Nem hittem volna, hogy éppen a Budapest Pride felvonulásáról jövök el úgy, hogy most végre életemben először elmondhatom magamról, hogy olyat csináltam, amit valószínűleg még soha senki nem csinált. De így jöttem el a szombati buliból. Az a helyzet ugyanis, hogy alighanem
én vagyok az első ember, aki a Budapest Pride-on színes ceruzákat hegyezett.
Nem nagy dicsőség, tudom, de azért egy kicsit jó érzés belegondolni. Főleg, hogy a lila ceruzát többször is ki kellett hegyezni, ha jól emlékszem, háromszor, annyira gyorsan elkoptatták az alanyi kortárs képzőművészek, akiknek a kezébe adtuk. Ez nem valami béna szexes metafora, tényleg ez történt: kivittünk a Pride-ra egy 12 darabos színesceruza-készletet és egy köteg rajzlapot (a felhasználóbarátság kedvéért rajztáblával), plusz az utolsó pillanatban eltettünk egy hegyezőt is, hátha kell, és azóta is áldjuk az eszünket: persze, hogy kellett.
Portréfotókat készítettünk ugyanis, és mindenkitől megkérdeztük, miért van itt, illetve hogy miért érzi fontosnak, hogy itt legyen – majd a kezükbe adtuk a művészetterápiás csomagot azzal, hogy válasszanak színt, és írják vagy rajzolják le a választ. Időnk volt, a felvonuláson ugyanis az égvilágon semmi nem történt, annak ellenére, hogy sok év után először szinte teljesen kordonmentesen zajlott. Az azonnal szembe ötlő tanulságok a következők:
- két ember kivételével mindenki azonnal benne volt;
- az egyik, aki nem volt, utólag vonta vissza, mert rájött, hogy a közszereplő apja miatt necces lehet a szereplése;
- a lila ceruzát azonnal elkoptatták;
- nem foglalkoztak különösebben azzal, hogy mi volt a kérdés, inkább csak rajzolgattak-írogattak, ahogy a kedvük hozta.
Természetesen nem bántuk. Mutatjuk is az eredményt, ahol kell, szöveges segítséggel.
Boglárka és Árkágyij
Az összes barátom látni szeretném az esküvőjén, boldogan.
Brigitta és Viktória
Sokféleképpen értelmezhető közös alkotás szürke tömeggel, leszbikus párral és Keith Haring-es emberkés motívummal. Megérte tíz percet várni rá.
Vanda Imo
Utópia színes ceruzával. Ha lesz is szivárványos zászló valaha a Parlamenten, nyilván nem a tetejére tűzik majd, de értitek, na!
Csabi
Katalógusszerű identitásreprezentáció hajjal, csípővel, körmökkel és magassarkúval. A Nail, Hair, Hips, Heels egyébként Todrick Hall legnagyobb slágere, ő az American Idolban a köztudatba berobbant fekete drag queen, énekes, táncos, koreográfus, internetes reneszánsz ember.
Drag queenek léteznek, én is az vagyok. Akinek nem tetszik, az így járt!
– üzeni továbbá Csabi. Mi nem tudtuk, hogy bárki is tagadja a drag queenek létezését (jól is néznénk ki, mi is eltöltöttünk egy napot eggyel Pécsett), de hát a laposföld-hívők és az oltásellenes mozgalom korában simán elképzelhető ez is.
István
Szabad
Rebeka
Nem derült ki, hogy a „miért vagy itt?” kérdésre válaszolt ezzel, vagy csak ráírta az első szót, ami az eszébe jutott (vagy mindkettő), nem baj, így szép.
Annajuli
Annajuli digitális rajztáblával alkot, ez a munkája, félt, hogy ebből most kiderül, hogy kézi rajzban nem jó, innen üzenjük, hogy ne féljen!
Flóra
A szerelem nem ismer se nemet, se vallást, se származást. A szerelem mindenkié!
Szonja
Szivárványcsalád impresszionista körítéssel. Eltettük, egyszer sokat ér majd.
Ismeretlen
Én azért vagyok itt, mert itt mindenki igazán maga lehet, és olyan emberekkel találkozhat, akik megértik őt és egymást.
Én meg elkevertem a nevét, amiért elnézést. Ha látja, jelentkezzen!