Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családon belüli erőszak

Torolt_felhasznalo_912369
Torolt_felhasznalo_912369
Létrehozva: 2007. július 7. 21:07

Sziasztok!

Ide várok mindenkit akivel sajnos megtörtént már vagy a mindennapjait ebben éli és azt is akinek barátja,ismerőse a szenvedő alany,lelki vagy fizikai terror alatt van.

milyen kiút létezik,túl lehet e ezen jutni vagy a seb egy életre megmarad?segítenek e a hivatalos szervek vagy csak homokba dugják a fejüket?

ha a férfi bántalmaz utáljátok e egy életre a többit is vagy azért idővel kiépíthető még az emberekbe vetett bizalom?

u.i.:ide tettem és nem az aktuálisba mert szeretet és gyűlölet közel állnak egymáshoz.és mert mindannyian vágyunk a szeretetre

 

 

  1. 2017. február 10. 12:43294.

    Kedves Fórumozók!

    Végzős pszichológus hallgató vagyok a Károli Gáspár Református Egyetemen. A
    szakdolgozatom a gyermekkorukban, családon belül fizikailag bántalmazott
    személyek tapasztalatairól szól. Ehhez a munkához keresek olyan személyeket, akik
    vállalnának velem egy négyszemközti interjút, és pár pszichológiai teszt
    kitöltését.

    Elérhetőségem: agnes.szigethi@gmail.com

    Az interjúval, illetve a vizsgálat menetével kapcsolatban felmerülő bármilyen kérdésre szívesen válaszolok!

    Köszönettel,

    Szigethi Ágnes

  2. 2011. december 21. 08:26293.
    Én is meglepődtem - mivel vetted rá, hogy ezt aláírja??
    előzmény:
    dani zsuzsanna (290)
    2011-12-20  17:30
  3. 2011. december 20. 20:44292.

    Az eddigi viselkedése alapján nem egészen értem, hogy mi vitte rá arra, hogy aláírjon egy ilyen megállapodást.

    Amúgy abban sem hisezk, hogy ennek így van értelme. Be fogja tartani?...

    Aki eddig úgy akart téged kivágni, hogy még a bútoraidat sem kapod meg, gyereket nem viheted el, mehetsz az utcára, aláír egy oylan megállapodást, és be is tartja, hogy balhé esetén majd ő költözik el?

    előzmény:
    dani zsuzsanna (290)
    2011-12-20  17:30
  4. 2011. december 20. 18:17291.
    nem olvastam végig, csak az utolsó 50-et.. de gondolod, egy papír megvéd egy állattól? mért nem keresel valami segítséget? be kéne adni a válást, kérni a gyermekelhelyezést nálad...
    előzmény:
    dani zsuzsanna (290)
    2011-12-20  17:30
  5. 2011. december 20. 17:30290.

    nem...

    amit leírtam az alapján,és miatt nem.felhívtam őket és mondtam hogy most nem tudok,menni

    meg kötöttünk egy megállapodást,hogy aláír egy papírt hogyha legközelebb ilyen történik akkor ő költözik el inkább,és ezt két tanu előtt aláírjuk,akár közjegyző előtt is

    ebben állapodtunk meg egyenlőre.most próbálunk nem vitázni,meg én kerülöm,ő kerül.

    ma voltunk vásárolni.

    most itt tartunk

    előzmény:
    Eperke2222 (289)
    2011-12-20  15:48
  6. 2011. december 20. 15:48289.
    Voltál tegnap megnézni?
    előzmény:
    dani zsuzsanna (287)
    2011-12-19  12:49
  7. 2011. december 19. 12:58288.

    Utolsó mondatod mindent megmagyaráz... Így van.

     

    Nem viheti el egy hónapra sehová a gyereketeket a tudtod nélkül. Körözni fogják, hiába viháncol...

    előzmény:
    dani zsuzsanna (287)
    2011-12-19  12:49
  8. 2011. december 19. 12:49287.

    az anyukám most nagyon beteg,ágyban fekszik,és most a szemével is van valami a gyógyszerektől,teljesen le van épülve.az öcsém nem egy karakán bátor fiú,és ő is 14 órákat húz le.sokszor el sem tudom érni telefonon,van egy rendőr ismerősünk,neki szólni fognak.de hát páromnak is van.szóval patt helyzet.én csak ingyenes jogi segítséget fogok tudni igénybe venni.ő nyilván hív majd ügyvédet akit fizet

    a múltkor azt mondta megteheti hogy mire jönnék a gyerekért elmegy vele nyaralni egy hónapra.aztán én kereshetem őket.mondtam hogy akkor körözést adnának ki,erre kiröhögött.

    apám nem lép,mert nem szeretne netán verekedésbe keveredni,vagy más csetepatéba.

     

    szerintem azért a legjobb megoldás az anya otthon mert ott jogi segítség is van,és védelem is.néztem olyan otthonokat amiknek a címe titkos,védelem alatt áll.meg ott a láthatás adott időben zajlik,és ott nem fenyegetőzhet senki.jgi segítségre szükségem van amúgy is a bankhitel miatt.lehetőség van tanulásra,van gyerek felügyelet ott,de onnan is járhat oviba ,iskolába.12 hónap van arra hogy az ember gyűjtögessen,talpra álljon

    szerintem a gyereknek jobb lenne,mint a verést ,ordítózást,ajtók betörését látni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-19  12:25
  9. 2011. december 19. 12:47286.
    Menj vissza a rendőrségre és ezt így add elő, ahogy ide leírtad. Nem tudok jobbat. Fogalmam sincs. Szörnyű helyzet:(
    előzmény:
    dani zsuzsanna (285)
    2011-12-19  12:40
  10. 2011. december 19. 12:40285.

    szerintem azért nem merül fel benne,mert valószínű tudja magáról hogy képtelen lenne rá ,hogy egyedül felnevelje a gyereket.a családját keresztannyát,keresztapját akarná gyámnak.mert nagyvállalkozók,mert nagy házuk van.ő úgy vélekedik hozzájuk itélnék,mert én most nem tudok még dolgozni,se lakásom,sem házam

    néha azt érzem hogy dirrekt csalt ide a házába,a falujába,mert tudta hogy itt ő bármit megtehet majd velem.

    bölcsibe,oviba sem engedte a gyereket,pedig már szeptembertől dolgozhatnék.az automat teljes mértékben kisajátította,én csak akkor tudok vele járni ha ő meg engedi

    fel vetetett velem 3 millió jelzálogkölcsönt amit az én boltomra terheltek rá,ezt az első évben elköltette velem.abból éltünk,meg kölcsön is adtam neki,kocsit vettem.számláim rendeztem,a gyerekre a szülést,különórákat,holmikat én álltam.nőgyógyászt,étkezést.

    most azzal érvel hogy most ő fizeti a rezsit,és étkezésünket.de amikor megkapom a gyest én abból járok el a gyerekkel,vagy veszek ezt azt.szóval én azt ugyanúgy beleadom

    én a terhesség 5-ik hónapjáig jártam dolgozni étterembe,és a boltomba kutyakozmetikázni,azok az összegek ugyanúgy a közösbe mentek.csináltattam az ő akkori kocsiját,fizettem rezsibe,étkezésbe

    ezekről ő ma már megfeledkezik

    én már a mostani eset után azt mondtam hogy nem tűröm tovább akkor sem ha a gyerek itt marad.erre ő azt mondta soha többé nem láthatom,mindenemben kárt fog tenni,földönfutóvá tesz

    magyarul maradok és bármikor bántalmazhat-vagy lépek reszkírozom hogy a gyereket elveszik tőlem,plussz reszkírozom hogy mindenem elégeti,netán baleset ér

    ez a két választásom van

    melyiket válasszam?mind a két esetben bántalmazhat,mindkét esetben sérül a gyerek akár maradok akár lépek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-19  11:46
  11. Torolt_felhasznalo_907450
    Torolt_felhasznalo_907450
    2011. december 19. 11:47284.

    Gratulálok.

     

     

    Kár hogy nem tanuitják az egyetemen azt, hogy mi egy család.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (282)
    2011-12-19  11:31
  12. 2011. december 19. 11:40283.

    Elég ijesztően hangzik... Nem lennék a helyedben:(

     

    Ezért kérdeztem, nincs-e rokonod, barátod, akivel haza tudnál menni a cuccaitokért és a gyerekért főleg, aki(k) mellett nem tud hőzöngeni?

     

    Nem fogja tudni kitöröltetni a feljelentésedet. Ismerőssel se. Azt nem hiszem el.

    Mondjuk az autóbalesetet igen:(

     

    Az meg, hogy odarendeli a családját, rájuk mutat és úgy dönt, hogy na ti lesztek a gyerek gyámjai??? Gondolja, hogy ezt ő dönti el? Mert? Ő nem szeretné felnevelni?? Bárki csak Te ne? Gusztustalan. Gondolom a gyerek érdeke lebeg kizárólag a szemei előtt...

     

    Másik topikban Tati hozzászólását ne vedd fel. Kicsit el van varázsolva, több ügyben is, nekem is nekem jött már, szimplán összekevert valakivel, de mire rájöttem...:) Bár látom, el is tűntél onnan.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (282)
    2011-12-19  11:31
  13. 2011. december 19. 11:31282.

    áááá..

    ugy telt mikor ilyenkor mindíg,mintha mi sem történt volna.ha ma elmentem volna az itteni anya otthonba a megbeszélt találkozóra,ide este vagy délután már be se jöhettem volna,pedig ott egyenlőre jogi és egyébb segítséget mentem volna kérni,mert ügyvédet nem tudok fizetni nincs pénzem,és látni szerettem volna milyen szállást tudnak adni..na most a rendőrségről mikor haza jöttem még itt üvöltöztünk,és megmondta ha ma elmegyek ide nem jöhetek be,se a cuccaim,se a személyes holmim,bútoraim(mindent én hoztam a házba)számítógép,két tv egyszóval semmit nem vihetek.a ruháim ki lesznek szórva az ablakon.ha rendőrökkel vagy másokkal jönnék a gyerekért akkor se adja,meg ügyvédet hív idehívja a családját hogy azok rögtön a gyerek gyámjai legyenek.minden rosszat fog tenni ellenem és a családom ellen ahol tud.állítólag a rendőrségen is van ismerőse,hogy a feljelentésemet kitöröltesse!azt is mondta hogy akár autóbaleset is érhet.

    itt tartunk most

     

    az igazság,hogy tudom bárhová megyek,ritkán enged el a gyerekkel,akkor is mindíg ellenőriz hová mentem,mikor jövök,mindíg arra jár egy ismerős..szóval ellenőrzi hová mentem.ha az anya otthonba netán el tudok majd menni,úgy kell csinálnom mintha máshová mennék és akkor oda menni

    de hogy az itteni holmim hivatalos papírjaim,bank és üzlet papírjaival mi lesz,nem tudom.mert abban kárt fog tenni az 100 százalék

    előzmény:
    Eperke2222 (281)
    2011-12-19  08:18
  14. 2011. december 19. 08:18281.

    Hogy telt a hétvége? Nem sikerült értelmesen beszélned vele? Mármint úgy értem, ő nem tudott-e véletlenül valami értelmeset is mondani...?

     

    Nincs a családban, barátaid közt olyan, aki segíthetne? Hogy ne egyedül állj vele szemben, hogy akkor viszem a gyereket, kérem a cuccaimat? Mert hogy egyedül esélytelen vagy, az 100%. Rendőröket nem kérdezted ilyen témáról? Nem tudnak ebben segíteni, hogy legalább ami a tied elvihesd? Hogy a gyerekkel mi a helyzet ilyen esetben (hivatalosan) arról fogalmam sincs. Hány éves??

    előzmény:
    dani zsuzsanna (278)
    2011-12-16  20:29
  15. 2011. december 18. 20:39280.
    Gyermek pszichot ismerek, aki komolyan vesz. Szerintem többet segíthet, mint egy ügyvéd. Meg hát... Szívesen leszek a szomszédod, ha gondolod.
    előzmény:
    ekrisztika (217)
    2011-06-19  16:10
  16. 2011. december 16. 22:00279.

    Istenem! Nagyon sajnálom.

    Szorítok érted, hogy a lehető legjobban gyere ki a dologból, és sikerüljön önálló, új életet kezdeni, lehetőleg a gyerekeddel.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (278)
    2011-12-16  20:29
  17. 2011. december 16. 20:29278.

    felírtam több számot,az ővékét is.hétfőn megyek intézni talán lakhatást

    a fenyegetést itthon már megkaptam,butoraim,holmiaim nem kapom meg,ruháim ki lesznek szórva az ablakon,gyereket nem vihetem.szüleim ,és barátaim is bele lesznek keverve.minden rosszban alám fog tenni ahol tud.szóval ha hétfőn intézkedek,ide már este nem jöhetek be és a gyereket nem vihetem ki innen

    ha nem találok helyet aludni és ő beválltja a fenyegetést,akkor lehet hogy hajléktalan szállóra próbálok menni,vagy a boltomba kimegyek és ott alszom,míg nem lesz megoldás..

    előzmény:
    Eperke2222 (277)
    2011-12-16  08:01
  18. 2011. december 16. 08:01277.

    Nagyon sajnálom. Szörnyű amit leírsz... És szégyen. A rendőrségre, az államra nézve. A férjedre nézve meg pláne.

     

    Nem olvastam vissza, lehet volt szó róla - a NANE nem tud segíteni?

    előzmény:
    dani zsuzsanna (276)
    2011-12-15  23:29
  19. 2011. december 15. 23:29276.

    ma voltam a rendőrségen

    tényleg nem csinálnak semmit..bár én ezt tudtam is hogy nem fognak,látleletre elküldtek,de onnan tovább küldtek volna másik dokihoz röntgenre és 4000 forint lett volna ha én kérem,így ők nem adtak semmit..mert nem tört el semmim,csak a szemem fölött kék,meg a kezem fáj

    feljelentésnél elmondtam három évről több mindent.azt leírták.ennyi

    mondták ha balhé van hívjam őket..

     

    na most ha balhé van,akkor általában nem tudok telefonálni,és a kocsit se tudom elvinni,mert a kulcs nem nálam van olyankor

     

    én lassan két éve nézelődöm mit léphetek és gyakorlatilag nulla.mert ez nem az én házam,mert még nem dolgozom,kereset sincs,a boltomra hitel lett felvéve,ami el is lett költve..a rendőrség semmit nem csinál..a párom meg ma kiröhögött,hogy na sokra mentél hogy feljelentettél..tudja hogy ő nyert,azt csinál amit akar,ő a király..mert erősebb és mert megteheti.a gyerekkel pedig zsarolhat

    és 2011 van ,nem a középkor..de a nőt az erősebbtől senki nem védi meg..

    előzmény:
    Kalliopé (243)
    2011-06-19  18:42
  20. 2011. július 4. 20:44275.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz, melynek címe A családon belüli erőszak, szexuális bántalmazás. Nagyon megköszönném, ha páran ki tudnátok tölteni, mert sok segítséget jelentene ez nekem. A kitöltése teljesen anoním és önkéntes. Nagyon köszönöm a segítséget!!!

    https://spreadsheets.google.com/spreadshee t/viewform?formkey=dHV4aWtmeXZkMHpnUHlZQ1VpdGd6aVE6MQ

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_967174
    Torolt_felhasznalo_967174
    2011. június 22. 20:50274.
    "Nem az apával kell foglalkozni, hanem a gyerekekkel."- ezzel is egyet értek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_967174
    Torolt_felhasznalo_967174
    2011. június 22. 20:44273.
    Szerintem nem kell nyomoznia, elég ha beírja a neved és mindent láthat.
    előzmény:
    ekrisztika (268)
    2011-06-19  19:44
  23. 2011. június 19. 22:29272.

    ha alkalmas vagy a gyerekek nevelesere, magyarul nem vagy akut stadiumban levö elmebetegeleve jobb eselyeid lennenek, mint az apanak. ha ö meg aggressziv is...

     

    szoval ne tarts egy gyermekelhelyezestöl.

     

     

    ezt talaltam, amit kerestem, sajnos nem.

    http://www.laudetur.hu/?q=lelkigyakorlatos_haz

     

    itt is lehet kerdeseket feltenni, leginkabb szemelyesen.

     

     

    a rendhaz talan nem a kiss janosban, hanem a parhuzamos utcaban van, mar nem emlekszem. es sajnos nincs cim, de lehet, hogy telefonkönyv segithet: szent kereszt-növerek. vagy Ingenbohl-növerek. 

     

    hajra! :-) 

     

     

    ui: ovonö NEM adhat szakvelemenyt, CSAK es KIZAROLAG a szakpszichologus! 

    előzmény:
    ekrisztika (267)
    2011-06-19  19:42
  24. 2011. június 19. 21:02271.

    A (családon belüli) erőszaknak két formáját ismerem. A fizikai erőszak vagyis a tetlegesség ill. a pszichikai, beszéddel elkövetett erőszak, azaz a baszogatás, beszólás, sértegetés.

     

    Fenti kettőből ez egyik büntethető. A másik nem  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912369 (1)
    2007-07-07  21:07

Címlap

top