Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÖrökSzinglik-MileszVeletek

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. július 20. 19:35

Kedves szinglik!

 

A kérdést azoknak teszem fel, akik túl a 30-on még sosem éltek párkapcsoltban.

Hogy fogtok családot alapítani?

Képesek lesztek alkalmazkodni, ha összeköltözésre kerül sor?

Ti hogy élitek meg a szingliséget?

Választottátok? Vagy az élet hozta így?

Boldgok vagytok?

Hogy látjátok magatokat 10-20 év múlva?

 

    

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 11:16117.

    Igen egy rossz közhely, de sztem igaz, mikor azt mondjuk "itt az ideje". Én vágytam arra, hogy tovább lépjünk az együttjárásból. Most meg várom a folytatást...   Nekem ez természetes, de elfogadom azt is, aki a háta közepére se kívánja az együttélést vagy a házasságot. Nem vagyunk egyformák.

     

     

    A romantika is mindenkinél más. Nálunk az elején se volt, nem vagyunk túl romantikusak. Nem voltak holdfényes séták vagy gyergyefényes vacsorák. Viszont tökjól esik ha pl. kapok egy kis csokit. Ez a páromnál már igazán romantius megnyilvánulás.   Tudom hogy gondolt rám!

    előzmény:
    nuszimókus (115)
    2008-07-21  10:47
  2. 2008. július 21. 10:48116.

    Viszonylag sok embert ismerek innen személyesen, egyébként :)

     

    A mintafeleséget nem úgy értettem, hogy sikítoztatóan boldogok. De vannak olyan szabályok az együttélésükben, amilyenek nálunk nincsenek. Sokkal szorosabb kötelékhez vannak szokva az emberek. Ami amúgy nekem furcsa.

    előzmény:
    nuszimókus (114)
    2008-07-21  10:39
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 10:47115.

    ha szembejönne a nagy Ő, valószínűleg rögtön átmenne szopránba.

    Én el tudom képzelni, milyen egy igazán jó együttélés, egy szimpla élettársi kapcsolat, egy igazán rossz és milyen az egyedül élés.

    Az első ritka, nem csak nekem, hanem általában.

    Legtöbben nem azért élnek együtt, mert a gyomruk liftezik, ha a masik szemébe néznek és minden pillanat olyan, mint lennie kell, hanem mert ez következett a járás után és tudom, hogy ő fog mosogatni én meg főzni, ez így alakult ki és nem veszekszünk anyagiakon, este tévé, mert a Duna parti romantika már nem olyan, mint tavaly nyáron.

     

    előzmény:
    hangoskönyv (112)
    2008-07-21  10:10
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 10:39114.

    csak itt a sok mintafeleség mellett kellett rájönnöm, hogy extrémnek nevezhető :)

    messziről jött ember... ha már nem lettem tökéletes, akkor legalább szavakban próbálok olyan képet festeni...

    hány embert ismertek innen személyesen? és hánynak ismeritek az "őszintén" boldog magánéletét?

    nekem a nagy reklám valaogy nem meggyőző.

    Mikor boldog párkapcsolatban éltem, sose reklámoztam. Az igazán fontos dolgokat valahogy sosem rikácsoljuk szerte szét...

    Mikor felvettek az egyetemre, hangos voltam, mint egy tyúk, mikor a diplomamunkámat is megvédtem, eltotyogtam, mint egy kacsa...

    Mikor életem szerelme(azt hittem, az) hónapok múlva visszajött, állt hóban a kapu előtt és azt mondta, hogy annyira hiányzom, hogy gondolkodni sem bír, és olyan őszinte volt az amúgy hamis szeme, hogy kár lett volna tagadnia, senki nem tudta, hogy mennyire boldog voltam(azóta is keres, régóta hiába).

    Hát ennyit erről.

     

     

    előzmény:
    Démétér (111)
    2008-07-21  10:07
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 10:16113.
    Pedig ez egy jó felfogás. Kell a tér mindenkinek. Nem kell egymás seggébe bújni, attól csak megfulladni lehet. Mi is eljárunk külön szórakozni, ha van olyan haver v barát akit én nem kedvelek akkor elmegyek otthonról ha jön vagy nem megyek velük. És ez fordítva is igaz. Kész. Ez nem olyan "húúderossz asszonka vagy" - dolog. Inkább a hosszú, boldog együttlét titka.
    előzmény:
    Démétér (111)
    2008-07-21  10:07
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 10:10112.
    Nem, nem, ez nem egy "jaj de jó hogy nekem van valakim" topic. Ez meg se fordult a fejemben, télleg. Csak a miértekre akartam egy választ, egy igen "extrém" életmódra, amit egyik kedves barátnőm él. Neki a szingliség egyenlőre télleg örök. Nem két kapcs. közötti időszak. Ezt akartam megérteni. Egy olyan életmód amiben a ffi, mint a kielégülés eszköze van csak jelen. Számomra ez a megmagyarázhatatlan. A szerelem nélküli élet. És a távolabbi jövő. Mi lesz ha szembejön a nagyŐ és képtelen lesz az együttélésre. Erre persze a válasz: minek együttélni, ha jó külön is?? Lehet. Nem tudom. De egyszer rájövök!
    előzmény:
    nuszimókus (108)
    2008-07-21  09:23
  7. 2008. július 21. 10:07111.

    Hát, valójában szerintem teljesen normális, csak itt a sok mintafeleség mellett kellett rájönnöm, hogy extrémnek nevezhető :)

     

    Nem szeretem a barátságaimat, kedvteléseimet, magányra való igényemet csökkenteni. Szeretek egyedül lenni, és szükségem is van rá, ha például írok. Ilyenkor tapintattal, nyugodtan magamra hagy. Ha a barátaimmal el szeretnék utazni pár napra, akkor elutazom. A szekrényem, táskám, gépem tabu terület, és nem az idióta, ám kézenfekvő következtetés miat, hogy mer' bisztos megcsalom. Nem teszem. Ha elegem van az emberekből, akkor távozom. Ha ott vannak a barátai, akkor kedvesen köszönök, adok nekik finomakat, és utána távozom. De távozom, mert nem igénylem a társadalmi életet olyan mértékben, ahogy mások.

     

    Ó, még biztosan van ezer dolog, amik nekem olyan természetesek, hogy eszembe sem jutnak... És amelyeket mind normálisnak hinnék, ha nem fognák mások a fejüket, hogy "Úristen, külön szórakoztok?! Jesszus, férfibarátokkal utazol?! Ó, te szent ég, nem szolgálod ki a vendégeit?!" Hát, így.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228777 (110)
    2008-07-21  10:01
  8. Torolt_felhasznalo_228777
    Torolt_felhasznalo_228777
    2008. július 21. 10:01110.
    Mit jelent az extrém szabadságvágy?
    előzmény:
    Démétér (109)
    2008-07-21  09:54
  9. 2008. július 21. 09:54109.

    :) Én megértelek :)

     

    Egyébként boldog, derűs, nyugodt házasságomban élve is az mondom: ha egyszer bármi miatt újra egyedül lennék, soha de soha nem választanám még egyszer az együttélést valaki mással. A férjemért hajlandó vagyok rá, de valójában nem igazán nekem való dolog. És nem is láttam még senkit, aki az extrém szabadságvágyamat úgy tolerálná, mint a Hitves.

    előzmény:
    Pilizota (107)
    2008-07-21  09:20
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 09:23108.

    azt éreztem a topicodban, hogy annak örülsz, hogy nem vagy egyedül. Talán régen érezted a megkönnyebbülést, hogy milyen jó Neked és úgy gondoltad a sok "szerencsétlen" szingli példáján majd újr érezni fogod: szerencsés vagy.

    Én úgy látom, hogy mások, akik hálásak az égnek, mert (végre) lett vkijük, közel sincsenek olyan kiváltságos helyzetben, mint ahogy elsőre látszik.(mert a pasi nem "olyan" hű de,hogy egy életen át, mert a konfliktusok felemésztik a kapcsolatot, mert egyik fél folyamatosan enged és a másik addig gyűri, mig győztesnek érezheti magát, de jó! és mert szakítani ihaj nehéz...) 

    Ez az idilli kép sokszor a valóságban úgy néz ki, hogy: választottak és nem én választottam. Az meg egy kompromisszum, elfogadás. Belegondolok, hány ilyen kapcsolatot utasítottam el (nem mintha bántanám őket és nem is bántottam)...

    Mindenki választ valamit, én így látom. Lehet, h az a baj, túl sokat agyalok... ha nem tenném, most együttélnék vkivel...súrlódásmentesen.

    Na nem bántok senkit, de nem tudom, kiknek a jövőjét kell inkább féltő szemmel vizslázni...semmivel sem kiszámíthatatlanabb az egyedüllét(=nem örök szingliség, csak éppen két kapcsolat közötti állapot), mint a kompromisszumokra épülő párkapcsolat. Az a baj.

     

    előzmény:
    hangoskönyv (105)
    2008-07-21  08:55
  11. 2008. július 21. 09:20107.
    Ez igaz - engem a párkapcs. csak megbetegített, idegessé tett, nem találtam a helyemet az egészben. Főleg amikor a pasas azzal jött, hogy legyek már fehérmájúbb - Blööe....mit csináljak, ha alaptermészetem úgymond hűvös? És nem tudom magam megjátszani?Főelg ezt a szekírt nap mint nap hallgatni....borzalmas.
    előzmény:
    Démétér (34)
    2008-07-20  20:32
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 09:03106.

    amíg van sok más gyümölcs is és sokfélét szeret az ember, addig nincs baj...

    ...csak nem lesz olyan jégeső, ami elmos mindenféle termést. Bízom benne, hogy sosem lesz olyan...addig szép az élet

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162317 (104)
    2008-07-21  08:21
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 21. 08:55105.

    Jóreggelt!

    Tegnap még akartam válaszolni, de álmos voltam..

     

    Én alapból társasági ember vagyok. Sokakkal ellentétben imádtam a szüleimmel élni, onnan költöztem össze a barátommal is. Nem volt megfontolatlan döntés, nem volt szükség, egyszerűen csak 2,5 évi együttjárás után így éreztük. Ismertük egymást nem voltak akkora súrlódások. A mai napig így élünk. És bármikor belelgondolok mi lesz pár év múlva, mindig együtt látom magunkat.

    Én nem vagyok különb, mert valakivel együtt élek. Nem is nézek le senkit. Mindenki éljen úgy ahogy neki jó. Neked, ahogy látom, így jó.

    És ahogy már írtam, csak meg akartam érteni az egyedülállók véleményét. 

    előzmény:
    nuszimókus (97)
    2008-07-20  23:13
  14. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2008. július 21. 08:21104.

    Akkor jó cseresznyézést! Bár, ha már itt tartunk én meg az almákat szeretem.:-)

    A pozitív szemlélet a siker elengedhetetlen része. Úgy vélem, lesz is benne részed.

    előzmény:
    nuszimókus (101)
    2008-07-20  23:26
  15. 2008. július 21. 00:58103.

    Az élet hozta így. Én ott hibáztam, hogy sokáig hagytam magam sodortatni az árral, vak voltam, nem tudatosult bennem, hogy tévúton járok.

     

    Apró megjegyzés: szerintem szingli az, aki választja. Aki nem választja ezt az életmódot, az balfék, magányos, társtalan, lúzer - nevezhetjük bárhogy.

    Azért ez nagyon meredek - nekem. Vaknak nevezni saját magad, tévúton járónak, balféknek, lúzernek csak azért, mert még nem találtad meg azt, aki Hozzád illik? Szomorú, hogy így vélekedsz, többek között magadról. Szerintem nem balfék az, aki nem megy bele kompromisszumos kapcsolatba csak azért, hogy ne legyen magányos lúzer. Talán ha nem látnád magad és a helyzeted ennyire sötéten, akkor a szerelmed is Rád találna. Ha nem vagy túl jó véleménnyel magadró, azt más is észreveszi. Kár, ezt nem kellene, azaz nem így kellene. De Te tudod.

    előzmény:
    WinchEszter (36)
    2008-07-20  20:32
  16. Torolt_felhasznalo_228777
    Torolt_felhasznalo_228777
    2008. július 20. 23:57102.
    100szónak is 1 a vége: ütődött barackot ne vegyé'.
    előzmény:
    nuszimókus (101)
    2008-07-20  23:26
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 20. 23:26101.

    ha az ember mindig szebb barackokat szeretne, annál nagy a kockázat...

    de ha az ember tudja és biztos benne, hogy ezt a barckot nem szeretném hazavinni, mert nem szívesen harapnék bele, akkor nincs miért vesztegetni vele az időt. Akkor sem, ha egyelőre mind puha és ütődött, mert helyette pozitívan látom a helyzetet és szeretem a cseresznyét 

    De ha úgy érezném, hogy ez a barack olyan, mint amilyet szívesen kóstólok, akkor választom aztán majd meglátjuk, hogy mennyire édes és csodás belül is

    a jó barackkal beérem, nem kell a legnagyobb, legszebb, mert nem a legekre vágyom, csak egy finom, nekem való "darabra"

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162317 (98)
    2008-07-20  23:15
  18. Torolt_felhasznalo_228777
    Torolt_felhasznalo_228777
    2008. július 20. 23:26100.
    Nekem is volt nálam tudtalanabb, iskolázatlanabb pasim, és őt zavarta rettentően, hogy "úgy érzi, én több vagyok nála", meg hogy "kevés ő hozzám". (Más dolog, hogy az volt, de nem az iskolái miatt, mint utóbb kiderült. )
    idézet:
    vlcs (58)
    2008-07-20 21:31:47

    Sajnálom, hogy pont ezek az emberek értékelik alul magukat. Pedig az emberség számít, semmi más. Vagy az irígység???Fene tudja....azóta volt még egy hasonló kaliberű pasim, az is megveszett ettől ( bár róla megtudtam, hogy általában irígykedik minden diplomásra). Nem értem őket. Végülis nekik is lehetőségük lenne rá, hogy megszerezzék.

     

    A tiéd legalább őszinte volt-az "enyéim" igyekztek leszólni. Ők. Engem.Mindegy, ilyen is van.

    "kutyás a kutyással, macskás a macskással"

    ( Rózsák háborúja: a válóperes ügyvéd). 

    előzmény:
    vlcs (58)
    2008-07-20  21:31
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 20. 23:1599.
    ha leszel még holnap itt, kivesézzük, de most megyek aludni jóéjt!
    előzmény:
    nuszimókus (97)
    2008-07-20  23:13
  20. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2008. július 20. 23:1598.

    Köszike!

     

    De nem csupán a savanyú ember maradhat egyedül. Kiegészíteném ezt azokkal, akik egyedül kívánnak maradni (mert nekik tényleg így jó), azokkal akik kénytelenek az erős egyéniségük, vagy összeférhetetlen természetük miatt tartós párkapcsolatot kialakítani; más kategória, de van még egy olyan szűk réteg is, amelyik a fene nagy elvárások következtében hoppon marad: akár a zöldségesnél, mikor az ember félredobálja a legszebb barackokat, valami szebbet keresve. Aztán amikor a válogatással a pult aljára ér, és a tetején a szebbeket már elkapkodták, nem marad más, csak a puha és ütődött. Ha rémlik is, hogy látott már szebbet, elfelejti a fejében élő vágyálom-kép származási helyét: gyermekkora kedvenc mesegyűjteményét, sok szép színes képpel illusztrálva.

    előzmény:
    nuszimókus (96)
    2008-07-20  23:02
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 20. 23:1397.

    De ne azt, hogy mi jó a párkapcsban.

    az, hogy mi a jó egy kapcs-ban, nem teszem fel kérdésnek, mert én tudom, h mit keresek és nekem mi a jó egy kapcs-ban.

    Nyilván úgy gondolod, h Neked sokkal jobb, mint egy szinglinek, mert Te így nem vagy egyedül. Valójában-sztem-azért vagy kapcs.ban, mert örülsz, h nem vagy egyedül.

    Bocsánat, de csak őszinte vagyok (személyesen is ezt mondanám).

    Hasonló kapcsom nekem is volt, sőt tképp mind így végződött...de már nem éreztem semmit, csak h van egy "játszótársam" "jóbarátom" akivel mellesleg szexeltem is, meg jókat röhögtünk, meg elvileg romantikáztunk. (nekem a romantika szerelemben az igazi, anélkül csak hangulatos pillanatok sora, számomra a 2 nem uaz...sok ember nem érzi a difit, de nekem ez igen fontos)

     

     

    előzmény:
    hangoskönyv (94)
    2008-07-20  22:58
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 20. 23:0296.

    nem néztelek meg, de asszem Téged sem kell félteni, akárhány éves is vagy, nekem ez abszolút irreleváns!

     

    ha az ember nem vagány és nem is szórakoztató, akkor lehet kapcsolatban vagy sem, hipózott és az is marad!az meg dögunalom! (és akkor lehet kapcsolat, csak unalmas lesz)

    Te nem látszol ilyennek és ez sokkal fontosabb, mint az avas kérdések...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162317 (93)
    2008-07-20  22:52
  23. 2008. július 20. 22:5895.

    Te tucc' valamit!:))

     

    sokan nem fognak kedvelni az eletfelfogasodert, de ra se rants, nem szamitanak! mindearon arrol fognak gyozkodni, hogy "kompromisszumozni' kell". (pedig csak ugye, dogoljon meg a masik tehene is)

    előzmény:
    nuszimókus (83)
    2008-07-20  22:34
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 20. 22:5894.

    Látod, ezért tettem fel konkrét kérdéseket a nyitóhszben.

    Mert arra válaszolni ha mi a boldogság nem lehet. Az van, érzed és ennyi. Ha felteszel konkrét kérdéseket válaszolok. De ne azt, hogy mi jó a párkapcsban. Mert bármi, minden, semmi....

    előzmény:
    nuszimókus (89)
    2008-07-20  22:46

Címlap

top