Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajó bérlés

dusan
Létrehozva: 2007. január 4. 12:59

Sziasztok!

Nem néztem utána, hogy van-e hasonló topic, de most nagyon érdekel ez a téma, s a sok információ között úgy érzem elveszek. Kacérkodunk a gondolattal, hogy nyár elején pár barátunkkal lemegyünk az Adriára vitorlázni. Már többhelyről hallottam én is, hogy lehet hajót bérelni egy-egy hétre.S egy csomó oldalt is találtam ezzel kapcsolatban, de nincs türelmem végigböngészni az összeset.Lehet tud nekem valaki segíteni. Voltatok már ilyenen?Béreltetek hajót?Hol lehet jót kifogni, hol szabad bérelni?Magyar cégtől vagy kintitől?Milyen tapsztalaitok vannak ezzel kapcsolatban?

Előre is köszi! 

dusan

  1. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2007. január 4. 18:3010.

    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=103070

    Ebbe n a topikban belinkeltem két index topikot, azok elég pörgősek, és tapasztalt tengeri vitorlázók vannak. Biztosan szívesen segítenek. Mi a Spliti kikötőben béreltünk, ottani cégtől. De nekünk nem kellett skipper, mert tudunk vitorlázni. Lehet skipperrel együtt is, persze úgy drágább. De kényelmesebb.  

    előzmény:
    dusan (1)
    2007-01-04  12:59
  2. 2007. január 4. 14:079.

    Azt megköszönném, ha elküldenéd! Amúgy igazad van, ettől egy kicsit én is tartok.Hiszen olyan könnyen mondunk le egy-egy meghívást, mindenféle kifogásokat gyártunk, ha már valamihez nem fűlik a fogunk! S ez egy picit nyomaszt, de tényleg így kell gondolkodni.Hogy mindenki fizessen előre, mert akkor nem hagyja ...ban a többieket.Más helyett meg azért én sem fizetek szívesen.

    De amúgy azt megtanultam, hogy két dolgot nem lehet egyszerre keresni: kifogást és megoldásokat! 

    előzmény:
    Pempem (7)
    2007-01-04  13:44
  3. 2007. január 4. 14:048.
    Akkor megnyugodtam..majd a fiúk dolgoznak! Igen, amolyan vegyes társaság menne, de azt hiszem mindenki benne van egy jó kis kalandban!Ebből nem lesz gond! 
    előzmény:
    kisharcsa (6)
    2007-01-04  13:37
  4. 2007. január 4. 13:447.
    Nekem van egy barátom aki vissz ilyen hajókat. Én is nála tanultam és vizsgáztam. Ha kell megadom a számát privibe. Azon is el kell gondolkodni, hogy egy testű vagy két testű hajót szeretnétek. Meg a szervezésnél nagyon figyelj oda, hogy hiba mondják és verik a mellüket, hogy tényleg mennek veletek. A buliba csak az van benne aki befizette a pénzt, hiszen a hajó bérleti díjának felét jó előre ki kell fizetni. Aztán kiugrani a buliból sem lehet, mert akkor a maradék részt meg a többieknek kéne kifizetnie. Szóval vigyázat ezekkel a dolgokkal.
    előzmény:
    dusan (5)
    2007-01-04  13:31
  5. 2007. január 4. 13:376.
    Mi is kezdők voltunk, sőt vagyunk ám! Azért lesz mód napozásra, ne aggódjatok Ha fiúkat is visztek akkor őket szervezik be a vitorlahúzkodásra!!! Igy úsztam meg én is Nekünk főként csak a bójákat kellett beszedni, kilógatni.. apró-cseprő női munka 
    előzmény:
    dusan (4)
    2007-01-04  13:27
  6. 2007. január 4. 13:315.

    Huu..az biztos nagyon jó lehetett!  Még nem tudom, hogy melyik megoldást fogjuk választani, de mondjuk picit az is nehezíti, hogy teljesen analfabéta mindenki a hajózáshoz.Legalábbis akikről tudok, hogy jönnének velünk.Bár lehet addig beszerzünk egy jó képű hajós kapitányt!lehet inkább tavasz lesz belőle, hogy elmegyünk, de ez persze rengeteg dologtól függ! Köszi a segítséget!

     

    előzmény:
    Pempem (2)
    2007-01-04  13:11
  7. 2007. január 4. 13:274.

    Kár..pedig süttetnénk a hasunkat..de biztos izgalmas! Majd után nézek még a linknek, köszi! 

    előzmény:
    kisharcsa (3)
    2007-01-04  13:13
  8. 2007. január 4. 13:133.

    Szia! Én már kétszer voltam az Adrián. Jó volt, kalandos. De amit tudnotok kell az az, hogy ez nem csak egy hassüttetős program  Elmagyaráznak mindent, melyik vitorlának mi a neve, mit kell csinálni, ha a kapitány kiadja a parancsot stb.. Ez afféle "aktív pihenés"  Mi a MAY Club-bal (Magyar Adria Yacht Club) voltunk. Itt az oldaluk címe, ahol találhatsz több információt:

    www.may-club.hu

    előzmény:
    dusan (1)
    2007-01-04  12:59
  9. 2007. január 4. 13:112.
    Szia! Mi rendszeresen megyünk évente legalább egyszer. Tegnap előtt jöttünk haza, mert csaptunk kint egy kis vitorlázós szilvesztert. Szerintem a hazai cégek teljesen megbízhatóak és egyszerűbb velük üzletet kötni. De ha van időd felveheted kintiekkel is a kapcsolatot a legtöbb helyen beszélnek angolul és így olcsóbb is lehet, mint itthonról intézni. A szezon kint április közepén kezdődik akkor jól megugranak az árak. Márciusba már érdemes menni, mert viszonylag jó az idő és még meg lehet fizetni. Persze sok mindentől függ az ár. A legfontosabb, hogy van-e vizsgátok. Mert bérelni csak hajóvezetői engedéllyel lehet. Ha nincs akkor bérelnetek kell egy embert akinek van ilyenje és elmegy veletek, vállalja a felelőséget és viszi a hajót. Az ár áll egyszer a hajó bérleti díjából és a kaucióból ami szintén annyi szokott lenni mint a bérleti díj, de vissza kapjátok ha épségbe viszitek vissza a hajót.
    előzmény:
    dusan (1)
    2007-01-04  12:59

Címlap

top