Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kövérség,miért?

Torolt_felhasznalo_231149
Torolt_felhasznalo_231149
Létrehozva: 2008. június 21. 08:26

Sorstársaimmal szeretnék beszélgetni arról,hogy Ti mi miatt vagytok dagik,ducik,kövérek?

 

Családi örökség?

Tunyaság?

Sok evés?

Betegség?

Érdekelne az is,hogy elfogadjátok-e magatokat így,vagy folyamatos küzdelem az életetek?

Okozott-e valamilyen betegséget a kövérség?

Rendben van-e a házaséletetek?

 

Az én történetem röviden:

Koraszülött voltam,kis súllyal.A család megijedt,külföldről hozattak nekem extra tápszereket,amivel megalapozták a zsírsejtjeim számát. :)

Egész életemben jelentős túlsúllyal küzdöttem,elsős általános koromban endokrinológushoz vittek.Az általa javasolt diéta alapján sikerült fogynom,amit levélben tudatott az osztályfőnökömmel.Ő pedig felolvasta az osztálynak,akik megéljeneztek.

Életemben nem szégyelltem magam annyira.

Minden gondolatom a kaja körül forgott,főleg azok után,hogy a doki diétára fogott.Számtalanszor csentem ennivalót.

Kamaszként az állandó fogyás-hízásról szólt az életem.

Mikor gyereket akartunk a Férjemmel,lefogytam 15 kg-t,és egészséges,gyönyörű babánk született.A szoptatás alatt híztam vagy 30 kg-ot.

Ez volt 18 éve.

Az életem arról szól,hogy hol rámjön valami és lefogyok x kilót,aztán elkezdek zabálni és visszaszedem.

Ez egy ördögi kör,és szenvedek tőle.

Magas vérnyomás,visszér,cukorbetegség.....

Tudom,ÉLETMÓDVÁLTÁS kellene.Hihetetlenül lusta vagyok,még egy fejkörzésre is.

És imádok enni...........

Jó munkám,szerető párom,boldog családi életem van,de egyre többször jut eszembe,hogy valamit tennem kell,hogy még az unokáimat is élvezhessem majd.

Írjatok,hátha erőt meríthetek valamelyikőtökből.

Köszi.

 

 

  1. 2008. június 25. 17:27196.
    Az más, ha jól érzed magad. Bár szvsz a hízékonyságot - ha korábban nem volt jellemző - érdemes kivizsgáltatni, mert nem csak esztétikai problémákat okozhat.
    előzmény:
    foka (195)
    2008-06-25  16:02
  2. 2008. június 25. 16:02195.
    Nem. Elfogadom magamat, ahogy vagyok. Végtére is nem vagyok kórosan elhízott.
    előzmény:
    fortisimafingus (192)
    2008-06-25  14:32
  3. 2008. június 25. 16:00194.
    Nem. Írtam, hogy stressz, depresszió, izgalom nálam teljes étvágyhiányt eredményez.
    előzmény:
    Szoljanka (193)
    2008-06-25  14:35
  4. 2008. június 25. 14:35193.
    Elvetélt terhesség utáni elhízás: nyilván a lelki stressz miatt az evés volt a feszkócsökkentő.
    előzmény:
    foka (191)
    2008-06-25  11:49
  5. 2008. június 25. 14:32192.
    Nem jártál endokrinológusnál?
    előzmény:
    foka (191)
    2008-06-25  11:49
  6. 2008. június 25. 11:49191.
    Én ugyan nem állítottam, hogy hormonzavarok miatt vagyok túltáplált, de: először az 1. elvetélt terhességem után híztam meg jobban. Utána a 2. hasonló esetben. 3-4-szer pedig a kihordott terhességeim alatt. Legvégül pedig a klímax után. Tehát vmi hormonális oka csak lehet a dolognak.
    Ja, és volt olyan nyár, amikor minden hétköznap reggel 40 percet sétáltam, aztán 1 órát úsztam, aztán megint 40 percet sétáltam. Nem ettem többet, mint máskor, és mégsem ment le rólam egy deka sem. A bőségeim sem lettek szűkebbek. Úgyhogy, a mozogj többet sem az igazi megoldás. (Azért csak nyáron jártam úszni, mert nálunk nincs télen is használható uszoda). Sőt, az sem megy, hogy egyek kevesebbet, majd fogyok. Ha ideges, stresszes, bánatos vagyok, egyáltalán nem tudok enni. Mégis szilárdan tartom a 75 kilómat, vagy 15 éve.
    előzmény:
    Szoljanka (187)
    2008-06-25  02:06
  7. 2008. június 25. 11:32190.

    Ilyeneket én sem eszem. Viszont a volt lakótársam Update szakácskönyvből fözött, és a hízlaló magyar ételeket tényleg meg lehet csinálni kalóriaszegényebbre is (némelyik nem az igazi, de van olyan is, amelyik kifejezetten finom).

    előzmény:
    Pilizota (189)
    2008-06-25  10:08
  8. 2008. június 25. 10:08189.
    Ligh?...Hú, sose ettem diétás kaját - Norbi update és a női lapokban található kalóriaszegény gagymalékok kifejezetten a halálom. Azt hiszem, ha hízékony lennék, akkor jó nagy fenekem lenne és akkor sem tudnám megenni az tápos kaját, ha lehet így hívni.
    előzmény:
    fortisimafingus (181)
    2008-06-24  21:45
  9. 2008. június 25. 05:01188.
    Hihetetlenül lusta vagyok,még egy fejkörzésre is.

    És imádok enni...........

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Szoljanka (187)
    2008-06-25  02:06
  10. 2008. június 25. 02:06187.

    A kövérek 1%-a hormonbeteg,mégis 100%-uk erre fogja,pedig te is kimondtad a választ. lusta vagy.Ne legyél az.A  legnagyobb  hatalom az önuralom.

    Akár a családot-gyerekeket- barátnőket is bevonhatod pl a közös tornázásba-túrázásba, itt a nagy kánikula,most pl az embernek alig van kedve enni, én egész nap uborkát faaltoztam, meg joghurtot,semmi mást nem kívántam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231149 (1)
    2008-06-21  08:26
  11. Torolt_felhasznalo_669898
    Torolt_felhasznalo_669898
    2008. június 25. 01:56186.

    Koszonom

     

    Az agykontrollrol itt es igy nem tudok meselni. Legfokeppen azert, mert mindjart 200-an rontanak ram, hogy marhasag. De nekem sokat segitett - nem csak a fogyasban es az egeszsegem visszaallitasaban. Tulajdonkeppen az onszuggesztio elven mukodik (azt hiszem), de nagyon jol :-))) Nezz korul az agykontrollos es a "kerd es megadatik" es a "vonzas torvenye" topikokban. A dolog mukodik - tenyleg.

    Neked is menni fog! Hidd el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231149 (184)
    2008-06-24  22:58
  12. 2008. június 24. 23:31185.

    Szia,

    ha a barbibabákkal teli fitness termek zavarnak, akkor ajánlom a Curves-t. Nagyon kevés helyen van még, de ha most az volna a legnagyobb bajom, h van rajtam 10 kg, akkor oda járnék. Fogok is, csak előbb a többi kakit kell az életemben kitakarítani....

    Ennek a curves-nek a lényege az, h fél órás edzésre kell menni, hetente 2-3 (gondolom inkább 3) alkalommal, és ez alatt a fél óra alatt mindened megdolgoztatod.

    Én voltam náluk állapotfelmérésen, meg ki is lehetett próbálni a gépeket (nincs rajtuk súly!), és nagyon szimpi. Folyamatosan figyelik az eü állapotod, a fogyásod, meg mindent.

    előzmény:
    Babyjane (170)
    2008-06-23  15:57
  13. Torolt_felhasznalo_231149
    Torolt_felhasznalo_231149
    2008. június 24. 22:58184.

    Hát,a Te történeted igazi sikertörténet.

    Gratulálok!

    Nagyon csini vagy a 2. képen.

    Az agykontroll szerepéről a fogyásod sikerében légyszi írj egy kicsit,mert már régóta izgat egy agykontroll-tanfolyam elvégzése.

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669898 (183)
    2008-06-24  21:53
  14. Torolt_felhasznalo_669898
    Torolt_felhasznalo_669898
    2008. június 24. 21:53183.

    Koszonom - a hajamra sem volt turelmem anno, orokke melegem volt, meg sem tudtam fesulni rendesen, mert nem ertem el a koversegem miatt, egyszerubb volt fiusabban-rovidre nyirni.

    Mostmar tudok fesulkodni is, a vallam is jobb, amiota lefogytam :-)))

    Koszonom a dicseretet

    előzmény:
    fortisimafingus (182)
    2008-06-24  21:47
  15. 2008. június 24. 21:47182.
    Csinos vagy, és bár nem látom az arcod, szerintem a hajad is sokkal nőiesebb így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669898 (180)
    2008-06-24  21:38
  16. 2008. június 24. 21:45181.
    Készíthetsz "pörkölt light"-ot - tudom, az nem olyan, de szerintem ésszerű kompromisszum. Zsírszegény húsból, kevés zsiradékkal, de jó fűszeresen (én eleve így szoktam, mert nem szeretem a zsíros ételeket és meg is fekszik a gyomromat; egy barátnőm olyan gombapörköltet csinál, hogy többcenti vastagon áll rajta a zsír, ha megdermed - jócskán van túlsúlya a lánynak -, én meg gyakorlatilag zsiradék nélkül csinálom, és így is nagyon ízletes.)
    előzmény:
    Pilizota (179)
    2008-06-24  20:54
  17. Torolt_felhasznalo_669898
    Torolt_felhasznalo_669898
    2008. június 24. 21:38180.

    Szia!

    Nem olvastam vissza - ne haragudj, ha ismetlek.

    Igen, nem konnyu fogyni. Foleg, ha a szuloktol kapott indittatas az, hogy nem baj, ha kover vagy, ha beteg lennel, lesz mibol leadni... En is igy indultam, egesz eletemben kuzdottem a kilokkal. Aztan orokke rosszul voltam, kerulgetett a cukorbetegseg es a vernyomasom sosem ment le, meg gyogyszerekkel sem 180/115 ala. Orokke rosszul voltam, fajt mindenem, szedultem, minden bajom volt. Aztan elmentem egy agykontroll tanfolyamra, es el kezdtem fogyokurazni.

    Az elso lepes az volt, hogy ha ehesnek ereztem magam, akkor azonnal ettem valamit, tobbnyire almat, paradicsomot, sargarepat vagy egyeb nyersen eheto zoldseget. Egesz nap ettem ilyesmiket, volt, hogy felorankent. Allandoan ugy ereztem, nem fer belem tobb - de ugyanakkor kivantam a rendes eteleket is. Ettem is, rendes reggeli-ebed-vacsorakat, de miutan a gyomrom tenyleg tele volt, sokkal kevesebbet ettem azokbol a nehez etelekbol. Mondjuk, a krumplit es a kenyeret szamuztem - nasinak pedig bevezettem a muzli szarazon - tehat nem tejjel osszekeverve - eveset. Az elso honapban leszaladt 8 kilo. Akkoriban  ismertem meg a 90 napos dietat azzal lement meg 15 kilo. Azota sem lettem sovany, de amit leadtam, nem jott vissza. Azota is, sokszor egesz nap eszem, neha 2 kilo sargarepa es 1 kilo zoldborso nyersen siman elfogy egy nap (kizarolag nyersen eszem), neha meg egesz nap nem jut eszembe enni - delutan 3-kor jovok ra, hogy jeeeee, sem reggeli, sem ebed nem volt, csak gyumolcsot ettem ma meg...

    Neha csokit is eszem, foleg a vizbe-grizbe teszek keseru csokit. A vizbegriz az a tejbegriz vizzel keszitett valtozata :-)))

    Amire figyelek azota is, hogy hust es szenhidratot ne nagyon egyek egyszerre. Hust salataval, vagy ici-pici, egy evokanalnyi rizzsel. 

    Szoval ne add fel. Menni fog, es fontos lenne az egeszseged miatt (en azota abba tudtam hagyni az osszes gyogyszert!!!)

    Lelkesitonek felteszek ket kepet, az egyik 2004-es, a masik idei... :-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231149 (1)
    2008-06-21  08:26
  18. 2008. június 24. 20:54179.

    Hát, életmódváltás nélkül nem megy a fogyás.

    Én ha hízékony lennék, akkor étrend miatt híznék: mert szeretem a húst, a pörköltet, a nehezebb ételeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231149 (1)
    2008-06-21  08:26
  19. 2008. június 23. 21:04178.
    Kb egy év. Tavalyelőtt ősszel kezdtem a fogyókúrát, és akkor sikerült leadnom 13 kilót. Aztán tavaly nyáron visszakúszott 3 kiló. Most télen viszont még több lement, és nem is jött vissza. A 176 cm-hez 72 kiló vagyok, és nem egy vékony csontú.
    előzmény:
    fortisimafingus (157)
    2008-06-22  21:12
  20. 2008. június 23. 21:00177.

    Ne mond, hogy soha nem ettél éjjel? Vagy ha tényleg nem, akkor szerencsés vagy.

    Szerintem itt a többség, ha éjjel tévézik, vagy olvas, biztos rágcsál valamit.

     

    Tudom, hogy az evés szükséglet, de hidd el nagyon sokszor feltáratlan okai vannak a kényszerevésnek. Itt nagyon sokan ezzel is küzdenek. 

    Az ember,óhatatlanul is, mint örömforráshoz nyúl az ételhez. 

     

    A túlsúly nem csak egészségügyi problémákat, de önértékelési zavart is okozhat. Általában először mindenkit, aki ezzel küzd, az esztétikai része zavar. És lássuk be, az sem baj, hogy ha jól akarunk kinézni! És itt nem a modellek vékonyságáról van szó, ha nem arról, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. Lehet ez jó pár kiló súlyfelesleggel is, de ha nem megy másként le kell fogyni.

    előzmény:
    lujzanéni (154)
    2008-06-22  21:05
  21. 2008. június 23. 20:49176.

    Nem ettem csodaszert, semmi hókusz-pókusz nem volt a dolgok mögött. Eldöntöttem, hogy lefogyok, de most tényleg!

    Az első hónapok nem hoztak látványos eredményt, mert minden, a diétám szerint ehető dologból, pukkadásig zabáltam magam. Viszont hízni sem híztam. Aztán szépen csökkentettem a mennyiséget, pl: eleinte 10 db jókora virslivel laktam jól, később kettő is elég volt+ zöldségféle vagy gyümölcs.

    Fokozatosan kell hozzászoktadnod a szervezetedet a kevesebb kalóriához. Elhagytam a kenyeret, a cukrot. Sok gyümölcs, zöldség, nem zsíros hús, tejtermék, tojás, hal,olíva olaj. Ebből eleinte korlátlanul, majd lassan csökkentve az adagot. Nem volt könnyű az első időben, még álmomban is ettem. De ez egy idő után elmúlik, csak addig kell kibírni. Aztán közben is vannak hullámvölgyek, de nem szabad feladni! És este 6 után tilos kajálni!

    Az amikor sorra csusszantak le a nadrágjaim, és az övemet, ami addig körbe sem ért, újra használtam,  akkora akarat erőt adott, hogy szinte szárnyakat kaptam.

    Innen már könnyű volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576538 (153)
    2008-06-22  20:15
  22. 2008. június 23. 20:18175.
    "Az esztétika pedig totál más tészta, hiszen egy testépítönek lehet túl magas a BMI-je alacsony testzsírszázalék mellett, míg egy normál BMI-vel rendelkezö átlagember lehet kicsi duci." Így van, azzal a kiegészítéssel, hogy szerintem az egészségügyi kockázatokat is jobban előrejelzi a testzsírszázalék.
    előzmény:
    katy27 (174)
    2008-06-23  20:14
  23. 2008. június 23. 20:14174.
    Tudom, hogy a BMI csal, különösen a normál érték felsö határánál (ha jól emlékszem, én még 75 kilósan is "normál" lennék, vagy épp azzal lépném át), de közelítésnek végülis nem rossz. 22-es BMI-vel pl. tök jól éreztem magam :) Ha jól tudom, végülis egészségügyi szempontból kezeli a súly kérdést, vagyis 20-25-ös érték között normálisak a rizikófaktorok, afölött lesz hajlamos az ember az elhízásból fakadó betegságekre, de javíts ki, ha tévedek. Az esztétika pedig totál más tészta, hiszen egy testépítönek lehet túl magas a BMI-je alacsony testzsírszázalék mellett, míg egy normál BMI-vel rendelkezö átlagember lehet kicsi duci.
    előzmény:
    fortisimafingus (173)
    2008-06-23  20:01
  24. 2008. június 23. 20:01173.

    Ne aggódj, rajtam is van túlsúly, de már dolgozom rajta - illetve ellene :) A "kicsit sok"-at azért írtam, mert rajtam kisebb BMI-vel is van plusz, és mivel én sem mozogtam az utóbbi években, ennek nagy része zsír. (A BMI továbbra is csak durva közelítés, de szerintem "lefelé" csal; vagyis a 25-ös értéket alulról közelítő embert normál testsúlyúnak tekinti, holott gyakran túlsúlyos a testzsírszázaléka alapján - kivéve persze, ha az adott testsúly a megnövelt izomtömeg eredménye.)

    De ne hidd, hogy a súlyóz edzés nem bír zsírégető hatással. Nagyon is bír, bár ez a hatás közvetett - megemeli az alapanyagcsereszintet. Hosszútávon sokkal többet ér, ha a kardiót súlyzós edzéssel kombinálod, mintha csak kardióznál.

    előzmény:
    katy27 (172)
    2008-06-23  19:50

Címlap

top