozhatott nehézséget. A középszintű matekérettségi első része 10-12 feladatból állt, ezek megoldására a diákoknak 45 percük volt. A diákok ez után kapták meg az érettségi második részét.
A középszintű matekérettségi második része két feladatcsoportból állt: a II/A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmazott, ezek több részkérdésből álltak. A II/B rész három, egyenként 17 pontos feladatot tartalmazott, ezek közül a vizsgázónak csak kettőt kellett megoldania, és csak ez a kettő értékelhető.
A hosszabb feladatok többsége a legtöbb diáknak megoldható volt, de a választható példák között voltak nehezebb feladatok is. A fontos matek témakörök mind szerepeltek: síkgeometria, sorozat, statisztika, egyenlet, függvények, koordinátageometria. Idén sokkal kevesebb volt a valószínűségszámítás, mint tavaly, ez a legtöbb diáknak valószínűleg öröm.
Íme, a matekérettségi megoldásai:
Kattintsatok a feladatlapokra, és nagyban láthatjátok a megoldásokat: