Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magánnyugdíj vagy állami?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. november 3. 14:33

Kedves fórumozó!

Egy aktuálias kérdés: Te átlépsz-e a Magánnyugdíjpénztárból az Állami Nyugdíjpénztárba?

A jelenlegi szabályozás szerint ugyanis erre lehetőség nyílik.

Kiváncsiak vagyunk, ti hogyan vélekedtek erről a kérdésről.

 Válaszaitokat előre is köszönöm:

Koronczay Lilla

  1. 2010. november 28. 09:1786.

    már rég rossz, hogy ezzel úgymond megbélyegeznek, és mint ilyen, rettegnie kell annak, aki a maradást választja... tényleg diktatúra felé haladunk?!

     

    leginkább azért fognak egy csomóan visszalépni, mert esélye sincs ennyi embernek arra, hogy nyilatkozni tudjon egy állami hivatalban a megadott határidőig. mivel személyesen (!!!) kell ügyintézni a területileg illetékes nyugdíjfolyósítónál. kész röhej.

     

    levél, tértivevény? erről még nem hallottak?

     

    oh persze, a lényeg, hogy minél kevesebben tudjanak eleve nyilatkozni, ezzel aztán végleg maximálták azoknak a számát, akik mnyp tagok maradhatnak.

     

    hány méter vastag bőr van az arcukon még?

    előzmény:
    S.Carol (84)
    2010-11-25  02:47
  2. 2010. november 25. 02:4985.

    Linkelni próbáltam, ez volt a cikk címe:

    Nyugdíjak: államosítás nélkül is milliárdos többlet a kasszában

     

    http://www.penzcentrum.hu/cikk/1025791/1/nyu gdijak_allamositas_nelkul_is_milliardos_tobblet_a_kasszaban

     

     

    előzmény:
    S.Carol (84)
    2010-11-25  02:47
  3. 2010. november 25. 02:4784.

    Át fogsz lépni Te is és nem a szüleid miatt, hanem mert nem kockáztatod meg, hogy rajtad legyen a "Skarlát betű", hogy Te nem vagy OV embere.

    A nyugdíjak különben rendben voltak, a pénz nem oda fog vándorolni.

    előzmény:
    drszilvicica (83)
    2010-11-25  02:18
  4. 2010. november 25. 02:1883.

    Én inkább nem lépnék vissza, pont azon okok miatt, amit többen is írtatok: a mnyp-i befizetés saját számlán van, örökölhető, az államit bármikor megváltoztathatják, az öregedő korfánk miatt a mi nyugdíjunkat nem termeli meg majd senki, stb.

    Persze látva az elszántságukat, nem hiszem, hogy csak úgy nemet tudunk majd mondani.

    Másrészt viszont az én szüleim nyugdíjasok, leginkább az ő nyugdíjukat féltem, hogy ha ez a várt összeg nem folyik be a kasszába, ők miből kapnak nyugdíjat? Erről mit gondoltok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  5. 2010. november 25. 01:0082.

    melyiket ismered belülről?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105469 (27)
    2010-11-03  15:14
  6. 2010. november 5. 10:0681.

    :-D

    Míly érdekes :-DDDD

     

    Csak nem kapaszkodnak?

     

    Nem mellesleg a nyereségek és a jóváírások között nagy a difi. A manyupomon néhány %pont, az sajátomon 15%. Ugyanaz a cég kezeli...

    előzmény:
    ios (80)
    2010-11-05  08:19
  7. ios
    ios
    2010. november 5. 08:1980.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  8. 2010. november 4. 21:0879.

    Senki ne higgye, hogy jót akarnak nekünk.

    A pénzünket akarják, azt a 2800 milliárd forintot, amit felhalmozott a manyup.

    Ezzel a pénzzel akarják kozmetikázni a költségvetési adatokat.

    Viszont ez a pénz el is fog folyni abban a pillanatban, ahogy állami lesz. Mert kell a lyukak foltozgatására.

    Az egykulcsos adóval pedig az érintett cégek, társaságok vezetőit akarják lekenyerezni, mert ők ezzel nagyon jól járnak.

     

    Az állami nyugdíj sokkal bizonytalanabb, bármikor megváltoztathatják a számítási módszert is.

    Orbánék hol lesznek 20-30 év múlva, mire esetleg nyugdíj se lesz?

     

    A 3% hiány ahhoz kell most, hogy megkapják orbán szűk köre az uniós támogatásokat, amit Széchenyi Terv néven "pályázható" lesz, persze pályáztatás és közbeszerzések nélkül, ahogy az a haveroknál megy.

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  9. 2010. november 4. 19:2278.

    eszemben sincs visszalépni. Az állami nyugdíj látjuk, hogy most mire elég - pont arra, hogy a mi magánnyugdíjunkhoz is hozzá kell piszkálni -, mire én nyugdíjba megyek, még ennyi sem lesz. Még több lesz a nyugdíjas és még kevesebben fogják megtermelni azt a pénzt, ami az én éhenhalásomhoz kell. Terheljem a gyereke(i)met az én eltartásom költségével és nehézségeivel? Még több járulékot és adót fizessenek majd, mint mi, akik már amúgyis megszakadunk?

     

    A magánnyugdíjam saját nevemen, saját számlámon gyűlik, magamnak gyűjtögetem és fialtatja a pénztáram. Ráadásul örökölhető. Szerintem nem kérdéses, hogy melyik a jobb megoldás.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  10. 2010. november 4. 19:0577.

    Szerintem az előnyök és hátrányok a következők.

     

    Az állami nyugdíjrendszer előnye, hogy biztosan mindenkinek lesz valamennyi nyugdíja. Hátránya, hogy a nyugdíj előtt jobblétre szenderülők csak fizetnek, de sem ők, sem a családjuk nem kap vissza semmit. Hátránya, hogy a vásárlóértéke hullámzó, mert a politikusok rövid távú érdekeitől függ. Egyeseknek előny, másoknak hátrány, hogy szociálpolitikai okokból az aktív keresők béreihez képest a nyugdíjak között kisebb a különbség.

     

    A manyup-rendszer előnye, hogy felhalmozáson alapszik, amely követhető és tervezhető. Előnye , hogy direkt függ a bér nagyságától, tehát érdemes legálisan is jobban keresni. Előnye, hogy örökölhető. Előnye, hogy az aktív kor végén egy összegben felvehető (a nyugdíjas eldöntheti, hogy feléli egyben vagy befekteti valamilyen hozammal). Hátránya, hogy a pénztárak esetleg rosszul és drágán gazdálkodnak, ami alacsony hozamot, de akár tőkevesztést  is jelenthet. Hátrány a nagyon kis keresetűeknek, hogy nincs a rendszerben a szociális alapú kiegyenlítés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  11. 2010. november 4. 16:4576.

    Nem lépek át. MÁR a kezdetektől tag vagyok, és nincs ugyan 200 ezres fizetésem közalkalmazottként, de nem vagyok hajlandó elfogadni ezt a lépést, hogy simán kivesznek a zsebemből évi kb.150 ezer ft-ot... Ez bizony lopás! Ha meg akarják változtatni a rendszert, tegyék, de ne így...

     

    Ez a oénz az én magántulajdonom, a legfontosabb, hogy örökölhető, tehát ha az előttem lévő 20 év alatt történne velem valami, a gyerekeim megkapják az eddig befizetett összeget... 

     

    Ha átlépek, ez megszűnik.... Ha nem lépek át, tudom jól, hogy elértéktelenedhet ez az összeg, mert eszük ágában sincs a jövő évben megadni amit most " kölxcsön vesznek", hiszen azt mondták, úgyis mindenki átlép, és erre nem elsz szükség..

     

    Én azt javaslom mindenkinek, hogy maradjon, mert ez az egy módszer és lehetőség van arra, hogy ne engedjünk a zsarolésnak, és megmentsük a magánnyugdíjpénztárakat...

     

    Érdekes, hoyg azt bezzeg nem mondák el a zembereknek, hogy ha a magánnyugdíjpénztári befizetésemből is kapom majd a nyugdíjat, akkor az államiból részarányosan kevesebbet kapok, tehát nem igaz az, hogy én most a magánba fizetek, de majd az államiból kapom a teljes nyugdíjat.... pedig ezt kommunikálják....

     

    Egyébként 20 év múlva hol lesz már az állami nyugdíjrendzser, mikor egy keresőnek legalább két nyugdíjas nyugdíját kellene majd kitermelnie...

     

    Ezért is lesz 70 év addigra a nyugdíjkorhatár...

     

    H atehetném, nem is fizetnék semmilyen nyugdíjjárulékot.... sajnos azonban ezt nem tehetem... de az sajnos biztos, hogy a mi korosztályunknak már nerm lesz nyugdíja.....:(

     


     

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  12. 2010. november 4. 08:5075.

    Magán.

     

    Bár nagyon várnám, hogy rendesen szabályozzák le a működésüket...

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  13. 2010. november 4. 08:4474.
    Lehetséges, ahogy felfelé húzza a sok rendkívül jól kereső is, a 200 ezer nyilván egy átlag. Azonban nem mindegy, az ország melyik részét nézzük, köztudomású, hogy Bp-en jóval magasabb a bérek. És bár én is megyeszékhelyen lakom, mégis itt nem a 200 ezres fizetés jellemző, azaz nem minden második ember keres ennyit, max. minden tizedik. Az átlag 100 ezer körül keres, és ők csak abból tudnak gazdálkodni, amit kapnak. Így hiába a mnyp. ha semmire sem mennek vele, és miután annyira keveset keresnek, még arra sem nagyon van lehetőségük, hogy előre gondoskodjanak magukról időskorukra.
    előzmény:
    ardian (73)
    2010-11-04  08:28
  14. 2010. november 4. 08:2873.
    A hivatalops átlagfizetés 200 ezer felett van, pedig az átlagot erősen húzza lefelé a 1,5 millió minimálbéres.
    előzmény:
    Vitosa (71)
    2010-11-03  21:04
  15. 2010. november 4. 08:1472.
    Már 2009-ben visszahozták, 2010 csak hab a tortán. Én nézem mindig, mert online hozzáférésem van.
    előzmény:
    Passenger (60)
    2010-11-03  15:47
  16. 2010. november 3. 21:0471.

    Igen, a lényeg ez a két kritérium: jó kereset és sikeres nyugdíjpénztár. Manapság a jó kereset csak az emberek egy kisebb részének adatik meg, főként kevésnek van hivatalosan. Mindannyian tudjuk, hogy a cégek jó része minimálbérre vagy aközeli összegre jelenti be az embereket, és a többi zsebbe megy. Ők és a valódi minimálbéresek (akik nincsenek kevesen), nem nyernek vele különösebben sokat.

    Van egy-két jól kereső barátom, de az ő fizetésük sem közelíti meg az általad felvázolt 500 ezret, jó ha a fele, de a többség örül ha 100 ezer körül keres.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203023 (19)
    2010-11-03  15:07
  17. Torolt_felhasznalo_203023
    Torolt_felhasznalo_203023
    2010. november 3. 17:0470.
    és úgy tudom, 2013-tól másképp számolnak, sacc/kb úgy, hogy fix 20 százalékot le kell ebből majd vonni. azaz 50 és 30 százaléka a volt fizunak. na itt a kettő közötti 20 százalékot az a tizen-huszon-harminc milliós összeg azért jól ki tudja pótolni.
    előzmény:
    ardian (51)
    2010-11-03  15:35
  18. Torolt_felhasznalo_203023
    Torolt_felhasznalo_203023
    2010. november 3. 16:5969.

    a klasszikus befektetési iskola szerint a kezdők válasszanak részvénydús portfóliót (mert a hosszú idő alatt statisztikailag az nő legjobban). amikor közeledik a nyugdíj, 5-10 évvel előtte célszerű a kockázatmentes-biztonságos portfólióba váltani. abban gyakorlatilag állampapírban tartják a pénzed, így nem lehet minuszos a hozam.

    ezt kell tenned.

    előzmény:
    Passenger (60)
    2010-11-03  15:47
  19. 2010. november 3. 16:5568.

    Azt lesheti az állam, hogy visszalépjek.

    Sőt. Az önkéntes befizetéseimre teszem a hangsúlyt.

     

    Amíg az állam nem tudja garantálni az egyéni számlát, az öröklési lehetőséget és a pénzem valamilyen szintű forgatását, addig én nem öntöm hozzájuk (a feneketlen zsákba) a pénzemet.

     

    Nem szeretem a képmutatást, hogy most azt mondják, hogy mindez a mi érdekünkben történik, miközben jópár éve meg öngondoskodásra akartak "nevelni" .

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  20. Torolt_felhasznalo_879362
    Torolt_felhasznalo_879362
    2010. november 3. 16:2567.
    Én egyiktől sem számítok semmi jóra. Szerintem úgy fel fogják emelni a nyugdíjkorhatárt, hogy én azt nem fogom megérni, hogy nyugdíjas legyek. Inkább a fizetésemből próbálok meg úgy spórolni, félre tenni, hogy legyen tartalékom, ha már idős leszek és a cégek elhajtanak a jelentkezéskor, nem fogok kelleni semmilyen munkára, akkor talán ha lesz egy kis spórolt pénzem valahogy majd csak elvegetálok. De hogy a kérdésre is válaszoljak, mivel még nem tudom, hogy milyen feltételekkel lehet visszalépni az állami rendszerbe, ezért nem tudom ezt most eldönteni.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  21. 2010. november 3. 16:1066.

    "A kollégám nyáron ment nyugdíjba, kiszámolta, az állami nyugdíja több lett volna."

     

    Jó hírem van, ha a kollégád tényleg így járt, akkor majd most "visszamehet" a tb-be, amint kijön a törvény. Visszafizeti, amit a manyupjától kapott, egyösszegben - persze ha még nem tapsolta el- és akkor újból megállapítják a tb nyugdíját.

     

    "Ha kimutatható lenne, hogy a magánnyp-ak milyen befektetésekben "kamatoztatják" a pénzünket, s mekkora hozamot veszítünk ezzel, nem biztos, hogy ez lenne a véleményed."

     

    feketén-fehéren kimutatható, csak fel kell csattogni vagy a pszaf honlapra, vagy az egyes manyupok honlapjára, kötelező ugyanis nekik minden évben közzétenni hozamaikat, elmúlt évit, 10 évest, vagyonnövekedési mutatót és referenciahozamot, mindhárom portfólióban. Csak ehhez tudni kellene két számot összehasonlítani....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105469 (46)
    2010-11-03  15:31
  22. 2010. november 3. 15:5765.

    "A lényeg hogy a pénzemet kivehetem onnan? vegyem ki?"

     

    A lényeg, hogy a mnyp megtakarítást semmiféleképpen nem tudod kivenni azelőtt, h nyugdíjba mennél. max. megörökli valaiki, vagy legfeljebb átviheted egy másik pénztárba, vagy most már visszaléphetsz a tb-nyugdíjrendszerbe, de a pénzedet akkor sem kapod meg, hanem ez utóbbi esetben beszórod a közös kalapba, aminek lukas az alja.

    Minden manyup tagnak csakis a kivárást, az óvatosságot és a nyugit ajánlom, mielőtt döntést hozna, mert ez egy "one way ticket", azaz állambácsitól vissza már tuti nem lehet lépni.

    előzmény:
    Dea2006 (56)
    2010-11-03  15:43
  23. 2010. november 3. 15:5664.

    100%-ig egyetértek minden szavaddal! Pedig nem is vagyok közgazdász csak a józan paraszti eszemet használom, vagy mit 

     

    előzmény:
    ardian (58)
    2010-11-03  15:44
  24. 2010. november 3. 15:5063.
    Biztos, hogy NEM! És ahogy látom azért többségben vannak még azok, akik átlátják a dolgokat. Az állam nem jó gazda, ne használja az én pénzemet amit a nyugdíjamra teszek félre. Felháborító, hogy ahelyett, hogy az embereket az öngondoskodásra ösztönöznék inkább fejlődünk vissza a szocializmusba! Majd állam bácsi mindent megold gyerekek, muhaha.... 
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33

Címlap

top