Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eljegyzés minden áron?

Torolt_felhasznalo_762547
Torolt_felhasznalo_762547
Létrehozva: 2007. december 29. 15:04

sziasztok!

meglepődve olvasom az újonnan nyíló Esküvős topicokat. szinte megdöbbenve veszem tudomásul, hogy le vagyok maradva.

Ma már tényleg csak az számít, hogy minden minél hamarabb megtörténjen? Gyors összeköltözés, eljegyzés, majd esetleg esküvő? vagy még nem is volt eljegyzés, de esküvőt próbálok szervezni?

Tényleg az a fontos, hogy elmondhassam megkérték a kezem?

Már régóta tudom, hogy esküvő szervező szeretnék lenni, így sokat foglalkozom ezzel a témával, így csöppentem bele ezekbe  a topicokba is.

Nem kellene elgondolkoznunk azon, hogy nem ciki az, ha a férfi kéri meg a kezünket, anélkül, hogy kiadnánk neki a feladatot? Vagy, ha neki látunk szervezni egy esküvőt azt hosszú tájékozódás után tegyük?

Mielőtt, mindenki leszedné a fejem, hogy biztosan egy megsavanyodott nő lehetek, aki már mióta nem látott férfit, elárulom párkapcsolatom van, komolyak a szándékaink, és azért nem tervezünk se összeköltözést, se esküvőt, mert nem tartjuk okos dolognak ennyi idősen, pedig minden körülmény adott...

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2010. január 3. 01:00187.
    mindenesetre az eljegyzés és a házasság lényege valamint a hagyományok igen csak kezdik elveszteni lényegüket, értéküket. Nekem is minden vágyam, hogy a párom felesége lehessek, egy időben sűrűn is felhoztam a dolgot, de beláttam, hogy nincs értelme. ugyanis hiába szeretnénk ugyan azt, még várnunk kell... és várunk is :)
    idézet:
    Fify (185)
    2010-01-03 00:14:17

    "Nekem is minden vágyam, hogy a párom felesége lehessek, egy időben sűrűn is felhoztam a dolgot, de beláttam, hogy nincs értelme. "

     

    Én ugyanebben vagyok.Várok én is:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633532 (185)
    2010-01-03  00:14
  2. 2010. január 3. 00:30186.
    Azután meg eltelik pár év, s olvashatod (lásd Nők Lapja, utolsó szám): "húsz évvel fiatalabb feleségem szvingerklubba vágyik..."
    előzmény:
    belváros (178)
    2007-12-30  15:22
  3. Torolt_felhasznalo_633532
    Torolt_felhasznalo_633532
    2010. január 3. 00:14185.
    mindenesetre az eljegyzés és a házasság lényege valamint a hagyományok igen csak kezdik elveszteni lényegüket, értéküket. Nekem is minden vágyam, hogy a párom felesége lehessek, egy időben sűrűn is felhoztam a dolgot, de beláttam, hogy nincs értelme. ugyanis hiába szeretnénk ugyan azt, még várnunk kell... és várunk is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_921128
    Torolt_felhasznalo_921128
    2010. január 2. 23:48184.
    szerintem sok pasi azért jegyzi el a bnőjét,hogy ne nyaggassa már,legalább egy darabig csöndbe lesz..Mármint azokra értem,akik 4 év múlva sem esküsznek meg.
    előzmény:
    Szippancs (55)
    2007-12-29  15:55
  5. 2007. december 31. 06:22183.

    Egyébként a magánvéleményem az, hogy nagyon sok az irigy ember, aki csak szeretné tervezni az esküvőjét, csak éppen a kutya nem kéri meg a kezét... Ennyi

    így van,imádom,amikor egy ősszingli,egyrészt közli, hogy ő sosem megy férjhez,de azért sosem tud lekattani a témáról, hogy másnak milyen esküvője van-volt-lesz Nekünk anno 40 fős esküvőnk volt,nekünk ez elég volt 

    előzmény:
    v.edus (182)
    2007-12-30  21:43
  6. 2007. december 30. 21:43182.
    Sziasztok!

    Én csak a mi topicunkról (Esküvő 2008) nyilatkozom:

    Szerintem tök jó, hogy van, nagyon sok ötletet adunk egymásnak. Nekem személy szerint csomó minden nem is jutott volna eszembe, ha nem beszélünk róla a lányokkal. És mindig megpróbálunk egymásnak segíteni mindenben. Mi nagyon jó kis csapat vagyunk, az tuti!!!

    Egyébként a magánvéleményem az, hogy nagyon sok az irigy ember, aki csak szeretné tervezni az esküvőjét, csak éppen a kutya nem kéri meg a kezét... Ennyi. Senkire sem céloztam ezzel, általánosságban mondom, de hogy így van, az 100%.

    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_545259
    Torolt_felhasznalo_545259
    2007. december 30. 18:07181.
    doo-doo és minden menyasszony és ifjú ara, ne hagyjátok felidegesíteni magatok. Aki nem tud több milliót költeni egy esküvőre, az igenis kezdjen el időben tájékozódni.
    Akinek nem tetszik az esküvős fórum, az ne menjen oda, nem kötelező. Azok olyan fórumok, amik tényleg arról szólnak, ami a címük, és barátságok is kötődnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2007. december 30. 17:49180.
    Én sejtem, hogy mire akarsz kilyukadni. Igen, sokan azt hiszik, hogy az eljegyzés és/vagy házasság megoldja életük összes problémáját, összetartja majd őket, akármilyen probléma is van közöttük.

    Egy eljegyzés, esküvő nagyon fontos, és örömteli esemény, de én nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne azzal kérdeni, hogy kinek mennyire fiatalon sikerült férjhez mennie. Ez ugyanis nem értékmérő, nem jelent semmit. Egy kapcsolatot sem rakott sínre vagy tart boldogan a házasság önmagában és szerintem sokkal, de sokkal nehezebb egy házasságot fenntartani (vagyis inkább valódi érzelmi közösségként megtartani), mint megkötni.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (1)
    2007-12-29  15:04
  9. 2007. december 30. 17:35179.
    Én meg megdöbbenve tapasztalom, hogy mindenki mennyire okos itt, és mindenki jobban tudja a másiknál, hogy hogyan kell élni. Főleg, hogy a másiknak, hogyan kellene élnie... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (1)
    2007-12-29  15:04
  10. 2007. december 30. 15:22178.

    gondoltam ,hogy sértődés lesz a vége,de olvasd csak el a példám,mit írtam,azt hogy amíg egy 45 éves férfi előtt még simán ott  a családalapítás esélye egy 22 éves partnerrel,addig ez visszafelé nem működik.De szeretettel várom az ellenpéldát,meggyúzhető vagyok.sőt, most jut eszembe egy férfitanárom, aki 51 éves koráig élte a világát, és akkor vett el egy 21 éves nőt, és nemzettek két gyereket. fordított nembeli felállással nem tudok ellenpéldát, de szívesen hallgatom.

    A 38 éves nőre nem azt írtam, hogy nincs semmi esélye, hanem, hogy kevesebb,míg egy férfinak több.Persze lehet ellenpéldákat hozni,de én úgy látom átlagmagyar38évesnő nem épp Cindy Crawford kategória  Ez adódik abból, hogy a férfiak általában fiatalabb partnerre vágynak,a nők idősebb vagy hasonkorúra. 

    előzmény:
    magbor (174)
    2007-12-30  12:32
  11. 2007. december 30. 12:42177.
    Már ne haragudj de elmúltam 42 éves és egy deka őszhajszálam sincs pedig nem festem a hajam.
    előzmény:
    belváros (170)
    2007-12-30  11:23
  12. 2007. december 30. 12:40176.

    semmi értelme kierőszakolni egy eljegyzést, mint ahogy semmi értelme divatból házasságot kötni. ha ilyen módon köttetnek a kapcsolatok, annak nagy eséllyel válás a vége

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. december 30. 12:38175.
    Most vagyok 28, de mire az esküvő lesz, lehet, hogy már 29 vagy még inkább 30 leszek. Szerintem ez már nem számít igazán fiatal kornak az esküvő szempontjából. Aki fiatalon házasodik, az szerintem olyan 18-24 éves. Képzeld csak el, mire gyerekem lesz, legjobb esetben is 30 fölött leszek. Tudom, manapság ez már nem kor, hiszen minden kitolódik, de ez azért összességében (nem rám értve, hanem társadalmilag) nem biztos, hogy jó vagyis inkább úgy mondanám, nem biztos, hogy ezt a tendenciát követni kellene hosszabb távon.
    előzmény:
    belváros (173)
    2007-12-30  11:51
  14. 2007. december 30. 12:32174.
    Sziasztok!
    Szerintem is mindenki maga döntse el,mikor és kihez megy férjhez.Én késöbb találtam meg az igazit,de semmit nem bántam meg!Van aki elöbb,gyereket szül,mert ezt akarta.Én is akarok majd gyereket!
    Szerintem sem a kor,hanem a partner,és az érettség hozza meg a nagy döntést.De már teljesen készen anyagi és érzelmi biztonságban,sok sok humoral,szeretetel várjuk.Nem bántam meg,hogy nem 26 évesen szültem,de ez mindenki magánügye!
    De egy 38 éves nőt nem kell leirnod,mert te is leszel az,és sajnálom a férjedet ha igy állsz hozzá!Igen pénz is kell,de kisugárzás,harmonia,fontos hogy szexik legyünk.Te azt gondolod,hogy 38 évesen már ráncos,öszülö nök vannak csak?!JÚJJJJJ!!
    előzmény:
    belváros (173)
    2007-12-30  11:51
  15. 2007. december 30. 11:51173.
    Máménelennél ifijú ha 1979-es vagy? 
    előzmény:
    doo-doo (172)
    2007-12-30  11:31
  16. 2007. december 30. 11:31172.
    Hát, én sem vagyok már klasszikus értelemben vett "ifjú menyasszony", de ez most nem is érdekel. Kivártam célozgatás, nyaggatás nélkül a lánykérést és most örülök neki. Az esküvő meg majd lesz, amikor lesz. Most tájékozódom.
    előzmény:
    belváros (170)
    2007-12-30  11:23
  17. 2007. december 30. 11:29171.
    Most olvastam egy másik hsz-od, amelyben kifejezetten rosszul esett egy-két dolog...

    Konkrétan én írtam olyat egy másik topicban, hogy vajon jó ötlet-e a (lehetséges) kiválasztott pár étterembe elmenni és enni egy "próbamenüt", hogy meglássuk, melyik hely megfelelő nekünk?

    Ez olyan rossz dolog lenne, hogy feltettem ezt a kérdést a hasonló cipőben járó lányoknak, menyasszonyoknak??? Most őszintén, mégis mikor kellett volna hosszasan tájékozódnom az esküvő szervezéséről, mikor most 20-án kérték meg a kezem????????? Totál meglepetés volt a dolog, eddig szóba se került ilyesmi, ugyanis én nem erőltettem semmit. Most sem teszem ezt a lagzival, csak gondoltam, elkezdek utánaolvasni és megkérdezek pár dolgot olyanoktól, akik esetleg már túlvannak ezeken a lépéseken és a tapasztalataikkal tudnak segíteni. És még szó sincs konkrét szervezésről, tájékozódásról - hogy ezt a titkot megosszam Veled...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (47)
    2007-12-29  15:52
  18. 2007. december 30. 11:23170.
    azt se felejtsük el, hogy sajns a természet kitol velünk, egy nőnek kevsebb ideje van,míg egy férfi lazán elcsajozik 45 éves koráig,aztán gondol egyet, maga mellé vesz asszonynak egy 22 éves lányt, és családot alapítanak, addig sajnos ugyanezt egy nő nem nagyon teheti meg.Azt se felejtsük el, hogy amíg egy 38 éves őszülő pasi tud sexis lenni, egy 38 éves őszülő ráncosodó nő nem az     tudom, hogy vannak genetikai csodanők,akik 40 évesen is 18-nak néznek ki, és vannak nagyon vastag pénztárcájú nők is,akik tudnak akár havi 180.000 ft-ot is szépségre költeni, de a többség nem az,a többség nem Cindy Crawford külsejével rrendelkezik , meg nem Madonna bankszámlájával.
    előzmény:
    doo-doo (169)
    2007-12-30  11:14
  19. 2007. december 30. 11:14169.
    Szia!
    Én sem értelek teljesen tisztán. Azon mulatsz, hogy valakinek évek után megkérték a kezét, de esküvőről még nem esett szó. Erről a lány tehet??? Ahogy észrevettem, Neked az nem tetszik, ha a lány "erőlteti" az eljegyzést, esküvőt. Ebben a hsz-odban viszont pont az a lényeg, hogy az illető menyasszony igenis kivárja, míg a vőlegénnyel együtt akarják az esküvőt. Akkor mi a baj ezzel? Maximum a lány elmondja, megosztja másokkal, hogy jó lenne, ha az eljegyzés után lenne is belátható időn belül esküvő. Te is erre vágysz, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (24)
    2007-12-29  15:37
  20. 2007. december 30. 10:30168.
    Én pl kiskoromtól tudtam, hogy akarok-férjet-családot-gyerekeket( én egyke voltam)És azt is tudtam, hogy viszonylag fiatalon,no nem tűztem ki magamnak célnak, hogy akkor most 27-ig ha szakad,hanem férjhez kell menni Miért lennék ettől gáz?Ettől én ugyanolyan tanult,modern nő vagyok,mint akárki más, és attól, hogy férjhez mentem, szültem ,még nem ástam el magam a temetőben,jövőre megyek vissza dolgozni, még tanulni is szeretnék, aztán még..nagyon sok minden van az agyacskámban, hogy mit szeretnék...................    Majd csodálkoztok ti még   
    előzmény:
    67891 (167)
    2007-12-30  09:38
  21. 2007. december 30. 09:38167.
    Nem szeretném itt elkezdeni az esküvőszervezők hiányosságait taglalni..
    de ahogy írtad csak a gazdagok engedhetik meg maguknak..ez azért igy nem igaz!Nem ezzel van a gond hanem azzal hogy egy bizonyos szervező ontja a tanfolyamairól a kezdő szervezőket akiknek sem tapasztalatuk sem hozzáértésük nincs.Szerintem még 10 évet várni kell hogy magyarországon is arról szoljon egy szervező feladata amiről kellene és ne csak arról hogy bezsebeli a többi szolgáltatótól a százalékát és tul képpen csak a névjegyeket adja tovább!És ezért drága még most a szervező bárki bármit mond...mert ugye ha közölné veled a szervező hogy most állt fel egy tanfolyam padjából és nulla tapasztalata van te hozzá fordúlnál????
    előzmény:
    peppytta (133)
    2007-12-29  17:57
  22. 2007. december 30. 09:25166.
    Vannak olyanok akik ugy érzik jól magukat hogy évekig vagy talán örökké "menyasszonyok" és esküvő nincs csak együtt laknak és vannak olyanok akik első perctől kezdve érzik hogy igen megtaláltam ő az igazi még ha fiatal is a pár!És tapasztalataim szerint az ilyen házasságok igenis tartósak!
    Persze mindkét esetben vannak akik nem összeillő párt alkotnak.
    De szerintem sem az egyik sem a másik tipust nem szerencsés "megszólni" e miatt".
    Pláne nem annak aki "ebben a szakmában" szeretne tevékenykedni!Na az ilyen esküvőszervezők azok akikkel nem biztos hogy szeretne egy pár találkozni!Ha már most kialakítja a véleményét "leendő" megbízóiról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762547 (1)
    2007-12-29  15:04
  23. Torolt_felhasznalo_654151
    Torolt_felhasznalo_654151
    2007. december 30. 00:40165.

    Nem biztos, hogy aki esküvöt tervez, az sokat akar kiadni. Vagy hogy egy esküvöszervezöt akar fizetni. Mondjuk városban, mint pl.Bp. többen gondolhatják úgy, hogy ilyenre szükségük van. De szerintem a vidékiek között sokan gondolják úgy, hogy nem etet-itat 100 embert, hanem megspórolja azt a pénzt. Aki meg valóban jószándékú, és kedveli a házasulandókat, azok lagzi nélkül is adnak ajándékot. Ha nem is rögtön 10ezres nagyságkörben. Szerintem.

    előzmény:
    Krisztinca (162)
    2007-12-29  19:32
  24. Torolt_felhasznalo_667239
    Torolt_felhasznalo_667239
    2007. december 30. 00:24164.

    Kedves Topiknyitó!

    Nem szokásom beleszólni a topikokba, de most valahogy muszájnak éreztem. Nem tartom magam egy értetlen embernek sem, de esküszöm, hiába olvastam el kétszer a topiknyitó hsz-ed, nem értek belőle semmit!!! Neked most mi a problémád??? Mert egyik mondatod ellentmondásban van a másikkal   

    1. Ha eskiszervező akarsz lenni, akkor nem értem, hogy mért baj, hogy mindenki időben elkezdi...neked ebből lesz pénzed...ráadásul nem is keveset fogsz nyerészkedni mások legszebb napjából, de ez mindegy is 

    2. mért baj az, hogy vki időben elkezdi a tájékozódást?? vagy nem baj?? vagy mi is a Te álláspontod? Nézetem szerint nem kell semmit elkapkodni, nem kell magunkat és a környezetünket az őrületbe kergetni, hogy 2-3 évvel előtte már erről beszélünk, de ma már tény, hogy célszerű 12-13 hónappal előtte legalább tájékozódás szintjén belevágni..és ezt nem én találtam ki, hanem szakember mondta

    3. nem hinném, hogy általánosítani lehetne, hogy a menyasszonyok 'kierőszakolják' a lánykérést..eddig kb. 1 ilyet olvastam, de én azt hiszem, hogy a házasságig tényleg azok jutnak el, akik ezt akkor és ott valóban komolyan gondolják. Akkor és ott, hogy később mi lesz, az más tészta...

    4. hogy lehet úgy topikot kezdeni, hogy egyből magyarázkodsz?? Nekem az ilyen mindig sántít...mért védekezel, ha még nem is írt senki semmit??? Mert Te is tudod, hogy a kérdésed több szempontból is problémás...azt hiszed, hogy mindenki egyből azt hiszi, hogy facér vagy, azért mert ilyet kérdezel??? esküszöm nem értem   

    5. a többi pedig egyezik Cuti hozzászólásával......

    egyébként a munkádhoz sok sikert és kicsit pozitívabb, mosolygósabb hozzáállást kívánok!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top