Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi Menü Külföldön

Torolt_felhasznalo_846265
Torolt_felhasznalo_846265
Létrehozva: 2008. december 5. 19:04

Kedves Külföldön élő, vagy más országbeli kedvessel rendelkező nlc.sek!

 

Olyan szivesen olvasnék arról, hogy miket esznek karácsonyor más más országokban!! Mindenféle orszag érdekel, sima leírás, recept, fotó is nagyon!!Imádom a világkonyhát, más kultúrák szokásait! Előre is köszönök minden beírást! Legyen minél több!

jöhet link is, ha megint nem enged fotót tölteni!

 

Én bajai vagyok nálunk halászlé, majd mákosguba a szentestén a vacsora!

  1. 2008. december 26. 23:1831.

    Szívesen!

     

     

     

     

    Ha érdekel a  heringes rakott krumpli azt meg így kell:

     

     

     

    Hozzávalók:

     

     

     

     


    1,2 kg csíkokra vágott krumpli


    3 felszeletelt hagyma

     

    50 gr vaj

     

    3 dl tejszín 
    3 dl tej
    1 kanál cukor

     

    450 g hering ( olyan lében uszó )

     

     

    Só, bors.

     

     

     

     

     

     

    1. Barnítsd meg a hagymát a vajon, öntsd bele a tejet, tejszínt.

     

     


    2. Tedd hozzá a felvágott krumplit, a cukrot és a heringet.

     

    Főzd állandó kavarás mellett vagy 5 percet , sósd és borsozd meg.

     

    3. Öntsd bele az egészet egy kivajazott formába , szórd meg zsemlemorzsával.

     

     4.

     

     

    Süsd vagy 40 percet 175 fokon.

     

     

    előzmény:
    csutak51 (30)
    2008-12-25  11:07
  2. 2008. december 25. 11:0730.

    Épp recepteket akartam kérni, és látom, már eltaláltad a gondolatomat! Pontosan ezeket kértem volna!

     

    Békés, boldog Karácsonyt, Neked, és mindenkinek!

    előzmény:
    málnamacs (26)
    2008-12-24  22:52
  3. 2008. december 24. 23:0229.
  4. 2008. december 24. 23:0128.

    Pepparkakor:

     

     

    Hozzávalók:3 dl méz4 dl cukor1,5 evőkanál gyömbér1,5 evőkanál fahéj1 evőkanál szegfűszegpor350 gr margarin vagy vaj3 dl tejszín1,5 kg liszt1 evőkanál sütőpor (kb. 1 tasak)Keverd össze a mézet, a cukrot, fűszereket és a margarint, míg jól összeáll. Verd fel a tejszínhabot és apránként öntsd bele a masszába. A féladag lisztbe szórd bele a sütőport, majd keverd a masszához. Takard le a tésztát és egy napig hagyd pihenni. Másnap keverd hozzá a liszt másik felét, nyújtsd ki 2-3 mm vékonyra, tésztaszaggatóval szaggasd ki, 175-200 fokos sütőben süsd meg.Ha kihűlt, átszitált porcukorból, tojás fehérjéből, néhány csepp ecettel vagy citromlével elkevert cukormázzal díszítheted.   Mégis van benne méz.  :)  
    előzmény:
    málnamacs (27)
    2008-12-24  22:57
  5. 2008. december 24. 22:5727.

    Receptek:

     

     

    Svéd húsgolyók barna szósszal és vörös áfonya mártással HúsételekHozzávalók:50 dkg darált hús (vegyesen sertés-marha),
    1 nagy fej vöröshagyma,
    1 tojás,
    zsemlemorzsa igény szerint
    0,5 dl tej,
    0,5 dl tejszín a húsgolyóhoz,
    0,5 dl tejszín a barna mártáshoz,
    5 dkg vaj a sütéshez,
    kevés só,
    fehér bors,
    2 ek. szója szósz,
    20 dkg vörös áfonya,
    4 ek. cukor.Elkészítés:

    A darált húshoz keverjük a tojást, az apróra vágott hagymát, sót, fehér borsot, és annyi zsemlemorzsát, hogy formázható legyen. Hozzáadunk kevés tejet, tejszínt. Vizes kézzel kis golyókat formázunk belőle, s vajban kisütjük.

    Miután kiszedtük a golyókat, a serpenyőben maradt sült vajból barna mártást készítünk kevés tejszínnel és szója szósszal felengedve azt.
    A vörös áfonyát cukorral felfőzzük, amíg be nem sűrűsödik.

    A húsgolyókat és az önteteket egy tányéron tálaljuk, fogyaszthatunk hozzá főtt burgonyát.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    málnamacs (26)
    2008-12-24  22:52
  6. 2008. december 24. 22:5226.

    Nálunk Svédországban gyakori ilyenkor a húsgolyó:

     

     

     

     http://www.trivia.se/bilder/questions /1630-20071003161017.jpg

     

     

     

     

    Apró virsli:

     

     

    http://www.guldfageln.se/uploadedImages/pr inskorv.gif

     

     

     

     

    Sonka:

     

     

     

     http://www.nin asmat.se/mat/julmat-julbordet-0719/julskinka.JPG

     

     

     

     

     

    Jansson kísértése  ( rakott krumpliféle heringgel )

     

     

     

     

     http://kryddburken.files.wordpress.com/20 07/04/img_7402.jpg

     

     

     

     

     

    Tejberízs :

     

     

    http://www3.arla.se/Images/RecipeImages_270/1504 5.jpg

     

     

    Karácsonyi sajt:

     

    http://www.matservice.se/bilder/stora/juledamer .jpg 

     

     

     

     Ezeket kiteszik egy asztalra és mindenki vesz amit szeret:

     

     

     

     

     http://hellbom.files.wordpress.com/ 2007/12/julspec_julbord_410.jpg

     

     

     

     

     

    Mézeskalác sféle ( nincs benne méz ) :

     

     

     

    http://recept.nu/polopoly_fs/1.38232!image/289 7549925.jpg_gen/derivatives/w450/2897549925.jpg

     

     

     

    S áfrányos süti:

     

     

     

     

    http://recept.nu/polopoly_fs/1.127738!i mage/362347269.jpg_gen/derivatives/w450/362347269.jpg

     

     

     

     Személy szerint azt eszem amihez kedvem van hogy mi a szokás az nem izgat.

     

     

    :)

     

     

    Szóval én nem ezeket ettem.

     

     

    :)

     

     

     

     

    előzmény:
    csutak51 (2)
    2008-12-05  19:26
  7. 2008. december 24. 17:1425.

    Én Erdélyből származom,ott divat

     

    Tárkonyos raguleves,

    Vegyünk két sárgarépát, egy fehéret, majd kockázzuk fel. Egy fej hagymát apróra vágunk. Ízlés szerint fél kiló marhahúst (wellness-függőknek csirkemell-, vagy pulykamell-filét )is felkockázunk. Mindezt együtt feltesszük vízben főni.
    Amikor már minden félpuha, beledobunk két marék rizst és egy-két felaprított krumplit is. Jól összefőzzük, és az. ecetben eltett, apróra vágott tárkonyt is beleszórjuk.  ettől kapja meg a jó savanykás ízt. Fogunk két tojást, a fehérjét a levesbe öntjük, közben kevergetjük.. Egy-két deci tejfölbe belekeverjük a tojások sárgáját, amit a leves levével felhígítunk, és ezzel sűrítjük ételünket. Újra összefőzzük. Tálaláskor, még ízlés szerint tovább lehet savanyítani a tárkonyos ragulevest. 

     

     

    erdélyi túrós puliszka

    Vizet forralunk fel,  körülbelül egy liter vízhez egy pohár kukoricadarát öntök. A víz jóval több legyen, mint a dara, ellenkező esetben túl száraz lesz az étel. Tíz-tizenöt percig lassú tűzön főzzük, ekkor nem nyúlunk hozzá, magára hagyjuk. Amikor összefőtt, jól összekeverjük, hogy ne maradjon benne csomó. Úgy képzeljük el az állagát, mint egy zabkását, vagy egy tejbegrízt.
    Egy hőálló edény alját kikenjük kevés olajjal, a megfőtt puliszkaréteget erre terítjük. (  egy kis sovány füstölt mangalicasonkát, vagy pulykacombot is piríthat, és a rétegeket még ezzel is megszórhatja )
    A puliszka tetejére ismét kevés olaj, majd juhtúró vagy reszelt sajt kerül. Ezt a rétegezést folytatom, amíg el nem fogy a puliszka. A legtetejére juhtúró vagy reszelt sajt kerüljön. A hőálló edényt aztán vagy sütőbe, vagy mikroba teszem. Az utóbbiban elég két percet hagyni, hogy jól elolvadjon a túró, vagy a sajt. Sütőben hosszabb időre lesz szükség.. Sózni nem nagyon kell, mert a sajt és a juhtúró is elég sós. Akinek ez mégis kevés, az a kukoricadara főzésekor dobhat egy kevés sót a vízbe.
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (24)
    2008-12-10  21:52
  8. Torolt_felhasznalo_846265
    Torolt_felhasznalo_846265
    2008. december 10. 21:5224.
    Reménykedek, hogy érkeznek még érdekes menük, jó receptek! Hátha ma éjjel :)...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (1)
    2008-12-05  19:04
  9. Torolt_felhasznalo_846265
    Torolt_felhasznalo_846265
    2008. december 8. 15:5823.

    köszi szépen a receptet! Szép karácsonyt Nektek! mi tavaly Skóciában tartottunk "magyar" karácsonyt :)

     

     

    előzmény:
    ÁgiCanada (22)
    2008-12-08  02:35
  10. 2008. december 8. 02:3522.

    Kerestem hozzá receptet

    FRANCIA KARÁCSONYI FATÖRZS

    Hozzávalók 4 személyre:  

    6 tojásos piskóta3-4 evőkanál rumA krémhez:3 tojás15 dkg cukor2 púpozott evőkanál kakaó1 narancs lereszelt héja20 dkg vaj

     

     

    Elkészítése:

    Elkészítési idő: 140 perc

    A piskótát zsírozott, lisztezett, nagy tepsiben sütjük meg, hogy csak egyujjnyi magas tésztát kapjunk, majd azon melegen kendőre borítjuk. Egy-két evőkanál rummal megöntözzük, és többször ki-be tekerjük, nehogy később, a töltés során megrepedjen. Összetekerve hagyjuk kihűlni. Az egész tojásokat habverővel kikeverjük a cukorral meg a kakaóval, belereszeljük a narancshéjat, és gőz fölött, habverővel állandóan keverve, sűrű krémmé főzzük. A gőzről levéve kihűtjük, majd hozzáadjuk az előre kikevert vajat. A krém egynegyedét félretesszük. A többivel megtöltjük és bevonjuk a piskótatekercset. Hideg vízbe mártott villával rovátkoljuk, hogy fatörzshöz hasonlítson, és a félretett krémből "csomókat" rakunk rá, mintha göcsörtös lenne a fa. Még szebb, ha a tekercset kétharmad részénél ferdén elvágjuk és Y-alakban illesztjük össze a két részt, hogy levágott faágra emlékeztessen. Legalább egy fél napra jégbe hűtjük tálalás előtt.

     

    előzmény:
    ÁgiCanada (21)
    2008-12-08  02:32
  11. 2008. december 8. 02:3221.

    Plumcake angol eredetű,de anyósom szokta csinálni a karácsonyi fatörzset is.Talán ez is lesz.

    10-en üljük körbe az asztalt, ritka,hogy így egyben a család.

     

    előzmény:
    ÁgiCanada (20)
    2008-12-08  02:29
  12. 2008. december 8. 02:2920.
    Plumcake Kategória:Sütemények, édességek Hozzávalók:30 dkg vaj
    45 dkg liszt
    28 dkg porcukor
    4 db tojás
    25 dkg mazsola
    25 dkg szőlő
    10 dkg apróra vágott, cukrozott narancshéj
    1 kk fahéj
    1 kk szegfűszeg
    1 kk szódabikarbóna
    2,5 dl langyos tej
    1 ek rum Elkészítés:A hozzávalókat, mint egy élesztős tésztát kidolgozzuk, formába tesszük és közepes lángon sütjük.
    előzmény:
    ÁgiCanada (19)
    2008-12-08  02:24
  13. 2008. december 8. 02:2419.

    Vicces,de Kanadában közkívánatra magyar menüsor lesz.

    Beigli sajnos csak diós és gesztenyés,mert errefelé nehéz a mákot beszerezni.

    Lesz halászlé,töltött káposzta,rántott hal,köretek.Vegentáriánusoknak csinálok valamilyen zöldséges puffancs-félét.

    Desszertnek  a beiglik mellé lesz gyümölcskenyér(anyósom azt szokott csinálni).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (1)
    2008-12-05  19:04
  14. Torolt_felhasznalo_724814
    Torolt_felhasznalo_724814
    2008. december 7. 21:2418.

    Sziasztok!

    Én is szívesen olvasom a nagyvilágból a különböző gasztronómiai szokásokat. Én Olaszországban élek pontosabban Ravenna mellett. Ezt azért írom le, mert itt területenként nagyon eltérőek lehetnek a hagyományok. Én is pont panettone receptet kerestem, azért ülök itt a gép előtt. Szóval ez a klasszikus édesség nagyjából az egész országban a Pandoroval együtt. De ezeket szinte mindenki vásárolja, otthon már nem készíti senki mert túl macerás, 2 nap mire elkészül. A Pandoro kicsit kevésbé ismert otthon, ez tulajdonképpen egy sima piskótaszerű sütemény csak csillag alakja van és szép magas, kb. 20 cm.

    Itt nálunk olyan húslevest esznek mint mi otthon, de capellettit tesznek bele: ezt Magyarországon tortellininek hívjuk. Természetesen a tésztáját házilag gyúrják és a tölteléket is házilag készítik. A tészta: 100 gr liszthez 1 tojás és egy csipet só, persze az egész családnak akár egy kg tésztából is készítenek capellettit. Töltelék: ricotta (nem tudom pontosan minek nevezzem, túrónak vagy sajtnak), reszelt parmezán, prézli, tojás, só, bors, reszelt szerecsendió. Utána megeszik a levesben főtt húst és van cotechino is. Ez egy hurkaszerűség, ez csak ebben a szezonban kapható, elég zsíros étel, nyáron nem is tudnám megenni. Van aki csinál lasagnet is, persze ezt is csakis házilag gyúrt tésztából, azt hiszem én is ezt fogok készíteni. Ja, és karácsonyt dec. 25-én ünneplik, Szentestét nem nagyon, ekkor még minden üzlet nyitva van tovább is mint a hétköznapi nyitvatartás. Nem valami ünnepi hangulatban jön így el a karácsony, ezt be kell vallani, de én ekkor már ki sem mozdulok a lakásból, így nem is nagyon érdekel, mit rohangálnak még a többiek.

    Ja, és még valami. Nálunk nincs Mikulás, viszont dec. 8 ünnep és ekkor hagyomány a fát feldíszíteni, így karácsonykor Babbo Natale (aki olyan mint a mi Mikulásunk) csak a fa alá teszi az ajándékokat. Az ünnepeknek jan. 6-án vízkeresztkor van vége, ekkor a Befana (egy csúnya boszorkány) hozza a gyerekek felakasztott zoknijába az édességeket, a rossz gyerekeknek meg szenet, de ez is cukorból van és naggyon finom...a felnőttek meg lebontják a fát és mindent eltesznek jövő karácsonyig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (1)
    2008-12-05  19:04
  15. Torolt_felhasznalo_846265
    Torolt_felhasznalo_846265
    2008. december 7. 11:5717.

    Köszönöm. Ez hagyomyános ottani, vagy magyar-kanadai menü?

    A marhafarok leves ottani neve az oxtail? mert olyat ettem Skóciából, amit egy ír származású dél afrikai férfi főzött Guinness sörrel, nagyon nagyon finom volt, fenséges! Vajon amit írsz ez ahhoz hasonló lehet?

    előzmény:
    irenehavas (16)
    2008-12-06  22:45
  16. 2008. december 6. 22:4516.
    szia.  en canadai vagyok, es mivel it mar augusztusban meg kell rendelni a pontyot, vagy 3 eve elfeledtem. es a menu a kovetkezo: szent este:  marha farokbol leves  majgomboccal.  aztan cordon blue, rizi bizi ,  salata   zold termeszetesen  es a sutik.  25. en  maradek leves  pulyka sult  meg  sult liba  ,  torott kumpli  feher es piros kaposzta  keverve  toltott kaposzta  es a sutik.  remelem talan kicsit segitettem.  SZEP , BOLDOG ,BEKES  KARACSONYT   ES ,EGEZSGES UJ EVET.   szia.  irene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (12)
    2008-12-06  10:37
  17. Torolt_felhasznalo_846265
    Torolt_felhasznalo_846265
    2008. december 6. 22:2515.
    Köszönöm szépen hogy leírtad! Ez lenyűgözően érdekes számomra, erről nemigen lehet olvasni, hallani, csak ha az embernek benfenntes elmeséli. Nagyon finomnak, és ismeretlennek tűnnek így olvasás után ezek az ételek számomra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_290106 (14)
    2008-12-06  22:01
  18. Torolt_felhasznalo_290106
    Torolt_felhasznalo_290106
    2008. december 6. 22:0114.
    sziasztok!én Fehérorosz származású vagyok.nálunk karácsonykor úgy általában ez a menü:koccintás után(vodka általában,néha pedig lime karikákra szórunk cukrot és azt jól átnyomogatjuk és arra öntjük a vodkát),előételnek kaviáros és vmilyen vörös húsú halból készült szendvicset eszünk.utána jön a kocsonya,pulykacombból,de csakis a szín húsból.majd kipakoljuk a többit:szacívi(grúz nemzeti étel=>hideg diós csirke),oroszhús saláta,olivié saláta,tészta saláta,meglepetés saláta(sült hagymát,főtt csirkét,főtt tojást egymásra rétegzünk,tetejére őrölt dió)tőkehalmáj saláta,vinigrette(cékla saláta)és vmilyen friss zöldségekből készült sali.tepsis húst(hús,hagyma,sajt,majonéz).természetesen két falat között mindig koccintunk javascript:insertEmotion('nevet.gif','Nevet');desszertre meg gyümölcsöt eszünk,és különféle házi kekszeket,napóleon tortát.hát nagyábból ennyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. december 6. 19:3113.
    Valami finomság?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (12)
    2008-12-06  10:37
  20. Torolt_felhasznalo_846265
    Torolt_felhasznalo_846265
    2008. december 6. 10:3712.
    Írjatok! Finnországból, Kanadából, mindenhonnam, úgy szeretnék akár recepteket látni amit akár idén karácsonykor ki is leetne próbálni!
    előzmény:
    angi60 (11)
    2008-12-05  21:38
  21. 2008. december 5. 21:3811.
    De jó ötlet ez a topik. Én szivesen olvasnék arról, hogy más országokban mi kerül az asztalra karácsonykor, és hogy ünnepelnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (1)
    2008-12-05  19:04
  22. Torolt_felhasznalo_846265
    Torolt_felhasznalo_846265
    2008. december 5. 21:3810.
    vagy akár itthon, csak más származású családtaggal az oldalán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846265 (9)
    2008-12-05  21:37
  23. Torolt_felhasznalo_846265
    Torolt_felhasznalo_846265
    2008. december 5. 21:379.

    Van egy párizsban élő magyar barátnőm francia a férje, tavaly elmesélte nekem a karácsonyi menüt kb. pontosan amit írtál, én azt hittem az valami különösen exklúzív, nem általános. Ezek szerint az átlagember, a többség ezt eszi karácsonykor?

     

    Jól hangzik a francia, gazdagon, igényesen nagyon. Nem tudom, hogy képes lennék e az osztrigát megkostolni, de minden nagyon jól hangzik.

     

    Meséljen még aki másfele él, Skandinávia, déli népek, és messzebb!

    előzmény:
    pieszter (6)
    2008-12-05  20:26
  24. 2008. december 5. 20:478.

    nna abbol a kedvencem a "colonel" amit barmelyik etteremben is felszolgalnak;

     

    zöldcitromsorbet vodkaval felöntve!!!

     

    ůgy a legjobb ha zöldcitromdarabok is vannak benne (hejastol) es persze szigorůan jo minôsegű vodkaval am!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995561 (7)
    2008-12-05  20:37

Címlap

top