Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gardrób

bikaver
Létrehozva: 2007. október 18. 13:26
Sziasztok!

Gardrób szekrényt szeretnék csináltatni,de azon töprengek,hogy milyet.
Tolóajtós vagy nyitogatos?
Tükrös vagy részben tükrös?
Hogy legyenek benne a polcok és akasztók?
Szpot lámpásat vagy ne legyen lámpa?

Kérlek segítsetek és adjatok pár ötletet, akár képekkel együtt is.


Debreceni asztalos mesterek elérhetőségét is küldhettek,mert minden képpen csináltatni akarom.

Előre is köszönöm minden egyes segítséget.

Szép napot mindenkinek.
  1. Torolt_felhasznalo_787645
    Torolt_felhasznalo_787645
    2007. október 18. 19:3114.
    preciz,pontos sok jó ötlettel nekem is dolgozott konyhabutor,előszoba fal szekrényest sajna képez nem tudok küldeni de tel számot adok debreceni06302729368 sok sikert.  
    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  2. 2007. október 18. 14:4913.
    Ikeában láttunk kb 1500 pénzért érintkezös direkt gardrobokba valo lámpákat. Ajto csuk, lámpa lekapcsolodik. Nem kell gardrobot is ott venni, külön kaphato a lámpa.
    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  3. 2007. október 18. 14:4212.

    Hello!

    Nekem gardrob szobám van ugyan, de ajánlom mindenképp a világítást! Praktikus megoldás szerintem a több szintes akasztós rész, nálam nagyon bevállt a pulcsik, ingek, zakó/blézer igy jól tárolható és átlátható. Mélységre elég az 55 cm, ott még a válltöméses zakók is kényelmesen beférnek! Pedig a kedvesem 193 cm és 120 kg, és nem gyűrődnek az ő ruhái sem Nálam úgy van egy rész, hogy 150 szélességben 100 és 180 cm magasságban van 1-1 rúd a vállfáknak, felette pedig egy polc, az 60 mély, és van az aljába szerelve 2 spot. Azon a polcon tárolom az utazótáskákat, ilyesmit, amit nem naponta használok. Mellette 150 cm szélességben van 160 cm magasan újabb rúd a hosszabb kabátoknak, ruháknak, e felett is 2polc. (köztük a távolság akkora, hogy a felső polc az korább említettel van egy magasságban.) Nálam a fiókos rész úgy van, hogy egymásra raktam 2 db 72 cm széles, 78 cm magas 4 fiókos komódot, azok tetején tartom a táskáimat, plusz a másik falon is van még egy, ugyanilyen amibe a férjem apró dolgai vannak, felette be van polcozva plafonig 72 cm széles, 35 cm mély polcokkal, 25 cm-re egymástól, és egy újabb 120 széles kétszintes akasztós rész, a tetején polccal. Meg a cipős polc, ami 170 széles, 33 cm mély, plafonig bepolcozva Rengeteg minden elfér igy, bent van a fésülködő asztalom is, ott tartom a porszívót és a vasaló állványt is!

    Remélem, érthető volt Sok sikert nektek!  Ja, a toló ajtós jobb sokkal, nem foglal plusz helyet  3,5 métert is nagyon jól ki lehet használni hasonló módszerrel!

    előzmény:
    bikaver (7)
    2007-10-18  13:54
  4. Torolt_felhasznalo_966330
    Torolt_felhasznalo_966330
    2007. október 18. 14:3711.
    Ezt most készitette a Párom. Nekünk majdnem Végig polcos , mert ebben tároljuk a vasalódeszkát, porszivót , de azon a helyen lehet akasztós is. A polcok nem fixek igy bármikor át lehet variálni.
    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  5. 2007. október 18. 14:0210.
    Szerintem valami világítás mindenképpen kell bele. (persze lehet bogarászni is, mi is úgy kezdtük, de aztán elegünk lett)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. október 18. 13:599.

    Nekünk tolóajtós van, az egyik fele tükrös.

    Ha belépünk, szemben 3 részre van osztva, ebből egy rész csak polcos (kb 6 nagy polc), az egyik hosszú akasztós ruháknak van, a harmadik rész pedig fele polcos, fele akasztós pl. ingeknek. Az egész gardrób kb 3 m széles, a plafonig van beépítve, be lehet lépni. oldalt is polcok van + az egész felett egy bazi nagy hosszú polc van pl. paplannak, bőröndnek tökéletes. Így tényleg mindennek van hely, sok ruhánk van, de minden elfér benne.

    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  7. 2007. október 18. 13:558.
    én is ezt akartam ajánlani
    előzmény:
    merlyn (4)
    2007-10-18  13:51
  8. 2007. október 18. 13:547.

    A nappaliban lenne, 3,5 méter hosszú, 3 méter magas és minden képpen 80 cm széles.
    Sokat akasztok. Páromnak sok ingje van, azért is akarok szélesebb szekrényt,hogy ne gyűrödjön az ing újja.
    Jó ötlet a kétszintű akasztó szekrény.

    Köszönöm szépen.
    előzmény:
    Venice (2)
    2007-10-18  13:35
  9. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2007. október 18. 13:536.

    Ó, olyan egyedi minden..

    Tényleg a Te szokásaidtól függ a belső tér. Nekünk pl. nincs benne lámpa, mert így is látunk, annyit nem bogarászunk. Van személyenként 3-3 db kihúzható kosár, ebben a fehérneműk vannak. Nekem több polcom van, mint a páromnak, mivel a ruhám is több. Van egy jó széles akasztós részünk, ezt ketten használjuk közösen. A felső része bútorlifttel lehúzható.

    És végül, nekünk azért lett nyitogatós, mert nagyjából 4,5 méter hosszúságban, és a teljes belmagasságban terül el. Ezt csak úgy lehetett volna tolóajtósra megcsinálni, ha különleges, erős vasalatú a szekrény. Ez pedig majdnem a duplájába került volna, mint így hogy nyitjuk az ajtókat.

    Az ajtajaink egyszerűek, minta nélküliek, tükör sincs bennük. Mivel a szemben lévő falon van egy tükör, az elég. Ezen kívül az előszobában van, közvetlenül mellette a konyha és az étkező, valamint a nappali. Szinte egy tér az egész. És mivel a konyhának is, és az étkezőnek valamint a nappalinak is elég karakteres a bútorzata, szinei, berendezési tárgyak, ezért a beépített szekrényt szinte láthatatlanná akartuk tenni, nem pedig hangsúlyozni a jelenlétét.

     

    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  10. 2007. október 18. 13:525.

    gondold végig, hogy most miket és milyen formában tárolsz, nézd meg milyen cuccaid vannak és azokat jelenleg milyen beosztású szekrény(ek)ben tartod

    látni fogod, hogy mi az ami bevált és mi az amire szükséged lenne

    ezt kezd el lerajzolgatni egy papírra, ezzel a polcokat tudod meghatározni, a tárolási eloszlást

    utána jön az, hogy hová kerül a gardrób: jól látható helyre? eldugott helyre? milyen a többi bútor? milyen a fal? ez fogja megadni a választ arra, hogy milyen legyen: tolós vagy nyitós, a tükröt meg az, hogy van-e másutt állótükröd a lakásban vagy nincs ... ha nincs, akkor értelemszerűen egy tükrös ajtó biztosan kell

    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  11. 2007. október 18. 13:514.

    Az Ikea oldalán van letölthető gardrób tervező. Ha nem is ott veszed, de kipróbálásra nagyszerű.

    http://www.ikea.com/ms/hu_HU/rooms_ideas/splas hplanners.html

     

    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  12. Torolt_felhasznalo_851142
    Torolt_felhasznalo_851142
    2007. október 18. 13:493.

    Szerintem a tolóajtós szebb talán! Én általában mindent akasztok mert úgyis csak összegyürödnek!

     

    előzmény:
    bikaver (1)
    2007-10-18  13:26
  13. 2007. október 18. 13:352.

    hová tennéd ? külön szobába ? ez is fontos szempont, mert akkor nem biztos, hogy jó a tükrös, de ha pl. sötét a szoba, és csak önmagától kap fényt, akkor kell a tükör, hogy szétszórja.

    belülre mindenképpen jó a spot-lámpa, ugyanakkor nem tehetsz minden polcra, mert az sok lenne.

    mennyi ruhád van ? milyen megosztásban akasztod/hajtogatod őket ? ezt is látnod kell. Én pl. elsősorban hajtogatok, és csak azután akasztok, tehát nekem több polc kellett, mint akasztó. A nadrágokat aksztani szereted, vagy hajtogatni ? Mert ha akasztod, akkor kétszintű akasztószekrény kell, felülre a felsők, kabátok blézerek, alsó sínen pedig a nadrágok... kb. ennyi kezdetnek, a többiek biztos okosabbak lesznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top