Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthon szülés-Geréb Ágnes

Lujzabanya
Létrehozva: 2010. október 5. 20:41

http://index.hu/bulvar/2010/10/05/kommandosok_az_otthonsz ulesi_felkesziton/

 

Az emberlánya olvassa a hireket és igyekszik saját véleményt kreálni.

Valahogy eddig sehova sem jutottam. Talán, mert messze nem voltam érintett. Most viszont a sokadik "riasztásra" csak felkaptam a fejem. Szabad-e mások életével játszani, ha nekünk elméletük, elképzelésünk van, a másik oldalnak meg ott marad a hatalmas kockázat?

  1. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. december 3. 18:321876.

    Igen, ég és föld. Az ügyeletes orvos nincs eltiltva geréb meg elvan.

    Egyébként geréb a (fizetős) tanfolyam elvégzése nélkül nem vállal szülést.

    Én meg ismerek otthonszülőket most már hármat is, és valamelyik százezret fizetett, valamelyik hatvanat a gerébnek. Ismersz olyat aki gerébnélegy fityinget nem fizetett se a tanfolyamért, se a szülésért?

     

    Nincs ezzel semmi baj, meg kell fizetni a munkáját ahogy egy fodrászt, személyiedzőt is....csak ne állítsuk be úgy mintha geréb nem ebből élne, és ingyen vállalja aszüléseket...

    előzmény:
    pipul (1875)
    2010-12-03  18:21
  2. 2010. december 3. 18:211875.

    :) igen, ha ügyeletesnél szül az ember, akkor lehet ingyen

    és Ágiéknál is lehet ingyen :)

     

    a kettő közt mégis ég és föld a különbség :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1874)
    2010-12-03  15:59
  3. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. december 3. 15:591874.

    Ezzel nincs baj, én is azt írtam hogy fizetni kell vagy illik annak a ki a szabadidejét rádáldozza, csak ne írják azt hogy az otthonszülés nem kerül semmibe! Mert én erre reagáltam. Nem igaz hogy az orvosok attól tartanak hogy az otthoszülés elveszi tőlük a hálapénzt! És az sem igaz hogy akórházi szülés pénzbe kerül geréb meg nem kerül pénzbe.

    pont fordítva van.

    előzmény:
    pipul (1873)
    2010-12-03  13:44
  4. 2010. december 3. 13:441873.

    de ezzel mi a baj? mármint te elvárod a fodrásztól, hogy ingyen levágja a hajad? annyi a különbség, hogy Ágiéknál létezik méltányos fizetés, mígy a fodrászatban nem

     

    igen, van tanfolyam egy megadott díjjal, azon felül viszont nincs, a benzinköltség nem az övé, hanem a benzinkúté :)

     

    szerencsére nem csak ő csinálja egyedül ;) és milyen jó lenne, ha lehetne még pár ember, aki csinálná

     

    nem értem, ez miért bántana pl téged? nem az van, hogy mostantól kötelező otthonszülni mindenkinek :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1867)
    2010-11-15  11:08
  5. 2010. december 3. 13:401872.

    én is rettenetesen szeretnék betekinteni a bírósági anyagokba, hogy tudjam, mi miért, de sajnos nncs rá mód ;)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1870)
    2010-11-15  14:13
  6. 2010. december 3. 13:381871.

    előre is bocs, még csak most tanulom ezt a fórumot :)

    szóval amikor a doki zsebébe csúszik a hálapénz, az nem a szállásra, benzinpénzre megy, stb, az bizony zsebbe megy

    tudom, hogy nehéz elfogadni, de ők speciel tényleg tisztességesen működnek, szemben a nődokikkal - én még egyszer nem láttam számlát a magándokimtól, a szülések után mi is adtunk, hehe, kár volt

     

     

    én nem otthon szültem, nem ismerem Ágit, de támogatom, szerintem botrányos, ami vele történik, nem értem, hogy miért nem lehet szabályozni és tényleg rendbe tenni ezt az egész ügyet húzás-halasztás, börtön és minden helyett :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1869)
    2010-11-15  14:11
  7. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 15. 14:131870.
    Egyébként ha így lenne, hogy nem fogad el pénzt, akkor nem kuruzslás lenne a vád ellene.
    előzmény:
    borcsa (1868)
    2010-11-15  14:02
  8. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 15. 14:111869.

    Persze geréb egy józándékú aszkéta, aki nem is pénzből él.

    Amikor az alfölre megy szülést kísérni, akkor is a télapó rénszarvasai húzzák az autóját. Nem költ a drága benzinre sem.

     

    Ingyen tölti az éjszakáit, nappalait szülő nők mellett.

     

    Persze.

     

     

    előzmény:
    borcsa (1868)
    2010-11-15  14:02
  9. 2010. november 15. 14:021868.

    Kedves Leila20!

     

    Ezt Geréb Ágnes lánya, Dorka írta: 

    "– Néha azt mondja anyukám, talán hiba volt, hogy soha nem fogadott el hálapénzt, milyen jól élhettünk volna! Én meg azt gondolom, megfizethetetlen, amit ehelyett adott nekem: egy mintát, hogy ilyen tisztán is lehet élni, bármilyen nehéz is. Nagyon büszke vagyok rá. Tőle és miatta lettem olyan, amilyen vagyok. "

     

    Kiemeltem belőle Neked azt a kifejezést, amit nyugodtan elhihetsz, még ha olyan hihetetlennek is tűnik. A húgom Dorka legjobb barátnője, többször járt náluk, jól ismeri őket, és látja, hogy milyen körülmények között élnek, hány éves autóval járnak.

     

    Az ismerősöd valószínűleg az alapítványnak utalta az általad említett kerek összeget, amit biztosan meg is köszöntek neki, de az nem Geréb Ágnes zsebében landolt. Az én húgom mindkét gyermekét otthon szülte, előtte elvégezte férjével együtt az intenzív szülésfelkészítő tanfolyamot, aminek az ára: 0-50.000 ft az alapítvány számlájára. Van, aki nem tud fizetni, és elvégezheti a tanfolyamot és utána szül is. A húgomék utaltak valamennyit ezen összegen belül, és utána sem egyik, sem másik szülésnél Geréb Ági nem fogadott el egy forintot sem!!! Lehet hitetlenkedni, mert fehér holló a mai világban az ilyen ember, de Geréb Ágnes az!

    Én hiszek a húgoméknak (sosem hazudtak, sosem hazudnának nekem, a családnak), hiszek Geréb Ágnes lányának, és magának Geréb Ágnesnek. Hiteles, amit mond, és amit tesz.

     

     

    Ja, azt olvastad, amit kopasszam belinkelt? Hogy az adófizetők pénzéből, azaz a mi pénzünkből mennyit fordítanak egy császármetszésre és különféle kórházban történő beavatkozásokra? Horrorösszeget említenek! És akkor a hálapénz mennyi lehet? Csak saccolni tudják... de milliárdokról van szó éves szinten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1867)
    2010-11-15  11:08
  10. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 15. 11:081867.

    Ez hazugság!

     

    Az ismerősöm kerek százezret fizetett gerébnek a szülésért.

     

    Mindenki tudja hogy gerébnél a tanfolyam sincs ingyen, ahogy a szülés kísérésért is illik neki fizetni, ha éjszakákon át ott gubbaszt a szülő nők mellett. Plusz a benzin, meg a többi.

     

     

    Szerintem tök normális hogy ha kiemelt figyelmet szertnénk egy orvostól, vagy "bábától" akkor annnak meg kell fizetni az idejét, tudását, amivel ránk koncentrál.

     

    Aki azt mondja hogy gerébnél ingyé van a szülés, az kamuzik, vagy nincs tisztában az igazsággal.

     

    Geréb eléggé egyeduralkodónak számít ebben a bizniszben. Biztos megéri neki anyagilag is.

    előzmény:
    kopasszam (1866)
    2010-11-15  06:13
  11. 2010. november 15. 06:131866.

    http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=460986

     

    Hálapénz a szülőszobán - kiszámoltuk: milliárdokat rakunk a borítékba

    Egy gyermek világrajövetele komoly üzlet is: a Napi Gazdaság Online becslései szerint tavaly legalább 20 milliárd forintot tehetett ki a magyar szülészeti piac a tb-finanszírozással és a hálapénzzel együtt. Egy császármetszés közel 200 ezer forintjába kerül az adófizetőknek, az otthonszülés semmibe.

    Folytatás a fenti linken.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  12. 2010. november 15. 06:111865.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  13. 2010. november 12. 22:331864.

    http://www.origo.hu/itthon/20101104-elverzett-egy-no-a-sz ules-utan-a-kecskemeti-korhazban.html

     

     

    Elvérzett egy nő a szülés után a kecskeméti kórházban még hétfőn - írja a Népszabadság. A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást indított az ügyben, a rendőrség szóvivője szerint egy magánszemélytől érkezett a feljelentés. A lap szerint a huszonhat éves nő megszülte gyermekét, de az orvos ezután nem tudta elállítani a szüléssel járó vérzést, ezért kioperálták a nő méhét, majd átszállították az intenzív osztályra, ahol azonban késő este rosszul lett és belső vérzés miatt elhunyt.

    Horváth Attiláné, a kórház sajtószóvivője a lapnak elismerte, hogy hétfőn valóban tragédiával végződött egy szülés a kórházban, de ennél többet nem mondott. A Népszabadság megtudta azt is, hogy a kórház főigazgatója belső vizsgálatot és annak lezárásáig hírzárlatot rendelt el az ügyben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  14. 2010. november 9. 13:191863.
    Sajnálom, ha nem tudod értelmezni, én tudom.
    előzmény:
    Whippy (1862)
    2010-11-09  13:12
  15. 2010. november 9. 13:121862.

    Ági az az Ágnes beceneve....

     

    Ági és a megvezetés? Sajnálom de ezt nem tudom értelmezni....

    előzmény:
    bogárka1 (1859)
    2010-11-09  13:07
  16. 2010. november 9. 13:101861.
    Egy dolog a nem értés, és egy másik, hogy nem tekinted őket embernek :-((
    előzmény:
    bogárka1 (1860)
    2010-11-09  13:09
  17. 2010. november 9. 13:091860.
    Én sosem értettem azokat a nőket, akik szó nélkül tűrtek ilyen inzultust, mint a fentebb leírt, majd később mindenhol terjesztik, hogy őket mennyire megalázták, ledorongolták, semmibevették.
    előzmény:
    Whippy (1858)
    2010-11-09  12:33
  18. 2010. november 9. 13:071859.
    Szegény nőknek, akiknek a gyereke bajbakerült amiatt mert ÁGI(?) megvezette őket a tökéletes szülésélmény ígéretével, azoknak mit kell kiállniuk?
    előzmény:
    Whippy (1856)
    2010-11-09  12:21
  19. 2010. november 9. 12:331858.
    Jellemző, hogy az én hozzászólásomra rögtön jött egy reagálás, míg bogárkáé itt éktelenkedett már tegnap óta, és senkiben nem volt annyi jóérzés, hogy azt írta volna, hogy ejnye-bejnye aranybogár :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1857)
    2010-11-09  12:27
  20. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. november 9. 12:271857.
    Háát...még mindíg jobb mint bereske öngyilkosmerénylős, "fogadjuk el egymást" hozzászólásai...
    előzmény:
    Whippy (1856)
    2010-11-09  12:21
  21. 2010. november 9. 12:211856.

    Már több mint harminc napja tűröm viszonylag higgadtan az otthonszülést ellenzők durvábbnál durvább kirohanásait.

     

    Mindig arra gondolok, hogy szegény Áginak ennél sokkal többet kell tűrnie...

     

    Most viszont nem tudom megállni, hogy ne írjam meg: A tiédnél embertelenebb hozzászólással még nem találkoztam :-((

    előzmény:
    bogárka1 (1855)
    2010-11-08  23:39
  22. 2010. november 8. 23:391855.

    Ennek a fele hazugság, és aki képtelen nemet mondani arra, hogy három ember akarata ellenére hüvelyi vizsgálatot végezzen rajta napi rendszerességgel, az valóban nem ember.

    Én a terhességem alatt többször feküdtem kórházban fenyegető vetélés miatt, ezidő alatt összesen 2 alkalommal volt bármiféle hüvelyi macera a szülésen kívül, mégpedig a két kenetvétel. Ezen kívül semmi!!!!!! Meg is mondta az orvosom, hogy tök felesleges piszkálni akármivel engem. Így nem volt hüvelyi ultrahang sem. 

     

    előzmény:
    kopasszam (1844)
    2010-10-30  02:36
  23. 2010. november 8. 23:381854.

    Ingyen színház, az igazán érdeklődöknek:

     

    Ezekben az időtlen órákban

    Fullajtár Andrea, Gryllus Dorka, Hegedűs D. Géza, Jordán Adél, Láng Annamária, Lázár Kati, Ónodi Eszter, Pető Kata,  Szalay Marianna, Szávai Viktória, Tóth Ildikó, Törőcsik Mari, Udvaros Dorottya,Bognár Szilvia, Korpás Éva

    http://www.szinhaz.tv/series/kulissza/szinhaz_az_sza bad_szulesert

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  24. 2010. november 8. 23:011853.

    Kedves Fonalka!

    Az első szó elkerülte a figyelmed: "idézet". Nem velem történt, én férfi vagyok. Másrészt érdekes az ítéleted. Nem az embertelen és szakmai hibák sorát orvosokon háborodsz fel, hanem egy végletekig megtört kismamát vádolsz azzal, hogy nem elég tökös leány, ott, abban a helyzetben. Egy ilyen helyzetről akkor tudsz hitelesen véleményt alkotni, ha már voltál ennyire kiszolgáltatott helyzetben.

    De ha már elkezdtem felrakom a történet többi részét is:

    Idézet - " Az ötödiket várom - a második

    Borcsi három évvel Sára után született, ugyanannál az orvosnál, abban a kórházban, ahol Sára. El akartam, akartuk fogadni, hogy ami az előző szülésünkkor történt, az normálisnak, hétköznapinak tekinthető.

    És elfelejtettem a részleteket. (Jóval később, más körülmények között jöttek vissza az emlékek, hogy majd belepusztultam.) Csak ahhoz ragaszkodtam, hogy normális, hüvelyi úton szülhessek. Semmi akadálya, ez volt a válasz. Egészen a 39. hétig, az utolsó ultrahangig. Akkor: túl nagy lesz a baba (3,70 kg lett), nem fér majd ki, ha a három kilós se sikerült.
    És akkor megint nem sikerült jó betegként, páciensként viselkedni, ugyanis nem egyeztem bele a tervezett császármetszésbe. Viszont a terminus előtti utolsó héten már nem találtam olyan szülészt, aki vállalta volna a szülést. Ágiékra nem gondoltam, nem tudtam róluk. Sok mindent nem tudtam, amit tudnom kellett volna.
    Végül belementem, mivel azzal érvelt az orvosom, hogy a baba buksija ilyenkor már megcsontosodik, nemigen rugalmas, a mellkasátmérője pedig a mérés szerint nagy, be fog szorulni és meghalni, meg lehet, hogy én is, és akkor otthagyom a hároméves gyerekem árván. Hát igen, ez hatott. A kérésem, hogy legyen császár, de várjuk meg, míg elindul, süket fülekre talált. Hétfőn az első műtét volt a miénk. Bizonyos előkészületek történtek, okosabbak voltunk - ezért a gyermekem nemcsak megfoghattam szülés után, hanem ott is lehetett velünk a kötelező műtét utáni megfigyelés idejére.
    Itt csak kevés zűr volt, rosszul lettem a gerincérzéstelenítő beadása után, ordítottak velem, mért hisztizek. Aztán az egyik szülésznőnek eszébe jutott megmérni a vérnyomásom, ami gyakorlatilag mérhetetlenül alacsony volt, így a műtét alatt végég vérnyomásemelőt kaptam, vénásan. Nyilván sokkot kaptam. Elítélendő. Ezen kívül nem átallottam megjegyzést tenni arra, hogy pucéron toltak át egy folyosón, ahol régi motívumként CTG-re váró párok lézengtek. Amikor a babám felbugyborékolt (tele volt magzatvízzel még a torka), sírtam, ahelyett, hogy nevettem volna. Ezért mind keményen leszidtak, az alá-fölérendeltséget véletlenül se felejtsem el. Én ott alany voltam, ők meg otthon voltak a buliban.
    Szülés, vagy minek nevezzem után pedig a doki odaállt az ágyam mellé. Nagyon haragudott rám, őszerinte megkérdőjeleztem a szakmai kompetenciáját avval, hogy ilyen nehezen mentem bele a császármetszésbe. Elmondta, hogy azért voltunk az elsők, mert tudta, megszöknék. És a méhszájam három ujjnyira volt nyitva műtét előtt. És soha többé nem szülhetek spontán, hüvelyi úton gyereket. Neki is köszönhetem, hogy nagycsalád lettünk. Alighanem ott azonnal eldöntöttem, hogy én pedig igenis szülni fogok."

     

    előzmény:
    fonalka (1847)
    2010-11-03  00:14

Címlap

top