Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Betörés ellen?

boldog2xanya
Létrehozva: 2007. szeptember 10. 21:28

Kedves nlc-s társak!

A kérdésem az lenne, hogyan őrizhetjük meg a családunkat, anyagi javainkat amiért megdolgoztunk, a mai világban, amikor mindennaposak a betörések, lopások?

Ez történt velünk:

Előszőr is a férjem úgy fut, mint a nyúl, bár szégyen, de lehet néha jól jön. Egyszer lemértük, versenysportolói szinten bírja...Tegnap éjjel ellopták a robogóját a kertünkből. Mikor hallottam, hogy riaszt a robogó, álmából keltettem fel, ő kipattant, riasztópisztoly, futás és kétszer rájuk lőtt, lefektették a motort és elhajtottak a közelben álló autójukkal. Miután visszaszereztük a motort, újra jöttek avval a fehér autóval amit a férjem felismert, h abba ugrottak be, amikor elmenekültek...szerencsére jött mögöttük már az örző-védő autó ahová be van kötve a riasztónk, 6 perc alatt értek ki...Kiszállt két, kétajtós ember, persze, hogy tovább mentek...Az is jó volt, hogy kihívtuk a rendőröket, mert az autó alapján egyből tudták kik voltak és amikor elmentek tőlünk, mondták, hogy meglátogatják őket....

Ezt követően elgondolkodtatott néhány dolog:

1. Mi lett volna, ha visszalőnek rá?

2. Várható, hogy bosszút állnak?

3. Hogyan védhetem meg a családomat, amikor a férjem nincs itthon éjjel? (próbál másik munkahelyet találni, de még nem sikerült)

4. Nagyon várok konkrét tanácsokat, hogyan lehet a betörők ellen védekezni, ha nincs sok pénzed, ha alu redőnyeid vannak(a kutyát hagyjuk, mert, ha csöndben van még nem jelenti azt, hogy nincs kint senki és 6 percig tartanod kell a frontot, amíg megérkezik a segítség?

5. Mi a helyes magatartás a betörővel szemben? Extra erős borssal rálőni, vagy odahajtani a fejed, hogy öljön meg, csak a gyermekeidet hagyja életben? Melyik jobb, ha ráijesztünk és esetleg meghátrál, vagy ha mindent odaadunk? Akkor mi van, ha ennek ellenére bántanak minket, a gyerekeket? Ha hagyjuk, hogy elvigyen mindent, akkor újra visszatér? A 6 perc túl hosszú idő....főleg, ha álmodból kelsz, esetleg a bosszú miatt jöttek, nem keresgélni...a kertben álló autóról már nem is beszélve, hogy avval mit tehetnek....sajnos mi nem tudnánk másikat venni...

Várok ide mindenkit, aki úgy, mint én riasztópisztollyal a kezében, ülve alszik. Azok is jöjjenek akikkel valami hasonló történt és éjszakázik, mert félti a családját...vagy akiknek sikerült megoldani, hogy ne kelljen folyton készenlétben állnia....vagy csak hallott arról, hogy valakivel történt ilyesmi és, hogy hogyan oldották meg.....

Előre is köszönöm a segítséget!

ja, és a történtek miatt már nagyon nem vagyok boldog....

  1. 2010. szeptember 27. 14:0495.
    Ezt csak saját magnak köszönheted. Lehet, hogy nem a legroszabb környéken élsz de akkor is figyelni kell arra, hogy a lakás mindig a lehető legnagyobb biztonságba legyen. Szerintem ez olyan dolog amire az embernek nem kell se az energiáját se pénzét sajnálnia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2010-09-27  11:57
  2. 2007. szeptember 13. 14:3294.
    igen, érdekes, hogy amikor aszfaltoztak apósoméknál, akkor lopták el az autóját is....
    előzmény:
    ayten (92)
    2007-09-13  13:52
  3. 2007. szeptember 13. 13:5993.
    Igen, ezt sokszor hsallottam, bennünk is felmerült, mert építkeztünk. De aki ott dolgozott nem csak azt tudta, hogy reggeltől estig meléózunk, de azt is, hogy a szüleim szemben laknak és naponta többször átrohangálnak valamiért.
    előzmény:
    ayten (92)
    2007-09-13  13:52
  4. 2007. szeptember 13. 13:5292.

    Még egy tipp.Egyik ismerősömékhez-kertesházas övezet-háromszor törtek be, egyszer sikerrel jártak, kétszer hazajövetelkor megzavarta őket.Sokat, illetve rendszertelenül van otthon, a két utóbbi azalatt történt, amíg egy háromnegyed órára boltba ment.Honnan tudhatták, hogy mikor megy el otthonról?Mindhárom esetben építkezés volt a közelben, érdekes módon, és a munkások ráláttak a házra.Azért ilyen véletlenek nincsenek, valószínűleg a munkásoknak nem volt köze a betöréshez, "csak " annyi, hogy továbbították az info-t .Nehogy azt gondoljátok, azt hisszük, minden építőmunkás rabló, de köztük is akadhat nem becsületes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. szeptember 13. 13:0191.
    lehet,hogy érdemes valakit megkérni, hogy kísérjen el, ha pénzt veszel ki...bár olyat is hallottam, hogy követik és amikor kiszállt az autóból, akkor vették el a táskáját...
    előzmény:
    ardian (90)
    2007-09-13  09:49
  6. 2007. szeptember 13. 09:4990.

    Nem, az feltűnő lenne. De néha látunk az utcán látszólag céltalanul kószáló, gyanús külsejű egyéneket. De mindenkit nem jelenthetünk fel, ráadásul a rendőrség (tapasztalat) tojik rá. Csak az aktákat gyártják és tologatják. Kimenni, nyomozni....ááááá, hát nem azért tanultak ők, hogy ne a fűtött oirodában üljenek!

    Pl. tegnap voltam otp-ben. Amíg vártam, előttem egy jól öltözött cigánylány próbált számlát nyitni, egy másik ablaknál a barátja. Baráttal nem tudom mi történt, de a lányt elutasították azzal, hogy volt számlája, adósságot hagyott rajta, amíg ki nem egyenlíti, nincs újabb...

    Azután én is sorra kerültem, kábé fél óra múlva kimentem az utcára, és láttam, hogy ott állnak szemben a bankkal és bámulnak.... olyan rossz érzésem lett, mit figyelnek. Az embereket, akik pént vesznek fel az automatából,vagy csak simán kijönnek a fiókból... de mi van, ha csak találkozót beszéltek meg vkivel? Ilyenkor szerinted mi a helyes magatartás?

    előzmény:
    boldog2xanya (86)
    2007-09-12  13:24
  7. 2007. szeptember 12. 20:3789.
    de jó, hogy ilyen biztonságos az élet, hogy senkivel sem ír ....úgy látszik mégis jó a közbiztonság,  lehet, hogy tényleg eltúloztuk az ügyet? 
    előzmény:
    boldog2xanya (88)
    2007-09-12  14:13
  8. 2007. szeptember 12. 14:1388.

    köszi, mint írtam a kutyatartás még nem megoldott....nincs rá időnk még, úgy pedig értelme sincs....majd...szomszédok is alig akadnak 

    no, még jó, hogy elmenekültek, mikor hazaértetek! ebből is lehetett volna nagyobb baj.....

    Ti hogyan védekeztek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858143 (87)
    2007-09-12  13:40
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 12. 13:4087.
    Szia!

    Szerintem nem kell aggódni, hogy a dolog odáig fajulna, hogy esetleg rátok lőnek, vagy nagyobb dulakodás alakul ki. Nem éri meg nekik! A legtöbb betörő elmenekül, ha leleplezik őket.

    Hozzánk eddig kétszer törtek be. Férfi nincs a házban, csak 3 nő...így még nehezebb a helyzetünk...mindkétszer elvittek tévét, hifit, értékeket, felúlták az egséz házat. Egyszer 13 évesen én jöttem haza és láttam az egész felfordulást...ijesztő volt! Másodszorra a nővérem nyitott volna ajtót, ha az nem lett volna tokostul kiszedve...még bent voltak, mikor megérkezett. Meghallották hogy valaki közeledik, azonnal menekülőre fogták...

    Szerezzetek be egy pulikutyát - bár beengedte őket mindkétszer, de képes 10 órán keresztül megállás nélkül ugatni, ha arról van szó. Az biztos, hogy jelez! Ha van szomszédotok, aki mindig otthon van (idősebb házaspár pl.), ők biztosan a kutyazajra felfigyelnek!!
    előzmény:
    boldog2xanya (1)
    2007-09-10  21:28
  10. 2007. szeptember 12. 13:2486.

    az szép...és vajon hogyan oldják meg? ülnek egy bokorban??

    vagy autóban? vagy messziről figyelnek, távcsővel?

    előzmény:
    ardian (84)
    2007-09-12  09:49
  11. 2007. szeptember 12. 10:1085.

    Kedves "Dike"!

    Én is csak részben értek Veled egyet, de természetesen tiszteletben tartjuk egymás nézetét.

    Nagy érdeklődéssel kérdezem, hogy adott esetben Te hogy viselkednél? No nem akkor, mikor menekül, s hátúlról s...be szúrni nem is izléses, hanem ha mondjuk szemben áll Veled, s kifejti arról az elképzelését mit tesz Veled, ill. gyermekeddel, mielőtt elhagyná otthonod, magával hurcolva javaid!? Főleg, ha az nem is egy drága plazmatévé, hanem a nagyapád kedvenc (esetleg csak eszmei értékű, de ebben felbecsülhetetlen) zsebórája! (Mondjuk még csak nem is Kazinczy stílusában!?) Tudnál e higgadtan mérlegelni a helyes megoldást illetően? Fel tudnád e mérni objektíven, álmodból riadva, hogy igazából most a plazmatévé, a zsebóra, az erkölcseid, gyereked élete, esetleg a Te életed a tét?

     Nos, tudnál e pacifista és emberbarát maradni maradéktalanul?

    Esetleg az felmerülne benned, hogy - ugye mérlegelve az akció-reakció elvét - hagyod futni (ha futna) s inkább alkalomadtán Te mész meglopni őt? (Na jó, tudom, ez az utolsó mondatom már komolytalan, de meg ne bántódj kérlek!)

    Üdvözlettel    Gyuriur

     

    előzmény:
    Dike (45)
    2007-09-10  22:46
  12. 2007. szeptember 12. 09:4984.
    Nekünk semmi különös. Délelőtt jöttek, nem voltunk otthon, felfeszítették az ablakot. Azótaaz utcánkban máshol is történt már betörés, kifigyelik, mikor nincsenek otthon, sőt a szomszédokat is nézik. Anyukámék (szintén az utcánkban laknak) szomszédjáékhoz karácsony másnapján törtek be, a tulajok elutaztak vidékre a szülőkhöz, a szüleimék elmentek templomba.
    előzmény:
    boldog2xanya (82)
    2007-09-12  08:56
  13. 2007. szeptember 12. 08:5983.
    ez érdekes 
    előzmény:
    kékeszöld (40)
    2007-09-10  22:40
  14. 2007. szeptember 12. 08:5682.

    köszi! valóban így gondolom....

    jó lenne, ha elmesélnék, kihez, hogyan jutottak be a rossz bácsik, talán mindenk okulására szolgálhat némely történet....

    ne csak a betörők legyenek felkészültek!

    előzmény:
    gyuriur (81)
    2007-09-12  08:16
  15. 2007. szeptember 12. 08:1681.

    Tökéletesen igazat adok Neked! Így gondolkodik egy felelősségteljes, állatszerető ember! Gratulálok!

    Javaslom akkor Holdsarló 60sz hozzászólását! Remek ötlet, én is megfontolom!!! (Bár egyelőre attól félek, hogy a kutyám ötpercenkénti "járőrözése" során megbolondulnánk mi is, a szomszédok is.)

    Gyuriur

    előzmény:
    boldog2xanya (56)
    2007-09-11  00:51
  16. 2007. szeptember 11. 23:3180.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353579 (79)
    2007-09-11  23:25
  17. Torolt_felhasznalo_353579
    Torolt_felhasznalo_353579
    2007. szeptember 11. 23:2579.
    Meghalt.... A személyleírást nem tudom, annyira közelről nem ismertük őket (falu, úgyhogy mindenki mindent tudott, de persze nem pontosan, na meg ők elég fontos emberek voltak ott), de még ha adott is volna (asszem sötétben zajlottak az események egyébként), akkor sem lehet a Dunán hajszálpontosan  megállapítani, hogy éppen akkor milyen hajók jártak arra, szóval hol keresték volna a tettest... 
    előzmény:
    boldog2xanya (78)
    2007-09-11  23:22
  18. 2007. szeptember 11. 23:2278.

    meghalt a férje?

    jesszus!

    a nő nem tudott személyleírást adni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353579 (77)
    2007-09-11  23:19
  19. Torolt_felhasznalo_353579
    Torolt_felhasznalo_353579
    2007. szeptember 11. 23:1977.
    Dunaparti ház, a hajósok rendszeresen fosztogattak azon a szakaszon, éjjel kieveztek, betörtek, visszaeveztek, kész. Ők felébredtek, mert a betörők valahogy bekeveredtek a hálóba - a férj nem akarta odaadni a pénzüket meg az ékszereket és nekik ment, úgyhogy leszúrták, a feleségét megverték, aztán elmentek. A gyerek szerencsére sértetlen maradt, másik szobában volt. A tettesek persze soha nem lettek meg...
    előzmény:
    boldog2xanya (76)
    2007-09-11  23:15
  20. 2007. szeptember 11. 23:1576.

    pontosan mi történt?

    nem tudod véletlenül?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353579 (75)
    2007-09-11  23:11
  21. Torolt_felhasznalo_353579
    Torolt_felhasznalo_353579
    2007. szeptember 11. 23:1175.
    Reménykedni sokmindenben lehet, de speciel én meg olyan nőt ismerek, akinek a férjét egy sima betöréses rablás során leszúrták, a nőt meg úgy összeverték, hogy hónapokig lefátylazva járt... És még mázlijuk volt, hogy a gyerek csecsemő volt akkor, mert ha mondjuk bejön a szobába, őt is elintézik. Na neki próbáld megmagyarázni, hogy védje csak nyugodtan a tulajdonát, úgysem lesz semmi baja belőle...   
    előzmény:
    schagleh (30)
    2007-09-10  22:27
  22. 2007. szeptember 11. 22:4474.
     igen, sajnos a mai világban jogos a kérdés!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (73)
    2007-09-11  21:43
  23. Torolt_felhasznalo_516372
    Torolt_felhasznalo_516372
    2007. szeptember 11. 21:4373.

    És nem jelentették fel a betörőjelöltek a szüleidet, hogy gyenge szívüket rongálja az ilyenfajta riogatás és személyiségi jogaikban is sérülnek, ha nem mehetnek oda, ahová szeretnének?    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (60)
    2007-09-11  07:18
  24. 2007. szeptember 11. 14:1772.

    borzasztó hazaérni a szétdúlt lakásba....szörnyű érzés, hogy egy idegen végigtaperolta az egész lakást régebben hozzám is törtek be, de akkor még nem kertes házban laktunk...

    szikra jó érzés nincs az ilyenekben....a megélhetési bűnözésben nem hiszek....ott vannak a galambok, legalább eltűnnének a belvárosból!

    aki kenyeret kér az kap....az emberek pénzt nem szeretnek adni, mert azt csak elisszák....

    előzmény:
    ardian (70)
    2007-09-11  09:21

Címlap

top