Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia, kényszer

Torolt_felhasznalo_497673
Torolt_felhasznalo_497673
Létrehozva: 2007. január 24. 23:44
Segítség! Anorexiás és kényszerbeteg a lányom. Évek óta nem találjuk a megfelelő kezelést Magyarországon. Fogjunk össze! Várom mindazon hozzátartozó és beteg jelentkezését, akinek ötlete, tapasztalata van akár itthon, akár külföldön.
  1. 2007. június 20. 22:3042.
    angolul tudóknak: http://www.youtube.com/user/eniwekwe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_772147
    Torolt_felhasznalo_772147
    2007. február 5. 12:2641.

    Helló EszterT!

    Túryhoz én most is járok-most épp bulimiával-, de az anorexiából kigyógyultam már! Sztem nagyon jó orvos, állítólag Ő a legjobb az országban!!! Én Pestre járok Hozzá 2hetente, de nem olyan 1Xű, mert 200 km-re lakom Pesttől.

    Próbáld meg, nem veszíthettek semmit, csak nyerhettek!  

    Jó orvos, hidd el!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (30)
    2007-02-03  00:34
  3. Torolt_felhasznalo_772147
    Torolt_felhasznalo_772147
    2007. február 5. 12:1940.

    Basszus! Azt hittem, h ez nem normáli és csak velem van így, de úgy látom, nem! Ha nem eszek eleget v éhes vagyok, én is szédülök, ingerült leszek! Most fogyózni próbálok-bár most jóval ésszerűbben!-, ezért nagyon figyelnem kell, h olyat egyek, ami nem hízlal, de telít, h ne legyek rosszul! Ami nagyon nehéz!  

    És tényleg igaz, h ha a probléma gyökerét nem találom meg, hiába a (látszat)gyógyulás, a probléma kiújulhat, súlyosbodhat!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (24)
    2007-01-28  10:01
  4. Torolt_felhasznalo_772147
    Torolt_felhasznalo_772147
    2007. február 5. 12:1039.

    Én most vagyok 20 én is átmentem az anorexián, most 1 enyhe bulimiám van és folyamatosak a depressziós periódusok!

    Én is Dr. Túry Ferencet ajánlom! Hozzá járok, gyógyulni akarok! Nem megy, mert megint fogyni akarok (ahogy felkerültem az egyetemre szeptemberben, 8 kg-ot híztam és most 60 kg vagyok &nbsp, de legalább tanácsot kérhetek, hisz Ő szakember, nagyon jó és nem esek vissza anorexiába, a bulimiából meg már-már kezdek kigyógyulni (azaz inkább tünetmentesséválni, mert gyógyulás? Ilyenből???...).

    Én bízom a Doktor Úrban! Vidd el, mert eveszítheted a lányod!!!!!

    Próbálj meg Vele beszélni, mondd el Neki, emnnyire félsz, h elveszíted, mennyire szereted... Eleinte én sem akartam, Szüleim ezzel hatottak rám! Pontosabban azzal, h nagyon fájt, Ők mennyire szenvednek! És a Barátaim!

    Komolyan: ülj le, beszélj Vele! De ne veszekedj, csak nyugodtan, még ha Ő dühös is lesz és veszekedni kezd!

    Én nem voltam bennfekvős beteg, itthon voltam vele, de emiatt kihagytam 1 évet még a gimiben. A lényeg az, h otthon nyugodt, feszültsdégmentes legyen a légkör és SZERESSÉTEK!!!!

    Nagyon remélem, h sikerül megyőznöd, jobb belátásra bírnod és elindul a gyógyulás útján! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (14)
    2007-01-26  06:09
  5. 2007. február 4. 16:3438.
    Csak remélni tudom, nem attól érezted rémesnek, hogy azt mondták, maradj benn. Meggyőződésem, hogy ez az egyetlen esélyed az életben maradáshoz. Betegségedhez képest elenyésző az a körülmény, hogy most fogsz érettségizni, az emberi élethez, egészséghez képest ez piti probléma. Fontosabb, hogy életben maradj, minthogy legyen érettségid.

    Első az egészség, gondolkodj el rajta, csak ne túl sokáig, mert késő lehet.

    Igen azt hiszem itt nagyon igazakat írsz...
    Érettségizni jövőre is tudsz, hogy halasztasz egy évet, nem hajt a tatár...
    Az valóban most egy kis apró dolog ami történik veled.
    Sokkal de sokkal fontosabb hogy lépjél, amíg tényleg nem késő...érettségid ígyis-úgyis lesz, abszolút mindegy hogy 18, vagy 19 évesen, de ha most nem az egészségeddel foglalkozol, és más dolgokat helyezel előtérbe, lehet, hogy a jövő évet sem éred meg (akkor meg felesleges volt az érettségi..)

    A szavaidból amúgy azt vettem ki, hogy belátod hogy beteg vagy és javítani akarsz. De talán valóban nem olyan sürgősen, mint ahogyan azt kellene, mert itt szerintem nagyon sürget az idő.
    Szerintem is gondolkozz el és tegyél meg mindent amitt megtehetsz, úgy gondolom én is hogy csak a befekvés segíthet egy szakember segítségével. (ha lelkileg nem kapsz ott elég erőt, akkor mellé egy pszichológust is.).
    És szerintem tedd félre azokat a dolgokat amiket fontosabbnak tartasz most (suli), amik "megvárnak" téged 1-2 év múlva is, és helyezd előtérbe az ÉLETedet, amíg nem késő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (29)
    2007-02-03  00:00
  6. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 4. 11:0037.
    Tudja valaki, hogy lehet elintézni, hogy külföldi kezelést finanszírozzon az OEP? Próbáltátok már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (36)
    2007-02-04  08:45
  7. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 4. 08:4536.
    Hahó! Sorstársak! Hol vagytok? Mi van veletek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (35)
    2007-02-04  08:17
  8. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2007. február 4. 08:1735.
    Mondhatod, hogy jól vagyok, sőt most úgy érzem nagyon jól!!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (34)
    2007-02-04  05:27
  9. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 4. 05:2734.
    Én is olvasom olykor-olykor a topicot és örömmel látom, hogy írtál. Ugyanis régebben, mikor több anorexiás-bulímiás fórumot olvastam, találkoztam a neveddel. Akkor -nem tudom, pontosan milyen régen- 21 kilóról írtál és írtad, hogy csak inni tudsz és gyümölcslevekkel próbálod táplálni magad. Hízni nem akarsz, vagy enni nem bírsz? Vagy egyiket sem?
    Hát, igen, az én szüleim azt hiszik, ha bemegyek kórházba, nagy a valószínűsége, hogy minden rendbejön. Enni fogok, vagy ha nem is, biztos segít a terápia egy kis idő után és akkor biztos fogok. Jó lenne, ha igazuk lenne, szerintem már bent lennék, ha én is így gondolnám. Csakhát a tapasztalatok... Amiket másoktól hallottam és a sajátjaim.
    Merre laksz? Priviben is megírhatod. Tényleg jó ötlet lenne beszélni, akár találkozni.
    Szia Angiee!
    Köszi a sok segítséget! Ne haragudj, hogy nem írtam Neked anno, csak amint látod, tele voltam/vagyok minden problémával, főleg a kényszerek akadályoznak sokmindenben, pl., hogy írjak. Örülök, hogy nem vagy rosszabbul -nem tudom, mondhatom-e, hogy jól- !

    Eszter
    előzmény:
    eisblumen (32)
    2007-02-03  10:53
  10. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 3. 19:1033.

    Szia eisblumen,

    Ez tényleg iszonyú lehet, mindenben igazad van, el sem tudom képzelni. Számomra ez maga a csoda, hogy 23 kilóval még annyi erővel rendelkezel, amennyit kiérzek soraidból. Minden elismerésem, tiszteletem a tied. Abban is igazad van, hogy sokban hasonlítotok a lányommal egymásra. Az a baj, hogy én is csak tapogatózom, vajon mi használhat. Én mindig hittem benne, hogy a kórházi terápiák, befekvések segítenek. Hol voltál a Túry főorvosnál? Melyik kórházban? Milyen a módszere? Mit csinálnak odabent? Mennyi ideig voltál bent?

    Bevallom, hogy túl sok ötletem nincs, én is elég kétségbeesetten állok a probléma előtt. Mindenesetre amiket itt a fórumban ajánlottak a többiek, kipróbáljuk. Olvasd végig, számomra sok új dolgat írtak. Ötleteim nekem is vannak, de azok Magyarországon kivitelezhetetlenek, meg aztán nem is vagyok szakember. Tudom például, hogy hogy működnek Amerikában az anorexiásokat kezelő klinikák és azokat a módszereket nagyon jónak tartom, dehát az nagyon drága, Magyarország pedig nem Amerika.

    Utána kellene nézni, hogy az OEP finanszírozna-e ilyen külföldi kezelést. Minél többen járunk utána, annál nagyobb az esélye, hogy megtudunk valamit.

    Az én lányom a napokban elkezdett Ensure-t és Nutridrinket inni, szerintem neked is érdemes lenne megpróbálni, sok vitamin és tápanyag van benne (300 kcal). Sokkal több okos ötletem egyelőre nincs, örülök, ha tartjuk a kapcsolatot.

    előzmény:
    eisblumen (32)
    2007-02-03  10:53
  11. 2007. február 3. 10:5332.
    Szia!Most olvastam a topicot és hihetetlen mennyi mindenben hasonlítunk egymásra a lányoddal.Én 11.éve küzdök anorexiával és kényszercselekedetek fóbiák is társultak mellé 7-8 éve.Rengeteg orvosnál jártam,legalább 18 alkalommal voltam kórházban is,de eddig semmi nem segített.Túry főorvos urat és az osztályait,módszereit sajnos volt alkalmam jó párszor megtapasztalni.160 cm és 23 kg vagyok,évek óta csak 1-2kg-t mozdul a súlyom.Enni egyáltalán nem tudok már 3.éve csak gyümölcslevet,kólát,teát fogyasztok és rengeteg cukorkát,rágót."eszek,,A gimnáziumot magántanulóként végeztem,azóta sajnos nem tudtam továbbtanulni a betegség miatt.Barátaim nincsenek,egyedül vagyok itthon egész nap.Nagyon gyenge vagyok,sokszor vagyok rosszul.Ritkán mozdulok ki itthonról,max heti 1-2 alkalommal.9 éve  nagyon rosszul alszok,általában 23 óra körül fekszek le és 2-3 óra alvás után felébredek,nappal viszont képtelen vagyok visszafeküdni.Iszonyatosan félek hogy még ennél jobban is tönkremehetek.Gondolom el tudod képzelni milyen épületes látványt nyújtok.Elöljáróban ennyit írnék magamról,nagyon örülnék neki ha írnál akár Te akár a lányod.Hátha közösen találánk megoldást,ha gondolod megadom számom vagy a mail címem is.  Üdv:Ági 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (31)
    2007-02-03  08:35
  12. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 3. 08:3531.
    Hahó! Vélemények?! Mentsétek meg Morcidorcit! Írjatok! Senki?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165641 (27)
    2007-02-02  17:04
  13. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 3. 00:3430.
    Sziasztok!
    Járt már valaki Túry Ferencnél vagy Németh Attilánál? Tudtok róluk, a módszerükről, az osztályukról véleményt mondani? Vagy csak hallottatok róluk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (29)
    2007-02-03  00:00
  14. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 3. 00:0029.
    Kedves Morcidorci,

    Az az érzésem, hogy még mindig nem értetted meg, valójában milyen súlyos a betegséged. Ha tisztában lennél azzal, hogy milyen következményekkel járhat a soványságod, akkor már rég szakemberhez fordultál volna és eszedbe sem jutna 34 kilósan a koplalás és a zsírégetés (ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy esetleg akkor csináltad ezt, amikor 10 kilóval súlyosabb voltál, hiszen akkor ugyanolyan kóros volt). Hozzáteszem egyébként, kicsit ellentmondásos a leveled, mert ugyanakkor te is látod, hogy "rettenetesen" nézel ki.

    Azt írod, hogy a tapasztalataid rémesek voltak a Balassa utcában. Mitől? Csak remélni tudom, nem attól érezted rémesnek, hogy azt mondták, maradj benn. Meggyőződésem, hogy ez az egyetlen esélyed az életben maradáshoz. Betegségedhez képest elenyésző az a körülmény, hogy most fogsz érettségizni, az emberi élethez, egészséghez képest ez piti probléma. Fontosabb, hogy életben maradj, minthogy legyen érettségid.
    Nem kell egyébként magántanulónak lenned ahhoz, hogy később le tudj érettségizni. Első az egészség, gondolkodj el rajta, csak ne túl sokáig, mert késő lehet.

    Én nagyon sok pszichiáternél jártam a lányommal, aki nálad jobb állapotban van. Meggyőződésem, hogy nem találsz felelősségteljes szakembert, aki ambulánsan vállalná a kezelésed. Azt javaslom neked, hogy minél előbb feküdj be a kórházba, hogy - mint írod - újra szép legyél, öltözködhess, és ismét modellkedhess.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165641 (27)
    2007-02-02  17:04
  15. 2007. február 2. 23:3628.
    Szia!

    Elolvastam a történetedet, és nagyon köszönöm hogy leírtad. Ugyan én nem vagyok, nem is voltam anorexiás, de sok-sok kitartást kívánok neked!
    Az már nagyon-nagyon jó jel hogyha belátod, hogy beteg vagy, hogy ebbe bele lehet halni, hogy rettentően nézel ki, és van egy cél előtted, mégpedig az, hogy újra egészséges, szép legyél, akin jól állnak a ruhák!
    Ez tisztelereméltó... Azt hiszem jó úton vagy a gyógyulás felé, szívből kívánom hogy találj egy megfelelő segítséget, ha nem is bentfekvős kórházat, de olyasvalakit aki jól foglalkozik veled - az érettségihez pedig sok sikert, biztosan jól fgo sikerülni, de szerintem elsősorban az egészésgedre koncentrálj most. Hidd el, sokkal-de sokkal fontosabb az egészséged bárminél, hiszen ha nincsen ez meg, talán életben sem lehetsz...ezért erre összpontosítsál,jó?

    Amúgy a paramétereid tényleg ijesztőek, hallottam hogy egy brazil modell meghalt pár hónapja, ő kb. veled egy magas volt, de 40 kiló...az olyanok pedig, mint a Nicole Richie, szintén nagyon ijesztőek, de ők 155-160 centisek, nem pedig ilyen magasak mint te.Komolyan nem tudom elképzelni, de azt hiszem sírva fakadnék ha meglátnálak...

    El sem tudom képzelni, hogyan nézhetsz ki, csak azt, hogy ijesztően...(bocsáss meg ezért...).

    De jó hogy azt írod "nem vittél be semmi kalóriát a szervezetedbe", vagyis ez már a múlt, és eszel, ugye?

    Hidd el, nincsen annál fontosabb mint az egészséged, ami meghatározza majd a jövő életedet, hogy lehet-e gyereked, stb...és szerintem igenis jó enni, nem egészségteleneket, csak csupa finom, egészséges dolgokat, mindenből mértékkel...

    Sok erőt, kitartást kívánok, kitartást!!

    Lilic
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165641 (27)
    2007-02-02  17:04
  16. Torolt_felhasznalo_165641
    Torolt_felhasznalo_165641
    2007. február 2. 17:0427.

    Sziasztok!

    Kedves EszterT, ahogy olvasom a lányod kálváriáját (a kórházi "befekvős" kezelésre gondolok): én pont ugyanettől szenvedek. Karácsony táján ébredtem rá, hogy az életvitelem nem normális, nem tartható. Meghalhatok. 176cm és 34 kg vagyok, sokan, akik nem látnak el sem hiszik, hogy létezem. Emellett szinte semmi kalóriát nem vittem be a szervezetembe, mindenféle trükköket találtam ki, hogy azért különféle ízeket érezhessek, ne kelljen még arról is lemondanom. Mindennap edzek, kb. 30-35 perc cardio-t, ami ugye zsírégetés, plusz egy kicsi izomerősítés, de főleg hasra. És rettenetesen nézek ki. Minden csontom kiáll, az arcom is kezd csontvázzá válni, pedig korábban modellkedtem (az előző évben, amikor még nem voltam ilyen sovány), de munkát már nem kapok, az anorexia miatt. Változtatni szeretnék, ezt a lépést már megtettem. Az evéstől való bűntudatomon viszont nagyon nehéz felülkerekedni. Ezért kerestünk orvosi segítséget. Múlt pénteken voltam a Balassa utcai neurológiai intézetben. A tapasztalataim rémesek. A doktor úr (nevet szándékosan nem írok) már aznap "ott akart fogni". Anyukám ezt nem engedte, én pedig borzasztóan megrémültem. Kijelentettem, hogy semmiképpen sem megyek be a kórházba "lakni". A csoportterápiával még csak-csak megbarátkkoznék (nem esik nehezemre másoknak is beszélni a betegségemről), de befeküdni, azt nem. Anyukám is azt hitte, hogy ambulánsan fognak kezelni, tehát ő sem tudhatta előre, hogy ez lesz. Ráadásul érettségi előtt állok, eddig jól alakultak az eredményeim, nem akarnék magántanuló lenni emiatt, pedig 4-6 hétig azt mondták minimum(!) bent kéne lennem.

    Ennek fényében egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez lenne a helyes megoldás, és ha tudna valaki itt a fórumon (priviben is) ajánlani olyan anorexiára specializálódott pszichoterapeutát, aki - nagyon fontos - ambuláns kezeléssel elvállalna, az legyen szíves írjon nekem, mert szeretnék meggyógyulni, újra szép lenni,  öltözködni (mert a ruhák most nevetségesen festenek rajtam) és modellkedni is, de ehhez lehet, hogy szükség van szakember segítségére.

    bocsi, hogy ennyit írtam, de jó elmondani a problémát olyan közegben, ahol nem idegenkednek tőle és ismerik kicsit a betegség velejáróit, mint érintettek ill. családtagok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. február 1. 23:0926.

    Sziasztok,

    Folytatom a kálváriát, ha érdekel még valakit. Eszter lányommal voltunk Németh Attilánál, aki azt javasolta, hogy vegyen részt a klinikákon - merthogy ő már ott dolgozik - egy terápiás csoportban, indulnak 2 hetes és négy hetes csoportok. Csakhát ez is olyan, hogy be kell feküdni. De ami szimpatikus, hogy nem a pszichiátriai betegekkel vannak együtt. Azt mondta, hogy utána elképzelhető a nappali kórház, aminek tulajdonképpen az a lényege, hogy nappal felügyelet alatt van. Most várunk arra, hogy Eszter hogyan dönt. Egyelőre annyit mondott, hogy kutassuk fel a Hellinger terápiát és keressünk asztrológust. Mit javasoltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (25)
    2007-01-28  14:31
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. január 28. 14:3125.
    Igen, tökéletesen így van velem is.... sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (24)
    2007-01-28  10:01
  19. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2007. január 28. 10:0124.

    Nekem a napi három étkezés az fix. Akkor mindig megadott időpontokba eszem és így nincs gáz. Néha beiktatok közben egy-két gyümit, vagy egy kis nasit, ha érzem, hogy a három nem elég. De, ha kimarad a vacsi, vagy valamelyik étkezésre nem eszem bőségesen, akkor jön a szédülés, lilulok, iszonyatos fázás, ingerültség, annyira kimerülök ilyenkor, hogy szó szerint sírhatnékom lesz.

    Régen simán elvoltam egy joghurton és egy almán egész nap, most meg muszáj ennem. Hiába, már sose leszek olyan, mint előtte! Ezt meg kell szokni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379594 (23)
    2007-01-28  09:52
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. január 28. 09:5223.

    Szia! Írod, hogy rosszul leszel , ha kihagysz egy étkezést... sajnos én is, míg azelőtt simán elvoltam napi háromszori étkezéssel, vagy akár kevesebbel, ma már azonnal ennem kel, ha kicsit is megéhezek, különben fizikailag is rosszul leszek, ájulásig, és valamiféle pánik is rámtör.

    Nem múlik el nyomtalanul ekkora pusztítás a szervezetben.....  És sajnos ez nehezíti meg nekem azt is, hogy tényleg normálisan egyek, mert teljesen ki vagyok szolgáltatva a gyomorsavnak és az első éhség-jeleknek. Te hogy csinálod? Rendszeresen eszel szabályos időközönként, vagy ugyanabban az időpontban minden nap, vagy csak akkor, ha megéhezel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (18)
    2007-01-27  09:06
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. január 28. 09:4622.

    Szia! Én is anorexiás voltam ezelőtt 6 évvel.... pszichológus, autogén tréning és szülői segítséggel tudtam kijönni belőle, úgy, hogy akkor kiemeltek az addigi környezetemből (egyetem miatt másik város, kollégium, legjobb barátnőben, barátnőkben való életre szóló csalódás, stb.). Aki rám néz, azonnal rávághatja, hogy teljesen meggyógyultam, sőt, mert most nemhogy sovány, hanem kifejezetten molett vagyok...  Persze nem ez a lényeg, hanem az, hogy gyógyulásomnak az a tanulsága, hogy bár a kezelés elején az a cél, hogy életben maradjon a beteg és hízzon annyit, hogy a szervezete utána már tudja regenerálni magát, de végső soron az okot kell kezelni, mert különben az evészavar úgyanúgy megmarad, ha más nem, a fejben, vagy más, esetleg épp ellenkező előjelű evészavarban.... nekem a másik végletben, az evésben. És amit ilyenkor, már egészségesebb kinézettel gondol magáról az ember, az majdnem ugyanaz, mint amit az anorexiás betegsége kezdetén és aközben. Mondhatnám úgy is, bármikor újra bele lehet esni.

    Szóval emberfeletti megpróbáltatás ez a szülőknek is, és nagyon körültekintőnek kell lenni, és fontos, hogy amikor majd a testtömegindex eléri a normál értéket, akkor sem szabad teljesen megnyugodni, maga az ok, az önmagával való elégedetlenség, szorongás, néha önutálat, néha valamiféle bosszú a környezettel szemben még azután is hosszú időn át megmaradhat, és ezt kezelni kell.

    Én Pécsett élek, de valamilyen formában szívesen felveszem a  kapcsolatot a Lányoddal, ha úgy érzitek, tudok segíteni valamiben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (1)
    2007-01-24  23:44
  22. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2007. január 28. 08:5421.

    Szia!

    Szívesen taliznék Vele! Remélem ő is benne van! Írok privit, ott meg tudunk beszélni mindent!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (20)
    2007-01-27  16:59
  23. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. január 27. 16:5920.
    Ja, persze azt elfelejtettem mondani, hogy én vagyok a Piroska és Eszter a lányom, csak az ő felhasználó nevével léptem be, egyébként mindent lát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (19)
    2007-01-27  16:57
  24. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2007. január 27. 16:5719.
    Szia,
    Köszi mindent. Te merre laksz? Mi most Érden, Budapest mellett. Nincs kedved találkozni a lányommal?
    Arra is gondoltunk, hogy célszerű lenne valami klubfélét összehozni, ahová olyanokat hívnánk meg, akik hasonló problémákkal küzdenek, illetve küzdöttek, de már meggyógyultak. Mi a véleményed?
    Piroska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (18)
    2007-01-27  09:06

Címlap

top