Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtés, hipnózis

Torolt_felhasznalo_465823
Torolt_felhasznalo_465823
Létrehozva: 2009. január 8. 14:53
Sziasztok!Szükségem lenne valakire aki tudna segíteni megfejteni egy visszatérő rémálmomat. Nem találok rá sehol értelmezhetőmagyarázatot. Az álmom:Bemegyek egy gyönyörű házba, amiről kiderül, hogy az enyém és nagyon boldog vagyok, mert tényleg csodálatos. Mese szép, régi és antik bútorok vannak benne. Vannak szobák ahol csakis titokzatos antik tárgyak : fényképek, iratok vannak,  alig várom, hogy közelebbről megnézhessem.. Aztán elindulok a házba és egyre több szoba és ajtó van benne félelmetes lépcsőkkel, kész labirintus az egész ház. Na akkor kezdek rájönni, hogy gonosz szellem lakik itt. És egyre félelmetesebb szobákba nyitok be, amiből másik szoba nyilik, és abból is másik szoba nyílik és így tovább. És félek attól a gonosz szellemtől aki a házban van. Soha nem látom csak tudom, hogy ott van.Kicsit olyan az álmom, mint a Stephen King Rose Redje - ezért nem néztem meg soha- csak az én álmom már kb 15 éve kisért.Tegnap kipróbáltam az automatikus írást és nem írtam mást csak rengeteg 8-ast. Amivel nem is foglalkoztam csak a tesóm hívta fel a figyelmem a 8-as szám jelentése és az álmom közötti összefüggésre.Azért nem tudom megfejteni álmos könyvel az álmom mert úgy érzem nem a SZAVAKon van a hangsúly hanem az egész álmom fontos. Biztos fontos mert nagyon régóta visszatér.Előre is köszönöm a segítséget!
  1. 2009. november 1. 09:4438.
    Az álomfejtést sokféleképen leírták, de a valósághoz leginkább C. Jung kutatásai vezettek, miután felfedte, hogy a tudattalanunk szimbólumokban gondolkodik, a logika mellőzésével. Hanscarl Leuner fejlesztette tovább Jung elméletét, és ebben a redszerben a ház a személyiség jelképe. Alkalmazzuk is a katathim imaginatív pszichoterápiában, amely a lelki gyógyítás egyik legfontosabb módszere.
    előzmény:
    Suee (37)
    2009-10-31  19:27
  2. 2009. október 31. 19:2737.

    Én is álmodtam már hasonlót, sőt kb ugyan így volt, csak azzal a különbséggel hogy a végén kikevredtem a házból.

    Eléggé megmaadt bennem az az álom pedig csak egyszer álmodtam, mert sokkal szinesebb volt mint a többi.

    Én sem nagyon találtam semmit, amikor meg akartam fejteni mignem elolvastam Paulo Coelhonak a Bridáját.

     

    A könyvben a kiscsaj ugyan ezt a viziót éli át, majdnem hogy szószerint ugy volt leirva ahogy én is megálmodtam, és ott a mestere azt a magyarázatot adja hogy a ház/kastély/labirintusnak a szobái azok az előző életei, és úgy emlékszem azért egyre sötétebb mert egyre régebbre visz vissza. Ha sikerült kikeveredned a házból és találkozol ott valakivel akkor az a valaki lesz a lelki társad aki ebben az életben segít abban hogy teljesíst az életutad amit vállaltál.

     

    Tudom ajánlani a könyvet, mondjuk nem tudom megjelent e magyarul, én angulol olvastam, az angol címe Brida volt, nem hiszem h megváltoztatták a fordításban mert ez a lány neve volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  3. 2009. október 31. 19:1436.

    Szia !

    Talán eljött az ideje, hogy tovább lépj a tudásban, és magadhoz vedd a repülni tudás tudományát is, szellemi sikon ? Gondolkozz el rajta .

      üdv.
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615025 (30)
    2009-01-26  22:36
  4. 2009. október 30. 18:0035.

    Kedves Bendre !

    Az álomban a ház mindig a hitet jelenti, vagyis kapcsolatodat a benned élő Istennel !

    Ebben a házban nagyon sok szoba van, ez pedig a megélt életeidben /előző életeknek is nevezik / a Vele való kapcsolataidat jelöli. Ez az álom pedig azért tér vissza újra és újra,  mert eljött az ideje, hogy a hited házát rendbe tedd, vagyis a benned élő Istennel vedd fel a kapcsolatot, és az életedet ezentúl tudatosan Vele éljed ! Ugyanis közeledik 2012 amit az Ő szeretetében, és ölelésében kell megélned ! 

      üdvözlettel
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  5. 2009. október 30. 17:1234.

    Sziasztok!

    Eléggé furcsa álmom volt az éjjel,soha nem álmodtam még ilyen, valóságtól elrugaszkodó dolgot.. Egy mosógépben kezdtem el mosni,ami ezután nem sokkal egy csappá változott,amiben nem jól volt bedugva a dugó, és ezért a víz elkezdett szivárogni és lefolyni. Ahogy jobban megnéztem ezt a csapot (ami ekkor már óriási lett az álmomban) két kisgyerek sírt lennt az alján,vérzett a fejük is, és féltek,hogy le fognak ők is folyni. Végül ők nem folytak le, meg tudtak kapaszkodni.

     

    Ha valaki tudná értelmezni, megköszönném! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 26. 22:5133.
    A labirintusok az elveszettség-eltévedés,az életút keresésének a jelképei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757485 (29)
    2009-01-25  18:46
  7. 2009. január 26. 22:4932.
    Állítólag a repülős álmok a földtől(valóságtól) való elszakadás vágyát szimbolizálják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615025 (30)
    2009-01-26  22:36
  8. 2009. január 26. 22:4731.

    Kedves Bedre!

    Szeretném megkísérelni,hogy megfejtsem az álmodat,ám ehhez még némi információra lenne szükségem.

    Hány éves vagy?

    Milyen nemű?

    Hanyadiknak születtél bele a családba?

    Kiről kaptad a nevedet?

    Hogy szólítottak gyermekkorodban?

    Élnek-e a szüleid?

    Milyen a kapcsolatod velük?

    Amennyiben megválaszolod a fenti kérdéseket,megpróbálok legjobb tudásom szerint választ adni akár privát levélben is.

                                      Kendra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  9. Torolt_felhasznalo_615025
    Torolt_felhasznalo_615025
    2009. január 26. 22:3630.
    Sokszor repülök álmimban. Egyszerűen csak felemelkedem a földről, és lebegek. Ez vajon mit jelenthet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  10. Torolt_felhasznalo_757485
    Torolt_felhasznalo_757485
    2009. január 25. 18:4629.
    Föld alatti labirintusokkal álmodom rengetegszer...
    előzmény:
    zsaki71 (28)
    2009-01-14  14:28
  11. 2009. január 14. 14:2828.

    Szia!

    Talán valamit szégyellsz, vagy saját magaddal kapcsolatosan lehet szégyenérzeted valami miatt. Esetleg feleslegesnek érzed magad munkában, magánéletben.....mindenképen negatív szimbólum....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612905 (27)
    2009-01-12  17:33
  12. Torolt_felhasznalo_612905
    Torolt_felhasznalo_612905
    2009. január 12. 17:3327.

    Igen, a ház te vagy és amilyen a ház, olyan vagy te is. Valószínűleg nem mersz szembenézni a lelked mélyebb, rejtettebb dolgaival, ezért nem mersz benyitni a szobákba és félsz, hogy eltévedsz. Talán érzed, hogy van egy "másfajta" lényed, akit elnyomtál valamikor régen, de mégis tudod, hogy benned lakik (=szellem), csak nem mered felszínre törni.

    Ha már idekeveredtem hozzátok, én is kérdeznék: vajon a fekália, kaki, szar, stb. mit jelenthet? Mert én meg mostanában álmodom olyanokat, amikben valamilyen módon benne van ez a dolog.

    előzmény:
    cirmiana (18)
    2009-01-08  15:41
  13. 2009. január 12. 02:3426.

     

      Megtudtál-e valamit álmodról, Bendre?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (25)
    2009-01-08  19:27
  14. Torolt_felhasznalo_465823
    Torolt_felhasznalo_465823
    2009. január 8. 19:2725.
    Nem tudom miért volt olyan félelmetes az a ház. De mindígv olyan érzésem volt, hogy valaki figyel- most nem szellemekre meg természet fölöttire gondolok, hanem egy megfoghatatlan rossz  érzésre. Volt hozzá egy hatalmas kert na az meg maga volt a pokol. Nem tudom megmondani miért.17 évesen voltam ott utoljára és akkor majdnem felnőtt fejjel is ugyan olyan negatív érzéseket váltott ki belőlem.A nagymamámat nagyon szerettem, szerettem ott lenni , csak a házat gyűlöltem.Nem hagytak ott minket a szüleim, így ez sem lehet az oka.De ha hiszed ha nem ma sem mennék be oda egyedül, főleg nem este.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (24)
    2009-01-08  19:04
  15. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2009. január 8. 19:0424.

    Hm... ezt eddig nem olvastam a dologról...

    A valódi, régi gyerekkori ház érdekes. Miért volt olyan rettenetes az a ház? Talán csak azért, mert gyerekkorodban nem tudtad megnevezni, szavakba foglalni a félelmedet. Nem tudsz esetleg visszamenni abba a házba? Ma már felnőtt vagy és másképp látnád ugyanazt. 

     

    Amikor ott nyaraltatok, a szüleid veled voltak? Olyan gyerekkori, 4-5 éves kori emlékem nekem is van, amikor borzasztó szorongás volt az egyébként szerető nagyszüleimnél maradni a szüleim nélkül. Ez a szorongás később években feloldódott, egyrészt mert a szüleim a megígért időpontban csakugyan megjelentek (plusz elhozták az áhított játékbabakocsit is :), illetve mert a későbbi években a nagyszüleimet jobban megismerve igazi biztonságot nyújtottak a szüleim hiányában is, és a pozitív emlékek elfedték a korábbi negatívat. Arra gondolok, hogyha a nagyszüleid esetleg szigorúak voltak vagy más miatt nem a megszokott érzelmi légkörrel vettek körül, vagy hosszabb időre magadra hagytak az ismeretlen házban, akkor ez a szülőtől való elszakadás mint elemi kisdedkori félelem lehet az oka a megmaradt mai túlzott reakciónak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (23)
    2009-01-08  17:15
  16. Torolt_felhasznalo_465823
    Torolt_felhasznalo_465823
    2009. január 8. 17:1523.
    és én ezért ébredek fel arra, hogy kivert a víz és a szívem ki akar esni a helyéről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (22)
    2009-01-08  17:03
  17. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2009. január 8. 17:0322.
    Nem látok semmi különöset az álmodban. Van benned egy általános szorongás a bonyolult, átláthatatlan, bizonytalan, megoldhatatlan helyzetektől. Na de kiben nincsen??? Tulajdonképpen nagyon szép, ahogyan ezt újra és újra átéled. Hajlamos vagy visszatérni ugyanazokhoz a problémákhoz, melyek régen történtek. Ennyi lehet az összefüggés a 8-as szám és az álmod között. Hát vagyunk páran ilyenek. Mások meg egyáltalán nem foglalkoznak régi dolgokkal, csak  a mával. Ők meg olyanok. Szerintem ha csak ennyi az egész, akkor te egy egészséges lélek vagy, aki feldolgozza a problémáit - még ha megoldani nem is tudja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  18. Torolt_felhasznalo_718231
    Torolt_felhasznalo_718231
    2009. január 8. 16:4721.
    Szia! Októberben voltam egy nagyon klassz, álmokról szóló workshopon, Parádi József tartotta, akit csak ajánlani tudok mindenkinek. Az álmaid a félelmeiddel akarnak szembesíteni (ha ismered a jungi pszichoanalízist, tudod, mi az árnyék) és csak Te tudod őket megfejteni mert csak Rólad szólnak. Parádi nevére ha rákeresel, az Elixírben megjelent egy cikke még régebben, abban ismerteti a fejtés jó módszereit. Próbáld meg. Az is rávezet, ha minimum 3 hétig álomnaplót vezetsz, minden reggel írj bele és írd hozzá azt is, mi történt előző nap és mikre asszociálsz az álmod motívumairól. Nagyon érdekes és nagyon jó módszer, s főleg ha kapcsolatot teremtesz a belső világoddal, megkímélheted magad a kéretlen tanácsadóktól... Sok sikert!
    előzmény:
    Marharépa (11)
    2009-01-08  15:19
  19. Torolt_felhasznalo_465823
    Torolt_felhasznalo_465823
    2009. január 8. 15:5520.
    Na ezaz amit én is szeretnék meg tudni!Nem tudom miért féltem, de felnőtt fejjel is félek tőle, ha rágondolok kiráz a hideg, ha este jut eszembe fel kell kapcsolnom a villanyt.Mindíg az jutott eszembe, ha ott kéne egymagamban tölteni egy éjszakát reggelre megőszülnék és őrülnék vagy meghalnék.De nem csak én félek tőle a tesóm is rettegett tőle, ő is gyűlölte.Én nem hiszik a misztikus dolgokban, nem hiszem, hogy a gyönki házról azért jut eszembe a gonosz szó mert gonosz.Szerintem inkább valami történhetett ott amit elfelejtettem- családi vita vagy ilyesmi- ami "sokkolt" gyerekkoromba engem és a tesómat is.Csak szeretném tudni mi volt az.
    előzmény:
    cirmiana (18)
    2009-01-08  15:41
  20. 2009. január 8. 15:5219.

    Szia!

     

    Szerintem is Téged jelképez a ház. De nem feltétlenül vannak szörnyű dolgok elásva benned. Az ember fél megismerni a lelke mélyét, mert eleinte nem tudja, mit talál ott. Biztosan van egy-két sötét folt is, de a cél az, hogy minél jobban megismerd és megszeresd önmagad. 

     

    (Nálam hasonló folyamat játszódott le, csak én tengerben úszkáltam, és a mélye felé nagyon ijesztő, sötét, hínáros volt. Nem is akartam oda menni. Aztán egyre lejjebb merészkedtem, a hínárok közül sok felszállt a felszínre, a nap sugarai is egyre világosabbá tették a vizet, végül leértem a meder aljára, és azt láttam, hogy szép homokos, nem mocsaras, ahogy képzeltem. De nálam ez meditáció alatt volt, és nem egy alkalommal, hanem hosszú folyamatként.)

     

    Ha gondolod, priviben tudok ajánlani valakit, aki nekem is segített (nem csak ebben). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 8. 15:4118.

    a ház szerintem saját magadat jelképezi, én olyat szoktam álmodni hogy egy ismert házban találok addig ismeretlen szobákat..

    a lépcső is sok ember álmában szerepel (nekem avval szoktak rémálmaim lenni, romos lépcsőházakkal)

     

    Viszont arra neked kéne rájönnöd, mi az a dolog, amitől félsz, amit elnyomsz magadban.

     

    Szóval ezt nem feltétlen álmoskönyvekkel, misztikus magyarázatot keresve kell megfejteni, ezek nagyon gyakori tudatalatti jelképek, sok emberre jelelmzőek, ha jól tudom 

     

    szerintem első kérdés, hogy  miért féltél anyukád szülőházától?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. január 8. 15:3517.

    Személyesen is ismerem, fantasztikus ember...szóval a topikindítónak írom...csak bátran!

    Sziasztok, további szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15)
    2009-01-08  15:32
  23. Torolt_felhasznalo_465823
    Torolt_felhasznalo_465823
    2009. január 8. 15:3216.
    Írtam neki.De most úgy érzem, hogy felfujom a dolgot.Vagy nem?
    előzmény:
    zsaki71 (14)
    2009-01-08  15:27
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 8. 15:3215.
    Pikpik tényleg ért hozzá. Ha jól emlékszem a hypnoterápia is   a szakterületének egyike. Én is kérdeztem már Tőle dolgokat és nagyon jó meglátásai vannak.
    előzmény:
    zsaki71 (14)
    2009-01-08  15:27

Címlap

top