Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem belehaltam....

qtyakaki
Létrehozva: 2009. december 5. 21:03

Sziasztok!

 

Tegnap megérkezett a hoodia nevű étvágycsökkentő szerem.

A sűrgősségin kötöttem ki: 220/140-es vérnyomással 160-as pulzussal. A doki azt mondta: szerencsém volt.

Nem vagyok el lusta csaj, heti 3x járok edzésre, mégis van rajtam 15 kg felesleg, amitől meg akartam szabadulni.

Megkaptam mindenkitől a magamét rendesen.....fejmosásra már nincs szükségem. A véleményetekre viszont igen!

Köszönöm!

  1. 2012. július 8. 23:3532.

    Sziasztok!

     

    En a hoodiaval 2-3 honap alatt 14 kilot fogytam 62-rol indultam es most 48 vagyok. Nagyon durvan keveset ettem, nekem is felvitte a pulzusomat de nem voltam tobbe ehes es ingerlekeny, feszult ha nem jutottam kajahoz mint korabban. kb az anorexia hatarara kerultem volt olyan nap amikor 2 banant ettem egy nap semmi mast, sot olyan is volt hogy 1 db natur joghurttal elvoltam egesznap, de nagyon legyengultem, es sokszor majdnem elajultam es kiall a medencecsontom es a bordaim... Akkor hagytam abba a hoodia szedeset mikor vesegorcssel korhazba kerultem, nagyon megijedtem, de vegul antibiotikummal rendbejottem. A barataim nem ismernek ram, hogy mennyit valtoztam, mennyit fogytam es mindenki azt hiszi beteg vagyok. A hoodiat ugyan abbahagytam es nem szedek azota semmit mast (marmint fogyi bogyot nem, de vitaminokat szedek) azota is annyira megszallott lettem, hogy buntudatom van ha eszek valamit es minden egyes kaloriat szamolok naponta 5-600 fole azota sem megyek... rettegek attol hogy visszahizok...Amugy ez nem egy tudomanyosan alatamasztott teny, de hallottam, hogy a hoodia anphetamine szarmazekot is tartalmaz...Ne hasznaljatok!!! Tenyleg jo mert elveszi az ehseget es ha nem eszel fogysz! De kicsinalja a szervezetedet! Mondjuk en azota sem tudom, hogy a hoodiaban volt olyan cucc amitol legyengultem es baj lett a vesemmel vagy csak alapbol azert mert annyira keveset ettem, hogy megvontam magamtol alapveto tapanyagokat. Szoval ha mar mindenkeppen etvagycsokkentot szeretnetek akkor vegyetek inkabb kaposztaleves kapszulat abban csomo vitamin van es tenyleg probaljatok tartani, hogy semmi cukor, semmi feherlisztes, no peksuti, pekaru, ritkan teszta, sok sok zoldseg, gyumolcs, magvak es ha tudtok azert mozogjatok is, bar bevallom oszinten nekem ez a 14 kilo szinte nulla mozgassal ment le...2 hetente 1szer elmentem futni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. június 20. 13:2231.
    Sziasztok a Hoodiáról csak annyit mondanék, hogy nagyon veszélyes Kecskeméten egy fiatal lány már belehalt a szedésébe mert leállt a májműködése. És ez nem csak szóbeszéd meg pletyka mert az intenzíves barátnőmtől tudom akinek a műszakába bevitték a lányt és másnap meghalt és csak hoodiát szedett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  3. 2011. november 29. 11:4930.
    Sziasztok, bár közel 2 éves a bejegyzés, és lehet, hogy az akkori dobozok nem olyanok voltak , azért ha esetleg valaki rákeresne ,leírnám az én tapasztalataimat .Orvos szülők gyereke vagyok, baromi hízékony, heti 6 edzés mellett is 87 kg vagyok és 183 cm.A Hoodia akkor segít ,ha valaki folyamatosan éhes, de mindenkinél máshogy.Orvos édesanyám alig érzi a hatását, nekem durván elevszi az éhségérzetem, de mivel TUDOM, hogy napi 5x kell ennem szándékosan kényszerítem magam, a különbség csak annyi, hogy sokkal kevesebbet eszem, és a gondolataim nem egésznap a kaja körü forognak. Mint mindent, ezt is okosan kell csinálni, mert minden fogyasztószer valamilyen hatással van az agyalapi mirigyre, különben nem működne. Akinek vérnyomás problémája van, az amúgy sem szedhet egyébként jóváhagyott orvosi fogyasztó gyógyszereket sem, ez mindengyiknél mellékhatás. Mivel nekem rettentő alacsony a vérnyomásom (90-es), nekem jót is tesz, de persze nem kombinálom kávéval, vagy energiaitallal,mert az nem túl jó ötlet. Amúgy rá van írva angolul, hogy not intented for people with coronary heart disease, high bloodpressure or celebrovascular disease-ami pont azt jelenti,hogy szívbetegek, meg magasvérnyomásosok ne szedjék.NIncsenek csodaszerek, de ha valaki okosan szedi, és tudja hogyan működik a teste, akkor hatásos, és jó.Saját tapasztalat. Ha meg valakinek előhozzaelőbb a rejtett betegségeit, az még adott esetben jó is lehet, mert mondjuk nem egy agyvérzés után derül ki, de persze nem mindekinek ajánlott, mint minden ,ennek is megvannak a veszélyei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2009. december 6. 11:3229.

     Dokinál folytatom hétfőn....

    Valószínűleg alapból is magas a vérnyomásom, és ezt túrbóztam még fel.

     

    Köszönöm válaszodat!

    előzmény:
    czege (28)
    2009-12-05  22:50
  5. 2009. december 5. 22:5028.

    Szia! Előszöris, örülök, hogy csak majdnem...

     

    Hidd el, életmódváltással le lehet fogyni. Az elmúlt 8 évben én is csak híztam, híztam, előtte is folyamatosan küzdenem kellett a súlyomért - bulimia és heti 20 óra edzés kellett ahhoz, hogy elérjem és tartani tudjam az alakomat, amikor abból felgyógyultam, elkezdtek jönni a kilók. Pedig nem ettem többet v. rosszabbat, mint az átlag, csak éppen, mint kiderült, egy anyagcsereproblémám van, ami tartalékol mindent, gyakorlatilag egy jobb kaja képétől híztam...

     

    Szeptember közepe óta diétázom, és október 08. óta szedem a kórságomra a gyógyszeremet. Ezelatt az idő alatt kb. 7 kg-t fogytam le és mindössze annyit kell tennem, hogy igyekszem napjában 5ször enni kisebb adagokat, kerülöm a krumplit, rizst, tésztát, kenyeret, mézet, cukrot... Nem mondom, hogy szigorúan be tudom tartani, egy-két falat paprikáskrumpli pl. lecsúszott tegnap, de működik. Látom a ruháimon, az arcomon. Lassan elérem az ideális súlyomat.

     

    És ami a lényeg: egészségesen fogyok, anélkül, hogy majdnem belehalnék... 

    előzmény:
    qtyakaki (1)
    2009-12-05  21:03
  6. 2009. december 5. 22:2927.

    A guarana rendkivül gyorsan igen nagy adag energiat - azaz adrenalint - ad. Ehsegcsökkentesre nem az igazi, viszont a 220/140; 160 tökeletesen erthetö.

     

    Topikindito: tenyleg bele akarsz halni?!

    előzmény:
    eda-1952 (17)
    2009-12-05  21:34
  7. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 5. 22:2026.

    Ahol igazak a reklámok

     

    Bocs, de ezt te sem gondolhatod komolyan

    előzmény:
    qtyakaki (23)
    2009-12-05  21:44
  8. 2009. december 5. 22:0225.

    Szia

    Borzasztó dolog a súlyfelesleg, az állandó mérlegelés, az állandó önsanyargatás. Ezt csak az értheti meg, aki valaha volt túlsúlyos, vagy most is az. Úgy, hogy ne vedd fel a  sértő beszólásokat, csak olyan teszi, akit a sors jól alkattal látott el, nem igazán kell megharcolniuk a súlyukért, nem bántani akarnak, csak másként látják ezt az egészet.

    Szerintem, tapasztalatom szerint, csakis életmódváltással tudsz lefogyni. Én egy gyógyszeres kezelést követően lettem 62 kg, négy hét alatt 47-ről, nos ezt mindenki beláthatja, hogy temérdek zabálással sem lehet összeszedni. Ez a kezelés megmentette az életemet, de teljesen hazavágta az anyagcserémet egy életre, 13 év kellett amíg rájöttem, hogy hiába spórtolok rendszeresen (sportoló voltam és sportosan éljük az életünket, állandómmozgásba) ha eszem, mégoly keveset is, a kilók maradnak vagy feljebb kúsznak. Március 12.-e óta nem eszem kenyeret, krumplit, rizset, tésztát, még borsót sem, ellenben rengeteg grillt eszem nyers, vagy párolt salátával. Eddig 18 kg ment le, 161 és 68 kg vagyok, még 8 hátra van, az áhított 55 szerintem örökre csak cél lesz, amit nem fogok elérni, de már most is csinosnak mondanak, csak a pocakom nagy . Nagyon meleg szívvel ajánlom a pilatest és úszást, lassan lassan fogj neki, két hónapig ne hagyd magad, majd bele jössz, szeretni fogod. Két hónap, max. három kell ahhoz, hogy eredményeket érj el. Előbb vagy utóbb meg fogod tudni csinálni, ez egyszer majd eljön neked is, amikor valamiért bekattansz és elhatározod, hogy mese nincs, ezt az útat választom. Majd fogod tudni és érezni mikor jött el az idő.

    Sok egészséget, erőt kívánok !

    előzmény:
    qtyakaki (1)
    2009-12-05  21:03
  9. 2009. december 5. 22:0024.

    Nem titok :) A nem szteroid gyulladáscsökkentőkre, mint pl. Saridon és társai. Tehát kb. az összes vény nélkül kapható fájdalom- és lázcsillapítóra :(

     

    előzmény:
    zsaki71 (15)
    2009-12-05  21:30
  10. 2009. december 5. 21:4423.

    Szép lecke volt!

    Olyn világban szeretnék élni, ahol igazak a reklámok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (19)
    2009-12-05  21:36
  11. 2009. december 5. 21:4122.
    Tornázok eleget. Az étvágyam nagy. Pedig úgy kezdem az evést, hogy 3 pohár víz...
    előzmény:
    380cc (7)
    2009-12-05  21:11
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 5. 21:3921.

    Nem semmi! Remélem egy életre megtanultad, hogy kaptál még egy lehetőséget és elfelejted azt a sok x@rt, amit rendelni lehet fogyni vágyóknak…

    előzmény:
    qtyakaki (1)
    2009-12-05  21:03
  13. 2009. december 5. 21:3720.

    P57 phodia néven tudtok rákeresni.

    Annyi szépet írnak róla!!!! Természetes, növényi eredetű, mellékhatásmentes....

    előzmény:
    qtyakaki (18)
    2009-12-05  21:36
  14. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. december 5. 21:3619.

    étványcsökkentésre azért lehet a bushmanoknak szükségük, mert náluk nincs bolt. és ha éppp nem sikerült eleget vadászni/gyűjteni, akkor éhkopp van. és azt jobb étvágy nélkül átvészelni.

     

    amúgy én semmit se szedjünk be, csak ha nagyon muszály. de fogyitablettát azt soha!!! ha betegségből hízik vki, akkor szakorvosi kontroll alatt próáljon foogyni. ha semmi baja, akkor meg váltson életmódot és kész. kidobálni a pénzt csodaszerekre... ááááá ráadásul kész öngyilkosság lehet. szó szerint

    előzmény:
    eda-1952 (13)
    2009-12-05  21:26
  15. 2009. december 5. 21:3618.

    Nem allergia! A doki szerint ephedrint tartalmaz. Ez egy betiltott doppingszer.

     

    előzmény:
    zsaki71 (15)
    2009-12-05  21:30
  16. 2009. december 5. 21:3417.
    Visszavonom az előbbi kaján utalásomat a busmanok éhségcsökkentésére, mert több helyen olvastam, hogy hosszú útnál az ottani éghajlat miatt használják. Közben ezt találtam a sok reklám link között, érdemes elolvasni.
    előzmény:
    eda-1952 (13)
    2009-12-05  21:26
  17. 2009. december 5. 21:3416.

    Feltetelezeseim szerint a velemenye mindenkinek ugyanaz, mint a dokinak.

     

    Van egy javaslatom: keresgelj tovabb a neten. Csodabogyok szep szammal akadnak. Ne hagyd magad lebeszelni, az ovosok mind hülyek es rosszat akarnak neked. Rendelj valamit ismet. Ami most csak "majdnem"-re sikerült, legközelebb teljes sikerrel jarhat.

    előzmény:
    qtyakaki (1)
    2009-12-05  21:03
  18. 2009. december 5. 21:3015.

    Te jó ég, ez milyen betegség, gondolom allergia, ahogy írod, de mire vagy allergiás (ha nem akarod ide kirakni, jöhet privibe is).

    előzmény:
    anonym789 (14)
    2009-12-05  21:27
  19. 2009. december 5. 21:2714.

    Szerencsére (vagy szerencsétlenségemre) NSAID intoleranciában "szenvedek", tehát vény nélkül kapható gyógyszert alapvetően nem szedek. Ebből eredően gyógyhatású készítményt sem, bizonytalan eredetű csodaszert meg főleg nem :))))

     

    Viszont a gyerekeim néha szednek ezt-azt, úgyhogy a betegtájékoztatók olvasgatását sosem hagyom ki :) Általában annyi mindent beleírnak, hogy ha bármi komplikáció előfordul, rá lehessen húzni valamelyik mondatra azt, hogy "bocs, benne volt a tájékoztatóban"... :)

     

    Igen, döbbenet, hogy ilyen megtörténhet... de a gyártók nem lehetnek tekintettel arra, hogy akár olyan ember is beszedheti a terméküket, akiknél beüt egy "kis" mellékhatás. Sőt, sokszor az embereknek fogalmuk sincs arról, hogy szedhetik-e, csupán szedik, mert úgy gondolják, egészségesek, és megtehetik. (Az én allergiám is a rohammentőben nyert feltételezést, majd az azt követő két hetes kórházi ápolás során derült ki, előtte sosem volt semmi bajom).  

    előzmény:
    zsaki71 (10)
    2009-12-05  21:16
  20. 2009. december 5. 21:2613.
    Ez az ugye? Namármost természetesen keveset tudok a busmanokról, de abban a kevésben nem az szerepel, hogy elhízottak lennének, akiknek étvágycsökkentésre lenne szükségük...
    előzmény:
    qtyakaki (1)
    2009-12-05  21:03
  21. 2009. december 5. 21:2512.
    Mi van a tablettában? Csak ez a kaktusz, vagy más is? Rákerestem a neten, és van olyan, amiben guarana van, én úgy tudom, hogy az nagyon meg tudja dobni a vérnyomást.
    előzmény:
    qtyakaki (1)
    2009-12-05  21:03
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 5. 21:2211.
    hihetetlen hogy ilyen szereket forgalmaznak, s persze azt sem értem miért folyamodtál ehhez. én két év alatt fogytam 20 kilot, de semmilyen gyógyszert nem vettem magamhoz. nem kell drsztikusan fogyózni szépen át kell alakitani az életedet. egy uj életet élsz mást eszel többet mozogsz ügyelsz az alvásokra fázisos életmód, de semmi gyógyszer és a hirtelen fogyás amellett azért is rossz, mert hamar visszahizod.
    előzmény:
    qtyakaki (1)
    2009-12-05  21:03
  23. 2009. december 5. 21:1610.
    Aha, ezért kérdeztem mi volt a tájékoztatón....? Akkor is döbbenet, hogy ilyen megtörténhet....
    előzmény:
    anonym789 (9)
    2009-12-05  21:14
  24. 2009. december 5. 21:149.
    Nem tudom, mi ez a szer, felírják, vagy kapható bárhol, stb. De feltételezem, hogy szabadon forgalmazott szer, amit saját felelősségre vesznek (esznek) az emberek. Ha nem orvos írta fel, akkor kit kellene feljelentenie, és miért? A tájékoztató feltehetően teljeskörű, és úgy van megfogalmazva, hogy ne lehessen egy ilyen esettel "megfogni" a gyártót, kereskedőt.
    előzmény:
    zsaki71 (5)
    2009-12-05  21:10

Címlap

top