Aktuális

Megdobálta a barlangot a székelyföldi medvetámadás áldozata

Ezt állítja a rendőrség. A kétgyermekes édesapa belehalt sérüléseibe.

A rendőrségi vizsgálat szerint a pénteki székelyföldi halálos medvetámadás előtt az áldozat maga ment az állat barlangjához, és megdobálta a barlangot.

A rendőrségi vizsgálat eredményeiről Incze Miklós, a Hargita megyei rendőrség szóvivője számolt be az MTI-nek. Elmondása szerint a rendőrség a törvényben előírt feladatait végezve, hivatalból indított vizsgálatot gondatlanságból elkövetett emberölés miatt. A székelykeresztúri rendőrök által végzett helyszíni vizsgálat kiderítette, hogy az áldozat két falubéli társával ment ki az erdőbe, Kőrispataktól mintegy másfél kilométerre, ahol megközelítették a medve vélt barlangját. Az áldozat előbb fadarabokkal megdobálta a barlangot, majd elindult a barlang felé.

A szóvivő nem kívánt magyarázatba bocsátkozni, hogy a dobásokkal azt próbálta-e ellenőrizni, hogy a medve a barlangban van-e. Arra a felvetésre sem kívánt reagálni, hogy az áldozat maga idézte elő a vadállat támadását. Mint mondta, a rendőrség csupán a tényeket rögzíti, és átadja a dossziét az ügyészségnek, amely levonja majd a következtetéseket.

A rendőrségi helyszínelés megállapításait Fazakas Attila, a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság vezetője is megerősítette az Agerpres hírügynökségnek. A vadásztársasági vezető elmondta, az áldozat többször is hajtóként vett részt vadászatokon, és a hajtások során szerzett tapasztalatából merített bátorságot ahhoz, hogy a medve barlangjához közeledjen.

Fazakas Attila elmondása szerint a medvét felügyelet alatt tartják. Az állat a támadás óta agresszívvé vált, és a környéket figyelő vadászokra is rátámadt. Ezért kérvényezték a Környezetvédelmi Minisztériumtól a medve kilövését, a bocsainak pedig az elszállítását a balánbányai központba, ahol az árván maradt bocsokat nevelik.

Mihai Dragan, a Környezetvédelmi Minisztérium sajtóosztályának vezetője szerint a minisztériumhoz még nem érkezett kérés a veszélyes medve kilövésére. Hozzátette: a vadásztársaságnak először a Hargita megyei Környezetvédelmi Ügynökséghez kell fordulnia. A minisztérium a megyei ügynökség véleményezése alapján hagyja jóvá vagy utasítja el a kérést. Mihai Dragan szerint a minisztériumi mérlegelésnél nem játszik szerepet az, hogy az áldozat váltotta-e ki a medve támadását vagy sem; azt vizsgálják, hogy veszélyt jelent-e az állat a környezetére.

Kiemelt képünk illusztráció (Sóki Tamás/MTI)

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top