Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Távkapcsolat - meséljetek!

Torolt_felhasznalo_554422
Torolt_felhasznalo_554422
Létrehozva: 2006. október 26. 19:10

Sziasztok!

Tudom, minden eset egyedi, mindenki másként éli meg... De jó volna olvasni a véleményeteket, tapasztalataitokat, több szem többet lát. Éltetek már távkapcsolatban? Mármint olyan igaziban, ahol tényleg nagy a távolság. Hogyan éltétek meg? Mi volt a legnehezebb benne? Megérte?

Épp egy ilyen körvonalazódik nálam és erősen gondolkodom, hogy érdemes-e... A szívem meg az eszem harcol, ugyebár  

  1. Torolt_felhasznalo_270389
    Torolt_felhasznalo_270389
    2008. október 7. 11:26110.

    Sziasztok!

     

    Azért írom le a történetünket, mert higgyétek el, hogy létezik távkapcsolat, sőt, van akinél csak ez jön be. Azt szoktam a mi esetünkre  mondani, hogy: az Isten is így teremtette a kapcsolatunkat; így kezdődött, lehet, hogy így is ér véget)

    A férjemmel idestova 11 éve vagyunk házasok.

    A szerelmünk is nagyon rögös volt, hiszen féléves ismeretség (és őrült szerelem) közepette kiutasították az országból (akkor még minden hónapban bélyegeztetni kellett a határon, s ő ezt egy alkalommal elmulasztotta). Gondolhatjátok, mit éltem/éltünk át!!! Úgy éreztem magam, mint Júlia, amkor Rómeót száműzték Mantovába.

    Sokat sírtam, persze levelezgettünk, 3 havonta találkoztunk (csak Aradon), szóval már így utólag visszatekintve nagyon romantikus volt (egy barátnőm akkor meg is jegyezte: de gyönyörű, romantikus szerelem). Na, én ezt nem kívántam senkinek akkor. Nem ölelhettem meg, nem csókolhattam azt, akit a legjobban szerettem, szóval szörnyű volt.

    Közben folyamatosan azon dolgoztam, hogy kiderítsem, miként lehetünk újra együtt, immár örökre. Az egyik találkozásunk legszebb éjszakáján terhes lettem. (Gyönyörű fiam született, igazi szerelemgyerek!) Innen már szinte egyenes út vezetett az összekerüléshez: házasságkötés, gyerek, majd később lakás is lett, stb.

    Kb. 3 éves házasok lehettünk, amikor az én kedves párom a munkahelyi "jó" társaság hatására jelszót váltott: "kocsma után első a család". Állandóan panaszkodott a kevés keresetére és azt a keveset is inkább eljátszotta. Egyszóval a romantika és a boldogság pár év alatt szertefoszlott. Rengeteget veszekedtünk. Én pedig ismét nagyon szormorú voltam. Végül arra az elhatározásra jutott, hogy megpróbál külföldön dolgozni. Tudom én, hogy bántotta az, hogy csak egy "napszámos" volt, meg hogy keveset keresett, de ez még nem jogosítja fel a veszekedésre.

    2006. szeptemberében el is ment Írországba. Azóta felújítottuk a kis házikónkat, félre is tudtunk tenni, most egy új ház vásárlásán gondolkodunk, mivel Dani már nagy ahhoz, hogy velünk egy szobában legyen.

    És - mivel ritkán találkozun - (évente 3-szor) a távolság ismét megszépítette a kapcsolatunkat! Naponta hív, amikor pedig itthon van (kb. 2 hét) nagyon szeretjük egymást. Nincs veszekedés, együtt megyünk vásárolni, együtt tervezzük a jövőt.

    Ezért is szoktam mondogatni, hogy az Isten is így teremtette a mi kapcsolatunkat, hogy csak így érezzük jól magunkat. Ritkán találkozunk, de akkor ég a szerelem! Megint találunk egymásban újat, érdekeset.

    Ez az én történetem és véleményem a távkapcsolatról. A miénk - úgy tűnik - csak így működik. De működik!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_552579
    Torolt_felhasznalo_552579
    2007. január 6. 17:22109.

    Ameddig mindketten egyformán "lelkesedtek" a másikért addig nincs gond, és szerintem ez segít az egymás nélkül töltött idő túlélésében! Ja, és ne úgy gondolkodj, hogy meg kell szenvedned, mert akkor tényleg szenvedés lesz belőle!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242625 (108)
    2007-01-06  17:09
  3. Torolt_felhasznalo_242625
    Torolt_felhasznalo_242625
    2007. január 6. 17:09108.
    Köszi szépen Én is remélem igazából a kapcsolatunkban sok minden sorsszerű volt, már évek óta kinéztük a másikat magunknak és vágytunk egymásra, de csak akkor jöttünk össze mielőtt elutazott... Hát, nem egyszerű az élet, de ami értékes, azért mindig meg kell szenvedni..most gyűjtöm a "távkapcsolat"-sikersztorikat, amik erőt adnak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552579 (107)
    2007-01-06  16:52
  4. Torolt_felhasznalo_552579
    Torolt_felhasznalo_552579
    2007. január 6. 16:52107.
    Nem akarlak elszomorítani, de tapasztalataim szerint hosszú távon nem nagyon tud működni a távkapcsolat, pláne ha ennyire ritkán találkoztok. De remélem a tiéd lesz az a bizonyos kivétel! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242625 (106)
    2007-01-06  16:40
  5. Torolt_felhasznalo_242625
    Torolt_felhasznalo_242625
    2007. január 6. 16:40106.

    Sziasztok,

    láttam, hogy régen nem írt ide senki, de gondoltam, ideírom a bánatom megtaláltam az igazit, de nagyon messze tanul tőlem és még elég sokáig... Sajnos másik kontinens, így nem tudunk havonta találkozni, legközelebb nyáron látom.Már egy félévet kibírtunk, de annyira jó volt az együtt töltött idő karácsonykor, hogy most csak nézek magam elé és sírok, hogy miért nincs itt velem..Közben meg tényleg ő az igazi, imádjuk egymást és tudjuk, hogy kibírjuk...Nincs valami tippetek, hogy lehet lekötni magam, hogy ne maradjon időm gondolkozni??? főleg a hétvégék rosszak, mikor mindenki más magánéletet él... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (1)
    2006-10-26  19:10
  6. Torolt_felhasznalo_805388
    Torolt_felhasznalo_805388
    2006. november 21. 17:50105.
    Telefonszámlára nincs gond,minden nap beszélünk órákig az internetnek hála! Utazni,sajnos nem tudunk sűrűn,csak szabin lehet az meg ugye évi 4 hét de akkor mindenképp vagy ő jön vagy én megyek!!! :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_565581 (103)
    2006-11-20  21:46
  7. 2006. november 20. 21:56104.

    Nos, az én sztorim röviden: A neten ismerkedtünk meg, de alig egy óra chat után már megengedtem, hogy felhívjon, megbeszélni az első randit.

    Az első randi végén elcsattant az első bátortalan csók, illetve a nagy kérdés: A korkülönbség (másfél évvel fiatalabb nálam) és a távolság (108 km, de mindkettőnknek van kocsija, csak ő gyakorlottabb vezető) ellenére bevállaljuk? Ő mondta ki hogy igen, nekem kellett egy kis idő, hogy meggyőzzön. De sikerült neki! Júl. 6-án jöttünk össze, azóta két hétvége kivételével minden hétvégén együtt voltunk.

    Komolyabb tervek is vannak, de nem egyszerű. Ő még a szüleivel lakik, de a munkahelyén és a szűk családon kívül más nem köti ahhoz a városhoz (katonacsaládból származik, sokat költözött). Nekem már van saját lakásom, születésem óta ebben a városban élek, még a koli is kimaradt az életemből, minden és sok mindenki ideköt, viszont olyan a munkám, hogy bárhol el tudok helyezkedni.

    No de soha nagyobb baj ne legyen! December 6-án már 5 hónaposak leszünk, alig várjuk az első közös karácsonyt, aztán az első közös nyaralást, és a szülei már nagyon meg szeretnének ismerni (én már bemutattam anyuéknak).   

    Bocs, de ennyire lett "rövid"!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (1)
    2006-10-26  19:10
  8. Torolt_felhasznalo_565581
    Torolt_felhasznalo_565581
    2006. november 20. 21:46103.

    Saját tapasztalat alapján szerintem akkor éri csak meg, ha valóban összeilletek, mindkettőtök elég türelmes, van pénzetek a távol töltött időben normálisan kapcsolatot tartani (nem mellékes pl a telefonszámla, bár talán az internet miatt egyszerűbb), meg persze kibírható időnként elutazni egymáshoz. Persze aztán szükség lesz arra is, hogy tervezzétek a közös jövőt egy helyen, aminek az érdekében vagy mindkettőtöknek vagy legalább egyikőtöknek fel kell adnia a jelenlegi egzisztenciáját, barátait.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_968269
    Torolt_felhasznalo_968269
    2006. november 20. 21:27102.
    Az mindig rossz, ha elmegy a másik... Erről tudnék mesélni, pedig mi csak Mo-on belül utazgatunk, és legalább a hétvégéink biztosak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805388 (101)
    2006-11-18  23:50
  10. Torolt_felhasznalo_805388
    Torolt_felhasznalo_805388
    2006. november 18. 23:50101.
    Izgulni én sem izgulok,csak nagyon rossz hogy nincs velem,de bízom abban hogy ez az állapot nem lesz ennyire nehéz,csak 3 nap telt el azóta hogy hazament. Lehet hogy a friss "élmény" miatt ennyire nehéz.
    előzmény:
    VW (100)
    2006-11-17  22:18
  11. VW
    VW
    2006. november 17. 22:18100.

    Sziasztok,

    Nálam is most van körvonalazódóban egy távkapcsolat; nyáron ismertük meg egymást, és most, októberben találkoztunk.
    Úgy gondolom, hogy mivel már én sem vagyok annyira fiatal, ő meg még annyira sem, elég gyorsan eldől majd, hogy mi lesz velünk.
    Én nem izgulok, hogy ez évekig így marad.

    Egyébként nagyon szeretjük egymást, és én kifejezetten rosszul érzem magam, hogy nincs a közelemben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (1)
    2006-10-26  19:10
  12. 2006. november 17. 22:1299.
    Hát, ez tényleg nehéz helyzet... Nem kell feladni az életeteket egy közös jövő érdekében, max. egy kicsit módosítani kell rajta. Kitartás, előbb-utóbb biztos megtaláljátok a legjobb megoldást! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805388 (98)
    2006-11-17  12:18
  13. Torolt_felhasznalo_805388
    Torolt_felhasznalo_805388
    2006. november 17. 12:1898.
    Sziasztok!

    Kerestem minden féle fórumot,hogy kibeszélhessem magamból,amit érzek!
    Remélem itt meghallgatásra találok
    Az én storym igen kacifántos! Megismerkedtem egy Angliában élő fiúval neten keresztül. Hihetetlen jól éreztük magunkat,elöszőr chat,majd msn,majd webkamera,minden ami kell! Ahogy teltek múltak a hetek,hónapok egyre egyre jobb és jobb volt vele,mindenről tudtunk beszélgetni,és ha nem voltunk "együtt",nagyon hiányzott!
    És megtörtént,amire vártunk,eljött hozzám! Fantasztikus egy hetet töltöttünk együtt,és bár,míg nem találkoztunk személyesen,a vonzalom addíg is megvolt,de a fizikai kontktus után már biztos volt ez szerelem a javából! De még mindíg ott van az a hatalmas akadály,hogy egyikünk sincs abban a helyzetben hogy feladja az életét,így marad a távszerelem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. november 17. 10:2097.

    5 hónapja tart. Nem tudjuk mikor lehetünk végleg együtt, ez majd talán nyár környékén derül ki. Ő úgy volt, hogy itt tanulna tovább, de abbahagyta,  én sem itt sem Japánban ne élnék szívesen így aztán a végső megoldás még várat magára 
    Legközelebb 3 vagy 6 hét múlva találkozunk. Nálatok mekkora a távolság? Ha jól olvasom ti is decemberben találkoztok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (96)
    2006-11-17  07:53
  15. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 17. 07:5396.

    Szia!

    Hát, nálatok is van távolság! Tudjátok, hogy még mennyi ideig lesz ez így? Mióta vagytok együtt?

    előzmény:
    FlOoOw (94)
    2006-11-17  00:40
  16. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 17. 07:5195.
      Napi 4-5, az nem rossz! Már csak egy hónap, és találkozunk, az már mindjárt itt van, pláne, hogy én ezalatt lezavarok egy költözést, tegnap meg új munkát is kaptam a meglévők mellé (juh&eacute, el fog ez repülni. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni. Igazából kétfélére számítok: vagy megbeszéljük az ittléte végén, hogy akkor most búcsúzzunk, vagy elkezdődik valami... Nekem egyenlőre nincsenek elvárásaim, ami szerintem jó. Bár tegnap azért feldobott, hogy "élőben" gratulált a melóhoz  
    előzmény:
    jucus1979 (93)
    2006-11-16  23:11
  17. 2006. november 17. 00:4094.
    Én is távkapcsolatban élek, nálunk valóban nagy a távolság úgy egy fél földgolyó, de valójában nem ez számít , élhetne a szomszédban is a lényeg, hogy nem lehetünk együtt.   
    Mi a kapcsolattartáshoz msn-t használunk meg telefonálunk olykor-olykor és utazunk...Budapest-Japán, ami  1-2 havonta elég költséges és hát lássuk be hosszú távon nem a legmegfelelőbb megoldás de egyenlőre működik . 2 hét 1-2 hónap együtt itt vagy ott   aztán 1-2 hónap külön  .
    Egy távkapcsolat szerintem akkor működhet ha van rá remény, hogy a párok végül együtt lehetnek. Az internettel hosszú távon az a baj, hogy sokszor egy ember teljesen másnak tűnik a világhálón keresztül mint élőben és még ha régóta ismeritek is egymást ez félre értésekhez fura érzésekhez vezethet.
    Szerintem a távszerelem teljesen jól működhet ha a felek megbíznak egymásban és van remény az együtt létre.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (1)
    2006-10-26  19:10
  18. 2006. november 16. 23:1193.

    Sok sikert!Majd mesélj, hogy haladtok  

    Még valami eszembe jutott, ahogy említetted a telefonos beszélgetést...

    A távkapcsolatokban az egyik legnagyobb segítség a korlátlan és ingyenes telefonálás, úgyhogy mindenképp legyen skype vagy msn-etek, rengeteget segít! főleg hogy a webcamera is potom összeg ...  ( amúgy is ezek megtérülő kiadások   )

    Mi naponta 4-5ször beszélünk, és chatelünk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (92)
    2006-11-16  19:28
  19. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 16. 19:2892.

    De jó, hogy ti is így gondolkodtok!  

    Ma felhívott, beszéltem Vele telefonon is, nem csak a számtalan mailben... Holnapra már meglesz a repülőjegye, azt hiszem, tényleg komolyan gondolja ezt a kiruccanást    Kíváncsi leszek nagyon... Már akkor is megéri, ha utána nem is lesz belőle semmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 16. 19:2691.

    Szia!

    Szerintem a távolság vagy még jobban megerősíti a kapcsolatot (és akkor ez egy jó, stabil kapcsolat), vagy kimúlasztja az érzelmeket, akkor viszont "annyit is ért"... De lehet, hogy túlidealizálom, mindenesetre sok sikert a döntéhez, nem vagy könnyű helyzetben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (84)
    2006-11-07  15:09
  21. 2006. november 16. 13:5090.

    Azért szerintem beszélj vele már most, és szoktasd a gondolathoz, mert ha mégis februárban mész, akkor hidegzuhyanként fogja érni...Nálunk is úgy volt, hogy már hónapokkal előtte terveztük, szoktattuk magunkat a gondolathoz, és győzködtük egymást, hogy ez kihagyhatatlan lehetőség, és mikor ha nem most? , 1év nem is olyan hosszú idő, főleg ha havonta tudunk találkozni.Ez sokat segített, mert közösen döntöttük el, közösen rágtuk át.

    Persze amikor összejött, hidegzuhanyként ért..főleg mert pénteken szóltak, hogy lehet jövőhéten menni kell, aztán hétfőn reggel a munkhelyemen hívott fel délben, hogy azonnal menjek haza, mert d.u.4kor megy a gépe ...ez így elég erős volt  , de legalább nem volt időnk hosszasan búcsúzkodni, mert azt utálok, rohantunk inkább  .

    Szóval hozd fel a témát, konkrét dátumok nélkül, beszéljetek róla sokat, és ha úgy érzed maximálisan támogat, mond meg, hogy talán előbb is kezdődik.Hamarabb túl lesztek legalább rajta  

    Félni pedig ne féj, bízz magadban és benne is! Ha erős a kapcsolatotok, simán ki fogja bírni,és meg fogjátok oldani, hogy tudjatok többet találkozni.Hidd el gyorsan elrepül az az 1év!

    Ha meg nem bírj ki a kapcsolatotok, akkor jobb, ha most derül ki.Az életben sokkal nagyobb megoldásra váró problémáitok is lehetnek (betegség, anyagi gondok, akármi---bár remélem nem lesznek!) ha ezt nem tudjátok közösen megoldani, akkor azokat sem fogjátok. Egy igazi próbatétel, de az őszinte, igazi kapcsolatok kiíbrják!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (89)
    2006-11-16  09:34
  22. Torolt_felhasznalo_215822
    Torolt_felhasznalo_215822
    2006. november 16. 09:3489.
    Az egész már most olyan,mint egy hullámvasút!Februárban kéne mennem,ami nem biztos,pont ezért még nem mondtam a páromnak.Ő úgy tudja,hogy talán nyár végén,mert eleinte így volt.Csak nem merem neki előhozni,mert bár támogat ebben a történetben,de úgy érzem,jobban szeretné,ha nem mennék.
    Azt meg nem szeretném,hogy lebeszéljen,mert kihagyhatalan lehetőség!Csak attól félek,hogy nem fog kitartani mellettem!Azt meg nem tudom,hogy fogom kibírni!Én tényleg csak vele szeretnék lenni,de a közös jövőnk érdekében ezt muszály lenne megtennem!Mind1,valahogy úgy is lesz!
    De jó,hogy van ez a fórum,itt legalább kiírhatom magamból a bánatomat!
    Ha már kint leszek,biztos,hogy gyakran fogok ide látogatni!!!Köszönöm ismét a bíztató szavakat!!!
    előzmény:
    jucus1979 (88)
    2006-11-13  23:38
  23. 2006. november 13. 23:3888.

    Biztos nem lesz könnyű, és majd meglátod, olyan az egész mintha egy hullámvasúton ülnél..néha jobb, néha nehezebb, de ki lehet bírni. és sokat fogsz megtanulni magadról, a párodról, és át fogod értékelni az egész kapcsolatodat.

    Kívánom, hpogy sikerüljön, és ha majd bíztató szavakra vágysz, vagy csak egyszerűen beszélgetni akarsz, gyere nyugodtan, vagyunk itt néhányan akik hasonló cipőben jártak/járnak, érteni fogunk fél szavakból, még ha segíteni túl sokat nem is fogunk tudni, mert ezzel mindenkinek magának kell megküzdeni.

    Amúgy most én is megint egyedül vagyok, párom maradt kint, én hazajöttem 1,5hónapra nélküle családi okok miatt.Vártam hogy hazajöjjek, de azért persze már nagyon hiányzik...karácsonyig kell kibírnom valahogy   de rutinom már van, úgyhogy menni fog  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (87)
    2006-11-13  09:43
  24. Torolt_felhasznalo_215822
    Torolt_felhasznalo_215822
    2006. november 13. 09:4387.
    Köszönöm a tanácsot!
    Valahogy én is így gondolom,ahogy írtad,csak elhatározni,elindulni nagyon nehéz!De az nagy igazság,hogyha nem bírja ki a kapcsolatunk,akkor nincs is értelme ezen görcsölni!Ha viszont kibírja,akkor meg csak jobban járunk,hiszen több lesz a lehetőségem,könnyebben boldogulunk utánna együtt.A bíztató szavakat nagyon köszönöm!!!
    előzmény:
    jucus1979 (86)
    2006-11-11  23:18

Címlap

top