Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A Suttogo-ti mit szoltok?

Torolt_felhasznalo_634666
Torolt_felhasznalo_634666
Létrehozva: 2008. május 6. 09:02

sziasztok, hamarosan szulo kismami vagyok, most olvastam el a Suttogo elso kotetet...Mar gyakorlo anyukak velemenyere lennek kivancsi, akik megprobaltak alkalmazni az ott leirtakat.Nektek sikerult beallni a 4E-re? hogyan?

Elore is koszi a valaszokat!

 

 

 

 

UI bocsi az ekezethiany miatt, de nincs magyar billentyuzetem

  1. 2008. május 6. 11:5237.

    Szia.

    En ajandekba kaptam a konyvet. Elolvastam, ennyi. Nem olvastam emugy sok gyerekneveles konyvet, biztam az osztoneinkben :)

    Ami a lenyeg , nem szentiras!!A napirend nalam elvbol fontos volt, de ennek ellenere en igeny szerint szoptattam, neha 2 ,neha masfel, neha 3 orankent. Megis mindig ugyanakkor setaltunk, furodtunk , aludtunk:) Az en gyerekemre nem illett a konyv.

     

     Velunk volt egy szobaban 6 honapig, aztan kapott kulon szobat. Ringattuk , neha orakig. Ez volt a dolgom..kesz. En erre probaltam felkeszulni, bar az is igaz, hogy ilyen foku faradsagra NEM szamitottam. En nappal aludtam rengeteget a gyerekkel, az segitett. Joideig, apa takaritott , fozott..Aztan meg o is beszallt a ringatasba es felvaltva csinaltuk. Aztan egyik naprol a masikra masfel evesen elaludt egyedul es azota is . En tudom , hogy biztonsagba es bizalomba erezte magat annyi idosen, megerett az egyeduli elalvasra. Mostani programunk. 8 kor esti mese(most ket eves) fel 9 kor mar alszik. Egesz reggel 8 ig. Amugy sose csak sirt ...vagy fazott , vagy ehes volt, vagy foga jott vagy kelett neki apja anyja...mindezek fontos szuksegletek egy picinek. Szoval NALUNK ez jott be. lehet a 2. gyerekemnel mas lesz. Mert o mas egyeniseg lesz...majd ot is megtanuljukBizzal magadban es raktarozz el informaciokat!! Gratula a pocaklakohoz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  2. 2008. május 6. 11:0236.

    Szia!

     

    Sok mindennel egyetértek a könyvben leirtakkal,néhány kérdésben azonban nem....

    Mindenkinek más és más jön be.

    A legfontosabb 3 dolog amit tanácsolnék neked ,a következő: napirend és következetesség.Ha van napirendetek,akkor a gyerek is tudja,hogy most játszótérre megyünk,most alszunk,most eszünk,rengeteg cirkuszt huzavonát megspórolhatsz magadnak,hidd el!

    Persze az első hetekben ez még csak körülbelüli  napirend,de elöbb -utóbb be fog állni.

    A harmadik az alvás.Én meglehetősen lágyszivű mami vagyok,de ez az egyetlen pont amiben soha jottányit sem engedtem(persze kivéve a beteg vagy fogzásos éjszakákat,estéket)

    mindkét gyerekem egyedül alszik el.Persze nem újszülött korától kell szoktatni,de késöbb érdemes bevezetni.VAn esti rituálé fürdés,mese,énekelek is kb 1/2 órát összebújva az ágyban,de utána berakom a rácsosba ,puszi szép álmokat és mami megy ki!!! Ez igy működik délben is,de akkor nincs zenés táncos műsor csak fogmosás és puszi....HA éjszaka felkel,akkor természetesen kivettem és megszeretgettem egy kicsit,kapott vizet és vissza az ágyba.Ha a gyerek megtanul egyedül elaludni,akkor ha éjszaka megébred (3 éves koráig több felületes alvásszakasza van mint a nagyobbaknak) akkor visszaalszik gond nélkül,ha egyébként nincs semmi baja.NEkem ezt a védőnő tanácsolta,mig élek hálás leszek neki,mert nagyon nem mindegy ,hogy te és a gyerek nyugodtan ki tudjátok pihenni magatokat,vagy sem.

    Sok boldogságot,könnyű szülést kivánok neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  3. 2008. május 6. 10:5335.

    A Kismama újság ajánlásával már beleolvastam egy könyvbe, a címére nem emlékszem, de elég jónak tűnt, a magyar anyukáknak készült a könyv, írt pl. a szociális jutattásokról, ovik helyzetéről is.

    Eléggé meglepődtem, mikor olvastam valahol, hogy a kórházakban/ és a védőnők nem tanítják meg mindenhol az anyukának a helyes szoptatást. És, hogy mennyit ártanak ezzel...

    előzmény:
    egylány26 (30)
    2008-05-06  10:28
  4. 2008. május 6. 10:4734.

    Én sem hittem az igény szerinti szoptatásban. A gyerekorvosunk sem javasolta....

     

    Azután kikaptam egy kis méregzsákot, aki torka szakadtából üvöltött, ha nem kapott enni, így mondtam: okés, jó-jó.... és szoptattam.  Na, szóval ennyi az elvekről.

     

    Éjszaka átalvása: amióta anyuka vagyok (lassan 4 éve) felejtős. De a múltkor olvastam valahol, hogy az számít átalvásnak, ha a gyerek éjféltől 5-6 óráig alszik. JAAAA! Nálam az, ha este 9-től másnap reggel 8-ig. Legalább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (33)
    2008-05-06  10:38
  5. Torolt_felhasznalo_634666
    Torolt_felhasznalo_634666
    2008. május 6. 10:3833.

    nekem sem tetszik ez a mai divatos szemlelet, hogy a babat allandoan cicin tartani, a szulok kozott altatni stb.....ismerem annyira magam, hogy tudjam:nem birnam sokaig kiborulas nelkul, egy hisztis, faradt anyuka meg kinek jo??

    Nagyon remelem , h legalabb az ejszaka atalvasa kialakul.....persze, apu is segit majd, ezt megbeszeltuk mar, szerencsere alig varja, hogy babazhasson!

    En Erdelyben elek, itt csak 2 evig maradhatunk itthon a babakkal, de ezt csak az engedi meg maganak, akinek nem fontos a munkahelye, nem akar visszaterni mar oda, a legtobb no hamarabb visszamegy, a babak rendszerint a nagyszulokre maradnak, szoval a korai "neveles" egy kicsit muszajbol is van...

     

    előzmény:
    egylány26 (30)
    2008-05-06  10:28
  6. 2008. május 6. 10:3732.
    én a kórházból hazamenet pihent voltam, ott tudtam 3 éjszakát még aludni, utána már nem
    előzmény:
    tulipán1981 (27)
    2008-05-06  10:24
  7. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2008. május 6. 10:3231.

    Én nagyon szeretem, de ahogy már az előttem szólók is mondták: nem szentírás (de egyébként ez a könyvben is szerepel). Figyelni kell és megérteni babád jelzéseit és hozzá igazodni. Lehet, hogy sok türelem és kitartás kell, de lehet, h könnyen megy. Minden baba önálló kis személyiség. A 4E nagyon jó dolog. Mi az első itthon töltött naptól figyelünk rá, persze nem óramű pontossággal. Nekem nem volt nehéz, mert mi is így nőttünk fel. Lehet, h most sokan megköveznek, de az igény szerinti szoptatásnak én nem voltam a híve. Az egész nap egy nagy összevisszaság lett volna. Persze ez nem azt jelenti, h ha nagyon éhes volt Boti, akkor nem adtam neki, de szerencsés voltam, mert a kisfiam gyakorlatilag óramű pontossággal 3 óránként követelte a kaját.

    Az altatás nálunk csak félig jött be, mert Boti nagyon igényelte és a mai napig igényli a testközelséget, és nem volt elég neki, hogy a kiságyban simogatom.

    Szóval összességében: alapnak nagyon jókat ír a Suttogó, de hallgass az ösztöneidre és figyeld a baba jelzéseit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  8. 2008. május 6. 10:2830.

    szia!

    A szoptatást, ami a kismama támogatásával jelent meg! de csak első 80oldalt, mert utána jön a hordozd magadon, és aludj vele egy ágyban cimű dolog, amivel én nem értek egyet, persze ha te igen, akkor más..

    én abból tudtam szoptatni! jól le van írva benne minden módszer, meg problémamegoldásra is jó!

    tipp kisebesedett mellbimbóra: fordított szoptatás! a gyerek feje nézzen a cicid felé, a lába a te fejed felé, persze fekve! nem egyszerű mutatvány, főleg éjjel, de nekem bejött, mivel hamarabb gyógyult a mellbimbó!

    jó babázást

    előzmény:
    boddia (21)
    2008-05-06  10:08
  9. 2008. május 6. 10:2629.

    igazad lehet, hogy mindenhol mást lehet olvasni...

    Ahogy így beszéltek róla, olyasmi tanácsok lehetnek benne az altatásról, mint a Vásott kölykök című műsorban. A Zone Clubbon ment nem olyan rég, szerintem eléggé gyakorlatias tanácsok voltak benne.

    előzmény:
    Kockapaci (26)
    2008-05-06  10:18
  10. 2008. május 6. 10:2428.

    Kedves Mecko!

     

    Nekem sem volt semmi tapasztalatom és segítségem sem sok mégsem hittem soha abban, hogy könyvekből lehet gyereket nevelni. Az én tapasztalatom az, hogy a legfontosabb a rendszeresség. Ha lehet akkor minden nap mindig minden ugyanúgy kell, hogy történjen.Tíz hónapos kisfiam soha nem sírt fel, nem kelt fel éjszaka. Én annak tudom be, hogy minden napunk egyformán zajlik, ugyanakkor eszik, alszik, fürdik stb.Nem kell altassam, csak beteszem a kiságyába és már alszik is Ami még fontos az a nyugodt légkör.Mi a párommal már a gyerek születése előtt megbeszéltük, hogy soha nem vitatkozunk, veszekedünk a gyerek előtt. Na és persze bízz az anyai ösztöneidben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. május 6. 10:2427.

    Ajándékba kaptam a két kötetet, az elsőt elolvastam már. Sok mindenben igazat adok az írónak, jó ötletek vannak benne, néha talán nehéz betartani, amit ír, de megpróbálni érdemes lehet.

     

    pl: van egy rész, ahol azt írja, hogy mikor hazaértek a kórházból, ülj le, igyál egy teát, és mutasd be a babának a lakást. A gyakorlatban szerintem sokan úgy esnek haza, örülnek, ha van energiájuk bármit is csinálni, nem tudom, hogy ez pl mennyire kivitelezhető. Tesóm mikor hazaért a kórházból, örült, ha le tudta tenni a babát a kiságyba és sikeült 2 percet pihennie, annyira kimerült volt. Mondjunk a papák segíthetnek ebben is. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  12. 2008. május 6. 10:1826.

    szerintem elég egy, mert ha több van akkor az ember össze vissza kapkod, hogy ebben ezt olvasta abban meg azt. egy könyv, aztán jön a tapasztalat :)

    nekem 5 hónapos a fiam és már nem olvasom a könyvet. az elején naponta többször, aztán kialakult a rend, valami nem jött be, megváltoztattam. most majd újra belenézek, hogy 6 hós kortól mire figyeljek

    előzmény:
    boddia (21)
    2008-05-06  10:08
  13. 2008. május 6. 10:1725.

    Szia! nekem nagyon beválta könyv, főleg az altatás része!

    Amivel személy szerint nem értek egyet, az a szoptatásos dolog, hogy akár ne is szoptassunk, bár olyan szempontból érthető, hogy amerikai asszonyoknak írta elsősorban, ők pedig gyorsan visszatérnek dolgozni. 

    A napirend nagyon fontos, mert így később Neked is és a babának is könnyebb lesz!

    Gratulálok a  manóhoz! Jó egészséget!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  14. 2008. május 6. 10:1624.

    Bocsi, még egy tanács egy már gyakorlott mamitól (4 éves lesz a fiam):

     

    nekünk is önállóan aludt el, külön ágyben, külön szobában az első hónapokban.

     

    De jön majd egy időszak 4-6 hónapos kora körül, amikor hirtelen megindul a mozgásfejlődés, csökken az alvásigény és elkezd ragaszkodni a szülőhöz. Iklyenkor a legtöbb baba nem akar egyedül maradni, ismét sokszor felébred éjszaka (akár 5-8-szor is) Na, az nagyon nehéz, és ott nem feladni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  15. 2008. május 6. 10:1523.

    ja és nekem a 3. rész van csak meg, a suttogó mindent megolt, az elsőt nem ismerem, de ez jó, mert a lényeg van benne összegezve korcsoportokra lebontva :)

     

    ja és még valami, a láncetetést nem csinálom, viszont az álometetést igen. bár én kicsit felébresztem a fiam, így eszik rendesen 11 kor és utána reggelig alszik :)

    sokkaal jobb mintha nem etetném meg csak 8kor és utána hajnalban kelne...

     

     

    előzmény:
    Kockapaci (19)
    2008-05-06  10:03
  16. 2008. május 6. 10:1522.

    Meg tudnád mondani a szerzőjét?

     

    Mennyiért lehet kapni?

    Köszike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  17. 2008. május 6. 10:0821.

    Értem, akkor beszerem majd én is. Ezek szerint a híres anyai megérzés nem mindig lehet elegendő?

    Milyen kötelező irodalmat javasoltok még kismamáknak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976499 (13)
    2008-05-06  09:54
  18. 2008. május 6. 10:0420.

    háát..lehet h. igen

    de elmúlik!!

    nekem az tetszett, h. kihangsúlyozat: 1 nap csak egy nap, és utána jöna következő! mia az ember életéből fél-1 év-kivéev persze, ha annyit enm alszol

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (14)
    2008-05-06  09:57
  19. 2008. május 6. 10:0319.

    szia!

     

    én az első 4-5 hétben mint a szentírást úgy néztem, nagy segítségemre volt. mivel nem volt semmi más támaszom, semmi más amihez nyúlhattam volna. arra a célra, hogy elinduljak valahogy szuper volt! nem minden sikerült belől, van ami egyenesen nem jött be, de van ami igen. a 4E is jó, bár nekem némi változtatással, én evés előtt pelenkázok és evés előtt fürdetek, de a napirend megvan.

    eleinte az altatásos dolog is segített, bár bebugyolálni nem hagyta magát, a többi tipp jól jött :) mondjuk én nem sötétítek stb.

    a szoptatásos dologban sem úgy csinálom. de tényleg összességében azt mondom, h érdemes elolvasni és ha nincs más ami alapján elindulj, használd ezt, egy idő után úgyis kialakul a saját módszered :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  20. Torolt_felhasznalo_999556
    Torolt_felhasznalo_999556
    2008. május 6. 10:0218.
    Szerintem a szemléletét érdemes átvenni, napirend fontossága, stb. Szerintem jó könyv, csak le kell hámozni róla  a tipikusan amerikai maszlagot :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  21. 2008. május 6. 10:0117.
    bocsi  sok elütésért, csak sietek, mert most aludt be a drágám...
    előzmény:
    egylány26 (15)
    2008-05-06  10:00
  22. 2008. május 6. 10:0116.

    Szia,

     

    szerintem érdemes elolvasnod a baba születése után is. Ha elhagyod belőle a hülye amerikai stílust, lesznek olyan elemei, amit fogsz tudni használni, és lesznek olyanok, amiket nem.

    A láncetetés pl. nagyon jó tanács volt, nálunk is bevált, az álometetés viszont szintén nem (álmában nem eszik, hanem alszik).

    Az esti altatás szintén oké, de nem tudom, h azért-e, mert a gyereknek is így volt a legegyszerűbb az elejétől kezdve, vagy mert ügyesen alakítottuk.

    A napirendben próbáltunk egymáshoz csiszolódni, mindketten alakítottuk, ő is, én is. A legfontosabb szerintem a türelem, ne akard majd siettetni a dolgokat, 2 hetesen valószínűleg még nem fogod érteni a babádat, de 1-2 hónap múlva már többnyire igen. Pl. többször leírta, h a gyereknek milyen időközönként kell ennie - na ez nálunk nagyon nem jött be, a gyerek folyton éhes volt, az első hónapban másfél-két óránként evett, a három, majd négy óránkénti evés jó sokkal később állt csak be, mint én vártam.

    Ha kvázi peched van és éber-kíváncsi gyermeked lesz (mint nekem), akkor a suttogónak legalább a fele nem ér semmit. DE támpontnak mindig jó és volt, amiről csak ott találtunk használható tanácsot.

     

    Jó babavárást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  23. 2008. május 6. 10:0015.

    szia!

    Először is gratulálok!

    Az én fiam tegnap volt 8 hets, én is  abarátnőméktől kaptam meg akönyvet 8 hetes mkismamiként.

    nagyon sokat segaített az alvásnál, és a napirend kialakításában is, bár én nem tudom olyan szorosan követni, mint ahogy a könyv írja..a kisfiam vagy kisangyal, vahy mintababa, 3 hete önállóan el tud aludni-köszönhetően a tanácsainak, és jó úton vagyunk az éjszaka teljes átalvása felé, ma is 5 után ébredt, igaz ma fél 11-kor aludt el, falta a  acicit addig! azért Marcibaba szeret a cicin elaludni, de ez este jellemző. előfordul, ha nyűgös, akkor 2 korty cici után bealszik! Szerintem mivel iylen picike, azértnem várható el, h. ne kelljen neki a cicike!

    az okosbaba.hu-ról töltsél le fekete-fehér képeket, nekem azt nézegette szopi után, elég volt, enki! a zenélő-forgótól még mindig fél! felsleges telepakolni  akiságyát mindnefélével, mert csak felizgatja!

    és az is bejött, h. szertartáshoz kötjük az alvást-redőnypicit leenged-ne ússzon fényárbana szoba, ének én a jó éjt ygerekeket éneklem..és aztán csucsu! nem rohanok rögtön ha sír, de úgyis megtanulod, h. mikor hisztizik és mikor van tényleg szüksége rád!

    de ne gondold,h. ez rögtön műkszik majd! el kell telni pár hétnek, mire pl egyedül elalszik, készülj fel az esti sírásokra-erre nekünk nagyon jó volt a póly-a párom úgy hívta h. kénysezrzubbony, és legyen aki segít kitartónak lenned, h. végül ne add be a derekadta, és viszed a szülői ágyba 8kivéve persze, ha te azt tartod helyesnek)nekema párom úgy segített be, h. mikor bealudt végre (nekünk külön szobába van a ygerek, mert nem fért be hozzánk, én alszom ott vele egy fél éjjelt)én átmentem aludni a hálóba és ő aludzt ott vele, mert majd meglátod, hangosan alszanak apicik, és te nem tudsz úgy pihenni, és mikor éhes volt szólt és keltett!

    na és tényleg fogadd meg: AZ ELSŐ 6 HÉTBEN NE FOGLALKOZZ SEMMIVEL, ALUDJ, MIKOR ALSZIK A EGYEREK, MERT KIDŐLSZ!!!

    kivéve persze, ah egy áldottjó ygereket fogsz ki!!

    sok sikert, fog ez menni neked is, hisz több ezer éve megye már:):):

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  24. Torolt_felhasznalo_634666
    Torolt_felhasznalo_634666
    2008. május 6. 09:5714.

    mar csak napjaim vannak a szulesig, szoval hamarosan beszamolhatok majd en is, hogy mi valt be es mi nem

    remelem azert, nem kell majd orankent szopizni es ejszaa tizszer kellni.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02

Címlap

top