Egy a Tripadvisoron is többségében nagyon jóra értékelt, hagyományos magyaros ételeket kínáló, több mint 10 éve működő pesti belvárosi étteremben történt 2014-ben, hogy majdnem meghalt egy mogyoróallergiás brit vendégük, miután az ételébe vagy a környezetébe mogyoró került. Amy May Shead története azóta lett szélesebb körben ismert, hogy a minap a This Morning című brit műsorban megjelent, és édesanyja beszámolt a Budapesten történtekről. Mint mostanra köztudott: a nő három évvel ezelőtt a kirendelt csirkés étel első falatjától rosszul lett, újra kellett éleszteni, majd gégeödémájának következtében agykárosodást szenvedett és lebénult. Ma beszéd- és járásképtelen.
Az Index.hu megtalálta az érintett vendéglőt, ahol az esetre visszaemlékező tulajdonossal és az annak idején az allergiás rohamot kapó nőt a levegőre kikísérő törzsvendéggel is tudtak beszélni. Utóbbi szerint a nő már az utcán ájult el, és bár azonnal hívták a mentőket, elsőre nem sikerült a segítséget elérni. Az akkor 29 éves nő közben szívrohamot kapott, és leállt a vérkeringése, az étterem egyik felszolgálója kezdte meg az újraélesztését. A törzsvendég, aki állítása szerint szinte végig a fiatal nő mellett volt, meglepve olvasta most a hírekben, hogy Amy May Sheadnél két allergia elleni injekció is volt, amit beadott magának, ő ugyanis ilyenre nem emlékezett.
A tulajdonos elmondta, hogy azóta sem érti, mi okozhatta ezt a súlyos allergiás reakciót a brit vendégnél. Ő a magyar rendőröktől annak idején úgy értesült, a fiatal nő még vagy harminc másik anyagra is allergiás volt. Bár furcsállja, hogy a szülők később sem keresték meg az éttermet azzal, hogy pontosan mi is történt a lányukkal, arra gyanakszik, hogy ők is sejtették: lányuknak ilyen súlyos ételallergiával nem lett volna szabad étteremben ennie. Ugyanis szakemberek szerint a mogyoró jelenlétét még akkor is nagyon nehéz kizárni a konyhákon, ha minden előírást betartanak.
Mint mondta: már az eset másnapján megjelent két nyomozó az étteremben, és kikérdezték a személyzetet. Az ügyben nem állapították meg a vendéglő felelősségét, miután a tettes kiléte sem volt megállapítható. A nyomozást 2014. július 4-én felfüggesztették; végül a család is letett arról, hogy beperelje az éttermet. Amy May Shead édesanyja ezt azzal magyarázta, hogy az étteremnek nem volt felelősségbiztosítása, Magyarországon ugyanis ez nem kötelező, csak választható lehetőség.