Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Húsos pite recept

la040
Létrehozva: 2009. Április 1. 22:28

Sziasztok,

 

 

húsos pitét gondoltam csinálni, ehhez keresek receptet, de olyat, ahol a tészta nem leveles vajas tészta, hanem amit magam készítenék el. 

 

Lenne valakinek ilyen kipróbált receptje. 

 

előre is köszi

Anna

  1. 2009. Április 2. 14:3812.
    Jó, hogy betetted, nagyon beszédes az a sok fáziskép.
    előzmény:
    mitvigyek (10)
    2009-04-02  10:13
  2. 2009. Április 2. 13:2711.

    sziasztok,

     

    hát elkészültem a nagy művel:-)))))))  

     

    Tehát a recept akkor, ahogy csináltam: 

     

    50 dkg liszt, 25 dkg ráma margarin, 1 doboz (kicsi 175 g) tejföl, só. 

     

    Ezekből a hozzávalókból tésztát gyúrtam, majd hűtőben 40 percig pihentettem. 

     

    Addig elkészítettem a tölteléket: 

    2 kis fej vöröshagymát kockára vágtam egy kevés olajon megfuttattam, erre tettem a darált húst kb. 2 maroknyit (pontos mennyiséget nem tudok, a fagyasztóban volt már bezacskózva, mérni elfelejtettem). Fűszereztem borssal, majorannával, ízvarázzsal. Kb. 15 percig pirítottam-főztem a husit, majd 1 dl paradicsomlével felöntöttem és 3 ek. tejfölt kevertem bele, ettől egy kicsit besűrüsödött.

     

    Amikor a tészta eleget pihent, akkor kinyújtottam a tortaforma nagyságának megfelelően, úgy, hogy az oldalára is jusson. A sütőt 200 fokra előmelegítettem, és a tészta alját elősütöttem, amig kérges nem lett a teteje  (kb 10-15 perc  ). Ezután ráhalmoztam a tölteléket, majd erre vékony trappista sajt szeleteket vagdostam, és úgy rá maradék tésztát. A tetejét megkentem tojássárgájával és szép aranybarnára sütöttem. 

     

    (Azért fontos az alját elősütni, mert a tölteléknek van egy pici leve és eláztatja a tésztát és akkor nem sül meg). 

     

    Köszönöm a további recepteket, legközelebb azokból is próbálkozom, a férjem vevő az újdonságokra (igazi mindenevő, csak hús legyen benne :-)))))))))))))

     

     anna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. Április 2. 10:1310.

    én nem annyira szeretem, ha linket küld valaki, de mivel ezt kedden sütöttem meg, szó szerint követve a cikket, és valami isteni finom lett, mégis csak elküldöm.

    azaz annyit variáltam, hogy bacon helyett kolbászt tettem bele, így kicsit "magyarosabb" lett. mindenkinek csak ajánlani tudom!

     

    http://kispad.hu/bilagit/200601/quiche.html

     

    előzmény:
    la040 (1)
    2009-04-01  22:28
  4. 2009. Április 2. 09:429.

    Kreatopita- Húsos pite (Latsia anyósa)

    tészta:
    3 csésze liszt
    3/4 csésze olaj
    1 ek vaj
    3 tk sütőpor
    1 kis doboz joghurt
    kicsi tej

    töltelék:
    1 kg darált sertéshús
    1 kk pirospaprika
    2 nagy fej hagyma
    1 kocka Maggi tyúkhúsleves
    1/2 csésze víz
    1 csokor petrezselyem/csak a végén/

    szósz a töltelékhez:
    2 csésze tej
    2 púpozott ek liszt

    A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és hideg helyen 1 órát pihentetjük.
    Amíg hűl, elkészítjük a tölteléket.

    A töltelék hozzávalóit elkeverjük és kis lángon 20-25 percig főzzük /amíg a levét beissza.
    Ha kész, beletesszük a felaprított petrezselymet.
    A tejben elkeverjük a lisztet és sűrűre főzzük.
    Belekeverjük a kész töltelékbe.

    Egy tepsibe vagy nagy tűzálló tálba tesszük a tészta felét, felhúzzuk a széleit, belesimítjuk a tölteléket, majd befedjük a tészta másik felével.
    A tetejét megkenjük 1 tojás sárgájával, majd a fehérjével is. /Azért külön kenjük, mert ha együtt kennénk, akkor lefolyna, így nem /.
    Bevagdossuk késsel a tetejét szép négyzetekre, ettől könnyebb lesz szeletelni, amikor kisült.
    180 fokon 40-45 percig süssük.

    Megjegyzés:
    1 csésze = 3 dl
    Sütőtál mérete: 22x32

    előzmény:
    la040 (1)
    2009-04-01  22:28
  5. del
    del
    2009. Április 2. 08:168.

    Szia!

     

    Van pirog receptem, mi ezt csináltuk néhányszor, osztatlan sikerrel. Gombás, húsos, túrós, egytől egyig kiváló!

    http://www.tar.hu/ajgkonyha/receptek/pirogok.htm l

     

    Szép napot!

    előzmény:
    la040 (1)
    2009-04-01  22:28
  6. 2009. Április 2. 06:497.

    sziasztok,

     

    mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, 

     

    ma szerintem neki is állok és megcsinálom. 

     

    Utána beszámolok, hogy sikerült.

     

    még egyszer köszi. 

     

    Anna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. Április 2. 05:586.

    Szia!

    Én így szoktam csinálni, isteni finim:

     

    50 dkg liszt,

    250 gr margarin

    2 dl tejföl

    pici só

    Ezt összegyúrod, tortaformát kivajazol ( az oldalát is), a tészta 2/3-át kinyújtod, kibéleled vele a tortaformát.

    Jöhet rá a töltelék:

    -apróra vágott ( vagy darált) füstölt hús: bármi lehet lapocka,tarja,csülök.)

    - gomba

    - hagyma

    -sajt

    - a tetejére ráütni 5 db tojást

    A maradék tésztával betakarod, sütőben 200 fokon kb fél óra alatt megsül.

     

    Jó étvágyat!!!!

     

    előzmény:
    la040 (1)
    2009-04-01  22:28
  8. 2009. Április 1. 23:185.

    Jótanács még:

     

    A gyúrt vajastésztáknál lehetőleg minden hideg legyen, és gyorsan kell összeállítani, ne sokáig gyúrd -ezt a reciben is írja- csak épp, hogy összeálljon!

     

    Írd meg, hogy sikerült!

    előzmény:
    la040 (1)
    2009-04-01  22:28
  9. 2009. Április 1. 23:164.

    Akkor te valami hasonlót szeretnél sütni, mint ez:

     

     

    Quiche lorraine

     

    Marina és Olivier könnyű francia konyhája

     

    Hozzávalók 4 személyre:

    25 dkg liszt

    12, 5 dkg vaj

    1 dl víz

    20 dkg szalonna

    5 db tojás

    5 dl tejszín

    15 dkg ementáli sajt

    só és bors ízlés szerint

    A puha vajat kis darabokban adagoljuk a liszthez, amibe belekevertük a sót. Összedolgozzuk, apránként hozzáadjuk a vizet, és gombóccá gyúrjuk. Fél órára lefedve betesszük hűlni a hűtőbe.

    A pihentetett tésztát kinyújtjuk, egy kerek tortaformába tesszük, villával megszurkáljuk. A töltelékhez a felkockázott szalonnát megpirítjuk, rátesszük a tésztára, egy kis sajtot szórunk rá. A tojást és a tejszínt felverjük, ráöntjük a szalonnára, fűszerezzük, majd a tetejére rászórjuk a maradék sajtot és 40 percig sütjük 180°C fokon.

     

     

    előzmény:
    la040 (1)
    2009-04-01  22:28
  10. 2009. Április 1. 23:143.
  11. Torolt_felhasznalo_259605
    Torolt_felhasznalo_259605
    2009. Április 1. 22:552.
    vajas omlos (shortcrust) tesztat kell csinalni, igy keress ra. fontos, hogy a teszta mindig hideg maradjon, hutoben kell tartani az utolso pillanatig, es a pite aljat "vakon" elo kell sutni. a toltelek ugyanaz mint amit a vajasleveleshez talaltal.
    előzmény:
    la040 (1)
    2009-04-01  22:28

Címlap

top