Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi pedofília?

Torolt_felhasznalo_639602
Torolt_felhasznalo_639602
Létrehozva: 2007. november 1. 18:34
Sziasztok!

Olvastátok az e heti Nők Lapjában a "Hétköznapi pedofília?" című írást?
Engem nagyon felbőszített!
Belegondoltam, hogy ha hasonló történne a fiammal és nem történne a hatóságok részéről semmi, meg is bolondulnék! Azt hiszem, az Apuka helyében nem hagytam volna, hogy ennyi idő elteljen a vizsgálódással. Egyértelműen a szexuális zaklatás fogalmát meríti ki, amit ezzel a kisfiúval műveltek, s ha nem segítene a hatóság, akkor én már rég helyretettem volna alaposan ezt az embert - mondjuk kiheréltem volna, vagy agyonvágom! - és az anyukát is. Nem is értem, hogy egy ANYA hogyan tud szemet hunyni egy ilyen eset fölött. Hihetetlen! Beteges!
  1. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 31. 16:52348.

    "De még ha igaz is lenne, ha ez játékos formában történik és a gyerek semmiféle kényszert és bűntudatot nem érez közben, akkor az égvilágon semmi baja sem lesz tőle."  Ezt írtad a nemi szervek fogdosására.

    Mondom a véleményem. El kellene venni tőled a gyermekedet vagy gyermekeidet. Lehetőleg gyorsan és végleg. Téged meg beutalni a pszichiátriára.

    előzmény:
    bees001 (345)
    2007-12-29  17:47
  2. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 31. 16:50347.
    Onnantól kezdve engem rohadtul nem érdekelne, hogy a férjem megbocsát-e vagy sem, mert nem lennék rá kíváncsi, sőt fel is jelenteném. Természetesen meggyőződnék arról, hogy a gyerek nem csak úgy mondja, mert a tévében hallotta. De ha meggyőződtem, akkor a férjemnek annyi. Jogilag is megbüntetném, és gondoskodnék arról is, hogy a társadalmi státusza is eltűnjön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (139)
    2007-12-18  08:48
  3. 2007. december 30. 14:14346.
    Az utolsó mondatodra csak: ezt már korábban megbeszéltük  
    előzmény:
    mankamanó (344)
    2007-12-29  15:30
  4. 2007. december 29. 17:47345.
    Már megint személyeskedsz.

    "Szerinted normális, ha egy anyuka pl kielégiti a gyermekét, ha az neki jó....."

    Itt meg egyszerűen hazudsz, ugyanis én sohasem mondtam ilyet. Csak tudnám, mi szükséged van rá...
    előzmény:
    mankamanó (344)
    2007-12-29  15:30
  5. 2007. december 29. 15:30344.

    basszus, te beteg vagy, ennyi, pont. Nem lehet semmiről meggyőzni, de már nem is akarom, mert nem lehet. Amiatt, hogy neked máshol van a határ, egyszerűen nem értesz ezekből a történetekből semmit. Szerinted normális, ha egy anyuka pl kielégiti a gyermekét, ha az neki jó.....

    Ez a no comment rovat és én itt be is fejeztem.

    Szerintem szánt szándékkal szivatod itt a jobb érzésű népet, mert ilyen ember egyszerűen nincs.....

    előzmény:
    bees001 (343)
    2007-12-29  09:11
  6. 2007. december 29. 09:11343.
    Betegnek beteg, de ez nem a leigázásról, birtoklásról szól. Mint ahogy általában a felnőttek közötti szexualitás sem.

    "Ilyen nincs! A határt mindenki érzi és be is tartja. Aki nem, egy primitív, állatias ösztönlény."

    Éppenhogy van. A címkézés nem segít.

    "Ebbe a kategóriába sorolom azokat, akik nem vonzódnak különösképpen a gyerekekhez, de ha pont egy gyerek "van csak kéznél"..., hát rajta elégítik ki a szexuális gerjedelmüket."

    Sorolhatod ahova akarod, de ezzel csak azt árulod el, hogy nem sok lövésed van a pszichológiához. A két dolog éppenhogy nem sorolható egy kategóriába.
    előzmény:
    WinchEszter (342)
    2007-12-28  12:57
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. december 28. 12:57342.

    azt, amikor a szülő (akinek egyébként megvan az állandó partnere, tehát nem szenved szexhiányban) vagy eleve vonzódik szexuálisan a gyerekekhez

    Az beteg!   És ha van is partnere, akkor se stimmel valami a lelkében. Mert általában az okozza neki az igazi kéjt, ha mást /gyereket, mint védtelen alanyt, kifejletlen testű embert/ leigázhat, birtokolhat.

    a szülői gondoskodás, szeretgetés megy át nála szinte észrevétlenül erotikus játékba.

    Ilyen nincs! A határt mindenki érzi és be is tartja. Aki nem, egy primitív, állatias ösztönlény. /Ebbe a kategóriába sorolom azokat, akik nem vonzódnak különösképpen a gyerekekhez, de ha pont egy gyerek "van csak kéznél"..., hát rajta elégítik ki a szexuális gerjedelmüket./

    előzmény:
    bees001 (336)
    2007-12-27  13:29
  8. 2007. december 28. 10:46341.
    Nekem ennyire nem rossz a véleményem az USÁ-ról. Az USA pont olyan ország, ahol a szólás-, vélemény- és sajtószabadság a lehető legjobban érvényesül.

    Semmi olyat nem írtam, ami ezen túlmenne. Legfeljebb olyat, ami a te felfogásoddal nem egyezik meg.
    előzmény:
    carnation79 (338)
    2007-12-27  19:24
  9. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2007. december 28. 08:59339.
    Még egy fontos dologgal kiegészíteném, amit írtál és amivel teljesen egyetértek:nem véletlenül másztunk le a fáról. Egy ember számára-normális esetben- a szex más, mint a fajfenntertás eszköze. Nyilván ösztön is munkál bennünk, de nem uralkodik rajtunk. Miért írom ezt?
    Mert valóban lehet jó egy 3 évesnek is a szex-fizikai értelemben. De az csak ingerlés,testi kilégülés, amire később rakódik rá a lelki tartalom. És nincs az az ember, aki bemagyarázza nekem, hogy később ez a gyerek boldog lesz és kielégült, ha megtudja, mi is az, amit valójában művelnek(-tek) vele...illetve ne mondja senki, hogy az a hozzátartozó, vagy éppen idegen, aki egy 4-5 évest ront meg, az nem önmagáért teszi ezt, hanem a gyerek fene nagy öröméért!
    előzmény:
    carnation79 (338)
    2007-12-27  19:24
  10. 2007. december 27. 19:24338.
    Nagyon sokmindenen elgondolkodtam, amit írtál. Nagyon más a felfogásunk, valószínűleg a hétköznapi, felnőttk által gyakorolt szexről is más a véleményünk. Hogy hol van az a határ, ami az elfogadható és az elfogadhatatlan között van, valószínűleg nem tudjuk megállapítani, neked máshol, nagyon máshol van ez a határvonal, mint pl. nekem. Az viszont tény, hogy pont emiatt a sikamlós határvonal miatt lesz rossz sok-sok inzultált ember élete. Ott, ahol nincs látható határvonal, ott a szürke zónában történik nagyon-nagyon sok minden. Ezért is mondjuk neked azt, hogy az esetek nagy százaléka rejtve marad, mert sokan még azzal sincsenek tisztában, hogy erőszak volt-e ami történt, vagy sem. Kedvenc énekesnőm Tori Amos, van egy dala, amit a megerőszakoltak egyik "himnuszának" tartanak Amerikában... így szól: "Yes I wore a slinky red thing/Does that mean I should spread" - vagyis kb ezt jelenti: Igen, egy testhez símuló vörös ruhát viseltem... ez azt jelenti, hogy ki kell tárulkoznom? ... sokan, amikor valami történik, bizony azt hiszik, ők provokálták ki az egészet, és csendben maradnak... Továbbra is tartom, hogy van állatias, ösztönös szex és van kifinomultabb, emberi szex, és igenis lehet érezni a különbséget. Van különbség ugyebár kefélés és szeretkezés között... addig, amíg 2 felnőtt ember közös elhatározásból mindkettőjüknek tetsző dolgot művel szex néven, az szexnek számít, szerintem. De ha bármelyik elem nem teljesül, akkor az már a szürke zónába tartozik... Őszintén szólva, ha most az USA-ban fórumoznánk, nálad már lehet, hogy csengetett volna az FBI és a dutyiban ülnél, csak amiatt, amit leírtál... de hát nem ott vagyunk. Nem tudom eldönteni, hogy ez rossz-e vagy sem.
    előzmény:
    bees001 (337)
    2007-12-27  13:37
  11. 2007. december 27. 13:37337.
    "Fejtsd ki légyszi, mielőtt rosszra gondolnék."

    Miért is gondolnál rosszra? Példa: hogyan kell viselkedni egy férfinak vagy egy nőnek a partnerrel, hogyan kell nyíltnak lenni a szexualitás kérdésében.

    "szerintem a "boldogabb társadalom" csak úgy alakulhat ki, a a fiataloknak azt is megtanítjuk, hogy mi nem helyes."

    Igaz, de a magunk által sem logikusan megmagyarázható dogmákat jobb, ha nem adjuk át. Azok úgysem érnek semmit. Ilyen pl. a szüzesség misztifikációja.

    "A legtöbbször, ha egy "símogató"-t nem kapnak rajta, nem állítják le, eljut a behatolásig. Akár kedveskedéssel, akár megfélemlítéssel, de akár erősszakkal is. Az Ő céljuk ugyanis nem az, hogy a gyereknek jó legyen, hanem, hogy nekik."

    Ezt még akár el is hinném neked, de nem ártana alátámasztani valamivel (pláne, ha 90%-uk rejtve marad). Ugyanis itt most eleve a pedofilok két külön fajtájáról beszélsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687739 (335)
    2007-12-27  10:20
  12. 2007. december 27. 13:29336.
    "Te azt mondod, hogy akkor nem elítélendő a gyermekekkel szembeni szexuális abúzus, ha az a gyermek számára fizikailag és lelkileg kellemes élmény, nem társul fenyegetéssel, félelem vagy bűntudat keltésével, testi erőszakkal, fizikai fájdalommal. Mert akkor nincsen trauma.

    Igencsak torz a felfogásod!"

    Kedves Eszter, most hogy így a számba adtál valamit, amit én soha nem mondtam, majd ítéletet is mondtál rólam, azért még folytassuk?

    Jó. Szóval még egyszer: én nem mondtam, hogy nem elítélendő. Én csak annyit mondtam, hogy vannak esetek, amikor nincs trauma. És akkor arra kell törekedni, hogy ezek az esetek ne is váljanak traumatikussá a gyerek számára később sem.

    Amúgy érdekes, amit utána hosszan kifejtettél a pedofilokról és cselekményeikről, sok igazság is van benne, de nagyban hiányos. Pont a most tárgyalt eseteket kevésbé fedi le: azt, amikor a szülő (akinek egyébként megvan az állandó partnere, tehát nem szenved szexhiányban) vagy eleve vonzódik szexuálisan a gyerekekhez (ezt a vágyát egy prostituált sem oldaná nyilvánvalóan abból az okból, hogy nem gyerek), vagy pedig a szülői gondoskodás, szeretgetés megy át nála szinte észrevétlenül erotikus játékba.

    Ez utóbbiról nem sok szó esik a szakirodalomban, inkább mostanában kezdenek rájönni, hogy ez is gyakori lehet, csak sokszor nem traumatikus, és részben ezért rejtett maradhat.
    előzmény:
    WinchEszter (333)
    2007-12-26  23:37
  13. Torolt_felhasznalo_687739
    Torolt_felhasznalo_687739
    2007. december 27. 10:20335.
    Ilyen hangnemben már lehet beszélgetni, vitatkozni.

    "...hogy a társadalom folyamatosan változik és előfordulhat, hogy a pedofília bizonyos megnyilvánulási formáit (vagy amit ma annak tekintenek) később kevésbé fogja elítélni a táradalom, mint ma, és mondjuk inkább tekinti majd szeretetmegnyilvánulásnak."
    Lehet, hogy neked van igazad, én azonban senkinek nem ajánlanám, hogy kockáztasson. Így 20 év múlva max azt süthetik rá, hogy prűd. A gyereke attól biztosan nem fog sérülni, hogy vele nem "játszottak" a szülei.

    "...de szülőként világosan lehet egy alap álláspontot képviselni, ami a szexualitást illeti: nyíltnak lenni, nem büntetni, inkább eligazítani..."
    Ezzel teljes mértékben egyetértek. A lányaimat ilyen szellemben neveltük. Mi is fürödtünk együtt, öltöztünk egymás előtt. Kamasz korukra mégis szégyenlősebbek lettek. Pl már nem nyithatunk be csak úgy, ha fürödnek. Ez már az Ő döntésük, és mi ezt maximálisan tiszteletben tartjuk. Én emberként és szocmunkásként is minden "másságot" elfogadok, alapvetően nem ítélek el. Tolerálni viszont csak addig a pontig tudok bármit, amíg az másnak nem okoz fájdalmat (nem csak fizikait). A szex bármilyen formája is csak addig elfogadható számomra, amíg mindkét fél belegyezésével történik. Ez az amit nem tud egy 2-4-7-8 éves gyerek.

    A mondatod végét -"példát mutatni" - ebben a tekintetben nem nagyon értem. Fejtsd ki légyszi, mielőtt rosszra gondolnék.

    "De az jó, ha a fiatalok egyre nyíltabbak és felvilágosultabbak és jó, ha ez lassan egy összességében boldogabb társadalomhoz vezet."
    Ebben is teljesen igazad van, de szerintem a "boldogabb társadalom" csak úgy alakulhat ki, a a fiataloknak azt is megtanítjuk, hogy mi nem helyes.
    "Ez még a családon belüli szülő-gyerek közti szexuális kapcsolatoknál is nagyon ritka eset."
    Sajnos nem. A legtöbbször, ha egy "símogató"-t nem kapnak rajta, nem állítják le, eljut a behatolásig. Akár kedveskedéssel, akár megfélemlítéssel, de akár erősszakkal is. Az Ő céljuk ugyanis nem az, hogy a gyereknek jó legyen, hanem, hogy nekik. Hidd el több ilyen eset van, mint azt feltételezni mernénk, csak 90%-uk örökre rejtve marad.

    "Helytelenítem, hogy a szülők szexuális tevékenységbe vonják a gyerekeiket..." "...De igen, éppen ezért mondom, hogy a szülő maradjon ki a gyerek szexualitásából."
    Akkor nem is értem, hogy miért és miről vitatkozunk.
    előzmény:
    bees001 (331)
    2007-12-26  19:58
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. december 26. 23:52334.
    Orális szex, homoszexualitás, drog...

    Ezek valóban erkölcsi mérce és kultúra kérdései, hogy mennyire elfogadott vagy tiltott dolgok.

    Egy közös bennük: általában felnőtt műveli felnőttel, saját belátási képessége birtokában. Vagy kamasz, aki még nem felnőtt ugyan, de már nem is gyermek.

    Lehetünk annyira "liberálisok" valóban, hogy LSD-bélyeget nyalogattatunk a kicsikkel takarékbélyeg helyett. De a gyerek egy percig sem gondolja a LSD-ről, hogy veszélyes, megbízik a felnőttben /főleg hozzá közel állóban, nem idegenben/ és elfogadja azt, bátran megnyalja.

    Egy tini már tanult és hallott a drogokról ezt-azt, jót is és rosszat is, ha hajtja is a kíváncsiság, hogy kipróbálja, előtte minimum utána olvas vagy beszélget róla a barátaival, testvéreivel - és, ha addig helyesen nevelték - a szüleivel, és döntési képessége birtokában próbálja vagy nem próbálja ki a drogot. Persze azt a kamaszt, akit nem vesznek emberszámba otthon, és az iskolában is fekete bárány, az könnyen keveredik rossz társaságba és próbálja ki ész nélkül, "felvilágosulatlanul" a drogot, esetleg rá is szokik.

    Ám a különbség mégis az, hogy egy kamasznak /bármilyen forrófejű, lázadó is/ valamekkora belátási képessége már van, egy serdületlen gyermeknek azonban nincs.

    Paradox módon az utca által felnevelt kamaszok általában nagyobb élettapasztalattal és ítélőképességgel bírnak, mint burokban nevelkedett kortársaik. Ők a csapatszellem erősítése végett, kb. szertartásszerűen fogyasztanak alkoholt, drogot, illetve dohányoznak. De nem arról van szó, hogy ne tudnák, hogy mi az és mik a lehetséges következmények. Csak könnyelműen bíznak abban, hogy ők megússzák.
    előzmény:
    bees001 (332)
    2007-12-26  20:35
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. december 26. 23:37333.
    Te azt mondod, hogy akkor nem elítélendő a gyermekekkel szembeni szexuális abúzus, ha az a gyermek számára fizikailag és lelkileg kellemes élmény, nem társul fenyegetéssel, félelem vagy bűntudat keltésével, testi erőszakkal, fizikai fájdalommal. Mert akkor nincsen trauma.

    Igencsak torz a felfogásod!

    Miért? Aki egy serdületlen gyermekkel szexuális visszaélést követ el, az tulajdonképpen a saját hatalmával él vissza. A gyerekek általában szeretik és tisztelik a felnőtteket, törekszenek az engedelmességre. Főleg a szüleikkel, a nevelőszüleikkel, a rokonaikkal, a barátaik szüleivel és a tanáraikkal kapcsolatban. Fontos számukra a környezetükben élő felnőttek szeretete, elismerése, a "visszaigazolás".

    Az a felnőtt, aki a saját szexuális vágyát egy gyermekkel elégíti ki - az erkölcsi aggályokon túl - általában egy labilis személyiség, aki a szeretetre és a szerelemre való éhségét olyan személlyel próbálja meg csillapíttatni, akitől jó eséllyel nem kap visszautasítást. A gyerekek pedig tartanak a felnőttektől, nem tudnak, nem mernek egy kérést vagy egy utasítást megtagadni. Mert a gyermek dolga az engedelmesség. Egy gyerek a felnőttek útmutatásai alapján tudja csak, hogy mi a "jó" és mi a "rossz". Amit a felnőttek megengednek, kérnek, az jó, amit tiltanak, az rossz. Nincs kialakult ítélőképességük, de bíznak a felnőttekben.

    A gyerek nem tudja tehát önmagától megítélni, hogy a felnőtt szexuális közeledése felé jó vagy nem jó. Így önszántából, szabad akaratából sem beleegyezni nem képes, sem visszautasítani a felnőttet.

    A pedofil felnőtt ezt használja ki: a gyerek szinte tutira nem ad kosarat. Ő fondorlattal, édességgel, ajándékkal rávehető arra, amire egy felnőtt talán autóval, házzal sem lenne "lekenyerezhető", mert pl. egy nagyon előnytelen külsejű és/vagy idegesítő modorú, magának való alak neki nem kell, semmi pénzért. Meg egy olyan sem, aki rossz házasságban vergődik, lestrapált a gondoktól, s menekülne, rálőcsölné magát valakire.

    A gyerekek mindezeket nem látják, nem így érzékelik.
    A pedofil miért nem megy akkor hivatásos prostituálthoz? Mert az ugyan eltűri a szexuális tárgyként kezelést, de ő szabja meg annak keretét, a menetidőt, az árat és egyéb feltételeit /pl. csak óvszerrel/ és érzelmi "viszonzást" tőle nem várhat a kuncsaft.
    Ellenben egy gyerek már ici-pici szeretetmorzsáért is annyira hálás tud lenni és örömmel jár a felnőtt kedvében!

    Az igaz, hogy a gyerekeknek is van szexuális érdeklődése, szexuális töltetű játékaik, természetes kíváncsiságuk. De ez korántsem jelenti azt, hogy olyan tartalmú szexuális vágyaik volnának, mint a kamaszoknak és a felnőtteknek! Egyáltalán nem vágynak intim simogatásra, "kielégítésre" vagy felnőtt "partnerre". Még akkor sem, ha maszturbálni szoktak egyébként. A maszturbáció gyermekkorban természetes ismerkedés a saját testtel, az valóban árt, ha a szülő emiatt bűntudatot ébreszt a gyerekben. Hagyni kell, diszkrét keretek között /pl. fürdés közben, szobába félrevonulva/. De ha a szülő vagy a nevelő ebbe aktívan "besegít", hát az tuti nem normális és legalább annyit árt a gyereknek, mint a bigott vallásos szülő, aki tiltja és bünteti a maszturbációt! Ott valami nagyon nem stimmel...

    A pedofil személyiség másik jellemzője a kóros birtoklási vágy. A gyerekek igen könnyen sakkban tarthatók. És mivel nevelésre, eltartásra, gondozásra szorulnak, az életük más felnőttektől függ, ők nem mennek el, mert nincs hová. Egy felnőtt, aki dolgozik, aki el tudja látni magát, aki nem téved el a városban, aki ésszel képes végiggondolni a cselekedeteit, az pl. megszökhet egy olyan párkapcsolatból, ahol a partnere őt a tulajdonaként kezeli, testileg-lelkileg megnyomorítja. Egy gyerek hová mehetne? Ráadásul a gyerekek önmagában azt természetesnek is veszik, hogy ők a szüleik /vagy akiknek a gondjaira vannak bízva/ "tulajdonában" állnak, ők felelnek értük, helyettük.

    Ja és vannak még a primitív, alkoholista véglények, akik nem a gyerekekre gerjednek, de ha az van kéznél, akkor az is megfelel nekik!
    előzmény:
    bees001 (330)
    2007-12-26  19:44
  16. 2007. december 26. 20:35332.
    Kedves Carnation, ez rengeteg kérdés, és némelyikük elég messzire vezet...de azért megpróbálom leírni az álláspontomat:

    "Tegyük fel, hogy te azt tanítod a gyereknek, hogy ez jó, és nem trauma, nem bűn, élvezze csak. Ezzel az lenne a célod, hogy egy olyan felnőtt nőjön fel, aki hasonló értékítélettel rendelkezik?"

    Nem, én csupán a traumamegelőzésre gondoltam. És hozzátettem, hogy miközben a gyerek felé azt kommunikáljuk, hogy nem történt baj, párhuzamosan meg kell szüntetni a lehetséges trauma forrását. Hogy milyen értékítélettel nő fel a gyerek, az persze elég összetett, de szülőként világosan lehet egy alap álláspontot képviselni, ami a szexualitást illeti: nyíltnak lenni, nem büntetni, inkább eligazítani és példát mutatni.

    "Azaz úgy gondolod, nem baj, ha ilyen hozzáállású fiatalok nőnének fel, sőt, mivel nem tartod elítélendőnek, semmi kivetnivalót nem találnál abban, ha egyre több és több ilyen ember nőne fel?"

    Úgy gondolom, kívánatos lenne, ha minél több nyílt és szexuális komplexusok nélküli fiatal nőne fel.

    "Szerinted jó, ha a mai társadalomban olyan fiatalok nőnek fel, akik a társadalom alapelveivel szöges ellentéteket valló nézeteket vallanak?"

    Nem.

    De az jó, ha a fiatalok egyre nyíltabbak és felvilágosultabbak és jó, ha ez lassan egy összességében boldogabb társadalomhoz vezet.

    "Jó az, ha perverzeket nevelünk?"

    Nem. De egyrészt nincs erről szó, másrészt a perverzió témája szintén elég messzire vezet. A legtöbb embernek van valamilyen perverziója, ha nem is manifeszt, de ettől még igen hasznos polgárai lehetenk a társadalomnak. Ráadásul annak a megítélése, hogy mi számít perverziónak, folyamatosan változik. Pl. néhány évtizede az orális szex még masszívan perverznek számított. Ha ma azt mondom a gyereknek, hogy az orális szex vagy a homoszexualitás normális, azzal nem nevelek perverzeket, de kicsit régebben más volt az általános vélemény.

    "Szerinted helyes, ha egy szülő LSD-t ad a gyereknek?"

    Nem. Bár lehet, hogy ez is túl van lihegve. LSD-t adni a gyereknek kb. olyan helytelen, mint gyorséttermi kajával etetni. Én egyiket sem tenném.

    "miért ne dönthetné el a gyerek, hogy akar-e szexelni, vagy sem?"

    Helytelenítem, hogy a szülők szexuális tevékenységbe vonják a gyerekeiket. Ámbár a kérdésed tartalmazza azt a lehetőséget, hogy mi van, ha a gyerek kezdeményezi a szexet a szülővel? Akkor dönthet vagy sem?

    "Miért ne lehetne a gyereknek egy olyan döntése, hogy apáca akar lenni, mondjuk?"

    Lehet.

    "És nem teheti meg, mert tegyük fel, a szülők miatt már nem szűz?"

    Ez még a családon belüli szülő-gyerek közti szexuális kapcsolatoknál is nagyon ritka eset.

    "Vagy csak szűzen szeretne majd férjhez menni, mert neki ez a "perverziója"... "

    Ez meg még annál is ritkább. Konkrétan én megpróbálnám erről lebeszélni a lányomat.

    "nem rzed úgy, hogy elvesznek ezzel valamit a gyerektől, akinek a későbbi döntéseit befolyásolhatja az, hogy valami olyan fizikai behatás érte már kiskorában, amit nem lehet visszacsinálni?"

    De igen, éppen ezért mondom, hogy a szülő maradjon ki a gyerek szexualitásából.
    előzmény:
    carnation79 (329)
    2007-12-26  18:36
  17. 2007. december 26. 19:58331.
    Különben az is eszembe jutott még téged olvasva, hogy a társadalom folyamatosan változik és előfordulhat, hogy a pedofília bizonyos megnyilvánulási formáit (vagy amit ma annak tekintenek) később kevésbé fogja elítélni a táradalom, mint ma, és mondjuk inkább tekinti majd szeretetmegnyilvánulásnak.

    Már most is van a piacon olyan gyereknevelési szakkönyv, amely többé-kevésbé a szülő belátására bízza, hogy a gyerekkel való játékban, a símogatásban meddig mehet el, ha látja, hogy a gyereknek az szexuális élvezetet okoz.

    Vagy ha a szexualitással és gyerekekkel kapcsolatos más dolgokat nézek...

    Pl. nem is olyan rég még az volt az általános vélekedés, hogy a gyerekeknek nincs szexualitásuk, az csak a serdülőkorban kezdődik. Mára ez teljesen megváltozott. Vagy mondhatnám a gyerekkori maszturbációt is. Egyre kevésbé keresnek a pszichológusok "rejtett okokat" mögötte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687739 (327)
    2007-12-26  15:55
  18. 2007. december 26. 19:44330.
    "Tehát ha tetszik, ha nem, ezzel minden ádozat szembesülni fog egyszer."

    Nem feltétlenül. A közvélemény legnagyobb része a pedofíliát az erőszakkal és a fájdalommal, szenvedéssel azonosítja és többnyire férfiak betegségének vagy bűnelkövetési formájának tekinti. Tehát ha egy gyerek nem él át fájdalmat (ehelyett kellemes érzés neki), nem kényszerítik valamire erőszakkal vagy pláne az anyja az elkövető, akkor azt nem tekinti pedofíliának később sem. Akit én említettem, az sem érzi magát áldozatnak semmilyen szempontból.

    "Szerinted ez nem trauma, mert nem emlékszik rá, hogy fájt volna neki?"

    Attól még lehetne az, hogy nem emlékszik. Én arról az esetről beszéltem, amikor tényleg nem fájt neki, sőt élvezetet okozott, és valóban nem volt trauma.

    (Látod, válaszolok a kérdésekre is!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687739 (327)
    2007-12-26  15:55
  19. 2007. december 26. 18:36329.
    Na jó, megpróbálok a te fejeddel gondolkodni: Felejtsük el, hogy mit tart jónak vagy rossznak a társadalom. A gyereknek az lesz jó vagy rossz, amit a családja megtanít neki. Tegyük fel, hogy te azt tanítod a gyereknek, hogy ez jó, és nem trauma, nem bűn, élvezze csak. Ezzel az lenne a célod, hogy egy olyan felnőtt nőjön fel, aki hasonló értékítélettel rendelkezik? Azaz úgy gondolod, nem baj, ha ilyen hozzáállású fiatalok nőnének fel,  sőt, mivel nem tartod elítélendőnek, semmi kivetnivalót nem találnál abban, ha egyre több és több ilyen ember nőne fel?... A gyereknek nincs választása, hogy milyenek a szülei: egy vallási szekta tagjai, vagy egyéb különcségük van. Szerinted jó, ha a mai társadalomban olyan fiatalok nőnek fel, akik a társadalom alapelveivel szöges ellentéteket valló nézeteket vallanak? Jó az, ha perverzeket nevelünk? Visszatérve a drogos példámhoz: lehetne a gyerekeknek is adni LSD-t, valószínűleg ők is élveznék. Szerinted helyes, ha egy szülő LSD-t ad a gyereknek? Szerintem még a masszív drogosok is megvárják általában, hogy a gyerek döntse el kamaszkorában, hogy akar-e kábítószerezni, vagy sem... miért ne dönthetné el a gyerek, hogy akar-e szexelni, vagy sem? Miért ne lehetne a gyereknek egy olyan döntése, hogy apáca akar lenni, mondjuk? És nem teheti meg, mert tegyük fel, a szülők miatt már nem szűz? Vagy csak szűzen szeretne majd férjhez menni, mert neki ez a "perverziója"... nem rzed úgy, hogy elvesznek ezzel valamit a gyerektől, akinek a későbbi döntéseit befolyásolhatja az, hogy valami olyan fizikai behatás érte már kiskorában, amit nem lehet visszacsinálni?
    előzmény:
    bees001 (326)
    2007-12-26  13:26
  20. Torolt_felhasznalo_687739
    Torolt_felhasznalo_687739
    2007. december 26. 15:57328.
    Mármint az elítélését.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687739 (327)
    2007-12-26  15:55
  21. Torolt_felhasznalo_687739
    Torolt_felhasznalo_687739
    2007. december 26. 15:55327.
    "A gyerek abszolút ösztönlényként, erkölcsi ítéletek nélkül születik. A szocializáció csak fokozatosan rakja rá azt, hogy a társadalom megítélése szerint mi a rossz és mi a jó."
    Ebben teljesen egyetértünk. Tehát mi és a gyerekek jelenleg egy un. nyugati kultúrában, a XXI. században élünk. Ma ebben a társadalmi közegben (és a jelenlegi kultúrák majdnem mindegyikében) a társadalom elítéli a pedofiliát. Tehát ha tetszik, ha nem, ezzel minden ádozat szembesülni fog egyszer. Minden gyerek el fog jutni odáig, hogy szembesülni fog azzal, hogy apa (anya, nagybácsi, rokon stb...) egy mindenki által elítélt, undorító, beteges, perverz, sőt a törvény szerint bűntetendő dolgot tett vele, amikor még kicsi volt. Szerinted ez nem trauma, mert nem emlékszik rá, hogy fájt volna neki? Ha ez az ókori Rómában vagy Görögországban történt volna vele (velem) tényleg nem lenne trauma, mert akkor ez teljesen hétköznapi és elfogadott volt. De ma és itt szerencsére a társadalom próbál ellene tenni. Ma már a szerető lelövését se dicsőséges tettnek tartják, hanem gyilkosságnak, a gyerekek verése vagy a házastárs megerőszakolása sem helyes.
    "Tehát ha egy gyereknél a szocializáció során nem épült be, hogy a símogatás rossz, akkor lehet fizikailag jó és slussz."
    De nem a nemiszerv símogatása szexuális töltettel, és főleg nem apucitól és anyucitól. Ha ezt a kedves szülők nem teszik meg, majd megteszi a környezet, a társadalom. Akár tetszik neked, akár nem.

    Valahol azt írtad, hogy veled lehet vitatkozni. Az nem vita, hogy a kérdésekre nem válaszolsz, a véleményeket meg csak kigúnyolni tudod.
    előzmény:
    bees001 (322)
    2007-12-25  22:16
  22. 2007. december 26. 13:26326.
    Lgjobban akkor fogsz megérteni, ha beszélgetünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998864 (324)
    2007-12-26  12:49
  23. 2007. december 26. 13:21325.
    Az, hogy az inceszt kissé izgat engem, az nem jelenti azt, hogy gyakorlom is (egyrészt), másrészt azt a témát jól el tudom különíteni a felnőtt és gyerek közti szexuális kapcsolattól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998864 (324)
    2007-12-26  12:49
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. december 26. 12:49324.
    Bees, megvallom, utánad olvasgattam itt az nlc-n, próbáltam megérteni, miért úgy gondolkodsz, ahogy. Ráleltem a Perverziók c. topikra, ahol leírtad álláspontodat az inceszt szexszel kapcsolatban........és most már értem, miért gondolkodsz másként, mint pl. én.
    előzmény:
    bees001 (292)
    2007-12-24  10:57

Címlap

top