Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Növekedési ugrás/3 hetes

CucuMalac
Létrehozva: 2009. Április 27. 08:01

Sziasztok!

 

Csütörtökön lesz a kislányom 4 hetes és az utóbbi 2-3 napban reggeltől estig non stop csak cicizne, először nem értettem, de most olvastam róla a neten, hogy 3 hetes korban van egy növekedési ugrás a csecsemőknél.

Van esetleg valami tejszaporító ötletetek? 

Nálatok is volt ilyen növekedési ugrás? Meddig tartott?

  1. 2009. Április 27. 10:1810.

    Szia!

     

    A kiütések mindkét babusomnál jelen voltak. Kb. ebbeen az időben volt és talán egy hónapig tartottak. Nekem azt mondták, hogy "tejkiütés", ártalmatlan. Esetleg a doki ír fel valami kenceficét, de nálunk anélkül is elmúlottak. Tehát nem szép és ártalmatlan. 

     

    A tejszaporításra azt tudom mondani, hogy tedd minél többször cicire, a szervezeted termelni fogja az utánpótlást. Esetleg igyál köménymag teát, alkoholmentes sört, homeós bogyót. (Kinek mi válik be)

    előzmény:
    CucuMalac (4)
    2009-04-27  08:35
  2. 2009. Április 27. 10:029.

    szia,

     

    3 és 6 hetesen, valamint 3 és 6 hónaposan tapasztalható hasonló növekedési ugrás a babáknál... 

    ilyenkor érdemes pár napos összebújást tartani, ami a testi kontaktus mellett segíti, hogy igény szerint bármikor tudjon szopizni és ezáltal együtt tudjátok kialakítani a megfelelő kereslet-kínálati viszonyt! a szervezeted így kap elég ingert ahhoz, hogy tudja, hogy neki mostmár több tejet kell termelni, mert ez az igény!

     

    nagyon jól ki van ez "találva", a természet rendje, módja szerint! sok sikert és sok tejet!

     

     

    előzmény:
    CucuMalac (1)
    2009-04-27  08:01
  3. 2009. Április 27. 09:558.

    Szia!

    A baba igényei szerint szoptass,ha ő éhes,szomjas,vagy bármi baja/bánata van,cicit kér úgyis.

    Éjszaka mindenképp szoptass!Éjjel nagyobb mennyiségben termelődik a prolaktin nevű hormon,ami a tejelválasztásért felelős.

    Bármit is mondjon a védőnő,gyerekorvos a baba által fogyasztott anyatej mennyiségéről (túl sokat eszik),te ne aggódj.annyit szopik,amennyi folyadékra,táplálékra szüksége van.

    üdv:Panka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. Április 27. 09:287.

    Szia,

     

    3 hetesen nálunk is volt (1-2 nap), aztán hathetesen is (na az egy hét volt, majd megőrültem), ma 12 hetes a fiam és a hétvégén kezdődött megint.

     

    Egyszerűen mellre rakom amikor kér, sokat iszom, a többit a természet elvégzi helyettem. A hathetesnél ami kiborító volt számomra, hogy nemcsak gyakrabban evett, hanem teljesen felborult az alvása és az evése, volt hogy óránként evett, volt hogy öt óra múlva lett megint éhes, volt hogy 40-et evett és volt hogy 150-et... Most már nem stresszelem magam, adok neki enni amikor kér, várom hogy vége legyen, és főleg előkészítem a 68-as ruhákat, mert hathetesen pár nap alatt nagyon látványosan kinőtte az addig használt ruháit, úgy megnyúlt.

    előzmény:
    CucuMalac (1)
    2009-04-27  08:01
  5. Torolt_felhasznalo_933353
    Torolt_felhasznalo_933353
    2009. Április 27. 09:116.

    Annak idején én is kipróbáltam mindent, de nem segített, azért leírok 1-2 ötletet, hátha bevállik.

     

    - Maci kávé: ez koffeinmentes, maláta-cikória kávé, gyerekkorunk kávéja egyébként. Fokozza a tejtermelést. Sparban lehet kapni, mi mindig ott vesszük.

    - Homeós bogyó: Urtica Urens 5CH. Fontos, hogy ilyen alacsony potenciálban legyen, különben az ellenkezőjét váltja ki. 4-5 nap szed után tarts szünetet, addigra egyébként is be kellene indulnia a tejtermelésnek.

    - More Milk Plus: ez egy kapszula, mely segíti a tejtermelést. Neten lehet rendelni, kicsit drágának tartom, de sok mindenkinek bejött (nekem speciel nem, de megér egy próbát szerintem)

    - gyakori cicire tevés: azzal, hogy a kicsit gyakran mellre teszed, elősegíted, hogy újból beinduljon a tejtermelés, mert ilyenkor kapcsol az agyad, hogy "koppá, kellene még tej és nincsen elég", így hamarosan ingereket fog küldeni a tejelválasztáshoz.

    - meleg víz, gyakori együttlét (bár így az első 6 hétben ez kilőve), sok-sok folyadék, alkoholmentes sör.

     

    Hajrá-hajrá, ne add fel!!!!

    Én is kipróbáltam mindent, sajnos nálam tényleg semmi nem használt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2009. Április 27. 08:395.

    Ez is teljesen normális a szoptatott csecsemőnél, az anyatejtől van, el fog múlni.

     

    Tejszaporításra: gyakori szoptatás, pihenés,elegendő folyadékbevitel. Ez a lényeg,.

    előzmény:
    CucuMalac (4)
    2009-04-27  08:35
  7. 2009. Április 27. 08:354.

    evéssel ivással nincs is gond:Á)

    Viszont apró kiütések vannak a kislányom pofiján és egyre több már kezd aggasztani.....hívjam a dokit? vagy mitől lehet??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. Április 27. 08:293.
    fog az alakulni az igény szerint,csak egyél rendesen és igyál sok folyadékot!
    előzmény:
    CucuMalac (1)
    2009-04-27  08:01
  9. Torolt_felhasznalo_646327
    Torolt_felhasznalo_646327
    2009. Április 27. 08:192.

    Szia

    Az én kisfiam most lesz 4 hónapos, nekünk is volt, hogy egész nap evett. :)

    Nekem szerencsére elég volt a tejem mindig, de sokat olvastam ilyen témáról, úgyhogy leírok pár tejszaporító ötletet, valakinek ez vált be, valakinek az.

    - kamaralz alkoholmentes sör

    - homeopátiás bogyó (nem tudom a nevét, de a gyógyszertárban biztosan tudják)

    - összebújni egész nap, a pihenés, a testkontaktus, főleg ha a bőrötök minél nagyobb területen érintkezik, az sokat segít

    - mivel ugye többször rakod cicire, az szerintem már önmagában is segíthet, mert ugye többször éri inger

    - valakinek a szopik utáni fejés segített

    - meleg vizes fürdő, és mondjuk a babával együtt fürdeni, és közben etetni, a meleg és a bőrkontaktus ugye megint segíthet

    - madártej, levesek

    - sok folyadékot kell inni, lehetőleg szénsavmentes vizet (szerintem ez a legjobb tejszaporító)

     

    most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem valamelyik segít

    egyébként azt mondják, általában egy-két napig tart a növekedési ugrás

    előzmény:
    CucuMalac (1)
    2009-04-27  08:01

Címlap

top