Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Advent Nürnbergben

borostyan
Létrehozva: 2008. november 9. 21:00

Sziasztok!

 

Szeretnénk megnézni a nürnbergi adventi vásárt. Az utazást mi bonyolítjuk, tehát semmi utazási iroda. Szeretnénk egy éjszakát ott tölteni, de egyelőre bizonytalan vagyok abban, hogy vajon hol lenne érdemes szállást foglalni. Meg aztán az ár sem utolsó szempont...

 

Tud valaki tippel szolgálni a számomra?

 

Köszönöm előre is!

 

  1. 2008. december 13. 18:0441.

    Remélem minden rendben lesz/volt az utatokon!!!

     

    Majd mesélj!! 

     

    En tegnap újra láttam Rebekát a nürnbergi Christkindet, aki ebben az évben ismét meglátogatta a kisfiam iskoláját. 

     

    Fénykép is van, de a lustaság az erösebb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. december 4. 09:0140.

    Nagyon távolról igen. Talán az állaga. De teljesen más a klassz füszerezése miatt. A receptje úgyanúgy mint a Bratwurst-é titok. 

     

    Vannak kifejezések amiket tényleg nem lehet lefordítani, mert nem léteznek a másik nyelvben.

    Se a Schäufelét (mi lenne belöle: ropogós vállsült ?Jesszasz!! )

    se a Weißwurst-ot (fehér virsliszerü kolbászkák . Borzalmas.

     

    De visszafelé is igaz, próbáljuk meg a mi fözelékünket lefordítani németre. Talán az Eintopf-fal tudnánk körülírogatni, pedig nem az.

    Čszaknémet részeken talán van is rá szó, ott föztek lisztes-tejfölös habarással, vagy rántással, itt Bajorországban ez egyáltalán nem jellemzö. 

    előzmény:
    borostyan (39)
    2008-12-03  20:56
  3. 2008. december 3. 20:5639.

    Ez olyan mint a puszedli?

    Azt is megkóstoljuk!

    előzmény:
    Andu66 (38)
    2008-12-03  20:01
  4. 2008. december 3. 20:0138.

    De jó, hogy kérdezted! Majdnem elfelejtettem!

     

    A nürnbergi Lebkuchen (mézessüti) nagyon híres.

     

    A legjobbak (értsd fincsi :) )  az Elisen Lebkuchen. (ez most  itt a nagyon-nagyon személyes izlés megnyilvánulása volt )

    Vanak nagyok, kicsik, csokisak, csokitlanok ....

     

    De van még egy valag más márka is.

    Kaphatóak díszdobozban is (nálunk itthon nagyon nem érné meg, a hapsik 2 pillanat alatt elpusztítják )

     

    http://www.lebkuchen.nuernberg.de/ itt informálódhatsz angolul is.

     

     

    Nyugodtan hivj, egy percig se vaccilálj,  én aztán tudom milyen érzés külföldön lenni!

     

    előzmény:
    borostyan (37)
    2008-12-03  19:45
  5. 2008. december 3. 19:4537.

    Mmmmm nyammmi! Összefutott a nyál a számban.

     

    Ezt feltétlenül megkóstoljuk.

     

    Köszönöm a telefonszám ajánlatot élek vele, de majd csak akkor hívlak, ha SOS dolog van, nem akarlak annyit zaklatni

     

    Az étterem elég szimpinek tűnik.

     

    Még valamit: édességet itthoniaknak (meg persze magunknak is) mit érdemes szerinted venni?

    előzmény:
    Andu66 (36)
    2008-12-03  18:46
  6. 2008. december 3. 18:4335.
    na mégegyszer ....
    előzmény:
    Andu66 (34)
    2008-12-03  18:42
  7. 2008. december 3. 18:4234.
    nem ment át a kép az elöbb 
    előzmény:
    Andu66 (33)
    2008-12-03  18:41
  8. 2008. december 3. 18:4133.

    Ezek azok a bizonyos nürnbergi Bratwurstok (sültkolbász félék).

    Jellemzöen kicsik. 

     

    A 3 im Weckla az azt jelenti, hogy 3  kiskolbi a zsemlében.

    Utcai árusoknál (föleg a Christkindlmarkton) kapható.

     

    Mustárt tegyetek bele, kechupot könyörgöm semmi esetre se!! Ez csak a .. különleges ízlésü ami turistáknak van kitéve, tisztességes európai ember így nem eszi a Bratwärsteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 3. 18:2132.

    na megnéztem a Forro Romano weboldalát .... hát már nem annyira gáz, mint volt. A lényeg, hogy láthatod az étlapot, az árakat, meg azt, hogy hol "terül el". 

     

    Apropo hami.

     

    Amit muszáj megkóstolnotok, az a 3 in Weckla!!! Erröl  mindjárt többet... 

    előzmény:
    Andu66 (31)
    2008-12-03  18:16
  10. 2008. december 3. 18:1631.

    Trattoria Foro Romano

    www.trattoria-fororomano.de

     

    de a weboldallal kapcsolatosan: készülj fel a legrosszabra, iszonyú! :)))))

     

     

    Azért azt tudnod kell, hogy az itteni szokásoknak megfelelöen (amitöl állandóan hülyét kapok ), az éttermek (kivétel belváros) olyan 11-töl 14-ig, vmax, 14.30-ig vannak nyitva, aztán csak 17.00, 17.30, 18.00-kor nyitnak ki újra.

    A Forro Romano is 11.30-tól 14.00-ig van nyitva és ilyenkor van olcsóbb menüjük.  Tésztamenü salátával 6,90, pizzamenü salival 7,30 ojró. Este természetesen csak a´la Karte.

     

    De itt isten bizony olyan a pizza mint a mesében. Vékony, ropogós, isssteni!!!

     

    Privátban megadom a telefonszámomat is, nyugodtan keress, bármi kérdésed lenne, akármilyen segítségre szükségetek lenne!

    előzmény:
    borostyan (29)
    2008-12-03  16:54
  11. 2008. december 3. 16:5530.
    Ja! És tetszik ez a sofőr nélküli metró. Biztos néztem volna kiguvadó szemekkel ha nem szólsz előre. Most meg azért fogom bámulni, hogy a saját szemmemmel lássam a nem létezőt
    előzmény:
    Andu66 (28)
    2008-12-03  16:37
  12. 2008. december 3. 16:5429.

    Köszönöm annyira de annyira angyal vagy!  Jól jönnek a közlekedési infók.

     

    Megnéztem neten ezt a Dokuzentrumot. Jó nagynak tűnik.

    Képet keveset találtam róla

     

    Tényleg! Enni is kell majd!  Mi annak az olasz étteremnek a neve, amit szerettek, akkor mi is oda megyünk vacsorázni.

    előzmény:
    Andu66 (28)
    2008-12-03  16:37
  13. 2008. december 3. 16:3728.

    Megvizslattam a "közlekedési kapcsolatokat" :)) a szállásotok és Nämberch (fränkischül így ejtik) között.

     

    Nagyon optimális, ugyanis a 71.számu busszal el tudtok jutni a Gustav-Adolf Strasse-ig és onnan pedig már mehettek is tovább a belváros felé az U3-al, azaz a 3-as számu metróval.

     

    Ennek a metrónak a külön érdekessége (fiam a megszállotja), hogy  soför nélküli, automatizált. Szóval nem kell megijedni ha azt látnátok, hogy hiányzik a soför! 'Várni se kell rá, mert nem jön!

     

    Be is jöhettek Nämberchbe kocsival, de isten bizony nem ajánlom, a belvárost. Csak a múlt héten hatvalagnyi turistabuszt láttuk a Dutzendteich-nél (apropó Dutzendteich .... ez mellett van a Kongresshalle, amiben a Dokuzentrum található)

    Ha Oberasbachból a Tangentén (a gyorsforgalmin) idejöttök a  Röthenbachi busz és metróvégállamomásra, itt nyugodtan díj nélkül parkolhattok a P+R parkolóházban, az öffikkel pedig tovább.

     

    Röthenbachból indul az U2-es metró. Ezzel ha bementek az Opernhaus megállóig, onnan kis sétával már bent is vagytok a belvárosban.

    Vagy, átszálltok a Plärrer-nél az U1-ra aztán elmentek vele a Lorenzkirche-ig. Innen leballagtok a Hauptmarkt-ig, itt van a karácsonyi piac. A gyerekrészét is nézzétek meg!

     

    De Röthenbachból indul a 65-ös busz is, aminek végállomása a Dokuzentrum.....

     

    pfffff....most sokat írtam, elfáradtam! :)))) 

     

     Különben pont ma délben voltunk ott Oberasbachban az olasz törzséttermünkben. Amikor kijöttünk láttam, hogy ott is van a 71-nek állomása. 

     

     

    előzmény:
    borostyan (27)
    2008-12-01  14:16
  14. 2008. december 1. 14:1627.

    Hú ezer hála a csupa hasznos infóért!  

    Most megyek és utána is nézek ennek a Dokuzentrum-nak.

    előzmény:
    Andu66 (26)
    2008-12-01  12:44
  15. 2008. december 1. 12:4426.

    A www.nuernberg.de-n simán átválthatsz angol nyelvre, talán így még könnyebb lesz!

     

     

    Egy érdekesség:  a tárgyalóteremben a mai napig folynak tárgyalások, nem volt lezárva, múzeumnak átalakítva.

    Igaz egy ügyvéd ismerösöm sajnálosnak nevezte, hogy az eredetihez képest kicsit átalakították, szerinte mindenképpen meg kellett volna hagyni a 600. termet olyannak amilyen a nürnbergi per idején volt.

    (nem jártam utána, nem tudom 100%-ra, hogy igaz-e az ügyvédünk kijelentése, én abból indulok ki, hogy igen. )

     

    A Dokuzentrum-ba mindenképpen menjetek ki, ott kaptok angolnyelvü magnós jaj nem tudom hogy mondjákot! Muszáj megnéznetek Dolferl  egész építészeti terveit, a megépitett "Breite Straße-t" a Zeppelin Feld-et, a részben elkészült Stadiont (ami az lett volna, de nem lett befejezve - hála isten erre már Dolrferlnek nem volt ideje - és jelenleg ebben az épületben van a Dokuzentrum) 

    Külön egy terem foglalkozik a perrel, eredeti hangfelvételek, képek, nagyon jó.

     

    A busz és a vonat ugyanannyiba kerül, ugyanis az S-Bahn az olyan mint otthon a HČV. 

    Itt vehetsz napijegyet, vagy vonaljegyet. A napijegyet ajánlom 6,40 ezzel mehettek mindenhova mind a ketten.  Ha  szombaton váltod meg, akkor vasárnap is mehetsz vele, nagyon megéri! 

     

    A többiröl  majd késöbb most mennem kell. 

    előzmény:
    borostyan (25)
    2008-12-01  12:20
  16. 2008. december 1. 12:2025.

    Köszönöm a válaszokat.

     

    Biztos megnéztem az oldalt anno amit linkeltél, mert mindent megnéztem, amit ajánlottatok.

     

    Kicsit beszélek németül, mondjuk jobban megértem amit mondanak, beszélni még nem annyira megy. Angolul majd csak elboldogulunk. Ha nagyon muszáj akkor használom majd csekélyke német tudásomat is, szörnyű kiejtésemmel egyetemben.

     

     Szomorú vagyok a tárgyalóterem miatt.  csinálhatták volna januárban is, amikor kevesebb a turista.

     

    Akkor most majd körbenézegetek a Nürnbergi oldalon.

     

    dec. 13-án megyünk és 14-én jövünk haza.

     

    Hotel Jesch a szállásunk neve.

     

    Most csak egy kérdés jut eszembe: melyik olcsóbb Nürnbergbe? A busz vagy  a vonat?  Mert ha jól láttam a térképen, akkor az is közlekedik arrafelé.

     

    Köszönök neked mindent!

    előzmény:
    Andu66 (24)
    2008-12-01  10:50
  17. 2008. december 1. 10:5024.

    Javasoltam neked egy oldalt. Megnézted?

    Ugyanis onnan minden infót el tudsz érni.

     

    A Nürnberg hivatalos oldalán klikkelj rá a Reiseziel Nürnberg-re. 

    Aztán a baloldali menüböl választ ki a Sehenswürdigkeiten-t. 

     

    Oszt, ugyan ebben a menüben rábökhetsz a Muzeen und Austellungen-re.  Itt is egy csomó ötlet. A 600 számú (szóval az a bizonyos  :)) Schwurgeritssal is itt található. De látom gond lesz vele, atépítés miatt dec.-töl nem látogatható.  

    http://www.museen.nuernberg.de/prozesse/index.html

     

    Ezt irják: 

    Achtung
    Wegen der Umbaumaßnahmen zur Errichtung des Memoriums Nürnberger Prozesse ist eine Besichtigung des Schwurgerichtssaals ab Dezember 2008 bis voraussichtlich Anfang 2010 nicht möglich. Die letzten öffentlichen Führungen finden am 29. und 30. November zu den üblichen Zeiten 13- 16 Uhr statt.
    Wir bitten um Ihr Verständnis.

    Die letzte Möglichkeit eines Besuchs des Saals bietet die Veranstaltung "Tyranny on Trial" am 2. Dezember 2008, 18 Uhr, mit Whitney R. Harris. Als letztes noch lebendes Mitglied der amerikanschen Anklagedelegation im Hauptkriegsverbrecherprozess kehrt er mit weit über 90 Jahren noch einmal an den Ort des Geschehens zurück.

     

    Oberasbach itt van egy köpésre, ott a legfinomabb a pizza!

    Mind busszal, mint autóval pitty-putty el lehet jutni Nürnbergbe.

     

    Itt ismét utalnék a már általam beírt, az öffikkel kapcsolatos linkre.

    Nem tudom hol a szállásotok, milyen infóra vágysz még, így nehéz segíteni. 

    Mikor jöttök, mennyi ideig maradtok, beszélsz-e németül, vagy ebben is kell segítség?

    előzmény:
    borostyan (23)
    2008-11-21  22:18
  18. 2008. november 21. 22:1823.

    Szia. Sikerült szállást foglalni, sajna az olcsóbb helyek már elkeltek. (Azok, amelyek a mi feltételeinknek megfeleltek  ).

    Nürnberg mellett lesz a szállásunk, Oberasbachban. Állítólag 20 perc autóval a belváros. A szálloda honlapján azt írták a vasútállomás nincs messze tőlük. Majd meglátjuk.

     

    A tárgyalótermet, ami megnézhető, bejelntkezés nélkül látogatható vagy előre be kell jelentkezni? Arra nagyon kíváncsi lennék. És még azt szeretném megkérdezni, hogy így egy nap alatt szerinted mit érdemes megnézni elsősorban (a vásáron kívül )

     

    Köszönöm előre is.

     

     

    előzmény:
    Andu66 (22)
    2008-11-19  20:18
  19. 2008. november 19. 20:1822.

    megtalálsz a www.magyaronline.net -en.

     

    Már ha tényleg érdekel a téma. 

    előzmény:
    borostyan (20)
    2008-11-14  09:26
  20. 2008. november 14. 09:4721.

    Majd írd meg hol lesztek!

     

    A Dürrer-házat muszáj megnéznetek és ha belefér a Doku-Zentrumot is.

    előzmény:
    borostyan (20)
    2008-11-14  09:26
  21. 2008. november 14. 09:2620.
    Köszi ezt is.  Emailben megkerestem már egy hotelt, de még nem jeleztek vissza. Lehet ma  felhívom őket.
    előzmény:
    Andu66 (19)
    2008-11-13  20:05
  22. 2008. november 13. 20:0519.

    Nagyon szívesen! Nyugodtan "kiabálj" ha valami kell!

     

    Amikor már megvan a szállásotok neve és címe akkor pedig erre lesz szükségetek:

     

    http://www.vgn.de/komfortauskunft/auskunf t/

     

    Klasszul összeálítja nektek öfikre az útvonaltervet a városon belül.

    Gyakran használjuk, pontos megbízható.

    előzmény:
    borostyan (14)
    2008-11-12  10:47
  23. 2008. november 13. 20:0218.

    Öszinte leszek, én sokszor hosszú-hosszú kihagyások után jövök ide fel.  Ilyenkor beírom az itteni témakeresöbe azoknak a témáknak a nevét amire fel szokott csillani a szemem és beleolvasok!

    Nürnberg is szemcsillogást okoz!

    Talán a pozsonyiak nem ilyen fifikásak.

    előzmény:
    Sirmi (17)
    2008-11-12  16:05

Címlap

top