Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rovid poraz vs hosszu pora

Sheraton
Létrehozva: 2007. augusztus 12. 18:30

Hali csajok,

eddig oszinten megvalom -igaz mas nickkel- de inkabb a babas topicokat latogatam. Talan kezedek visszvedleni anyabol nove es egyre tobbet olvasom a parkapcsolati topicokat is. Sot nyitottam is mar parat. Amit eszrevettem, hogy mi nok hajlamosak vagyunk "porazon!" tartani a parunkat ki-ki vermerseklte szerint fogja rovidre, vagy engedi hosszura. De csajok mit szolnatok ahhoz, hogy a parunk is igy nyilatkozna rolunk? Hogy ide elngedem a felsegem, de oda nem??? Meg, hogy en rovid porazon tartom az asszonyt........Hogyan esne ez nekunk? Mi mert merunk leirni ilyet? Ha le merjuk irni vajon melyik a jobb a rovid, vagy a hosszu?

NOS??? 

  1. 2008. október 10. 10:0791.
    Erre csak ennyit írnék: hosszú
    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  2. 2008. október 10. 09:4990.

    Szia Csilla!

    Én is átéltem hasonló szitut, de nem jutott el a történet addig, hogy találkozzanak. Hamarabb megtörtént a lebukás. Az én értékrendem szerint egy pár egymással beszélje meg, ha problémája van. Ha Te le voltál terhelve és a férjed valamiben hiányt szenvedett, akkor nyugodtam megbeszélhette volna veled ahelyett, hogy idegen 17 éves lányokkal levelezget.

    Nálunk volt visszaút, de tisztáztuk, hog kinek mi az elvárása a másikkal szemben. Remélem nálatok is sikerül - de csak akkor fog, ha mindketten őszintén elmondjátok, hogy mit szeretnétek a jövőben egymástól.

    A fogadkozásokban pedig valószínűleg nem hinnék egy darabig, és ellenőrizgetném a párom. Miután Ő "botlott" - azt hiszem ennyit igazán elviselhet!

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 9. 14:1189.

    Szia Csilla!

     

    Én teljesen át tudom érezni a dilemmádat, mert velem is ugyanez történt...és nem megijeszteni akarlak, teljesen távol áll tőlem, de mi el is váltunk a férjemmel. Miután én megtudtam azt, amit Te, én adtam be a válópert. Talán nagyon elhamarkodott volt...de akkor így tudtam csak cselekedni. Tény, hogy amikor kimondták a válást, mind a ketten sírtunk, mert addigra már Ő is rájött arra, hogy nincs minden kerítés kolbászból...de addigra Nekem már késő volt.

    Igaz viszont az is, hogy halandó emberek vagyunk és néha néha megbotlunk. A kérdés az, hogy milyen gyakran botlunk meg és miért.

     

    Sajnálom, hogy nem tudtál lavírozni a tanulás és a magánélet miatt. Egy valamit azonban tudnod kell és ezt én is tudom magamról. Azt, hogy én is hibáztam. Mindenhez két ember kell. Ahhoz, hogy a kapcsolat létrejöjjön és ahhoz is, hogy tönkremenjen. Valószínűleg Te sem vetted észre, hogy a párodnak is vannak igényei. Nehéz egyensúlyozni. De fel kell tenni a kérdést, hogy mi a fontosabb. Az egyik barátnőm azért halasztott 1 évet a főiskolán, mert már a házassága volt a tét...és nem bánta meg. Igaz, hogy 1 évvel később lett diplomája (és elhiheted, hogy neki is tele volt a hócipője a tanulással), de a férjével együtt, kézenfogva mentek a diplomaosztóra. Azóta sem bánta meg a döntését.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393314 (87)
    2008-09-30  18:42
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 30. 19:3588.

    Na, bakker, akkor a topikindítónak van igaza. Mármint abban, hogy ugyan miféle meghatározás már ez a póráz. Ezúton kérnék elnézést tőle is.

    Viszont igen tanulságos, hogy ezek szerint az újságírók néha a fórumokról szerzik a témáikat.

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (86)
    2008-09-30  16:20
  5. Torolt_felhasznalo_393314
    Torolt_felhasznalo_393314
    2008. szeptember 30. 18:4287.

    Sziasztok!

     

     Nagy dilemmában vagyok. MI tavaly házasodtunk. 5,5 éve vagyunk együtt. A férjemről két hónapja kiderült, hogy a saját lakásunkra felhívott egy lányt (aki 17éves...) természetesen nem beszélgetni.

    Namármost az is kiderült, hogy a házasság előtt pár hónappal már beszélgettek egy dumálós oldalon. Azt, hogy előtte vagy közvetlen a házasság után volt-e valami,az nem derült ki.

     

    A dolog, hogy feljön a lakásra a csaj az úgy derült ki, hogy jött egy sms-e, a telefonja pedig közvetlen a kezem mellett volt, és rögtön odaugrott kikapni a kezemből, miközben nyújtottam át neki odaadásra. Ekkor megnéztem. S az állt benne, hogy nem tud feljönni...

     

    Előzmény az az, hogy 4 évig tanultam 1000-el munka mellett (egy mérnöki szakon...nyáron végeztem)+háztartás+mindent intézés. +meglepetés szerzés minden téren. Ő felsége pedig számítógép, számítógép...Hiába mondtam el a vágyaim,hogy én is vágyom a meglepetésekre, erre arra stb. Elfáradtam.

    Sokat aludtam, mert az energiáim mindezek után mínuszba mentek.

     

    Nos az sms után rákérdeztem mi volt ez, hazudott, hogy téves.

    Kértem,hívja fel a csajt, és akkor is tettette a hülyét. Majd én beszéltem a csajjal, aki személyleírást adott a férjemről+lakcím. 

    Mire rákérdeztem hogy csevegett- ezzel az illetővel, még akkor is tagadta. 

    Namármost akkor volt kénytelen bevallani, mikor a csaj képet küldött róla...

    Most párterápiára járunk, és kíváncsian várom a végét. 

    Egyből nem váltam el, pedig akartam. Ő esküdözik,hogy soha többé ilyet nem, hogy törődik velem, és hogy élünk boldogan ezután.

     

    Még nem voltam ilyen helyzetben, nem tudom mit lehet megbocsátani és mit nem. 

    A véleményetekre lennék kíváncsi. Szerintetek?

     

    Magamba is fordultam egy kicsit. mit rontottam el? Hát csak annyit hogy elfáradtam. 

    NEm tudtam 100%-ot nyújtani. Ennyi.

    Ezek után még helyre lehet hozni egy kapcsolatot?

    Ezek után az összes férfiban a bizalmamnak annyi. Ugyanis a férjem volt az az ember, akiről azt mondtam, NA Ő AZ AZ EMBER, AKIBEN BÍZHATOK EGY ÉLETEN ÁT!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. szeptember 30. 16:2086.
    A topik régebbi, mint a cikk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (83)
    2008-09-30  09:27
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 30. 10:0985.
    Na ez az, mi az h. engedélyt kell kérni, meg elengedem.....felnőtt emberek vagyunk, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460057 (81)
    2008-09-30  09:21
  8. 2008. szeptember 30. 10:0384.
    nálunk mindkettőnk részéről volt egy-egy afír amikor kikeztünk egy nővel,ill.férfival(értendő úgy ahogy kell).inkább csak figyelmeztetésnek szántuk h nincs valami rendben.mind ketten megbocsátottunk, kétszer is előlröl keztük.természetesen amikor vele tőrtént valami és miután velem.mind ketten tudtunk a dologról.valószínü így is szerettük volna.ő elmondta még az elején h van egy rajongója(aki tulajdonképpen a cég ribanca volt,mennyaszony létére.öt évig volt férjnél.)én meg a telcsivel buktam le.volt pofon,és sírás,megbánás,békülés,ölelés,újrakezdés.nehezen de begyógyultak a sebek.azóta sem tudunk 100%-ig megbízni egymásban.néva még mindig van telefon nézegetés itt is ott is.de lassan erről is leszokunk.egyre hosszabb a póráz.főleg ez nálam volt probléma.de aztán beszélgettünk és rájőttem(mások is ő is mondta-ták)ő odáig van értem,ezért nem lenne képes megcsalni.mára már újbol turbékoló galambok lettünk.ő gépkocsivezető.csak hétvégeken van itthon,mégis jobban bízom benne m valaha.ő is persze.én csak MLM-es konferencia összejövetelekre járok,havonta egyszer.zoli nem jár sehova,itthon ülős.én csak azért nem járok el mert egyenlőre nincs elég pénzem,és ruhám.(szinházra gondoltam)múzeumba fogok menni majd a két gyerekkel.mostmár elég nagyok hozzá(viselkedés).azért néha elmegyün kettesben ,v a gyerekkekel valahova.15 év van a hátunk mögött.(decemberben lesz 16)most így érzem magam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 30. 09:2783.
    Ja, a nlc mostani címlap cikkére gondolsz? Azt nem "mi nők" nyilatkoztUK (amúgy is mi értelme csomó, biológialag egyetlen szempontból egyező, de egyénenként kis mértékben, avagy teljesen eltérő gondolkodású embert egy kalap alá venni, mindegy), hanem egy online ÚJSÁGÍRÓ tudatosan eltervezett, szándékosan provokatív megfogalmazása volt. Szerintem most éppen a vállát veregethetik a szerkesztőségben, hogy no lám, milyen ügyes vagy, a cikkedről topikot nyitottak maguk a fórumozók á la spontán, ez aztán az eredmény.
    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  10. 2008. szeptember 30. 09:2782.
    Ha mindent megcsinált, amit kértem (felásta a kertet, lefestette a kerítést, sétált a gyerekekkel, miközben takarítottam, eljött velem bevásárolni, elvitte a nagyot úszásra stb. stb.), tőlem oda megy, ahova akar, de legtöbbször az ágyikót választja. Nem is értem, miért...
    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  11. Torolt_felhasznalo_460057
    Torolt_felhasznalo_460057
    2008. szeptember 30. 09:2181.
    Szerintem meg az ilyen kérdés, hogy mehetek, az gáz! Az én életem, miért kéne megkérdeznem?
    előzmény:
    Sheraton (75)
    2007-08-12  20:46
  12. 2008. szeptember 30. 09:0880.

    Nálam minden másképp megy, mint az átlagnál.

    Az van, hogy nincsen póráz.

    Nem vagyok féltékeny típus, sőt kedvelem a nyitott, szabad kapcsolatot, mely nem akar megfojtani.

    És kedvelem az olyan férfiakat akik hasonlóan gondolkodnak.

    Aki kötözős ember, attól menekülök.

    Ha kijövünk egymással,úgyis együtt maradunk, ha már valamelyikünk unja a dolgot, jobb szakítani, mint egymást kínozni a ragaszkodás égisze alatt.

    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  13. 2007. augusztus 13. 11:1279.
    Pontosan.
    előzmény:
    adrieri (77)
    2007-08-12  22:35
  14. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2007. augusztus 12. 22:5478.
    Nincs jelentősége, hogy hosszú vagy rövid, mert aki mást (is) akar, az a lehető legrövidebb póráz mellett is talál kiskaput !
    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. augusztus 12. 22:3577.
    Azt hogy érted,hogy megbotlik?Félrelép?
    előzmény:
    Sheraton (75)
    2007-08-12  20:46
  16. Torolt_felhasznalo_605220
    Torolt_felhasznalo_605220
    2007. augusztus 12. 21:1176.
    Ahol a kapcsolatban "pórázok" vannak azt már szerintem megette a fene. Mi a párommal szerencsére hasonlóan gondolkodunk a kapcsolatunkról, soha nem volt szükségünk se rövid, se hosszú pórázra.
    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  17. 2007. augusztus 12. 20:4675.

    Amikor a parom felteszi a kerdest, hogy "Mehetek?" Akkor mindig azt mondom, hogy a "Te dontesed szivem!" En bizom a paromban, bar tudom most mar, hogy neha megbotlik, de most ugy erzem meg igy is, hogy jobb ez az allapot, mintha tiltanam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_502228 (71)
    2007-08-12  20:11
  18. 2007. augusztus 12. 20:3074.
    Én imádok a Párommal lenni, de ő otthonülős típus, én meg csavargós. Sok barátom van, a főiskolának köszönhetően az ország egyéb, más pontján is, oda együtt vagy gyakrabban külön is elmegyek, mert ha nem ér rá, vagy nincs kedve, attól én még nem hagyom ki.
    NEm is bírnám elviselni, ha elvárná, hogy itthon üljek. én sem tartom vissza, bár neki erre akkora igénye nincs, dehát különbözőek vagyunk, na....de ha pölö az interneten játszanak (komolyan háborúznak) vagy fozini megy, egyszer nem mondtam még, hogy ne tegye, csak ha igen nyűgös voltam-és akkor is játszott, tehát a függetlenség neki is kell.
    Mondjuk teljesen más a helyzet együttjárásnál és együttélésnél, de ha valakivel együtt élsz, akkor kell némi időt külön is töltenetek-szerintem-különben ellaposodik a dolog. És ez a családalapítás utánra is vonatkozik ám!
    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. augusztus 12. 20:2173.
    Egyetlen dolgot érdemes megjegyezni .

    Az hogy van egy társam(barátom,férjem),még nem kell ,hogy azt jelentse,nem szabad azt jelentenie,hogy feladom az egyéniségemet,totálisan idomulok a másik elképzeléséhez.Nem szabad azt jelentenie,hogy a másikat korlátok közé szorítjuk,a számára kedves és természetes dolgokban gátoljuk.

    Aki igazán szereti a másikat,elfogadja mindenestől.Persze ennek kölcsönösnek kell lennie.

    Az hogy kinek mi a korlát,ki mit tolerál,egyén - és önértékelésfüggő.

    Szerintem.


    De miért ne mehetne el a barátod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_502228 (71)
    2007-08-12  20:11
  20. 2007. augusztus 12. 20:1572.
    Én például nem kérem meg... de hát ez nem általános :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_502228 (71)
    2007-08-12  20:11
  21. Torolt_felhasznalo_502228
    Torolt_felhasznalo_502228
    2007. augusztus 12. 20:1171.
    Azt hiszem ilyen - olyan fórumokon már leírtam a véleményem a párkapcsolati dolgokról. Vannak szituációk, amit abszolút nem tolerálnék, pl. ha valamelyik havercsajánál csak úgy ottaludna. Ugyanez viszont, én sem alszom a haverjaimnál. Igazából odamegy, ahova akar, azt csinál, amit akar, DE a lelkiismeretével neki kell elszámolnia. Persze, hogy zavarna, ha idegen csajokkal futkozna jobbra-balra, de mit érek el vele, ha pórázon tartom? Béklyónak érzi majd az egészet, és egy év, három év, 10 év után megunja, kibukik belőle és itt hagy a francba. Véleményem szerint, szüksége van mindkettőnknek, hogy külön-külön elmenjünk a barátainkkal, DE ez nem jelenti azt, hogy megcsal. Ha nincs bizalom, akkor mi a francnak kell együtt lenni? Egy baromi féltékeny típus vagyok, régebben az ex-pasim telefonját bújtam állandóan, nyilván szétmentünk. Most már eszembe nem jutna, az ő dolga. Ha megcsal, akkor abban én is hibás vagyok, mert valami hiányzik, ha megcsalom ő is hibás, mert valamit nem ad meg, amire szükségem volna, mert nyilván, ha megfordul ilyesmi a fejemben, akkor tarthat ő akármilyen pórázon, vagy megunom és elmenekülök, és viszont, vagy hazudunk egymásnak össze-vissza. De lehet, még túl fiatal és naiv vagyok. Megkérhetjük egymást, hogy ne menj ide-vagy oda. Persze rögtön jön a kérdés, hogy miért? És akkor ti mit válaszoltok? azért nem, mert nem akarom? Vagy mi?
    előzmény:
    Sheraton (1)
    2007-08-12  18:30
  22. 2007. augusztus 12. 20:0470.

    Helyes valasz mert jo a poraz de ha egyszer elszakad akkor tuti hogy katasztrova lesz. 

    előzmény:
    Sheraton (66)
    2007-08-12  19:58
  23. 2007. augusztus 12. 20:0169.
    Értelek, értelek :-) És azt gondolom, hogy te is értesz - elnézést, ha nem így volt olvasható - csak azért pontosítgattam, hogy aki nem ismer, annak is nyilvánvaló legyen :-)
    előzmény:
    Makrancos (68)
    2007-08-12  20:00
  24. 2007. augusztus 12. 20:0068.

    Nem úgy szántam!

    De biztos érted (háromszor töröltem ki ezt a válaszom, mert megint félreérthető lettem volna   )

    Tehát nincs nagy igényünk a külön átélt dolgokra.... na, érted, izé,  nem kívánjuk annyira a külön töltött időt, nincs rá annyi igényünk.... nem folytatom, belazavarodtam...

     

    előzmény:
    Démétér (61)
    2007-08-12  19:53

Címlap

top