Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelem nélküli házasság

camillac
Létrehozva: 2009. január 29. 16:39

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket a szerelem nélküli házasságról. Nem olyanról, ahol szerelemből házasodtak, csak aztán elhalványult, hanem az olyanról, amiben eleve szerelem nélkül lépnek frigyre. Szerintetek lehet boldog egy olyan életre szóló kötelék, ami szerelem nélkül köttetett? Elég az, ha a nő szereti és tiszteli a párját, és sok a közös bennük? Vagy mindenképpen csak akkor lesznek boldogok, ha szerelemből kötettetik a házasság? Vagy mi van akkor ha a nő mást szeret közben, nem azt akihez hozzámegy, de azzal a másvalakivel nem leheet együtt?

Kérlek írjatok tapasztalatokat, tanácsokat, véleményeket. Nagyon kíváncsi vagyok. Köszönöm

  1. 2011. Április 9. 05:07839.

    Szia!

     

    Igazad van, de azt is el tudom kepzelni, hogy valakiknek irrealis igenyei vannak, valami olyanra var, ami esetleg nem is letzik.

    Mindenki mast tart fontosnak es nyilvan, ha valami gondkent merul fel, ott van valami hiany, de a kerdes az az, hogy nem illuziokban elunk-e.

     

    En az illeto holgy irasabol akkor ugy ereztem, hogy tulajdonkeppen minden normalis a kapcsolatukban, csak valami olyanra vagyik, ami elerhetetlen.

    előzmény:
    saschamora (835)
    2011-04-08  15:16
  2. 2011. Április 9. 04:58838.

    Szia!

     

    Regen is olvastam, amiket irtal egy masik topikban, ha jol emlekszem.

    Miert nem mentek kulon, ha ennyire nem megy mar? Minden meger egy probat, de ha akkor sem megy? Minek szenvedni?

     

    En is voltam mar hasonlo helyzetben, mind a ket oldalon, jobb nem eroltetni - sajnos...Ha erdekel, megirom bovebben.

     

    Szep napot!

    előzmény:
    tockos (834)
    2011-04-08  12:59
  3. 2011. Április 8. 17:15837.
    én személy szerint nem hiszem, hogy tudnék úgy élni, hiszen ez olyan, mintha a szerelem lehgetőségéről is le kellene mondani, jó persze lehet szeretőt tartani, meg ilyesmi, de az nem ugyanaz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605996 (1)
    2009-01-29  16:39
  4. 2011. Április 8. 17:10836.

    biztos van olyan aki igen

    nem mindenki házasodott régen sem szerelemből

    én nem hiszek benne

    el lehet éldegélni egymás mellett-de a boldogság nem lesz ott a lélekben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605996 (1)
    2009-01-29  16:39
  5. 2011. Április 8. 15:16835.

    "A szerelmi langolas, szerintem, amugy sem tart a vegtelensegig..."

     

    mint ahogy a jollakottsag sem tart a vegtelensegig!:) tehat akkor ne is egyunk, hiszen ujra ehesek leszunk?

     

    nem csak a testunknek vannak szuksegei, hanem a lelkunknek (tobbek kozott) is, es ez a szerelem. nem a langolas, hanem a szeretet intenziven, es folyamatosan megelt formaja, aztan mindenki ugy hivja ahogy akarja...szeretet, vagy szerelem, lenyeg hogy eros erzelmi kotodest eredmenyezzen.

    nem is ertem hogy miert, ennek a rendkivul fontos dolognak sokan nem tulajdonitjak azt a jelentoseget, amit abszolut mertekben megerdemel. civilizacionknak koszonhetoen tuljutottunk az antik -szuksegbol eredo- eletstiluson, amely ertelmeben a tulelesert minden felaldozhato volt, az elsodleges, -es gyakorlatilag az egyetlen cel- az eletben maradas, illetve a sarjak eletben tartasa volt. 

    ezen tulvagyunk, es mivel az ember rendkivul emocionalis leny, - es jo esetben- ha nem szorongatjak ostoba vallasi/beporosodott moralis dogmak, igyekszik kielegiteni a lelki szuksegeit is.

    ha ez valamilyen oknal fogva nem lehetseges, ket dolgot lehet: gyart valami kodos filozofiat/belemenekul valami vallasba/meggyozodesbe,  amely segit elviselhetove tenni a "normalis esetben elviselhetetlen" eletet. lehet kitalalni, es alkalmazni x szamu potszert, de azt az ur, ami a lelki szuksegbol ered, soha, semmivel nem potolhato, csak azzal a bizonyos lelki szukseg beteljesulesevel...  

    vagy borit, es megeli azt az egyetlen eletet ami adatott neki, a sikereivel, es buktatoival egyutt...

     

     

      

    előzmény:
    Messalina (833)
    2011-01-05  01:40
  6. 2011. Április 8. 12:59834.

    Ha jól értettem neki az hiányzik, hogy az elején sem volt lángolás. Nem élte át és már valószínűleg nem is foga. Ezt hiányolja.

     

    Nekem más bajom van ezzel a szerelem nélküli házassággal. Az természetes, hogy egy idő után már nincs az a lángolás. Ettől még lehet szépen harmonikusan élni, de ahol az egyik fél már csak megszokásszerűen teszi a dolgát, a társát nem tekinti már nőnek, vagy férfinak és nem is kívánja, ott a másikban egy nagy űr keletkezik. Ezt tapasztalom én is és annyira oda lennék egy kedves pillantásért, egy ölelésért, vagy csak egy szeretetteli paskolásért. Akár kézemre, akár a hátamra, mindegy hová... áh. Most megint magam alatt vagyok.

    előzmény:
    Messalina (833)
    2011-01-05  01:40
  7. 2011. január 5. 01:40833.

    Szia!

     

    En igazabol nem ertem, hogy mi a gondod.

    Ahogy leirod, olyan szepen megvagytok a ferjeddel, szinte minden jo, akkor mi a problema? 

    A szerelmi langolas, szerintem, amugy sem tart a vegtelensegig...

     

    Szep napot!

    előzmény:
    biobula (831)
    2011-01-03  22:45
  8. Torolt_felhasznalo_324086
    Torolt_felhasznalo_324086
    2011. január 4. 18:34832.

    Hello Szelina!

     

    Szerinted mennyire érdekel ki mit gondol, mond rólunk? Nem foglalkozok ilyen emberekkel. Volt idő amikor még számított, már nagylány vagyok, teszek rájuk. 

     

    Nem mondom,nálunk is vannak viták, de nem veszekedések, ordibálások, etc., csupán viták. Meg az én drága uram igen béketűrő, ha valaki, akkor én vagyok vehemens és nagy hangú.

    előzmény:
    szelina1 (816)
    2011-01-03  15:42
  9. 2011. január 3. 22:45831.

    Hát én most úgy vagyok ezzel a témával, hogy ha egy olyan illető kérne tőlem tanácsot, aki friss kapcsolatban él így / házasság előtt, akkor azt mondanám neki, hogy NE, hogy hagyd abba, még most, amíg nem involválódsz túlságosan...

    De 5 év után, egy féléves gyerekkel...? 

    Nagyon fáj, hogy így alakítottam az életemet. Hogy valószínűleg már soha többé nem élhetem át a szerelem érzését, hogy nincsenek emlékeim, hogy ó, de szép volt, mikor megismerkedtünk...mert egy nagy nyűglődéssel indult az egész, amibe aztán belevegyült valamiféle szeretet. Nem tudni persze, mi lett volna, ha; de egy kicsit úgy érzem, mintha elástam volna a lelkemet. Annyira másképp éreztem, mikor vártam a kisfiamat, és miután megszületett...akkor annyira úgy éreztem, hogy az idő minket igazolt...de most nem érzem úgy. Most azt érzem, hogy nem szabadott volna.

    Viszont a kisfiamat a világon mindennél, mindenkinél jobban szeretem. Ha csak egy mód van rá, mindent meg kell tennem, hogy teljes családban, édesapjával együtt nőhessen fel. És a férjemnek is "tartozom" ennyivel.

     

    Tudom, ha nem lenne gyerekünk, akkor is jönnék valami kifogással, hogy miért maradunk együtt, ismerem magamat...

     

    Ezek a dolgok nagyon nem fekete-fehérek...nem tudom, talán lehet engem gyávának mondani, vagy régi típusú nőnek, de nem olyan egyszerű az egész, hogy annyi legyen a válasz, hogy azt kell tennem, amitől boldog leszek. Mert van két másik ember is, akikért felelős vagyok. Ők a családom. Amíg bele nem döglök, addig kell küzdenem a békémért, hogy jó legyen így nekünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 3. 16:44830.

    Ha a szerelmed azért nem lehet párod, mert nős vagy mert szegény, és azért kell (kell?) máshoz férjhezmenni, mert ő független és gazdag, kényelmes életet ígér, akkor az nem filozófia. Csak tegyél úgy, mint egy könyvelő. Nézd meg, hogy a bevétel és az érte várt kiadás kb. kiegyenlíti e egymást. Mit vársz, és ha megkapod, akkor mit adsz cserébe.

    Ahhoz, akihez nem mehetsz hozzá, továbbra is szeretőd lesz? Vagy kikapcsolod?

    És ha egyik sem ideális, muszáj férjhezmenni ? Nem várhatsz olyanra, akit szeretni és becsülni tudsz, és becsületesen esküdsz örök hűséget neki?

    Miért nem mered vállalni pl. azt, hogy ha nincs megfelelő partner, akkor nem erőszakolsz össze egy mindenáron házasságot?

    (ezeket kérdezem, nem támadás)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605996 (1)
    2009-01-29  16:39
  11. 2011. január 3. 16:40829.
    Most közel vagyok hozzá... na de ne én legyek a téma.
    előzmény:
    mosolygóska (827)
    2011-01-03  16:34
  12. 2011. január 3. 16:38828.

    Ismerős.

    Az ember már arra vágyik, ha nem Ő, akkor más.

    MEgértem. Én is voltam ezzel így.

    Teljesen átérzem.

    Detto ugyanez különben nekem is.

    Szerettem, és még mindig szeretem. Én is egy bújós lennék, és talán nagyon érzelgős is. Ezért is húztam addig, és ezért is fájt annyira.

    előzmény:
    tockos (825)
    2011-01-03  16:31
  13. 2011. január 3. 16:34827.

    4 éve kínlódtok, végre ki kellene húzni a fejedet a homokból és borítani!!!

     

    ez már jobb nem lesz:(((

    előzmény:
    tockos (826)
    2011-01-03  16:33
  14. 2011. január 3. 16:33826.

    Szia Pannika. Ez valóban így van. Akkor láttam fényt az alagút végén, de azóta besokalltam.

    De sóhivatal nem volt!:)

    előzmény:
    mosolygóska (823)
    2011-01-03  16:27
  15. 2011. január 3. 16:31825.

    Már több mint négy éve. De nem csak a gyerekek miatt, hanem mert a közös mult, az emlékek, a fogadalom, hogy jóban, rosszban, meg ugye szeretem is. De egyre kevésbé. Néha úgy érzem ki tudnék rohanni a világból. Az életünk nem rossz, csak a kontraszt túl nagy ahhoz, ami volt. Alapvetően bújós típus vagyok és ezt a mostani jégcsap helyzetet nehezen viselem. Vágyom rá, hogy átöleljen. Vagy ő, vagy ha nem ő, akkor más.

    Szar ügy, de ez van.

    előzmény:
    szelina1 (820)
    2011-01-03  16:22
  16. 2011. január 3. 16:28824.

    Az a szép öregkor. Amikor már nem szerelmesek vagyunk a társunkba, hanem mert szeretjük.

    A szerelem jobb esetben átalakul szeretetté és nem gyűlöletté.

    A szerelemből mind a kettő adódhat.

    Felébred a lila-rózsaszín ködből, s ott a rideg nagy valóság.

    De egy baráti, társas, lelki kapcsolatból, ha minden jól működik közöttetek, jó az összhang, akkor a házasság is remekül működhet.

    De Te írtad a másik verziót is.

    Mi van, ha szerelmes más valakibe????

    Akkor nem szabad hozzá menni egy olyan pasashoz, akit nem szeret. Akkor a férfit becsapja.

    Az önámítás lenne csak a részéről. Egy hazugság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605996 (1)
    2009-01-29  16:39
  17. 2011. január 3. 16:27823.
    Panniannika vagyok!!! Csupasszal azt elemeztük nemrég hogy a te kapcsolatod abból amit leírtál nagyon pocsék lehet, amire te úgy reagáltál hogy ezt kikéred magadnak....... 
    előzmény:
    tockos (822)
    2011-01-03  16:24
  18. 2011. január 3. 16:24822.
    Na erre konkrétan nem emlékszem. Azt valószínűleg mondtam, hogy a házasságom nem tragédia és szépen javul, de hogy remek lenne... A sóhivatalt meg aligha. Még senkit sem küldtem oda.:)
    előzmény:
    mosolygóska (819)
    2011-01-03  16:21
  19. 2011. január 3. 16:24821.

    Úgy vélem, hogy egy marha jó házasságban is lehetnek hiányok, problémák.

    Mindenki lehet rosszabb passzban, érezheti az addig tökéletesnek hitt életét baromi rossznak.

    Majd ha holnap felkel, rájön, hogy egy szerencsés ember, mert egy ilyen férje van!!!

     

    Mondjuk én soha  nem mondtam azt!

    előzmény:
    mosolygóska (819)
    2011-01-03  16:21
  20. 2011. január 3. 16:22820.

    Én nagyon sokáig bírtam. A gyerekek miatt nem akartam az otthont szétvágni.

    Tűrtem, tűrtem, és tűrtem.

    Persze többször leültem vele, hogy ezt megbeszéljük, de nem igazán hatott sokáig.

    Akkor oda figyelt pár napig, hogy ha elmegy vagy haza érkezett munkából, akkor megpuszilt.

    És ennyi. Szex közben a csók meg szinte már ismeretlen fogalom volt.

    Ezt is megvitattuk. De az ember érzi, hogy mi a kényszer és mi nem.

    Kényszerből nem kell. 

    Nagyon nehéz volt, tényleg.

    Még nincs rajtam a megkünnyebbülés, de hiszem, hogy jobb lesz!

    Te mióta csinálod?

     

    Különben nem értem a pasikat.

    Náluk a megszokás nagyobb úr, mint  a nőknél. Jobban eltunyulnak, elhidegülnek.

    Vagy csak egy másik nő jelenléte ennyit dob?

    Mert nálunk megcsalt. Okozhatta az is az elhidegülést.

    előzmény:
    tockos (818)
    2011-01-03  16:15
  21. 2011. január 3. 16:21819.
    pedig te  nemrég még azt állítottad hogy marha jó a házasságod, és aki kételkedett azokat elküldted a sóhivatalba..........
    előzmény:
    tockos (818)
    2011-01-03  16:15
  22. 2011. január 3. 16:15818.

    Többnyire. Néha mintha javulna, de aztán mégsem. Meddig lehet ezt bírni?

     

    előzmény:
    szelina1 (817)
    2011-01-03  15:44
  23. 2011. január 3. 15:44817.

    Milyen igaz!! Mint ahogy az előbb írtam is!!! Hosszú távon elviselhetetlen!!

    S előbb utóbb az ember borít.

    Én az utóbbit választottam.

     

    Veled mi a helyzet? Hasonló szitu? 

     

    előzmény:
    tockos (811)
    2011-01-03  12:26
  24. 2011. január 3. 15:42816.

    Ugyan, melyik marha szólja meg a másikat azért, mert kéz a kézben sétáltok? Szerintem csak baromira irigyek az emberek.

    Csak fáj nekik, hogy nekik ez nem adatik meg.

    Semmi több. Az ilyen személyekből csak irigység beszél.

    20 év nagy idő.

    Ez egy jól működő kapcsolat, kompromisszumokkal és egyéb más pozitívumokkal egyben.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324086 (812)
    2011-01-03  13:23

Címlap

top