Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ovulációs tesztek

ésez?
Létrehozva: 2004. február 4. 06:54
Arra lennék kíváncsi, hogy használt-e már valaki ovulációs (clearblue) tesztet és, hogy annak segítségével esett-e teherbe. Mi több mint fél éve próbálunk összehozni egy csöppséget, eddig eredménytelenül, a hőmérőzéses ovuláció megállapítása úgy tűnik nem volt sikeres. Tud-e valaki arról, hogy akkor is felmegy a hőd, ha nincs is megtermékenyíthető petesejt, illetve ezt jelzi-e az ovulációs teszt?
  1. Torolt_felhasznalo_839433
    Torolt_felhasznalo_839433
    2004. november 8. 14:5214.
    Szia!

    A 9. napon mit vizsgáltál? Nyálat? Mert ha igen, akkor az nagyon becsapós tud lenni!
    Az én véleményem az, hogy még nem volt pé! Csináld tovább, és ha lehet ne nyállal - ha mégis azzal, akkor reggel, szájöblítés után.

    Egyébként nekem nemigazán jött be ez a minimikroszkóp. Váltottam az LH tesztre - pl. Babaymark.

    Sok sikert!
    előzmény:
    Junókaa (13)
     
  2. 2004. november 8. 12:3313.
    Sziasztok!
    Igaz nagyon rég nem volt mozgás a topicban, de próba szerencse. Én a PG/53 minimikroszkópról kérném a véleményeteket. Pontosabban arról, hogy most kezdtem el használni, és a ciklus 9. napján megjelent az a bizonyos páfránylevél, de aztán a 10. napon semmi jel (se a fogamzóképes, se a fogamzásmentes, pedig több váladékból is próbáltam), majd a 11. napon a fogamzásmentes. A leírásában az szerepel, hogy kb. 6 napig van fogamzóképes időszak. Most akkor nekem csak 1 nap volt? És olyan hamar a ciklusban? És éppen a pé napját jelzi v. előtte jelenik már meg a páfrány-jel? (A hőm is aznap emelkedett kicsit meg, amikor a páfrány megjelent. )

    Remélem vki benéz, és tud nekem vmi okosat mondani erről, aki használta.
    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 4. 10:5912.
    Hű mennyi infót kaptam, köszönöm mindnekinek, az online nőgyógyinak is felteszem a kérdésemet. Az én nőgyógyászom azt mondta, szerinte minden rendben van, ne türelmetlenkedejek, de mit tegyen az ember, ha már 34 éves és annyira vágyik egy bébire? A hőmérőzés azért nem jött be, mert két hónapban beteg lettem, akkor ugye nem tudom mikor lehetett pém, volt amikor meg tudtam állapítani, de olyan is volt, hogy szépen fenn is maradt pé után 37 fölött, és közben mégsem volt baba. Annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz szerintem. Én minden nap ébredés után még az ágyban, nyelv alatt mértem.
    Most külföldön vagyunk, és azért ezt írtam, mert az itt kaphatóak közül csak ezt a márkát ismerem a terhességi teszt miatt. Még egy hónapot maradunk, és hát nem akarom hogy esetleg kárba vesszen az idő, meg most olyan kis nyugis lett az életem, sok pihivel, jó levegő, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_958389
    Torolt_felhasznalo_958389
    2004. február 4. 10:0611.
    Nekünk is egy Hanna sikerült a PG53-mal! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (9)
     
  5. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. február 4. 09:3610.
    Szerintem elég jók ezek az ovi tesztek, én a Babymarkot használom (van egy ilyen nevű topic is nézz be) Roosmannban lehet kapni 3400 körül 5db. Peteérés előtt jelez pár nappal. Ha nincs peteérés nem jelez, és olyankor a hőgörbén sincs határozott emelkedés, tehát összevissza ugrál. A mikroszkópot nem használtam még, de a babás topikokon a többségnek nem jött be, nem tartották megbízhatónak.
    előzmény:
    ésez? (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. február 4. 09:279.
    Szia, nekünk is a PG53 jött be az ára 1750 és 2100 Ft között mozog gyógyszertártól függöen. A lányunk elsöre sikerült vele :) Hannah most 15 hónapos!
    čn nagyon ajánlom, de hagy magadnak idöt kipróbálni, olyan 1-2 hónapot utánna már teljesen jól fogod kezelni. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. február 4. 09:008.
    Az is eszembe jutott, hogy megpróbálhatnál tanácsot kérni az indexen a Velvet rovatban van egy online nőgyógyász (a topic címe: Szülészet-nőgyógyászat, Mr Spock). Ő biztosan tud neked válaszolni a kérdésed második felére.
    előzmény:
    ésez? (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. február 4. 08:587.
    Van olyan teszt is, ami úgy néz ki, mint egy terhességi teszt. Egy rózsaszín dobozban van 7 teszt, ami ugye 7 napra elég. Az ára 4. 800, -Ft körül van. A neve sajna nem jut eszembe, de Mo-on csomagolják. Egy tesztben van egy műanyag kártya-szerűség, ami magában foglalja a kiértékelő sávot és van egy pipetta. Vizeletet kell felfogni és a pipetta segítségével 4-5 cseppből kimutatható, hogy van-e pé. Ezen kívül vettem még Au-ban is más fajtát, aminek a működési mechanizmusa és az ára ugyan ez volt, mint a magyarnak. Eddig még nem jött össze a baby, de legalább beigazolódott, hogy nekem tényleg a ciklus közepén van peteérésem. Szerintem megéri megvenni valamit, ha nagyon rendszertelen a ciklusod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 4. 08:476.
    Ha a mikroszkópos verziót akarod kipróbálni, akkor olcsóbb a PG54 nevű mini mikroszkóp és az is akárhányszor használható.
    Volt már bármilyen vizsgálatod? A párodnak?
    előzmény:
    ésez? (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_958389
    Torolt_felhasznalo_958389
    2004. február 4. 08:465.
    Szia!
    Én PG53 nevű kis mikroszkópot használtam, ezt is gyógyszertárban lehet kapni, de olcsóbb, mint a másik, amit már bbtisza is említett. Én kb. 2 éve vettem, pontosan nem tudom mennyibe került, de biztosan 2000 Ft alatt volt az ára!
    Én néhány hónapig használtam, minden reggel és délután megnéztem vele a nyálmintámat. Nekem bejött. . . Tegnap volt a lányom 1. születésnapja! :)
    Sok sikert Neked is!
    előzmény:
    ésez? (1)
     
  11. 2004. február 4. 08:344.
    Szia!
    A tesztek jók, bár én személy szerint sokkal jobban bízom a hőmérőzésben. Amikor a ciklus második felében megemelkedik a hő 37 köré (nem mindenkinek egyforma, de emkelkedés kell mutatkozzon) akkor az az ovuláció, peteérés meglétét jelzi. Ha nincs hőemelkedés, akkor az valszeg anovulatórikus ciklus volt, azaz nem volt tűszőrepedés, peteérés.
    Ha nincs petesejt, nem volt ovuláció, akkor nem megy fel a hőd.
    Kérdezz bátran, sokmindent tudok erről:)
    előzmény:
    ésez? (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_758108
    Torolt_felhasznalo_758108
    2004. február 4. 08:303.
    Én ismerek egy peteérést jelző kis mikroszkópot. Azt hiszem MyBabe a neve, gyógyszertárban lehet kapni kb. 20 eFt volt tavaly. Ez arra épül, hogy peteérés idején megváltozik a nyál sótartalma és egy pici nyálat kell rácseppenteni a mikroszkópra és utána meglátod ha peteérésed van.
    A nyál rajzolata valóban változott a leirásnak megfelelően.
    előzmény:
    ésez? (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_923558
    Torolt_felhasznalo_923558
    2004. február 4. 07:502.
    Szia!
    Nem tudom, ez milyen teszt, én annak idején egy olyan kis valamit használtam, ami olyan volt, mint egy pici mikroszkóp. Vagy nyálból (én ezt néztem), vagy a hüvelyváladékból kellett kenetet csinálni, de már nem emléxem rá, mikor volt a jó. A hőmérőzés csak akkor jó, ha minden nap szinte ugyanabban az időben tudsz hőmérőzni. Nekem ezzel sem volt szerencsém, sokat voltam éjszakás. Úgy tudom, azért megbízhatóak ezek a tesztek. Nem tudom, mennyire bírsz figyelni magadra, sokaknak az válik be, ha figyelik a hüvelyváladékukat, már akinek van ilyen. Ha közeleg a tüszőrepedés, nagy mennyiségű, áttetsző valami lesz, amit wc után törölközésnél lehet megfigyelni, amikor megrepedt a tüsző, akkor meg tejfehér színűre válik.
    Az én esetemben végül a doki segítségére szorultunk:o)))
    Remélem, nem voltam gusztustalan, de ez van!
    előzmény:
    ésez? (1)
     

Címlap

top