Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutya etetés

Lili23
Létrehozva: 2009. Április 9. 11:02
Sziasztok! Ti mit adtok enni a kutyátoknak?Én egy időben nem adtam neki konzervet, mert azt olvastam, hogy totál tönkreteszik a fogakat, a sok tartósítószer meg bigyók miatt meg rövideb életű lehet a kutya!Szóval sokáig csak szárazat kapott meg főztem neki, csirkenyakat, meg ilyenek, ami olcsó, de imádja. Nem is volt büdi a lehelete, mióta megint konzervet kap és ásít egyet...uhhhh. :DSzóval szeretném ha sokáig élne és egészséges lenne de nem hiszek aban hogy a drágább eledel jobb és a házi kosztba vetett hitemet is megingatták, mert az meg a fűszerek meg a só miatt nem jó a pocijuknak.Légyszi írjatok tapasztalatokat, véleményeket. Csak olyat ne hogy nem kell nagy ügyet csinálni a kutyából, meg stb. Jó? :)KösziLili
  1. 2009. május 31. 10:4621.

    Sziasztok!

    Én az első kutyámnak (3kg-os pekingi)-nászajándékba kaptuk 1 évesen-mindig főztem. Ahogy a könyvbe le van írva: csirkehús rizzsel vagy kukorica darával, kiegészítve sajttal ill. zödségekkel. Igaz 1990-ben még nem volt ilyen kutyatáp választék, s mivel felnőtt korában került hozzánk nem is evett meg semmilyen tápot. 12 évet élt epilepsziás rohamban halt meg. Második kutyánk egy 15kg-os francia bulldog. Közben született 2 gyerekünk és abban biztos voltam, hogy a kutyának nem fogok főzni. Így Drazsé pici kora óta tápot kap. A Pedigre tápoktól rengeteg széklete lett( tehát ő ezt nem jól hasznosítja), a konzervtápban levő szójára allergiás, a Eukanubától hirtelen sokat nőt. Nálunk a Hills vált be 25dkg helyet 20dkg kap, mert keveset mozog és egy egészséges boldog kutyus.

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  2. 2009. május 31. 08:0120.

    Sziasztok!

    Tudom, ez a topik nem teljesen erről szól, de SOS pótmamát keresek tegnap született kutyuknak.

    A mamának született 4 kölyke, de nagyon fiatal, nem tudja táplálni őket. Legalább két kutyusnak szoptatós dajkát, pótmamát keresünk.

    acsoki@gmail.com
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2009. Április 9. 18:4619.
    na, hát a grillcsirke után én sem enném meg a tápot...
    előzmény:
    koalabear (6)
    2009-04-09  11:18
  4. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2009. Április 9. 18:2518.

    van már egy ilyen topic, nézz körül ott (is), hátha találsz ötleteket...

    meg amúgy ha egy téma érdekel keress rá elöbb, mert szerintem tök felesleges ugyanabban a témában három-négy topicot nyitni, elöbb-utóbb mindegyik befagy

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  5. 2009. Április 9. 15:3517.
    De komolyan mondom, mivel a csövescsontokba bele is halhat a kutya és mikor még mi ritkán főztünk neki, akkor  pulyakszárny húst kapott, amiben ugyabár csöves csont van. Nekem is van 11 éves kutyám az őszülésen kívül ő is olyan mint egy kölyök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961389 (12)
    2009-04-09  12:07
  6. 2009. Április 9. 13:3816.

    Igenis a szárnyasok húsát tessék kicsontozni, ha kutyának lesz!!! kutya ne egyen szilánkosan törő csontot, mert belehalhat!!

     

    Nálunk a kutyák (egy saját és egy ideiglenes, mindkettő golden) felesben kapják a házikosztot és a szuperprémium PERRO tápot. Ez az egyik legjobb, ami a piacon kapható. Hasonló minőségű még a Pro Pack. Elterjedtebb, de jó minőségű tápok: Eukanuba, Royal canin, Acana, Hills.

    Amikor pedig nincs éppen nekik való házikoszt, akkor csak a szárazat kapják, kis langos vízzel leöntve, mert úgy oban csúszik.

    Reggelire 1 kis szelet kenyeret esznek, margarinnal, libazsírral, májkrémmel, mikor mi van itthon. 

     

    A kommersz, mindenféle tescoosankorában kapható tápokat, konzerveket én nem adnám egyetlen családtagomnak sem, így  a kutyámank sem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. Április 9. 13:3115.

    A miénk mindenevő,szó szerint.

    Real Nature tápot adok neki,mert állítólag a kutyák a csirkétől allergiásak lehetnek,és kicsiknek szinte csak ők gyártanak marhásat,így ezt kapja.

     

    Soha nem adnék neki farhátat,mi sem esszük,az még kutyának sem való.Szokott kapni májat,heti egyszer almát,répát,banánt,tegnap elcsórt egy levél salátát és befalta,aztán meg a vacsorámat is megette szinte,saláta volt hússal.

    Szoktam adni neki kaukázusi kefírt,és havonta legalább kétszer kap egy nyers tojást.

    Ezeken kívűl eszi a spenótót,a tököt,mindent.

    Ja,és kap napi fél multivitamin tablettát is,biztos ami biztos alapon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. Április 9. 13:1214.
    Én mindig konzervet adtam a kutyának és nem győztem összeszedni a végterméket az udvarról. Most télen beteg lett, műteni kellett, hozzáteszem, nem a kaja miatt. Akkor sokat beszélgettem a dokival, hogy mit kapjon, és azt mondta, hogy a konzervekben lényegében csak rengeteg víz, szója és hulladék van. Ajánlott egy márkát, aminek volt kifejezetten az én kutyim betegségéhez passzoló táp. Napi 1 pohárral kapja és megvan az az előnye, hogy szinte mindent hasznosít belőle, tehát kevesebb a kutyakaki. Ráadásul amikor kiszámoltam, kiderült, hogy nem is drágább, mint a konzerv, sőt. Igaz egyszerre soknak tűnik az ára, de aztán hónapokig nem kell vennem. Emellett még kap néha házi kosztot is, bár ennek a doki nem nagyon örül, de szerintem kell neki néha egy kis far-hát is.   
    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  9. 2009. Április 9. 13:0313.

    Nekem három kutyám van, az öreg ebben a hónapban lesz 14 éves és egész életében nagymamám főtt ennivalóval etette. És teljesen egészséges, csak kicsit már süket (kop-kop)...Mindenki azt mondja, hogy nem látszik rajta a kora, és biztosan én tudom rosszul mennyi idős .

    Van egy kölyök komondorunk is, őt száraztáppal etetem, mert neki azért oda kell figyelni a táplálására, de a másik kettőnek szinte minden nap főzök. Vaahogy nem bízom a száraztápokban, annyi beteg, daganatos kutyáról lehet olvasni...

    Ja, és minden héten főzök nekik marhalábszárat, hogy legyen mit rágjanak, mondjam, hogy az öreg az első, aki eltünteti?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961389 (12)
    2009-04-09  12:07
  10. Torolt_felhasznalo_961389
    Torolt_felhasznalo_961389
    2009. Április 9. 12:0712.

    Kicsontozni????? ezt ugye nem mondod komolyan??? A kutyáknak az a jó, ha csontot is ehetnek!!! Nekünk tacskókeverék van, napi egyszer, este kap kaját, akkor is főzünk neki (néha a napi maradékot kapja keverve a saját kajájával).

    És teljesen egészséges, ebben az évben lesz 10 éves, de teljesen olyan mint egy kölyökkutya, játékos, vidám, rohangálós senki meg nem mondja hogy már egy évtizedes  

    Konzervet csak nagyon ritkán adunk neki, kb évente 4x!! 

    előzmény:
    Zemanek (3)
    2009-04-09  11:12
  11. 2009. Április 9. 11:5711.
    Én házikosztot adok a kutyámnak, azért próbálok figyelni, hogy mindenféle étel legyen benne, ne csak egyféle. Imádja. Egy héten egyszer vagy ha nincsen neki való kaja otthon akkor többszőr szárazat tápot a fogai miatt. Szerintem ennél egészségesebb nincs, a doki is ezt mondta, csak oda kell figyelni.
    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 9. 11:4910.
    szia. én csirkefarhátat főzök neki. ezt kapják a macskák is. nem rakok bele sót, sem fűszert. de a farhátat is megnézem, hogy honnan vesszük, mert némelyik hentes elég gáz. a kutya mindenféle konzervet utál. nem eszi meg egyátalán. a szárazkajákból csak a macskáknak valót eszi, azt imádja. viszont szomorúan tapasztaltam hogy a macskák imádják a műanyag kosztot. ha nincs farhát vagy már unják, akkor kapnak konzervet. nem is rágják csak nyelik.ezenkívűl csurran cseppen pár finomság: néha kis tojás például, maradékok. és kapnak vitaminos, minőségibb tápokat. szép a bunda mindegyiknél, a szájuk sem büdös. 
    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  13. 2009. Április 9. 11:359.

    Pedigree,Chapi,Darling elég olcsó a minőségéről pedig ne is beszéljünk.

    Azért fontos a táp,hogy a kutya rágjon és leszedje a fogkövet a fogáról. Egy jó minőségű tápban megvan minden amire a kutyának szüksége van

    előzmény:
    BViki (7)
    2009-04-09  11:25
  14. 2009. Április 9. 11:278.

    Az enyémek mindig is főtáplálékként főtt húst ettek (csirke nyak, far-hát, esetleg belsőség) + rizs + zöldség. Kiegészítésként kapnak (már amelyik megeszi, mert az eddigi kutyáim utálták) száraztápot. A konzerv tápról az volt a véleményük, hogy egyem meg én. Tehát nálunk ez vált be. A száraztápból is csak a kölyöktápot eszi meg, de a Pedigree-t utálja. 

     

    A legelső kutyám kizárólag főtt kaját volt hajlandó enni, a többire rá sem nézett. Próbáltuk neki úgy csinálni, hogy kiegyensúlyozottan étkezzen. Így élt 14 évet. Az orvos szerint a fogai azért voltak meg még 12-13 évesen is, mert kapott csontot, ami jót tett az ínyének. Tehát nem feltétlenül egészségtelen a házi koszt!

     

    Ja és persze a házi kosztot külön nekik főzzük, minimális fűszerrel, mert az tényleg nem tesz jót nekik!

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  15. 2009. Április 9. 11:257.

    Szia!

     

    Nálunk a nagyok (Ők anyuéknál vannak, felvátva kapnak konzervet, de ezt a lefritkábban, száraz tápot, és heti kb 3-4 alkalommal főznek nekik.

    nekün egy havanese van, Ő is felváltva kapja a főtt kaját, általában csirkét főzök neki rizzsel, esetleg kis zöldséggel. kap konzervet is, a Pedigreet kapja, illetve van neki mindig száraz táp is.

     

    én nem vettem észre, hogy a konzervtől büdösebb lenne, legalábbis eddig.

     

    viszont az olcsó kajákat én sem veszem meg neki.. a drágább azért gondolom jobb minőségű összet6evőkből áll

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  16. 2009. Április 9. 11:186.
    Szia! Az én tacsim grillcsirkét kap, kb 1,5- 2 hétig elég neki és imádja! Reggelire pedig száraztápot kap, mostanában macskáknak valót, érdekes, a direkt neki való Royal Canin tacskó tápot nem ette meg. Néha pedig maradékot, csontokat, mindent megeszik. Attól függ, mennyire éhes. Régen nagyon válogatós volt, de így, 10 éves korára megkutyálta magát! :)
    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  17. 2009. Április 9. 11:135.

    SZia,

     

    Nálunk prémium tápot esznek a kutyák.

    Én hiszek abban, hogy minden nekik szükséges tápanyag benne van. Tévhit, hogy drágábbak, mint a konzervek és a tv reklámban szereplők. Ha az adagolást nézi az ember, kijön, hogy a napi költség kevesebb, mint a sok vízzel és mócsinggal teli konzerv.

     

    Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kapnak mellé mást: Néha almát, répát, mindenféle gyümölcsöt, tojást, főtt csirkemellet. Viszont tényleg sosem fűszerezem agyon a nekik készült levest.

     

    Még valami: A kutyaszalámitól nagyon pukiznak. És irtó büdöset!  Olyat Én nem adnék...

     

    Milu

    http://nagyek.blog.hu

     

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  18. 2009. Április 9. 11:123.

    Hát én konzervel nem etetném, mert a jó minőségűből 5-600 forint 400g, az olcsóba meg csak szemét van és ezt szó szent értsd. Rengeteg kutyának lett máj illetve hanyálmirigy gyulladása tőlük.

    Főzni lehet nekik, de nem éri meg mert elég drága és elég pepecs munka, a rízts, zöldségeket húst megfőzőgetni neki, meg kicsontozni. És hát nem is biztos, hogy számára tökéletesen állítod össze az adagot. Mindenképpen egy jó minőségű tápot vennék neki, nem sokkal drágább mint a többi, ha kiszámolod adagra és ebben legalább nem szemét van, mint a többiben. Ilyenek az eukanuba a hills, a royal canin, esetleg lehet még acanat vagy select golkdot. 

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  19. 2009. Április 9. 11:123.

    Nálunk mindig van a kutyák előtt száraztáp, reggelire és vacsorára pedig kapnak kutyaszalámit, konzervet, vagy maradékot.

     

    Érdekes az, hogy míg az egyiknek büdi a szája és a végtermék is, a másik kutyánál semmi ilyet nem tapasztalok. 

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02
  20. 2009. Április 9. 11:102.

    Pedig a drágább kutyaeledel jobb, ugyanis attól drágább, hogy jobb minőségű alapanyagokat használnak hozzá.

     

    előzmény:
    Lili23 (1)
    2009-04-09  11:02

Címlap

top