Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felkészülés a babára

marcsika20
Létrehozva: 2008. november 23. 16:23

Sziasztok!

 

Szeretnék minél többet beszélgetni a teherbeesésről, terhességről, szülésről stb. A párommal most döntöttük el, hogy tavasszal beindul a babaprojekt Rá vagyok kattanva a témára Pl. milyen vitamint érdemes szedni? Mivel kenegetheted a pocakod,hogy ne legyen striás? És a Gyed, Gyes témakör is érdekelne, mert aggódom a főnökség miatt, hogy mi lesz, ha megmondom a terhességem!

 

Várom a hasonló érdeklődésű csajokat!

 

Köszi! Marcsi. 

  1. 2010. január 12. 07:2114269.
    Talán így be tudok lépni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_137916
    Torolt_felhasznalo_137916
    2009. december 2. 08:5814268.

    Hát tele a faxom ezzel az új belépési rendszerrel,asszem mára feladom!

     

    Sziszi voltam,de se belépni nem tudtam a fórumra a régi felh.nevemmel,Ildó meg hiába engedett be a zártra oda sem tudtam belépni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. augusztus 21. 19:5714267.

    Sziasztok Lányok!

     

    Elindítottam a zárt topikunkat ,,Felkészülés a babára zárt" címmel!

    Remélem meghívtam Mindenkit!

     

    Várlak titeket szeretettel!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. augusztus 21. 17:0314266.

    Szia Évi!

     

    Üdv a csatasorban ismét!

     

    És Sziasztok többiek!

     

    Na én ezt az ominozus topicot nem találom, igaz nem is nagyon keresem, de talán jobb is.

     

    Nos egyet értek, ez Őket minősíti! Kicsit bánt, hogy azon gúnyolodtak, hogy fáj a gyerekemnek a hasa, de sajnos vannak ilyen ostoba, keserű lelkű emberek. Nem pazarlok több érzelmet rájuk.

     

    A másik oldalon pedig megtisztelve érzem magam, hogy ilyen sok figyelmet szenteltek a hozzászólásaimnak. Ők is tanulnak belőle, mégha nem is ez volt a céljuk.

     

    A topic zárást rátok bízom. Nekem mindegy. Amit ki lehetett volna vele védeni, az már megtörtént. A másik pedig az, hogy szerintem nekünk nincs szégyelni valónk. Én továbbra sem fogom magam vissza és gúnyolodjanak csak. Örülök, ha boldoggá tehetem őket ezzel is. Meglesz a napi jócselekedetem.

     

    BE LEHET MÁSOLNI A DÍJNYERTES TOPICOTOKBA A HOZZÁSZÓLÁSOM!

    előzmény:
    Evica333 (14265)
    2009-08-21  16:35
  5. 2009. augusztus 21. 16:3514265.

    Sziasztok!

     

    Arról a fórumról no comment....... Primitív hülyék, akiknek fogalmuk sincs, hogy milyen érzés, ha nem jön a várt baba..... Mert ugye azt is kigúnyolták, ha valaki tervezetten van együtt a párjával. (no majd megnézném, h ők mit csinálnának, ha esetleg hónapokig, évekig nem jönne a baba - de természetesen ilyent senkinek nem kívánnék, nehogy félreértsetek)

    De azért sem húzom fel magam, mert akkor nekik szerünk örömet.

    Szerintem mi egyáltalán nem szoktunk gügyögni, sem idiótán beszélni.

    A topiczárással pedig én is egyetértek.

     

    Nyaralós lányoknak jó pihenést kívánok!!!!!!!!

     

    Nyünyő a kutyus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_
    Torolt_felhasznalo_
    2009. augusztus 21. 07:5314264.

    Ugye? Nem csoda, hogy az egész családot levette a lábáról!

    Köszi szépen, én már 27-28-án leszek.

     

    Neked is jó hétvégét!

    előzmény:
    Gucimaci (14263)
    2009-08-20  11:52
  7. 2009. augusztus 20. 11:5214263.

    Írtó jó ez a kép egyébként

     

    Hétvégére mindenkinek szép időt, jó pihenést kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_12345678 (14261)
    2009-08-20  11:05
  8. 2009. augusztus 20. 11:3914262.

    Nyünyő én most mindjárt nekiállok a kutyusról ömlengeni, annyira cukipofa, édibédi kis kutyulinka. Meg kell zabcsizni!

     

    Jajj lányok tényleg ne húzzátok fel magatokat, idétlen banda akik különös mód a babás topikokon töltik idejük nagy részét (miért is, ha ennyire el lehet tőlük hülyülni??!!) Lehet ők többet olvassák, mint mi, ez magyarázat lehet.

     

    Nagggyon jó nyaralást kívánok nektek, Kristin, nektek is! 30-áig nem is nézel be hozzánk? Jajj nagyon fogsz hiányozni!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_12345678 (14261)
    2009-08-20  11:05
  9. Torolt_felhasznalo_
    Torolt_felhasznalo_
    2009. augusztus 20. 11:0514261.

    Ildó, ne húzd fel magad! Ez őket minősíti, nem minket. Én arra sem vagyok hajlandó, hogy megnézzem, mit fröcsögnek rólunk. És nekünk igenis jól jönnek Manócska tanácsai, és ha ömlengeni van kedvünk a kisbabáinkról, akkor ömlengünk!

    Részemről benne vagyok, hogy zárjuk a topikot. Úgyis kialakult egy kör. Ki gyakrabban jön, ki ritkábban, de itt vagyunk. Én pl minden nap olvaslak titeket, csak nem mindig vagyok írós hangulatban. De veletek örülök, és aggódok.

    Nyugica!

     

    Üdv itthon Évi, mi hétfőn megyünk Balcsira, majdnem édes kettesben, csak az egyes számú gyermekünk jön velünk. Ő >>>>>>>>>>>>

    Ha van időd, dobj pár képet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 20. 09:5514260.

    Jó reggelt!

     

     

    Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét kívánok, használjátok ki!

     

    Én most elbúcsúzom, 30-ig nem leszek.

     

     

     

     

     

    34+0 (és +8 kiló, ma megmértem)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. augusztus 19. 21:1614259.

    Na ja, bárcsak neki fájt volna kiskorában így a hasa, az anyja meg jól lesz.rta volna.... Biztos neki nem sír a gyereke órákon át, különben ő is megpróbálna a lábhuzogatáson kívül máshogy is segíteni. Idióta kis genyák. Na, megpróbálok megnyugodni, de azért kösz nekik, tuti rendbehozták a vérnyomásomat, most már biztos nem alacsony.

     

    Na, megyek, megnézem House-t, pusz.

     

    Ja, csajok, nem akarjuk zárni a topikot?

    előzmény:
    kristin1 (14258)
    2009-08-19  21:03
  12. 2009. augusztus 19. 21:0314258.

    Aha, megtaláltam az ominózus hozzászólást...

     

    Tényleg zugolvasnak, pl. a szélcsövön is oldalakon át jóízűen gúnyolódtak. Igazi iq harcos p...a mind. Egyik agytröszt szerint mit kell a hasfájáson görcsölni, elég, ha felhúzzuk a baba lábait, akkor majd pukizik. Igen, ez ennyire egyszerű, hát persze. 

     

    Igen, régen tényleg nem voltak ilyen eszközök, mint most, de itt és most élünk, és miért ne próbálnánk meg, amire csak lehetőségünk van? Engem nem érdekel, hogy régen mi hogy volt, én nem akkor éltem hanem most.

     

    Mostanában az nlc-n az a trendi, hogy utáljuk a gyerekeket, utáljuk a kismamákat, az anyukákat, mert elhülyülnek, meg gügyögnek. (Érdekes, az én környezetemben nincsenek gügyögő anyukák.)

     

    Ez legyen az életükben a legnagyobb öröm, hogy a babás topikokat fikázzák.

     

    előzmény:
    ildóbildó (14257)
    2009-08-19  20:43
  13. 2009. augusztus 19. 20:4314257.

    Azon ám!

    Inkább tanulná meg az idiótája, hogy ha már magyar, akkor ne w-vel írja a nevét... Vagy még cooool-abb lenne így: wywycaaa, hehe. Könnyű kifigurázni, meg általánosítani, de itt sztem senki nem gügyög, meg senki nem agyament.  Most mi olyan gáz azon, h addig nem akarok szopipárnát venni, amíg nemtom, hogy kéket v rózsaszínt vegyek-e??? Sárgát meg nem veszek, mert nem és kész. Az gondolom nem esik le nekik, h még mire való ez a párna. Már nemtok hason aludni, oldalt se jó sokáig. Tisztában vagyok vele, hogy száz éve még megvoltak enélkül a nők, de megvoltak ugye kórház, meg szülészet nélkül is, máramelyik... Amelyik nem, az meg így járt. Jól felbaszták a kedvem, ami amúgyis xar napok óta.

    előzmény:
    kristin1 (14256)
    2009-08-19  20:31
  14. 2009. augusztus 19. 20:3114256.

    Nna, mára is kész vagyok a takarítással. Jól elfáradtam. Persze több részletben csináltam a dolgaimat, mert egyszerre nem megy, kidöglök.

     

    Évi, üdv itthon! Úgy látszik, váltjuk egymást, mert mi meg holnap indulunk Balcsira. 30-án jövünk haza. 31-én este is ráértünk volna, mert párom éjszakára megy majd csak dolgozni, de nekem aznap orvostól orvosig kell mennem, fenébe. Nem baj, így is lesz 11 napunk, ami alatt SEMMIT NEM KELL CSINÁLNI.

     

    Smaragdka, Eger nagyon jó lehetett! Remélem, jót pihentetek, meg kirándultatok!

     

    Ildó, mi baj? Azon az idióta topikon húztad fel magad, a "Babócát 2013-re" (még írni se tud...) ? Vagy valami más? Kibeszéltek minket valahol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 19. 18:4714255.

    Sziasztok!

     

    Smaragdka, utólag is Boldog Névnapot!

     

    Éviiii, már úgy hiányoztál! Milyen volt a nyaralás? Fotók lesznek?

     

    Ma volt nálam körülszaglászni a védőnő. Bár igazából körül sem nézett, elmondta ugyanazt, amit tegnap. Még én szóltam neki, hogy megnézi-e, hogy hol lesz a babaszoba... Nem egy kotnyeles nő, hála az égnek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 19. 18:1814254.

    Manócska: Nem próbálod meg a kendőt? Most, hogy vége a nyárnak, nem füllednek annyira bele és vannak nagyon egyszerű kötések is, unokatesóm mutatta pár napja!

     

    A másik: a Baby Björnről én elég sok rosszat hallottam, valakinek a háta fájdul meg tőle 5 perc után, valaki pedig a baba rossz testtartását kifogásolja (a lábak nem állnak szétterpesztve, ami asszem fontos ilyenkor a csípő miatt).

     

    Nyaralók, welcome back, majd gyertek mesélni.

     

    Valóban finisben vagyunk most egy páran, én nem ragaszkodok az elsőbbséghez, dobogós helyezéssel kiegyeznék. De egyelőre annyi van, hogy fájdogál a derekam pár napja, úgy ahogy mensi előtt szokott. De aztán pár órákra elmúlik, majd újra kezdi. De ettől asszem még nem fogok mostanában megszülni.

     

     

    előzmény:
    Manócska (14252)
    2009-08-19  14:02
  17. 2009. augusztus 19. 14:3314253.

    Sziasztok Lányok!

     

     Csak gyors beköszönés!

     

    Köszi lányok a megemlékezést, aranyosak vagytok.

     

    Még szabin vagyok jövő hétig, múlt héten Egerben voltunk, nagyon jó volt, csak gyorsan elrepült, most pedig hébe-hóba vagyunk itthon a héten, többször vagyunk Balcsin 1-1 napokra. Ma épp nagy takarításban vagyok, de meguntam és gondoltam benézek hozzátok.

     

    Guci:  gondolom már izgulsz és várod, már nagyon a finisben vagy, hogy a kisbabádat a kezedbe tarthasd. Priviben elküldöm a számom.

     

    Evica: Örülök, h jó volt a nyaralás, remélhetőleg kipihizted magad.

     

    Kristin: Jó nyaralást a Balcsin!

     

    Ígérem jövő héttől többet jelentkezem, akkor már visszatérek a hétköznapokhoz, sajnos.

     

    Mindenkinek jó időtöltést és használjátok ki még a nyár utolsó napjait ha tehetitek a hosszú hétvégén!!

     

    Puszi!

     

     

     

     

    előzmény:
    Manócska (14252)
    2009-08-19  14:02
  18. 2009. augusztus 19. 14:0214252.

    Találtam már 30 ezreset is meg 16 ezreset is. De, hogy mi a különbség a kettő között, arra még nem jöttem rá.

    Most hezitálok, mert találtam használtan a vaterán 5000-ért. A kép alapján elég jó állapotban van és ez ugye 3.5 kilós kortól használható.

     

    Muszáj beszereznem valami kengurút, mert a boltokba babakocsival képtelenség bejutni, én meg a csajom nem hagyom egyedűl az útcán. Ha felveszem, akkor meg nem tudok vásárolni, mert még tartani kell a fejét.

    előzmény:
    Gucimaci (14247)
    2009-08-19  11:22
  19. 2009. augusztus 19. 12:5514251.

    Sziasztok Csajok!!!!!!!!!!!

    Csak gyorsan életjelet adok magamról!

    Tegnap este értünk haza, most mosás, pakolás ezerrel.

    Majd ha lesz időm, vissza.

     

    Mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_
    Torolt_felhasznalo_
    2009. augusztus 19. 12:0914250.

    Köszönöm a bíztatást!

     

    Én tök normálisan ettem, mióta meg azt mondta a védőnő, hogy szénhidrát stop van, azóta krumplit ennék mézes kenyérrel! Tegnap is este tízkor nekiálltam szilvás pitét sütni.

     

    Nem működnek a hangulatjelek.

    előzmény:
    bambi1981 (14248)
    2009-08-19  11:39
  21. 2009. augusztus 19. 11:4714249.

    Guci, köszi a videokat, majd megnézegetem!

     

    Bambi: én is, én is ilyeneket ennék folyton, hogy krumpli, pizza, palacsinta, hamburger. Szóval mindent ami szénhidrát.Iszonyú bűntudatom van, salátát, joghurtot, sajtot, halat nem kívánom abszolut, pedig azokat kellene enni. Gáz vagyok.

     

     

    Csajok, tudja valaki, hogy gátmasszázshoz mi kell? Milyen olaj? Elfelejtettem, pedig mondták szülésfelkészítőn.

     

     

     

     

    33+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. augusztus 19. 11:3914248.

    Sziasztok!

     

    Manócska: Én nagyon is igénylem az információkat, amiket megosztasz velünk. Végülis Te már gyakorló anyuka vagy, hozzánk képest sok-sok tapasztalattal!!! Az első pár napi fejetlenséget is nagyon jól leírtad, köszi! Igen is tudni kell, hogy a rószaszín köd hamar felszáll és maradnak a 100%-ban hétköznapok, új élethelyzetek. Nos, ebben segítesz nekünk sokat!

     

    Nyünyő: Azért ne kezd el temetni magad azzal a pár kilóval. :)))) A doki is hozzátette, hogy van akiről nyom nélkül távozik 1 hét alatt az egész, akár 20 kg is (konkrétan ismerek ilyen csajt). Én sajna nem az a típus vagyok, mivel alapból egy min. ötös plusszal kezdtem a terhességet. Enni meg nem igen tudok egészségeset. :(((( A gyümi az csúszik szerencsére. De én, a nagy egészséges kaja fun, mást sem ennék csak tésztát, krumplit, pizzát.... semmi párolt zöldség vagy saláta!

     

    Smaragdka: boldog névnapot!!!

    Úgy tudom ő is szabin van, mint Évi, azért van eltűnve!

     

    Guci: Neked is köszönjük a sok okosságot! Én úgy örülök minden infónak, sorra mentem el az ilyen linkeket is.

     

    Doki: Én 10e Ft-ot fizetek minden alkalommal. :(((( Nagyon sok, de én választottam, tudtam mit vállalok. Pesten ez alatt sajnos nem is igen lehet találni. Végül is ezért dolgozunk, gyűjtünk már egy jó ideje, nekem a nyugalom megér ennyit....

     

    Bambi

    19+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 19. 11:2214247.

    Sokan mondják azt, hogy az első napokra képtelenség felkészülni, mert nem tudjuk, mi is vár ránk igazából.. Milyen igaz! De azért bíztató, hogy előbb-utóbb kialakul valamiféle rend, és persze nagyon bízok az ösztönökben is. Azt írtad, az tényleg megvan és működik. Ez azért jó!

     

    Én pont most láttam véletlenségből Baby Björnt kiárusítva (kék-fehér színűt csak), otthon mennyiért adják?

     

    Masszázsos képeket felraktam közösre, ha mást is érdekel, ott megtalálja.

     

    Még osztom ám én is az észt, ha már felkészülésnél tartunk, nem tudom láttátok-e már ezeket a videókat

     

    baba 1.perceiről: http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/19.-a-baba-elso-perc ei-csalad-szules-szulesfelkeszito-5K6WzHu5zq3yy4qb

    köldökápolásról: http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/22.-koldokapolas-bab a-csalad-szules-e7714FoFoI22h217

    fürdetésről: http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/20.-furdetes-profi-1 -baba-csalad-szules-zfMl6N3ml52LMTGQ

    pelenkázásról: http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/31.-tisztaba-teves-b aba-csalad-szules-3P6b39q765dyE426

    öltöztetésről: http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/23.-oltoztetes-baba- csalad-szules-vC093McTnl88i51y

    hogyan fogjuk a babát http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/32.-hogyan-fogjuk-a- babat-baba-csalad-szules-w6M0e8zjZ8gB50MO

     

    büfiztetés: http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/34.-bufiztetes-baba- csalad-szules-7R56TSgJP6s23MSP

     

    Nekem kicsit közelebb hozta az érzést, milyen is lesz majd egy kisbabával.

     

    előzmény:
    Manócska (14244)
    2009-08-19  04:03
  24. 2009. augusztus 19. 10:5114246.

    Jó reggelt!

     

    Smaragdkának boldog névnapot!

     

    Ma 8-kor frissen-fitten ébredtem, pedig fél 2-ig fent kukorékoltunk. Elmentünk rögtön bevásárolni pár dolgot nyaralásra, aztán reggeliztünk, és párom most festi a konyhát szép mangó színre.

     

    Marcsika, aranyosak a ruhák! Én is kaptam egy csomót, és egyenként megnézegettem, hihetetlen milyen picik. Párom csak ezt hallotta egyfolytában: "Ez is de aranyos! Jaj de szép ez is!" De vásárolni is olyan jó volt bodykat! Az egyikre amit vettem, az van ráírva, hogy "Best baby in town"

     

    Doki: én dokimnál 5000 a terhesgondozás. Ez annyi, hogy méhszájat néz, meg pár szót beszélünk, 10 percnél többet nem vagyok bent. Mindig azt hittem, ez milyen magas ár, de lehet hogy mégsem? Rákszűrés 7000 nála, de azt csak évente kell. Ultrahangra meg máshova (kórház vagy nővédelmi központ) kell menni, az ingyenes.

     

    Hízás: én most nem tudom, hol tartok, nem merek mérlegre állni, nem akarok szembenézni vele. Ebben az utolsó trimeszterben nagyon sokat eszem sajnos, vagy legalábbis úgy érzem, hogy zabálok. Persze gyümölcsöt is, de amellett folyton, minden nap édességet kívánok, amit nagyon nem kéne. Combjaim olyanok, mint az elefánté, de fenékre úgy látom, nem híztam. Csak has és combra. 

     

    Manócska, írjál csak, én mindig elolvasom. Majd úgyis mindenki úgy cselekszik, ahogy ő gondolja, meg ahogy a helyzet hozza, de attól még jó meghallgatni mindenki tapasztalatát, sok hasznos dolgot tudunk meg így. Na én például eddig nem is tudtam, hogy létezik ilyen, hogy szélcső, meg ülőpárna (az az úszógumi-forma), meg pihenőszék...

    Amit írtál a hazaérkezés napjáról, azt teljes mértékben el tudom képzelni! 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top