Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztma

Torolt_felhasznalo_357835
Torolt_felhasznalo_357835
Létrehozva: 2007. december 19. 18:57
Sziasztok!

Ezt a topicot azért nyitom, hogy az összes asztmás beteg társam elmondhassa véleményét az orvoskról ill. a saját tüneteit.

Sokan vannak akik atypusos infekció után lettek asztmásak.

Vannak akiknek az orvos asztmondja, hogy jó lett a légzés funkciója, de még is köhög, fullad. Gyakran mondják ilyenkor a dokik, hogy ez ő szerintük pszihés betegség.


Roham: nincs, levegő, remegés, fejfájás, nyitott szájjal levegő után kapkodás, szédülés, hányinger öklendezés...stb

ASZTMÁVAL KAPCSOLATOS INFORMÁCIÓKAT OSSZUK MEG EGYMÁSAL

Kérlek írjatok, köszönöm.
  1. 2016. március 27. 17:4357.

    Sziasztok! 


    Megmaradt nálam 2 db FOSTER NEXThaler 100 mikrogramm/6mikrogramm/adag inhalációs por, mivel az egyik mellékhatása kijött rajtam, és nem bírtam tovább szedni. 2016/09 a lejárata, bontatlan csomagolásúak a dobozok. Akinek ezt kell egyébként is szednie annak odaadnám!


    Írj emailt, ha érdekel: regiii1993@gmail.com

  2. 2015. június 5. 07:0356.

    Tisztelt Fórumozók!


     


    Jelenleg társadalomkutatást végzünk 18 év feletti asztmások körében. A kutatás célja a betegek, és ellátásuk körülményeinek fejlesztése, valamint tudományos publikáció.


    Kérem, hogy segítsék munkánkat, egy egyszerű telefonos kérdőív kitöltésével! Az adatokat bizalmasan kezeljük, és szigorúan kutatási célokra használjuk  fel.


    Ha szeretne részt venni benne, Küldjön sms-t a +36 70 258 1465-ös telefonszámra! (nem emelt díjas! )Mindenkit visszahívok!


     


    Köszönöm!

  3. 2015. február 15. 18:5155.

    Sziasztok! smile hangulatjel
    A szakdolgozatomhoz kérném asztmás betegek segítségét ennek a 10-15 perces kérdőívnek a kitöltésével. 
    Előre is köszönöm!


    https://docs.google.com/forms/d/1A09cNHxevd-6obqZM_Hoku eflRm_yRRJZOfkqLmLHi8/viewform?usp=send_form

  4. 2014. június 17. 11:2554.

    Sziasztok!

    Magam is allergiás vagyok, az egész nyári időszakot végigszenvedem minden évben. A szűk családi körömben szinte mindenkinek van valamiféle légúti betegsége, ám édesapám állapota/helyzete sokkal rosszabb a többiekénél (COPD, stb).
    Részben ezért szántam rá magam, hogy szakdolgozatomat egy légúti betegségekkel összefüggő témáról írjam.
    Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy segítsetek nekem ebben azzal, hogy kitöltitek a dolgozatomhoz kapcsolódó kérdőívet. Néhány perc és pár kattintás az egész, de nagyon sokat segítetek vele. A Ti, véleményetek számít igazán!

    A kérdőívet itt találjátok:

     

    https://docs.google.com/forms/d/1xUfL0EQu XnTaGVEPzkQiGuJrdhZsFeQaxmCpBw0bM0M/viewform?usp=send_form 

     

    Köszönöm a segítségeteket! 

  5. 2014. június 17. 11:0953.
    Sziasztok!

    Magam is allergiás vagyok, az egész időszakot végigszenvedem minden évben. A szűk családi körömben szinte mindenkinek van valamiféle légúti betegsége, ám édesapám állapota/helyzete sokkal rosszabb a többiekénél.
    Részben ezért szánta rá magam, hogy szakdolgozatomat egy légúti betegségeket középpontba helyező témáról írjam.
    Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy segítsetek nekem ebben azzal, hogy kitöltitek a dolgozatomhoz kapcsolódó kérdőívet. Néhány perc és pár kattintás az egész, de nagyon sokat segítetek vele. A Ti, véleményetek számít igazán!

    A kérdőívet itt találjátok:


    https://docs.google.com/forms/d/1xUfL0EQuXn TaGVEPzkQiGuJrdhZsFeQaxmCpBw0bM0M/viewform?usp=send_form K öszönöm a segítségeteket! 
  6. 2014. május 13. 22:4352.

    Szia Mariamia!

    Nagyon érdekelne ez a könyv pdf-ben. Légy szíves küldd át nekem!

    Üdv. H.

    előzmény:
    mariamia (51)
    2012-01-19  10:31
  7. 2012. január 19. 10:3151.

    Szia Ragasztó

    Nem tudom a Buteyko könyvet letölteni. Ha neked már meg van, kérlek küld át nekem is. Köszönöm.

    előzmény:
    ragaszto (48)
    2011-03-21  22:40
  8. 2011. március 22. 01:0450.
    Nem minden asztma pszichés eredetű. A por közvetlenül is kiválthatja, pl. takarítóknál, bányában- kohászatban dolgozóknál.
    előzmény:
    Kalliopé (45)
    2010-07-30  10:38
  9. 2011. március 22. 00:4449.
    Én is asztmás vagyok, ami 2 hónappal ezelőtt derült ki. A téli hűvös-csípős levegőn légszomj jön rám. Nehezen veszem a levegőt kb. 1 óra hosszáig. Aztán magamtól jobban leszek. Néha még a különböző hőmérsékletű helyiségekbe való átmenés is zavar: pl. hidegből melegbe v. fordítva. Ekkor is jön a nehézlégzés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494056 (34)
    2007-12-29  22:31
  10. 2011. március 21. 22:4048.

    Sziasztok,

    a Buteyko.hu -n egy legzesmodszerrol olvashattok amely segitsegevel sokan kigyogyultak. 

    Amennyiben valakit erdekel a konyv: 'Asztma nelkul Buteyko modszerrel' pdf, szivesen atkuldom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 14. 19:0247.

    Üdvözlöm a Fórumozókat! Péter vagyok egyetemi hallgató, és a szakdolgozatomhoz szeretnék kérni tőletek/Önöktől segítséget a munkám megkönnyítéséhez. Azoknak a segítséget kérem, akik voltak (vagy ismernek) gyermekeknek szervezett asztma- vagy asztmával kapcsolatos életmód táborba. Ezekről a táborokról szeretnék információkat, főként a szolgáltatásokról, felszereltségről, programokról, és a fizikai értelembe vett táborról (szállás). Vannak speciálisan táborozásra kiépített létesítmények?

    Minden segítséget előre is köszönök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2010. szeptember 7. 03:2846.

    Üdv!

     

    Az allergia, és a később ebből kialakuló asztma kialakulásának alapját általában veleszületett hajlam, genetikai, biológiai háttér képezi. A hajlam lényege, hogy a szervezet az antigénekre túlzott ellenanyag (IgE) válasszal reagál. A tünetek különbözőek (nátha, fulladás, bőrviszketés, hasmenés), de az eredetük azonos. Ezért van az, hogy az élet során egyik allergiás betegség „átmehet” a másikba. Például a pollenallergiás szénanáthások negyede 10 év múlva asztmás beteg lesz. Ezt a jelenséget emeletváltásnak hívjuk. Az atópiás betegségek családi halmozódást mutatnak. Ha mindkét szülő ilyen betegségben szenved, az esetek 40-50%-ában a gyermekük is atópiás lesz, egy szülő esetében az arány 20-25%.

    Ez a túlérzékenység azonban önmagában nem vezet az allergia megjelenéséhez. Sokan tünetmentesek annak ellenére, hogy az allergiás bőrpróba kimutatja az érzékenységet bizonyos allergénekre. További környezeti faktorok együtthatása határozza meg, hogy az allergia mikor, milyen tünetekkel, milyen súlyos formában jelentkezik. Ilyenek a környezeti ártalmak, a szervezet akkori állapota (immunrendszer, hormon háztartás, fertőzések, keringés), az allergének aktuális jelenléte, az allergénnel való találkozások száma, keresztallergiák és nem utolsósorban pszichoszociális tényezők.

     

     

    Ausztrál kutatók kimutatták, hogy a szteroidot tartalmazó inhalátorok rendszeres használata 40 százalékkal növeli meg a proszatadaganat kialakulásának valószínűségét, míg a hörgőtágítót tartalmazó inhalátorok esetében ez a szám 36 százalék. A legnagyobb kockázatnak azonban azok a férfiak vannak kitéve, akik súlyos asztmájuk miatt gyakran szorulnak szteroid tartalmú tablettákra vagy injekciókra, ebben a csoportban a rizikó akár 70 százalék is lehet.

    A melbourne-i kutatók összesen 1179 (45-55 év közötti) férfit vontak be a vizsgálatba, akiknél prosztatarákot diagnosztizáltak. A tudósok annak jártak utána, a résztvevők közül hányan szenvedtek valaha asztmában. A Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention folyóiratban közzétett eredmények azt mutatták, hogy már maga az asztma is 25 százalékkal megnövelte a prosztatadaganat kialakulásának valószínűségét. Ezt a rizikót az asztmaellenes kezelés még tovább növelte.

    Becslések szerint Magyarországon mintegy 400-800 ezer asztmás él, a rizikós korosztály kb. 25%-a. A betegek kezelése évente rengeteg pénzt emészt fel. Hazánkban évente körülbelül 2400-2700 új prosztatarákos esetet diagnosztizálnak és évente 1300-1400 férfi hal bele a betegségbe.

    Létezik azonban, egy másfajta lehetőség. Gyógyszerek és azok mellékhatásaitól mentes gyógymód. Bővebb információ: akropoliszi@freemail.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. július 30. 10:3845.

    Szerintem is az astma pszichés alapú betegség. Mint szerintem általában minden betegség. Mindnek van valamilyen pszichés háttere.

     

    Én is astmás vagyok...már pár éve...állítólag. Csak én nem is tudom. Tényleg az vagyok? ...

    Mikor utoljára voltam tüdőgyógyásznál, sezrettem volna komolyabban elbeszélgetni a kételyeimről az orvossal, de sajnos nem volt rám idő..Megértem, ezren várakoztak, és már ment a dühöngés kinn, mert hogy mennyi ideje várnak. Csak ez így nem jó. Már gondoltam, keresek valami magánorvost, és jól ki kéne elemezni, hogy mi is a gond velem..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357835 (1)
    2007-12-19  18:57
  14. 2010. július 30. 10:1244.

    Tisztelt Betegek!
    A Debreceni Orvos- és Egészségtudományi Centrum egészségpszichológus hallgatója vagyok!
    Az asztmában szenvedő betegek életminőségével kapcsolatban kezdtem vizsgálatba!
    Segítséget szeretnék kérni!
    Egy kérdőív kitöltésére szeretném önöket megkérni, mely kb. 10-15 perc, és természetesen anonim!
    Aki vállalkozna rá, kérem, kattintson a következő linkre, vagy másolja be a böngészőjébe és máris elérhetővé válik az online kérdőív!

    https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFhXOGM4 LWl5cGswTWduNnozV1J0UEE6MQ



    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

    Tisztelettel:
    Laczkóné Majer Réka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_769898
    Torolt_felhasznalo_769898
    2008. július 24. 13:2043.

    Sziasztok!

     

    Érdeklődni szeretnék, hogy tud-e valaki sóterápiás központot Pécsett vagy közelében?

     

    Kisfiam aszmás és hallottam a sóbarlang terápiákról.

    Ha tud valaki segíteni, írjon.

     

    Köszönöm:

     

    Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357835 (1)
    2007-12-19  18:57
  16. Torolt_felhasznalo_894612
    Torolt_felhasznalo_894612
    2008. május 16. 09:0642.

    Sziasztok!!

     

    Én 20 éves vagyok, és kiskorom óta küzködöm asztmával. Egy időre elmúlt, és 5 éve jött vissza, valószínáleg a serdülőkori hormonváltozások következtében.

    Én is inhalációs szteroidokat használok, de van egy nagy problémám.

    Gombát okoztak, amely kb egy éve sehogy sem akar elmúlni,. Nem is szájüregi gomba, hanem intim helyen található. Arra gondoltam összefüggésben lehet a gyógyszerrel.

     

    Van valaki aki tapasztalt hasonló "mellékhatást"??  

     

    Előre is köszi szépen a választ!!

    Jobbulást kívánok mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_935940
    Torolt_felhasznalo_935940
    2008. február 15. 19:5941.
    Szia!Asztmára nagyon jó hatással van a sóbarlang.www.sobarlang.hu.Azt tudom,hogy egy nyíregyházi doktornő készítette és ebben a speciális kivitelezésben még csak 3 található az országban és sok ,nagyon jó visszajelzés érkezik.Én a hevesiben voltam.Bízom benne tudtam segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357835 (1)
    2007-12-19  18:57
  18. 2008. február 12. 15:1940.
    a ventollint nagyon ésszel kell ám adagolni! ha sokat fújsz be, vagy pedig sokszor, igen szapora szívverést, fejfájást okoz!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702199 (38)
    2007-12-30  16:13
  19. Torolt_felhasznalo_702199
    Torolt_felhasznalo_702199
    2007. december 30. 16:2439.
    Lehet, hogy túl "erős" volt a levegő a Kékesen
    Vagy csak nagyon hideg. Reggel én is elég göthős voltam, pedig csak kb. 5 percre nyitottam ki az ablakot szellőztetni. Az sem lenne amúgy baj, ha már ez a szutykos levegő kimenne a Kárpát medencéből.
    Viszont Te ma biztos jót kirándultál. Az is valami. Van hó a Kékesen???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494056 (34)
    2007-12-29  22:31
  20. Torolt_felhasznalo_702199
    Torolt_felhasznalo_702199
    2007. december 30. 16:1338.
    Lenne még egy kérdésem.
    Ti, hogy bírjátok az inhalációs szteroidokat???
    Nektek nem okoznak kellemetlenségeket??

    Részemről sem az allergiára adott Nasonex-el sem az asztmára adott Seretide-val nem vagyok kibékülve.

    A Nasonex -et próbáltam használni 2-3 napig, de egyáltalán nem dugította ki az orromat, viszont befújás után kb. 5 percre állítira marta a torkomat. Így azt abbahagytam és helyette inkább Rhinospray plus-t vagy Vibrocilt használok. Igaz ezeket max 3-4 hétig lehetne, de én már lassan 1 éve használom, mert reggel totál el van dugulva az orrom. Nem folyik, csak mintha vattával kitömték volna. Így viszont kidugul és elvagyok egésznap.

    A másik szteroid amit az asztmára kaptam Seretide. Na az meg olyan amikr belélegzem kb. 1-2 órán keresztül, mintha kis tűvel szurkálnák a tüdőmet. Nem folyamatosan, csak 1-1 nagyobb légvételnél. Biztos vagyok benne, hogy nem a Seretidében lévő hörgőtágítótól van, mert a Ventolintól még sosem éreztem ezt. Viszont más hörgőtágító nélküli szteroidtól már igen, pl. az Alvesco vagy Pulmicort-tól is.

    Érezte ezt már más is??
    Részemről pont ezért nem is használom az inhalációs szteroidot, pedig biztos kéne, mert heti 2-3-szor használnom kell a Ventolint.
    A Ventolinnal nincs bajom, az szerintem egy csúcsszuper szer
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357835 (1)
    2007-12-19  18:57
  21. Torolt_felhasznalo_702199
    Torolt_felhasznalo_702199
    2007. december 30. 16:0537.
    De jó neked! Mondjuk én sajnos hetente 1-2-szer tuti fulladok, de amikor megjönne, előtte lévő 1-2 nap szinte folyamatosan Ventolinon élek Amúgy találtam az éjjel egy cikket a neten, és kiderült, hogy ezzel tényleg nem vagyok egyedül.Angliábam készítettek egy felmérést, és kiderült, hogy azok a nők akiket asztmás befulladással kórházba vittek, több, mint 60%-uk közvetlenül menses előtt voltak. Állítólag valami hormon termelést visszafog előtte a szervezet, ezért fordulhat elő. Na mindegy....már ezt is tudom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (36)
    2007-12-30  15:50
  22. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. december 30. 15:5036.
    Nalam semmi összefügges nincs a menses es az asztma között.A terhessegem alatt sem volt különösebb problemam-nem több,mint egyebkent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702199 (33)
    2007-12-28  22:17
  23. 2007. december 29. 22:4435.
    amit te írsz azt én pánikbetegségnek gondolom.

    nekem volt már asztmás rohamom és az olyan volt, hogy nem folyt az orrom, mégsem kaptam rendesen levegőt, nagyon szárazon és sokat köhögtem, kimentem a hidegbe és jó hangosan próbáltam lélegezni, hogy ne fulladjak be! nekem a száraz meleg levegő okozta, óránként cseréltük a vizes törölközőt a fűtőtesten, meg vizet spricceltünk a levegőbe és attól szépen lassan elmúlt! ebben nincs sem remegés, sem fejfájás, öklendezés meg főleg nicsen, szédülés sem! egyébként diagnosztizált allergiám az van és gyógyszert is kaptam rá, asztmával még nem vizsgáltattam ki magam.

    a pánikbetegségre pszichológust javaslok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357835 (1)
    2007-12-19  18:57
  24. 2007. december 29. 22:3134.

    Már nem, de mikor kamasz voltam, akkor bizony mentőt kellett hívni rendszeresen, mielőtt megjött. Aztán ez elmúlt. De pl. a terhesség alatt is elég sokszor volt rohamom az első három hónapban. Aztán az is elmúlt.

    Ami még érdekes, hogy a nagyon tiszta levegőn köhögök. Ma pl. voltunk Kékestetőn és kb. tíz percig köhögtem. Fulladás nem volt, de köhögtem.

    Bezzeg a büdös, koszos pesti levegőben nem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702199 (33)
    2007-12-28  22:17

Címlap

top