Mint arról beszámoltunk, egy győri nő 20 éven keresztül felvette a halott édesanyja nyugdíját. Összesen 13,7 millió forintot szerzett a csalással, pedig a nyugdíj alig 60 ezer forint volt havonta.
Amikor a szülő 1997-ben elhunyt, a lánya elhallgatta ezt a nyugdíjfolyósító előtt. Sőt, 2001-ben még egy folyósítással kapcsolatos adatközlő lapot is kitöltött, amelyre ráhamisította az halott édesanyja aláírását.
Évtizedeken keresztül senkinek nem tűnt fel a csalás, végül 2017-ben egy véletlenszerű hatósági egyeztetés buktatta le a nőt. A nyugdíjfolyósító összevetette az anyakönyvi adatokat, ekkor derült ki, hogy a szülő már nem él.
A Blikk arról ír, hogy a csalásnak több felelőse is lehet. A nyugdíjat banki vagy postai úton lehet megkapni, a győri édesanya vélhetően az utóbbi módon kapta a járandóságát, amíg élt. Egy ügyvéd szerint a postás felelősségét is vizsgálni kell, hiszen személyi igazolvánnyal vagy meghatalmazással lehet átvenni a nyugdíjat. Előfordulhat, hogy ezeket nem ellenőrizték megfelelően.
65 éves győri nő akár két évet is kaphat a visszaélés miatt. Emellett 4,8 milliót követel vissza tőle a nyugdíjfolyósító hatóság, 8,9 millió elkobzására pedig az ügyészség tett indítványt.