Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik- a lelki oldal!

Torolt_felhasznalo_623521
Torolt_felhasznalo_623521
Létrehozva: 2007. július 6. 10:02

Sziasztok!

Ide várok minden lombikost, vagy akik előtte vagy akár utána vannak és már van baba, hogy segítsük egymást , ki hogy "élte-éli" túl a lelki megpróbáltatásokat!Mert egy dolog hogy az ember gyógyszerekkel, pihenéssel, minden feltételt meg akar adni, hogy a baba jöjjön, de mindemögött nehéz lelki folyamatok vannak, amit még a közelebbi család sem ért meg.

Beszéljük meg ezeket, adjunk tanácsokat egymásnak , hogy tudja a kapcsolat sérülés nélkül megúszni ezeket a gondokat!

Minden tapasztalatot, tanácsot, történetet okulásként szívesen várok, gyűljünk ide!

  1. 2009. november 12. 22:283107.

    Nagyszeru! Akkor amikor jobban vagy, es nem kell fekudnod, meg nem esik stb, szivesen latunk :)

     

    Mikorra is vagy kiirva? 

    előzmény:
    barbo1975 (3106)
    2009-11-11  18:44
  2. 2009. november 11. 18:443106.
    Bogi, ez egész másmilyen mint az enyém.
    Nagyon megköszönném, ha kölcsön adnád.
    Legalább egy újabb indok a talihoz ;-)

    Most pl, néha kemény kis dudor van a hasam egy-egy részén. Először paráztam ,hogy keményedik a hasam, de belülről nem érzem ezt, szerintem az egyikük a hátát /popsiját dugja ki :-)
    előzmény:
    mbogica (3105)
    2009-11-11  16:28
  3. 2009. november 11. 16:283105.

    Hehe, meg nem erzed annyira :) varj meg egy par honapot!!! En a vegen lattam az egesz kis labukat meg fenekuket kivulrol,  ahogy atrendezodtek odabenn :)))

      

    http://www.bebeco.co.uk/theraline-caesarean-belt- 409-p.asp

     

    nekem ilyen van, ez kifejezetten csaszar utanra van, nekem nagyon bejott

     

    Tatu, gratula az uj elethez!!! Orulok, hogy az uj pasi, edes es aranyos :) 

    előzmény:
    barbo1975 (3104)
    2009-11-11  11:46
  4. 2009. november 11. 11:463104.
    Bogi, ez ilyen tépőzáras bandázs szerű valami? Mert egy kedves barátnőm adott nekem kölcsön ilyesmit... de nem tudom csaszi után is használható-e

    Tatu örülök neked nagyon. Igen, tuti császár lesz, mert ugye nekem van ez a kellemes herpeszem, és ha az lappangana épp a szülésnél, elég nagy bajt okozhatna babáknál. Bár vicc, mert tuti lelki okok miatt jött elő mindig, amióta babákat várok, nem hallottam hírét sem :-)De mondjuk ikreknél úgyis valószínűbb a császáros verzió.

    tegnap voltunk uh-n, bár képet nem kaptunk, jól vannak a lnyok, nagyon boxolták egymást odabent.. :-) Engem kímélnek azért szerencsére :-) (vagy még nem olyan erőteljes??,))

    előzmény:
    mbogica (3102)
    2009-11-09  21:02
  5. 2009. november 11. 10:573103.

    Sziasztok!

     

    Barbó:

    szép nagy a pocak, csini vagy, ikreknél azért több hízás a megengedett. Tutti, h császár lesz? Melyik kórházba fogsz szülni végül?

     

    Ágó:

    miféle endoszkópos műtét??? lemaradtam erről, a 3 gyerekszobába biztos lesz lakó, akár ikrek is jöhetnek majd. Grat. az építkezéshez, pest környékén valahol?

     

    Anyukák: babák hatalmas nagyok és szépek, szinte most születtek.

     

    Mi/én jól vagyok, élvezem a (fél)szinglilétet, most újítom fel a lakásomat és hó végén átköltözöm végre (anyumnál laktam eddig), cicámat is elhoztam nemrég úgyhogy ex-szel lezárva minden.

    Új pasi édes, aranyos, imádom-:))))

     

    Barátnőm elment a Kaáliba a B.A. dokihoz és nem túl elégedett vele, lehet váltani vajon intézeten belül? megmaradt az 5 lombik ugye?

    előzmény:
    Ágó12 (3100)
    2009-11-05  18:52
  6. 2009. november 9. 21:023102.

    Ago, szoritok Nektek!!!!!

     

    Barbo, nagyon csini a pocak! A sulyod miatt ne aggodj, majd lemegy, ha megvannak a lanyok ;) latod, rajtam sem maradt sok... :) akartam mar kerdezni, hogy kellene-e neked csaszar utani ov? nekem van egy, ami nagyon jo, ha gondolod, szivesen neked adom :)

     

     

    előzmény:
    barbo1975 (3101)
    2009-11-06  07:56
  7. 2009. november 6. 07:563101.
    sziasztok!

    Ágó, de jó, hogy itt vagy te is, és adsz egy kis életjelet magadról! Nagyon nagy fejlődés, hogy ezt a lépést megtetted, gratulálok hozzá. Egyébként a hormonjaid/ ciklusod, hogy áll???

    Tatu, jól megvagytok?

    Andi, és Bogi, annyira édesek a fiúk oda vagyok teljesen!!

    A súlyom miatt ne aggódjatok, iszonyúan behoztam.. Most mértem magam épp, már plus 8 kilónál tartok.. Gondolom az első trimeszterben,a mikor még igazán csak rendeződik az ember alakja, de a babáknak nincs igazán súlyuk, akkor nem jött fel semmi.. Most is küldök egy brutál, 21 hetes képet...

    előzmény:
    Ágó12 (3100)
    2009-11-05  18:52
  8. 2009. november 5. 18:523100.

    Haho Lányok,

     

    hát én is jó régen jártam már erre, de most ugy felfordult az életunk, hogy az csak na! Persze minden jó, csak nulla időm van.

     

    Hát nekem most erre az endoszkopos mutétre kellene mennem, de már a második honap telik el, és soha nem jó a dokinak. Ugye kb egy hét van, mikor meg lehet csinálni, mindig hivom, mikor megjön az ő műtétnaptárja addigra meg már be van telve...Ha a következő ciklusban sem jön össze a beavatkozás, felhivom Kovács dokit, hogy tud-e mást ajánlani.

     

    Amugy meg mint már irtam én már beleéltem magam az örökbefogadásba, már a bromot sem szedem. A ötödik lombikot még becsületből megcsinálom, de aztán ennyi.

    Most épitkezünk, és három gyerekszobát csináltuk, nagyon szeretném, ha mind a három megtelne!

     

    Barbo - nagyon nagy a pocakod már! De hogyhogy nem hiztál semmit? Jól van ez igy?

     

    Tatu örülök, hogy jól vagytok! Nagyon szerencsés vagy ám, hogy ilyen gyorsan ilyen jó pasit kifogtál!

     

    Üdv minden babás anyukának is, Bogicának, Pnandinak!  Annyira telik az idő, hogy csak na!  

     

     

    előzmény:
    mbogica (3099)
    2009-10-08  23:26
  9. 2009. október 8. 23:263099.

    hehe Andi, jok a kepek :) latszik elveztek a fiuk a tortakat :))

     

    Nalunk is jo volt az unneples, volt kiscsaladi, nagycsaladi, babazsur :) ugyhogy jo sokszor meg lettek unnepelve, de hat igy is dukal az egy eveseknek :)))

     

    kepek..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312288 (3098)
    2009-10-07  13:41
  10. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. október 7. 13:413098.

    Na ráadásnak még néhány kép :-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. október 7. 13:343097.

    Sziasztok Lányok !

     

    Kicsit lassú a reagálás mostanában, de gondolom, azért , mert mindenkinek megvan a maga dolga.

    Kösz a gratulát és mellékelek végre néhány képet a srácokról.

    Mostanában elég bonyolultak a napjaink. Mindkét fiú megy már vagy inkább szalad, de nem ebből adódnak a nehézségek, hanem mindhárman egyszerre szeretnék anyát, egész nap . Persze ez nagyon imádnivaló, csak kivitelezhetetlen.

     

    Kivel mi újság?Barbó hol tartasz? Tatu gratula az édes pasashoz és hajrá 2010!!!!

    A múltkor említettem a HELLP-et. érintettek utánna olvastatok?

    Bogi!! Hogy vannak a fiúk, hogy bírsz velük? Szülinap milyen volt?

    Puszi és minden jó kívánság  mindannyiótoknak !

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. október 5. 15:033096.

    Sziasztok lányok!

     

    Követem néha az eseményeket ám-:))

     

    Barbó: szép nagy már a pocid, olvastam a kálváriádat met ügyben, végül hogy döntöttél? szeded végig? Grat. a lánykákhoz - nevek már vannak?

    Én a pharmafutárt hívtam fel, h mennyibe kerül most a progi.

     

    Gratula az egyéves ikreknek, nagyon szép babák és hogy elment az idő.

     

    Ágó, Hannuli, Nyulcsi?

     

    Velem minden OK, bejött a jókívánságotok mert egy nagyon édes pasit "sikerült kifogni", babaprojekt még halasztva egyenlőre.....jövőre, mert sok várakozni való időm nincs.

     

    előzmény:
    barbo1975 (3095)
    2009-09-29  16:36
  13. 2009. szeptember 29. 16:363095.

    Andi, Bogi, szülinapos fotókat kérünk!

     

    Ágó, Tatu, mi újság veletek?

    Hannuli, Nyulcsi?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312288 (3094)
    2009-09-18  21:59
  14. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. szeptember 18. 21:593094.

    Sziasztok Lányok !

     

    Én is sokáig nézegettem, hogy mindenki eltűnt és ma boldogan látom, hogy nem is !!!

    Barbó nagyon édes a pocakod, ne aggódj a súlyod miatt !

     

    Bogi ! Nektek is mindjárt szülinap !

    A mi fiaink holnap lesznek egy évesek. Lesz torta , lufik , ajándékok és remélem, hogy jó kedv is, mert mindhárom csemeténk csupa nátha egy hete.

    Ez a betegség , ami nem is az ,egy rettenet a kicsiknél szerintem. Ha szívod neki ,akkor visít és még jobban ömlik belőle a sírás miatt. Ha nem szívod akkor állandóan törölni kell, de nem jön ki ahonnan muszály, plussz azt is nagyon utálják. Aztán az orrdugulás és a cumival alvás is egy külön sztori...

    Jajj nem akarok ám panaszkodni, csak ez úgy kibuggyant belőlem.

    Egyébként Bence 10,5 hónaposan indult el, mára már nagyon ügyes, Gergő pedig a múlt hét szombaton.

    Imádják a Lilit és egymást is . Sokat birkóznak és " kergetőznek".

     

    Kivel ,mi újság ?

    Jelenlegi és leendő kismamik olvassatok utánna a HELLP szindrómának !

    Sógornőmnek kialakult szülés időpontja előtti két héttel . Szerencsére észrevették ,azonnali császár után mindketten jól vannak, de ez sajna sokszor nem így alakul.No nem riogatni akarok, csak figyelmeztetni. Én eddig erről nem is hallottam.

    Mindenkinek puszi :Andi

     

    Kivel mi újság ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 14. 22:393093.

     :) 

     

    nagyon csini pocakod van!!!!

     

    en 15 kilot szedtem fol, de nem fogtam magam vissza az evesben... ;) es 12 hetesek voltak a fiuk, amikor mar belefertem a regi csofarmerjeimbe :) igaz, mozdulni nem tudtam bennuk, de a gomb bekapcsolodott :D 

    előzmény:
    barbo1975 (3092)
    2009-09-11  13:34
  16. 2009. szeptember 11. 13:343092.

    Ejnye lányok, merre jártok?

    Bogi, köszönöm a sok jó tanácsot neked is!

    annyira szépen írsz az anyaságról, hogy persze bőgök rajta. De mindenen, legutóbb a gólon amit a magyarok 11-el a svédek ellen szereztek. Hát ezen már a párom is majdnem bőgött. Megnyugtattam, nem , nem a foci érdekel mostantól jobban, csak épp a hormonok... hehe

    Bogi, azt akarom kérdezni még , hogy te hány kilót híztál az ikrekkel?

     

    Sharan, veled mi van? rég jártál erre...

     

    Tatu, hogy vagytok? Akartam kérdezni, hogy te emlékszel mennyire jött ki egy ampulla progi? Valaki megvenné

     

    Hannuli?? Mikor lesz az öf tanfolyam?

     

    Ágó, veletek mi van??

     

    Puszi mindenkinek, nekem már őrült nagy a hasam, kilóban még mindig a kiindulásnál vagyok. Ráadásul most a met miatt kitalátlák a napi max 165 gr ch diétát. Király, most is kopog a szemem, de nem ehetek még fél óráig. Mondjuk szerintem téliszalámit, sajtot, meg párizsit fogok reggeltől estig zabálni, abban nincs ch...

    Egyébként persze nagyon jól vagyok, csak éhes....

    előzmény:
    mbogica (3091)
    2009-08-18  22:22
  17. 2009. augusztus 18. 22:223091.

    nekem meg nem alusszak at az ejszakat a fiuk..... egyszer kelnek enni, az mar kitolodott hajnalra, de tobbszor kelnek es akkor csak kezben vagy mellettunk nyugszanak meg. mi egyutt aludtunk veluk sokaig, lehet, hogy ezert hianyzik a testunk melege nekik talan?

     

    nekem szimpla egyes szopisparnam volt, kb a 12. hetig volt eleg, aztan 2 sima parnaval oldottam meg.

     

    en igeny szerint szoptattam/szoptatok, volt amikor orankent voltak a mellemen, de en szerintem megerte minden perce, amikor rajuk nezek :) meg mondjuk akkor sem volt nehez, az ejjeli szopikat mindig is elveztem a csondet es afelig alvo, bekes babaimat, akiknek annyira nagyon van ram szuksege... olyan hamar elszall ez az idoszak.....

     

    ja, en ugy emeltem fel oket, ha egyszerre sirtak, hogy kis takarora raktam oket egymas melle, es azzak egyutt nyalaboltam fol oket, es igy magamhoz tudtam oket szoritani. most mar egyszeru, mert ketoldalt ulnek az olemben :)

     

    es ahogy andi is mondta, csodalatos dolog ikres mamanak lenni!!! ketfelol kapom az oleleseket, nyalas puszikat, ketfelol kapaszkodnak a szoknyam aljaba.. :))

     

    kerdezz batran!!!! es nagyon tudom ajanlani dr william sears konyveit.... 8 gyereket neveltek fol, a felesege szuleszno, o gyerekorovos, nekem az attachment parenting volt a bibliam terhesseg alatt.... :) 

     

    előzmény:
    mbogica (3090)
    2009-08-18  22:13
  18. 2009. augusztus 18. 22:133090.

    Sziasztok,

     

    Barbo!

    en meg mindig szoptatom a fiukat, bar 6. hettol tapszerezunk is, es a 4. honaptol hozzataplalas is megvan. az elejen csak 1x ettek tapszert egy nap, aztan az 5. honaptol gyakrabban, most napi 1x szopiznak tuti, 2-3x tapiznak hozza, es ha ejjel felriadnak akkor is megszoptatom oket. meg van annyi tejem ami erre eleg, erzem is amikor tele vannak a melleim. mondjuk az elejen en fejtem is rengeteget, mert ugye egyedul voltam, es igy sokszor egyiket szoptattam, kozben a masikat magam mellet egy parnan cumisuvegeztettem a lefejtbol.

     

    na most mennem is kell pusz majd meg jovok 

    előzmény:
    barbo1975 (3088)
    2009-08-16  10:59
  19. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. augusztus 16. 16:223089.

    Szia Barbó !

     

    6,5 hónapos korukig szopiztak. Akkora már 1,5 hónapja kapták a hozzátáplálást és nem voltak hajlandóak tovább dolgozni a tejért.

    Annak idején Lili is egyik napról a másikra mondott le róla, csak Ő 8 hónapos volt akkor.

    Én is szoptataós párnával ügyeskedtem. Eleinte elég volt a szimpla , de hamar kinőtték és akkortól az ikreset használtuk.

    Kb. 2,5-3,5 óránként ettek ,nappal igény szerint, éjjel amikor az első ébredt, megszoptattam,majd felvettem a másikat is. Kb. 10 hetes koruktól átalusszák az éjszakát kivéve,ha betegek, jön a foguk...stb.

    Segítséggel könnyebb volt felvenni őket, de úgy csináltam én is ahogy Te tervezed. Nagy kaland ez az ikerbabázás! Néha nagyon nehéz , de nagyon élvezem. Mostanában is az etetés a nehéz ,mert mostanra meg egyedül szeretnének mindent. Gondolhatod, hogy hogy néz ki a konyha miután kézzel eszik a főzeléket, mondjuk ...

    Kérdezz nyugodtan , ha érdekel valami !

    puszi : Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 16. 10:593088.
    Látszik, hogy élvezik a pancsolást! Nagyon szép,kiegyensúlyozott babáknak látomőket. Tőled is kérdezem, meg Bogitól is, bár ő talán még nyaral, hogy meddig tudtad szoptatni őket? EGyütt szoptattad őket? x időnként, vagy igény szerint? Nekem a barátnőmnek az volt a gondja, hogy egyedül nem tudta őket egy-egy kézzel cicire tenni, mindig kellett segítség. Nekem azért nem lesz mindig, de már van elképzelésem hogy fogom megoldani. (francia ágyban ülök a háttámlának dőlve, egyik baba jobb, másik bal oldalon, és onnan beemelem őket a cicire/ szopipárnára. Más, van ikreseknek speciális szoptatóspárna, vagy a szimpla az?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312288 (3087)
    2009-08-15  21:50
  21. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. augusztus 15. 21:503087.

    sziasztok!

     

    Ezek nem a legfrissebb képek ,de sajna mindíg elmarad a fotók rendezése.

    Pussz  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. augusztus 15. 21:493086.

    sziasztok!

     

    Ezek nem a legfrissebb képek ,de sajna mindíg elmarad a fotók rendezése.

    Pussz  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 14. 16:293085.

    Andi, mutass majd fotókat jó??

    Tüneményesek lehetnek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312288 (3083)
    2009-08-14  07:50
  24. Torolt_felhasznalo_312288
    Torolt_felhasznalo_312288
    2009. augusztus 14. 07:513084.

    Sziasztok !

     

    Hú barbó már 11.hét ?! Élvezd minden napját ennek a gyönyörű időszaknak , mert gyorsan elmúlik :-)) és aztán még jobb lesz !

     

    Nyulcsi ! Merci nagyon édes lehet ,ahogy dumcsizik .Most akkor van mit bepótólni kaja ügyben. Mi volt a baja ?

     

    Nálunk a fiúk szerencsére két és fél hónapja nem voltak betegek és Lili sem. A srácok mindjárt 11 hónaposak Bence tegnap elindult. Nagyon örült magának,élvezte az önállóságot. Persze kb. 3 hete csak úgy volt már hajlandó közlekedni , hogy egy ujjunkat fogva szaladt ,a másik kezében pedig cipelt valamit.

    Gergő is kézenfogva sétálgat , mászni mindketten szélsebesen tudnak . Beszélni még nem sokat. Bence mondja, hogy anya ,kutyaugatás hallatán mondják, hogy vu-vu , ha éhesek akkor mennek a konyhába és kiabálják, hogy mámmá... édesek , imádom őket ! Lilinek viszont be nem áll a szája egész nap . Nagyon szereti a tesókat és készül az oviba.

     

    Hannuli nagyon drukkolok neked !

     

    Bogi !

     

    Semmi különös a szülinapokat illetően: szűk család kb. 20 fő, torta , gyertya ,lufik ( mert azt imádják),és babázás.

     

    Mindenkinek puszi : Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top