Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rétes Szilveszterre

peppytta
Létrehozva: 2007. december 27. 12:51

Nálunk hagyománya van a szilveszteri rétesnek. Csakhogy az idén  ezt szeretném egy kicsit feldobni valami újszerűvel. Tehát a hagyományos rétes-receptek (mell&eacute   tudnátok-e valami új ötleteket, tippeket adni?

  1. 2007. december 27. 23:1514.
    nagyon egyszerű, a héjjában megfőtt, megtisztított burgonyát a kiterített, olajozott réteslapra ráreszelni, sózni, felgyöngyölni, és a szokásos módon sütni
    előzmény:
    peppytta (13)
    2007-12-27  23:09
  2. 2007. december 27. 23:0913.
    Ez  a krumplis rétes megmozgatta a fantáziámat. Hogy is készül?
    előzmény:
    ezso (12)
    2007-12-27  21:45
  3. 2007. december 27. 21:4512.

    a répás rétes a bátyuskám kedvence volt az Apukámé pedig a krumplis rétes, na ezt én is imádtam, jó ropogósra megsült az alja, istenien készítette az Anyukám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209259 (8)
    2007-12-27  14:52
  4. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2007. december 27. 21:4111.
    Újszerű az lenne, ha meghívnál kóstolni. Boldog, rétesben gazdag új esztendőt kívánok!
    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51
  5. 2007. december 27. 21:3310.
    Legutóbbi palacsintázáskor összeöntöttem a maradék diót a maradék kakaóval, majd bevágtam a hűtőbe, hogy majd csak jó lesz valamire.
    Most pedig gyártottam a réteseket, és a tizenegyedik rúdnál szembesültem azzal, hogy se tepsim, se töltelékem, viszont van még 3 réteslapom
    Előkotortam egy 1* használatos alumíniumtepsit, kiolajoztam, belegyömöszöltem egy réteslapot kettőbe hajtva, beleborítottam a fél kakaós-diós-porcukrot, megszórtam reszelt almával. Jött a következő réteslap, olaj, kakaós-diós..., némi alkoholos meggyel megszórva, majd az utolsó réteslap, olaj.
    Megsütöttem, és még forrón elkentem rajta egy adag macimézet. Olyan lett, mint a baklava, csak kevésbé tömény. ISTENI!!!
    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51
  6. 2007. december 27. 15:579.

    Tudtam én, hogy kell egy ilyen topicot indítani.  Köszi a remek ötleteket. Máris tobzódok a jóban. Minden képzeletemet meghaladták  az eddigi  rétes-variánsok is.

    Én is tennék hozzá egyet, hátha felétek nem szokás: ez a káposztás rétes. Lepirítjuk a káposztát pont úgy mint a káposztás tésztához, ezzel töltjük a réteslapot és a szokásos módon kisütjuk. Van aki tesz cukrot a tetejére, szerintem ez tönkreteszi, dehát ízlés dolga. Jó borsosan legkapósabb nálunk.

    A mákosat ki kell hagynom az epém miatt, de amúgy bármi jöhet! Itt a megyeszékhelyenvan egy úgynevezett rétes-bolt, millió-féle rétest sütnek (jó drágán). Ott láttam valami gyümölcsöset  ANGOL RÉTES fantázianévvel. Ezt ismeri valaki?

    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51
  7. jes
    jes
    2007. december 27. 14:528.
    A répás-fahéjas is finom, mégha így elősre kicsit bizarrnak tűnik is.
    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51
  8. Torolt_felhasznalo_342750
    Torolt_felhasznalo_342750
    2007. december 27. 14:487.

    Csülkös rétes

    Hozzávalók

    10 dkg savanyú káposzta
    4 evőkanál rizs
    40 dkg főtt, füstölt, kicsontozott
    csülökhús
    1 dl tejföl
    2 tojás
    1 csokor kapor
    1 mokkáskanál só
    1 csomag réteslap (4 lapos)
    5-6 dkg vaj
    2 evőkanál zsemlemorzsa
    a mártáshoz:
    5 dkg füstölt szalonna
    2 evőkanál olaj
    1 kisebb vöröshagyma
    1 gerezd fokhagyma
    1 kiskanál pirospaprika
    késhegynyi őrölt kömény
    1 kiskanál ételízesítő por
    1 dl tejföl
    1 dl tejszín
    1 púpozott evőkanál liszt
    fél csokor kapor

          A savanyú káposztát kissé fölaprítjuk, lábasba szórjuk, és ráöntünk 4 deci vizet. A rizst hozzáadjuk, majd lefödve, kis lángon 20 percig főzzük, ezalatt mindkettő megpuhul. Utána leszűrjük, alaposan lecsöpögtetjük, majd amikor kihűlt, a közepes kockákra vágott főtt hússal, a tejföllel meg a tojásokkal összedolgozzuk. A fölaprított kaporral fűszerezzük, megsózzuk. A réteslapokat egy nedves konyharuhán egymásra fektetjük úgy, hogy közüket egy kevés olvasztott vajjal meglocsoljuk, és morzsával is megszórjuk. Utóbbiból a felső lapra (a töltelék alá, valamivel több kerüljön. A húsos keveréket vastag csíkban ráhalmozzuk, a tésztát föltekerjük, és tepsibe fektetjük. A maradék olvasztott vajjal megkenjük, előmelegített sütőben, nagy lánggal (200 °C; légkeveréses sütőben 180 °C) kb. 20 percig sütjük. Amíg készül, megfőzzük a mártást. Ehhez a szalonnát apró kockákra vágjuk, az olajon kevergetve kisütjük, majd a fölaprított vöröshagymát meg a zúzott fokhagymát is rádobjuk. Rövid pirítás után a pirospaprikával meghintjük, 4 deci vízzel fölöntjük, a köménnyel meg az ételízesítővel fűszerezzük. Néhány percnyi forralás után a tejföllel meg a tejszínnel simára kevert liszttel sűrítjük, majd átszűrjük, végül fölaprított kaporral fűszerezzük. A forró rétest 8 szeletre vágjuk, kettesével tányérra rakjuk, és a paprikás mártással körülöntjük.

     

    Remélem segítettem! Jó étvágyat!!!

    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51
  9. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2007. december 27. 14:096.

     Elkészítése:

    Az almát meghámozzuk félbehasítva kicsumázzuk, húsát felszeleteljük. Az olvasztott margarinra dobjuk, kis lángon 10-12 percig pároljuk, közben párszor finoman megforgatjuk. A túrót áttörjük, a tojások sárgájával és 10 dkg cukorral összekeverjük.Egy 24-25 cm átmérőjű – lehetőleg szétszedhető – tortaformát margarinnal kikenünk, és 2 réteslapot beleterítünk. A tetejét egy kevés olvasztott margarinnal meglocsoljuk, kb. 1 kiskanálnyi morzsával behintjük. A kihűlt párolt alma felét beleterítjük. 2 púpozott evőkanál cukorral és fél kiskanálnyi fahéjjal behintjük. Erre réteslap kerül, olvasztott margarinnal meglocsolva, morzsával behintve. A darált dió felét egyenletesen ráhintjük, 2 púpozott evőkanál cukorral megszórjuk, 3 evőkanál tejföllel meglocsoljuk. Réteslappal befedjük, margarinnal meglocsoljuk, morzsával behintjük. A túrókrém felét egyenletesen rákenjük, réteslapot borítunk rá, margarinnal megkenegetjük, morzsával beszórjuk. A mák felét ráhintjük, 2 púpozott evőkanál cukorral megszórjuk, 3 evőkanál tejföllel meglocsoljuk. A megmaradt tölteléket és réteslapokat ugyanígy egymásra rétegezzük, ügyelve, hogy a tetejére 2 tésztalap kerüljön. Végül a maradék margarinnal megkenegetjük, és előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 °C, légkeveréses sütőben 165 °C) 1 órán át sütjük. Megvárjuk amíg langyosra hűl, majd a tortaformát leemeljük róla, a tortát pedig szeletekre vágjuk. Porcukorral meghintve visszük az asztalra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (5)
    2007-12-27  14:08
  10. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2007. december 27. 14:085.

    Szia!

    Én is rétest sütök, és a múltkor találtam a Rama oldalán egy rétetortát. Ki is próbáltam, és nagyon finom lett. Bemásolom a receptjét, hátha kedvet kapsz hozzá. Én tepsiben sütöttem, mert szerintem a tortaforma kicsi ennyi mindenhez.

    Hozzávalók:

     

    A tésztához: 

    5 dkg Rama Sütőmargarin 

    20 dkg darált mák 

    6 dl tejföl 

    20 dkg darált dió 

    1 kiskanál őrölt fahéj 

    2 csomag réteslap (6 lapos) 

    40 dkg kristálycukor vagy valódi barna cukor (méz is lehet) 

    50 dkg tehéntúró 

    3 db tojássárgája 

    80 dkg alma 

     

    A forma kikenéséhez és a lapok locsolásához: 

    7-8 dkg Rama Sütőmargarin 

    3-4 evőkanál zsemlemorzsa 

     

    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51
  11. 2007. december 27. 13:534.
    Es egy edes valtozat: reteslapot megvajazol, megszorod tort dio, mogyoro, mandula keverekevel, es hosszukasra feltekered, aztan tetszoleges darabokra vagod, kb. 2cm hosszura, majd keszre sutod,  elotte azonban fozol ket pohar cukorbo, ket pohar vizbol, egy kanal citromlebol, es vaniliabol szirupot, ezt kihutod, es a kisulr retesre ontod, de lehet a kisult rudacskakat egyenkent "megfurdetni" a szirupban. Fontos, hogy mig az egyik meleg, a masik hideg legyen, ugyanis, a suti csak igy issza be a szirupot.tehat, suti meleg, szirup hideg, vagy forditva.jo etvagyat. legyen szep napod, es kellemes unnepeid.
    előzmény:
    kahera (3)
    2007-12-27  13:46
  12. 2007. december 27. 13:463.
    szia, ismered a husosat? ha nem, leirom; ket csomag reteslapot vegyel, /itt fel kilosak/ es fel kilo daralt-husit. a hust osszevagott hagymaval, keves olajjal sutogesd at, sot borsot tegy bele. a reteslapokat egyenkent kend meg olvasztott vajjal, es rakd oket egy tepsibe, teritsd szet rajta a husit,majd a masik csomag reteslapot, szinten vajjal kenegetve.meg igy, nyersen vagd tetszoleges kockakra,es  mehet a sutobe, kozben keverj el egy pohar tejet+2 tojast, pici sot, es a mar pirulo retest ontsd nyakon a keverekkel, majd told vissza a sutobe, mig egesz piros lesz, es a tej eltunik.ha puhabb valtozatot akarsz, akkor igy keszitsd; ha szepen leraktal mindent, azonnal ontsd ra  a tejes tojast, es tedd a sutobe.en mindket valtozatot szeretem.jo etvagyat.
    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51
  13. 2007. december 27. 13:302.

    A marhára attól függ, hogy neked mi a hagyományos

    Nekem a meggyes mákos üt, meg a kapros túrós, meg a tökös mákos...mindegy, csak különlegesebb legyen.

    Én zöldségeset is szoktam, ez az én receptem:

    http://mindmegette.hu/index.php?apps=recept&recept=12614

    M.

    előzmény:
    peppytta (1)
    2007-12-27  12:51

Címlap

top