Az éltető fény
A napenergiával működő megoldások között sokféle megközelítésből tehetünk különbséget. Az első és legfontosabb a funkciók tisztázása, így a napelem és napkollektor szerepének szétválasztása, utóbbi ugyanis csak vízmelegítésre alkalmas napenergia-gyűjtő eszköz, míg a napelem az elektromos hálózatra kötve képes részben vagy akár teljesen ellátni háztartásunkat árammal.
Hasonlóan fontos az eltérésre rávilágítani a felépítés terén is: Ugyanis a nagytáblás, tetőre szerelhető napelemek mellett a tető héjazatába simuló, úgynevezett inroof megoldás is létezik. Előbbit lakó- vagy melléképület tetejére saját tartórendszerrel telepítik, míg utóbbi napelemes tetőcserép formájában tölt be kettős funkciót. A Generon névre hallgató magyar találmányban egyesül a tradíció és a legújabb kori technológia, az időtálló betoncserepekre helyezett ellenálló szolár moduloknak köszönhetően.
Integráltan gondolkodva
Az esztétikumon túl más előnyökkel is jár, ha a tetőcserepek irányából közelítjük meg a napos kérdést. A klasszikus nagytáblás panelek tartóelemeit a cserepek alatti tetőszerkezethez szükséges rögzíteni, ami úgynevezett tetőáttöréssel jár, emiatt megnövelheti a viharkárok kockázatát. A Terrán fejlesztésével ez elkerülhető, így nemcsak, hogy biztonságosabb, de hűvös eleganciájának köszönhetően a Generonnal sikkesebb végeredményt is kapunk. A termék megbízhatóságáról tanúskodik, hogy már több mint 250 családi ház és közintézmény esetében szolgál energiaforrásként, és a beépített modulok száma meghaladja 100.000-et.