Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ráncok ellen 25 fölött

timanna
Létrehozva: 2007. augusztus 23. 22:09
Sziasztok!

Valamelyik nap beszélgettünk a barátnőimmel arról, hogy észrevettük magunkon-másokon az öregedés első jeleit. Rögtön ki is faggatuk egymást arról, hogy ki mit tesz ennek megállítása, lelassítása érdekében.
(Én sajnos abszolút esélytelen vagyok, mivel ha meg is veszem a különböző kenceficéket a kezdeti lelkesedés után a szinte teli flakon megmarad és jár le használatlanul.)

Egyik barátnőm pl. mostanában minden reggel és este hideg vizzel mossa meg az arcát, mert egy ismerőre erre esküszik és neki -ez vagy más- de valóban fiatalabban látszik a bőre, mint amennyi (50 fölött van).

Másik barátnőm régen arctornát végzett, de mivel nem tanulta soha, csak autodidakta módon -főleg neten persze - megijedt, hogy hátha épp az ellenkezőjét éri el. Most nem csinál semmit, csak arra ügyel, hogy ne dörzsölje a szemét, az arcát, törölközővel is épp, hogy csak "lepaskolja" a vizet.

Harmadik barátnőm drága megelőző kozmetikumokat használ, ami jó érzés, de a hatását majd csak 20 év múlva fogjuk látni.

Negyedik barátnőnk nagy szemdörzsölgetős, igyekszik megállni de nem megy neki, viszont elhatározta, hogy vezs napszemüveget, hogy annnyival is kevesebbet hunyorogjon.

Ti mit csináltok? Krém, torna, egyéb?

  1. 2010. szeptember 24. 17:40105.

    Szia!

     

    Egyrészt a nevetőráncokat nem kell szégyellni, aki ez ellen akar tenni, az egy idióta, de valószínű nincs is ilyen "problémája", mert soha nem nevet. Nem írok belső egyensúlyról, de ha vidám vagy, az az arcodon is látszik (nem ráncok formájában), és sokkal szebbnek találnak az emberek, mint egy beesett pofájú ránctalan kórot. Dédim 96 évesen halt meg, csak a szemén és a szája sarkában "látszottak" a szarkalábak, pedig neki kijutott mindenféle bajból, amihez mi kevesek vagyunk felfogni is...

    Nem reklámozom melyik, reggel hidratáló krém a langyos vizes mosakodás után, este egy tömörebb állagú éjszakai krém. 

    + folyadék, folyadék

    Hétvégén arctonic, pakolás. (Pakolás otthon kutyult, bevált recept alapján)

     

    Mivel rendszerint fél7-7 után végzek így szauna, rendszeres kozmetikus, mindenféle hiper-szuper akármi kilőve (no meg anyagilag sem megoldható)

     

    Normális arctisztítás és hidratálás mellett egy fiatal nőnek nem kell ennél többel foglalkoznia.

    előzmény:
    timanna (1)
    2007-08-23  22:09
  2. 2008. október 9. 14:49104.

    szia!

     

    Tudod én attol vagyok nyugodt ha én magamnak megtudom teremteni a dolgokat,engem ne tartson el senki,mi jó van abban ha függsz a másiktól??Semmilyen krémet nem használsz?Hány éves vagy 15???Nekem sem megy az életem rosszul de azért használok nappali+éjszakai krmet,kedvencem a C vitaminos gél.lnéha teszek föl pakolást,az viszon tény hogy a cigi nem tesz jót

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297205 (86)
    2007-08-24  14:50
  3. Torolt_felhasznalo_116798
    Torolt_felhasznalo_116798
    2008. szeptember 6. 11:45103.

    Szia Timanna!

     

    Azt hiszem az én "stratégiám" elég jó lehet, mert mindenki 6-8 évvel fiatalabbnak néz... Most 40 vagyok.

    Első és legfontosabb, hogy az ember lánya jól válassza meg a szüleit.:-) Én nagyon ügyes voltam ott fenn a felhőkön ebből a szempontból is.

    Aztán semmi cigaretta, semmi műnapozás, semmi sminkben alvás, mérsékelt - és csak jó minőségű! - alkohol, minimális "műkaja", sok hús/hal, saláta és gyümölcs.

    Azt is hozzá kell tennem, hogy az alakom egy 40 éves nőé, nem egy hormonzavaros 18 évesé, ami tudom manapság nem nagyon menő, de én jól érzem magam benne és szerencsére vannak még pasik, akik szeretik, ha egy nő it-ott görbül.;-)

    Rövidlátók vigyázzanak, hogy mindig rendben legyen a szemüvegük.

    A krémekről néha az az érzésem, hogy inkább a lelket ápolják. Amit most használok harmadába sem kerül a réginek és jobban nézek ki. Lehet, hogy nem a krém miatt... 

    A mindennapi tisztántartás viszont fontos, de nem kell túlzásba vinni.

    És hát a ránc nem mindegy, hogy milyen ránc - én a nevetőráncokat kifejezetten szeretem - úgyhogy igyekezni kell pozitívnak lenni. 

    előzmény:
    timanna (1)
    2007-08-23  22:09
  4. Torolt_felhasznalo_715636
    Torolt_felhasznalo_715636
    2007. augusztus 27. 14:03102.

    Tökre jól leírtad, hogy mi aza, amiért a munka örömet okoz. Minden szavaddal egyetértek.

    Azt is tökéletesen elfogadom, ha valakinek mondjuk a agyereknevelés az élete értelme. De nekem a munka nagyon fontos. Ha nagyon gazdag lennék, akkor is kéne valamit csinálnom. Dhát nem vagyunk egyformák, lásd Zsivó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732349 (94)
    2007-08-24  19:18
  5. Torolt_felhasznalo_339291
    Torolt_felhasznalo_339291
    2007. augusztus 26. 21:20101.
    Hali

    Én 30-múltam s van ám az arcomon ránc.
    A homlokom tiszta ránc, a szememen is vannak ráncok, s mimikai ráncaim is vannak. S a hasamon is van ránc.
    De nem foglalkozom vele, mert korral jár.
    A test öregszik de a lélek örök.
    előzmény:
    timanna (1)
    2007-08-23  22:09
  6. Torolt_felhasznalo_785027
    Torolt_felhasznalo_785027
    2007. augusztus 26. 20:57100.
    jesszus...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297205 (86)
    2007-08-24  14:50
  7. Torolt_felhasznalo_896549
    Torolt_felhasznalo_896549
    2007. augusztus 25. 06:5599.
    Hideg vízzel való arcmosás, néha nem csak lazán felkenni a krémet, hanem jól bemasszírozni a bőrbe. Sok folyadék, ha lehet heti rendszeres mozgás.  Mostanában sajnos lusta lettem kicsit, nincs időm annyit mozogni, így átszoktattam magam arra, hogy bőségesen reggelizek, és csak pár falatot vacsizok, vagy egy pohár kakaót iszok csak. Így tartom kordában magam, és ahogy észreveszem be is vált eddig. Nem éhezek, és nem is hízok. 
    előzmény:
    timanna (1)
    2007-08-23  22:09
  8. 2007. augusztus 25. 03:3498.
    Uram atyám... Ezt nem kommentálom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297205 (86)
    2007-08-24  14:50
  9. 2007. augusztus 25. 00:3097.
    Nagyon jó ötleteket mondtatok, köszönöm szépen!

    Aloa vera-t tényleg otthon termesztetek? Nálam minden kihal...

    És hogy törlitek meg az arcotokat? Ti is csak paskoljátok? És odafigyeltek, hogy ne dörzsöljétek a szemeteket? És masszírozni nem szoktátok? (Kifele vagy befele, nem is tudom, hogy kell. Inkább kifele talán.)

    A sok víz és a mozgás valóban nagyon fontos. No meg a szauna, imádom. Csak nekem is az időbeosztás okoz még gondot: munka előtt korán van, utána meg mindig van valami program, közben meg nem tudok elmenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. augusztus 24. 22:5096.

    szia!

    Én soem mondtam azt hogy a belső szépség számít és a külsőre ne is figyeljünk! nem tehetem ezt. És nem azt mondtam hogy makulátlan a bőre Ilcsi néninek, de ha megnézed jobban különbözik a korabeliektől! Oké az is igaz lehet, hogy nem olyan munkát végzett mint akiket én ismerek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501513 (30)
    2007-08-24  00:37
  11. Torolt_felhasznalo_297205
    Torolt_felhasznalo_297205
    2007. augusztus 24. 21:4695.

    Sziasztok!

    Nem akartam sértő lenni, de én úgy vagyok vele, hogy egy nőnek nem kell mindenben egyenrangúnak lenni a férfival. Nem egy anyagból szabott minket a természet. Ő sikeres üzletember, de a gyerekeinket pl. én fogom kihordani, én fogok felkelni hozzájuk éjszaka...stb. Volt valami abban, ahogy régen történtek a dolgok. A férfi eltartotta, és megvédte a családját, míg a nő otthon volt a gyerekekkel, mint háztartásbeli. Mindenkinek megvolt a saját szerepe. De hát a fogyasztói társadalom...meg az önmegvalósítás...stb. Valóban van ezeknek értelmük, de csak a maguk helyén, a kellő mértékben. Szerintem valahogy sok embernek csak ez lebeg a szeme előtt, és ki sem lát már a "sikerekből". 

     

     

    előzmény:
    Szirki (93)
    2007-08-24  19:03
  12. Torolt_felhasznalo_732349
    Torolt_felhasznalo_732349
    2007. augusztus 24. 19:1894.
    Ezzel én is így vagyok. Szeretek dolgozni. Mert valamit alkothatok, valamit elérhetek nem csak mint barátnő és feleség, hanem mint egy nő a férfias üzleti világban. Nekem fontos, hogy anyagilag is ( nagyjából ) egyenrangú legyek a partneremmel. Az első szerelmem nagyon gazdag volt, abba is hagytam a munkát, de borzasztó volt, szét is mentünk. Megvolt mindenem. Luxus, nyugodtság, jólét. Próbáltam magam lekötni ( nyelvtanfolyam, torna, zenetanulás ) de üres maradtam. Míg a párom egymás után érte el sikereit az üzleti életben, én csak vele örülhettem. Elképzeltem magam a helyében, hogy bár sokszor idegeskedett és stresszelt, de a végén ott vol a siker mint édes gyümölcs. Azonnal munkába álltam és azóta le sem állok. Boldog vagyok, hogy én is leteszek otthon az asztalra nem is olyan keveset. Jó érzés, hogyha megengedhetünk magunknak némi luxust abban nekem is részem van és ez nagyon-nagyon boldoggá tesz és büszke vagyok rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715636 (92)
    2007-08-24  17:19
  13. 2007. augusztus 24. 19:0393.

    Off:  Csak nekem ellenszenves a hozzáállásod? Szép életfilozófia. A férjedre nem érvényes? Vagy a nők kiváltsága, hogy nem kell dolgozniuk, hogy szép legyen a bőrük, ellenben a férfiak tönkremehetnek? Hát Te valóban ne kötöttél kompromisszumot... 

    On: Szerintem az a legfontosabb, hogy az ember jól érezze magát a bőrében. Ettől lesz kisugárzása. Egyébként a rendszeres, kiadós alvás a legjobb ránctalanító. A hideg víz, ahogy sokan ajánlották, feszesen tartja, üdévé teszi a bőrt. Én fontosnak tartom a megfelelő! (nem feltétlenül méregdrága) krémek rendszeres használatát ( arc, szemkörnyék, test). Az arcradírozás kitisztítja a pólusokat, eltávolítja az elhalt hámsjeteket, így a bőr könnyebben hidratálható, ápolható. Ezeken kívül: sok folyadék, vitamindús táplálkozás. Én étrendkiegészítőket is szedek, most pl. bio-karotint. A szervezet ezt A-vitaminná alakítja át, ami jót tesz a hajnak, a bőrnek és a körömnek, valamint a kapszula E-vitamint is tartalmaz, mely ismert antioxidáns. Megköti a bőrben a szabadgyököket, így megakadályozza a korai ráncok kialakulását.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297205 (91)
    2007-08-24  15:45
  14. Torolt_felhasznalo_715636
    Torolt_felhasznalo_715636
    2007. augusztus 24. 17:1992.

    Szia!

     

    Igazad van persze, de én szeretk dolgozni....

    Persze nem szabad túlzásba vinni, ezért most egy kicsit kevesebbet fogok vállalni munka után, de nekem tényleg fontos a munka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297205 (91)
    2007-08-24  15:45
  15. Torolt_felhasznalo_297205
    Torolt_felhasznalo_297205
    2007. augusztus 24. 15:4591.

    Szia Redcat!

    Szerintem ne alkudjatok meg, ne kössetek könnyen kompromisszumokat. Ne legyen a munka a vígaszotok, az örömötök forrása. Nem azért vagyunk a földön, hogy egész életünkben vért izzadjunk. Milyen élet az, amikor állandóan azt kell nézned, hogy hová, és hányra kell odaérned? Csak szép nyugodtan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715636 (90)
    2007-08-24  15:13
  16. Torolt_felhasznalo_715636
    Torolt_felhasznalo_715636
    2007. augusztus 24. 15:1390.

    Még néhány gondolat: nem feltétlenül tartom igaznak, hogy a hízás jót tesz az arcnak. Egy bizonyos korig, tény, h igen, de aztán nagyon csúnyán meg tud ereszkedni....

    A gonndtalan élet jó ötlet. bár a lényeg az, h jól érezze magát az ember a bőrében. Dolgozhat valaki nagyon sokat, ha szereti a imunkáját. Én 9-18-ig dolgozom, mellette másodállásom is van. Az egyetemi több nappali szak mellet is teljes állásnak megfeleleő óraszámban dolgoztam.

    A mozgásról meg annyit, hogy nem voltam soha sportos alkat, de szép lassan rászoktam a rendszeres mozgásra. Most már azért kell hogy mozogjak, hogy jobban bírjam a mindennapi kihívásokat.

    Ja, és anyukám is mindigazt mondta, h ő mozog mertroham a busz után, 157 centi és 80 kiló. Szerintem ez nagyon nem elég.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_715636
    Torolt_felhasznalo_715636
    2007. augusztus 24. 15:0689.

    Sziasztok!

    Olavsgatlak itt benneteket, gondoltam hozzászólok.

    Tudom, hogy abba akartátok hagyni a vitát, de muszáj nekem is megjegyeznem, h nem értem minek jönnek a topikokba olyan emberek, akik nem a témához szólnak hozzá.  Azt meg végképp nem értem, hogy miért kell pont egy ilyen topikban a másik fejéhez vágni, h mennyi ideje van szépítkezésre....

    Nade, a topikhoz: 29 vagyok, semmi ráncom, a legtöbb ember jóval fiatalabbnak néz. Nyilván a genetika sokat számít, de én azért hiszek másban is. Nagyon igaz, amiket eddig leírtatok: hideg víz, jó kozmetikumok (én például antiallergént veszek, pedig nem érzékeny a bőröm, de később se legyen az). Fontos nagyon a táplálkozás, a mozgás. Arcradír heti 1-2, havi 2 maszk.

    És még egy valami, amit nem írtatok: alapozó. Nagyon hiszek benne, főleg,mivel Pesten élek, hogy megvéd a szmogtól, meg egyéb környezeti ártalmaktól, UV szűrő is van benne. Viszont ha valaki naponta használ alapozót, csakis nagyon jó minődéget használjon.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. augusztus 24. 15:0488.
    Nem hinném! Inkább irigylésre méltó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127456 (83)
    2007-08-24  14:09
  19. 2007. augusztus 24. 15:0287.
    Nem. Otthon dolgozom. Így van, hogy hajnali 5-kor kezdődik, és éjfélkor van vége.
    előzmény:
    lopiciG (84)
    2007-08-24  14:09
  20. Torolt_felhasznalo_297205
    Torolt_felhasznalo_297205
    2007. augusztus 24. 14:5086.

    Sziasztok!

    Szerintem az egésznek a gondtalan élet a titka. Nekem nagyon nagy szerencsém van az életben, hiszen ez megadatott nekem. Ragyogó családom van, dolgoznom pedig már  évek óta nem kell, mert a férjem mindent megteremt, amire csak szükségünk van. Korábban azért én is bekerültem a taposómalomba, de ma már el sem tudom képzelni, hogy egész nap másokat kelljen tolerálnom a munkahelyemen. "Csak semmi stressz" - ez a kedvenc mondásom.

    Pedig a szüleimtől én sem örököltem csodaszép bőrt, ugyanis már mindketten erősen ráncosodtak fiatalabb korukban is. Ezt anyutól tudom :-) Szegényeknek keményen meg kellett dolgozniuk a megélhetésükért, és hogy felneveljenek minket. Nagyon féltem, hogy rám is ez vár majd. Úgyhogy én a stresszmentes életre esküszöm. És ezzel a barátnőim is teljesen egyetértenek. Csak halkan jegyzem meg, hogy nekik sem megy valami rosszul :-) Ja, és persze semmilyen krémet, pakolást stb. nem használok. (Viszont szegény drágámra ráférne egy kis ránctalanítás ;-)

      

    előzmény:
    timanna (1)
    2007-08-23  22:09
  21. 2007. augusztus 24. 14:2885.

    Köszönöm szépen! Én nem vagyok pesti, de a bátyám ott lakik és ha megmondom neki, h anyunk ajándéka lenne és megcsinálom a kotyvasztást én, nemhogy aznap fog elmenni, hanem még ráadást is hoz    utál ugyanis ajándékokon filózni!

    Biztosan lesz annyira jó mint a bolti krémet. Köszönöm még egyszer neked az ötletet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732349 (81)
    2007-08-24  13:55
  22. 2007. augusztus 24. 14:0984.
    hát akkor mázlid van, hogy a munkaidôd nem 9-18-ig tart, mert akkor nem nagyon tudnál dolgozni+tanulni+gyereket nevelni.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (59)
    2007-08-24  12:38
  23. Torolt_felhasznalo_127456
    Torolt_felhasznalo_127456
    2007. augusztus 24. 14:0983.

    Valami hasonló  2 gyerek, 9 óra napi munka+otthoni szokásos+2-3 naponta esti 1óra torna és kevés pihenés. Ja, és nyelvtanulás. De azért nagyon jól érzem magam, lehet, hogy túlzottan optimista, vidám ember vagyok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (59)
    2007-08-24  12:38
  24. Torolt_felhasznalo_732349
    Torolt_felhasznalo_732349
    2007. augusztus 24. 13:5582.

    Ezt a hsz-t természetesen nem magamnak hanem nazaret-nek szántam  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732349 (81)
    2007-08-24  13:55

Címlap

top