Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Írj a természetgyógyásznak

adrijan
Létrehozva: 2011. szeptember 7. 10:05

Szeptember 12-én hétfőn, délután 1-től a fórum vendége Dr. Bán Marianna, orvos-természetgyógyász, lélekterapeuta!

 

A doktornő diplomáját a budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetemen, 1995-ben szerezte. Egyetemi évei alatt ismerkedett meg a természetes gyógymódokkal, a holisztikus szemlélettel, ősi kultúrák filozófiai alapjaival, gyógyító módszereivel.

Kérdezz Dr. Bán Mariannától akár már most, hétfőn délután személyesen válaszol a kérdéseidre! Aki pedig továbbra is tartani akarja a doktornővel a kapcsolatot, az szakértői oldalán is megteheti.

  1. 2012. január 3. 12:4635.

    Tisztelt Doktor Nő!

    2 hónapja mályva kapszulát szedek, a könnyebb fogyás érdekében. Azt szeretném kérdezni, hogy mellette fogamzásgátlót is szedek, és ezt semlegesítheti-e a kapszula? Volt hogy bevettem a fogamzásgátlót, és rá 10 percre, vagy fél órára, mikor hogy, bevettem a kapszulát. Wc-re viszont majd csak másnap kellett mennem. Válaszát előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. szeptember 12. 15:4034.
    Azt azért közölhették volna hogy csak egy óra hosszat áll rendelkezésre a szakértő, és nem lesz ideje minden kérdésre még két szóval sem válaszolni.
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-07  10:05
  3. 2011. szeptember 12. 14:0133.

    Kedves fórumozók!

     

    Köszönöm az érdeklődést, ha maradt még kérdésetek, a szakértői oldalon továbbra is állok rendelkezésetekre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. szeptember 12. 13:5232.

    Tisztelt Doktornő!

    Januárban derült ki, hogy nagyon vérszegény vagyok.(hgb:56 , htk:22) Azóta minden létező vizsgálaton átestem( hasi CT, mellkasi CT, vese izotóp, gyomor és bél tükrözés, tumor markerek, vasterhelés, nőgyógyászati vizsgálatok, csontvelő biopsia),de sehol nem találták az okot. Minden hónapban vvt-t kell kapjak 2-4 egységnyit, mert annyira leromlik az eredményem 3-4 hét alatt.Ennek ellenére nem sikerült még elérni transzfúzió után sem a 100-as hgb-t.Nagyon elvagyok keseredve, mert emiatt nem dolgozhatom, a sok idegen vértől pedig már írtózom.Szivesen próbálkoznék természetes gyógymódokkal, várom nagyon válaszát!Köszönettel: Kovácsné Tünde

    idézet:
    TÜNDEANYÓ (13)
    2011-09-12 09:01:44

    Első körben javaslom a Phönix ferrum készítményt (3x10 csepp / nap), kiegészítve Calcium phosporicum D6 (3x1 / nap) egy hónapig. Gyanítomm, ez nem oldja meg mareadéktalanul a problémáját, de a továbblépéshez jóval több információ szükséges. Konzultációt javaslok.

     

    Fontos az egészséges táplálkozás (gabonamagvak, száraz hüvelyesek, olajos magvak, szója, spenót, paradicsom, vörös bogyós gyümölcsök, datolya, tojás, teljes kiőrlésű gabonák, paradicsom, savanyú káposzta, paraj, sóska, zöld petrezselye), mozgás, teljes légzés és minden olyan tevékenység, ami abban segít, hogy jól érezze magát.

     

     

    előzmény:
    TÜNDEANYÓ (13)
    2011-09-12  09:01
  5. 2011. szeptember 12. 13:4431.

    Kedves Doktornő!

     

    27 éves vagyok, nemrég PCOS-t diagnosztizáltak nálam. A kezelést-életmódváltást szokom épp (sajnos jelentős túlsúllyal is küzdök), és az érdekelne, hogy milyen alternatív kezeléssel segíthetném a gyógyszer-diéta-étrend kezelés hatékonyságát, illetve esetleg van e bármilyen alternatív módja a sejtek inzulinérzékenységének a növelésére.

     

    Várhatóan  egész életemben tartanom kell majd a diétát, és a betegség- tudat olykor hangulati mélypontokat is hoz- remélhetőleg ahogy javul az állapotom, és látom a küzdelem értelmét, ezek egyere ritkábbá válnak. Esetleg a lelki kiegyensúlyozottságot támogató módszerek is érdekelnének.

    A választ előre is köszönöm. M

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. szeptember 12. 13:4430.

    Tisztelt Doktornő!

     

    39 éves nő vagyok, kisiskolás korom óta pollenallergiától szenvedek. Ez felnőtt koromra lényegesen enyhült, de most emésztőszervi tünetekben jelentkezik - allergiás eredetű vékony- és vastagbélgyulladásom van jelenleg. Tej-, tojás-, gluténmentes diétát tartok (vérvételből, kilégzéses tesztből derült ki, hogy ezek nem tudnak felszívódni a bélben). Jelenleg gyógyszeres kezelést kapok, akupunktúrára, biorezonanciás terápiára járok. Fájdalmaim csökkennek, de félek a jövőtől, a táplálkozás hiányossága miatt esetlegesen kialakuló hiányállapottól, a visszaeséstől. Ha van ötlete, hogyan tehetném ellenállóbbá a szervezetem, illetve hogy tudnám "elkerülni" az allergéneket a mai modernizálódott világban, kérem válaszoljon. Köszönettel: Virág

    idézet:
    Virág1971 (12)
    2011-09-12 08:42:51

    Sajnos az elkerülés nem működik, így a hajlamot kell feltárni és csökkenteni.

     

    Bízom benne, az akupunktúra már most is sokat segített, de ha a kúra végeztével a panaszai továbbra is fennállnak, konzultációt javaslok. A diéta miatt nem kell tartania hiánybetegségtől, a "veszélyes tápokban" lévő anyagok kihelyettesíthetők, esetleg kérheti dietetikus tanácsát is. 

     

    Hasznos volna tisztítókúrát is tartani.

    előzmény:
    Virág1971 (12)
    2011-09-12  08:42
  7. 2011. szeptember 12. 13:3929.

    Tisztelt Doktornő!

     

    2 éve próbálkozom a férjemmel a teherbeeséssel! Inzulinrezisztenciára Merkformin xr 1000 mg-ot szedek, és pajzsmirigy alulműködésre pedig Letrox 75 mg-ot!

    Érdekelne, hogyan segíthetném természetes úton a menstruációs ciklusom beállását, mivel 3-4 havonta jön meg csupán? És hogyan eredményezhetnék peteérést, bebabásodást?

     

    Válaszát előre is köszönöm! 

     

    Ildikó (24 éves)

    idézet:
    ilkiko (11)
    2011-09-12 08:21:47
    Mivel több hormonális szerv is érintett, továbbá régóta fennáll a panasza, nem javaslom az önálló kezelést, szakember bevonása szükséges. Én is szívesen segítek, ha gondolja.
    előzmény:
    ilkiko (11)
    2011-09-12  08:21
  8. 2011. szeptember 12. 13:3728.

    Kedves Doktornő!

     

    Refluxot, gyomorfekélyt lehet-e természetes gyógymódokkal, gyógyszer nélkül gyógyítani?

    idézet:
    Évanyó (10)
    2011-09-12 07:21:02
    Igen, lehet.
    előzmény:
    Évanyó (10)
    2011-09-12  07:21
  9. 2011. szeptember 12. 13:3627.

    Tisztelt Doktornő!

    Magas a prolactinszintem, próbáltam a bromocriptint de nem igazán toleráltam és csak tüneti kezelésnek tartom, az okot nem kezelte, mert ahogy abbahagytam még magasabb lett. Jővőre terveink között van egy kisbaba,de így nem igazán biztonságos teherbeesni.A nőgyógyászok egy része a terhesség első 3 hónapjában is szedetik a bromocriptint.Nincs egy egységes vélemény.A magas prolactinszinttel meg gyakoribb a vetélés. Tudna nekem valamilyen gyógynövényt vagy módszert javasolni?

    Előre is nagyon köszönöm!

    idézet:
    orto (9)
    2011-09-09 10:34:26

    Szemléletem szerint nem lehetséges egy panaszt kiragadni az összefüggéseiből, így nem is tudok, és nem is akarok egy teát vagy egy tablettát javasolni, nem használna.

     

    Fontos a testi lelki alkat feltérképezése, a valódi okok kiderítése és kezelése. 

     

     

    előzmény:
    orto (9)
    2011-09-09  10:34
  10. 2011. szeptember 12. 13:2926.

    Kedves Doktornő!

    Kislányom,aki nem is olyan kislány18-éves,gimnazista.Jó tanuló,szorgalmas,Szeret zenélni,táncolni külön órákon,jár tanárhoz saját kérésre,hogy jobb legyen majd az érettségije.Már tavaly is nagyon aluszékony volt,de a nyáron is nagyon sokat aludt napközben is.Tegnap hazajött a suliból,evett,kicsit tanult,és ledőlt hogy pihenjen.Délután 16-tól,reggel 6-ig aludt,és reggel is alig bírtam felébreszteni.Nyáron sok gyümölcsöt evett,most is,a kertben van fekete szeder,stb.Iskola előtt egy héttel kezdtem neki béres cseppet adni,hogy biztos legyen vitamin a szervezetében.Van valami arra,hogy ne legyen ilyen? Köszönettel:

    idézet:
    sokmaci (8)
    2011-09-09 08:30:11
    Érdemes volna egy vérképet csináltatni, talán vérszegénység áll a panaszok hátterében. Ennek jelei: fáradékonyság, aluszékonyság, sápadtság, étvágytalanság, karikás szemek.

    Ha ezek fennállnak, javaslom a következő spagirikus készítményt: Phönix ferrum, 2x10 csepp naponta, egy hónapig + Calcium Phosphoricum Schüssler D6 3x1 / nap, szopogatva.

    Ha a viselkedésében is feltünő változás állt be, érdemes volna kideríteni, hogy nyomja-e valami a lelkét.

    Ha egyéb panasza is van, bővebb információ is szükséges.
    előzmény:
    sokmaci (8)
    2011-09-09  08:30
  11. 2011. szeptember 12. 13:2525.

    Kedves Doktornő!

     

    Kisfiam 13 éves, és ekcémás a bőre kb. 2-3 éve, hol jobban hol kevésbé.

    Általában a könyök, térd hajlatában fordul elő, de idén nyáron testszerte megjelent nála. Voltunk már vele bőrgyógyászaton, nem is egyszer, eddig az derült ki, hogy a házipor atkára alergiás,  6+ -es. Most egész jó állapotban van a bőre, kezelésként szteroid tartalmú krémeket kapott, amit nem tanácsos folyamatosan használni. Milyen természetes dolgokat tudja javasolni, hogy a bőre továbbra is szép, kiütésektől mentes maradjon?

     

    Előre is köszönöm válaszát:   Mágika

    idézet:
    Mágika (7)
    2011-09-08 12:21:12

    Az ekcéma krónikus összetett betegség, s ahogy a kezelőorvos is javasolta, a szteroidok hosszútávú alkalmazása nem ajánlott. Véleményem szerint a külső kezelés sem elég, rendbe kell tenni a gyermek emésztését és szükséges a táplálkozását átállítani (konkrét tanácsot információhiányban nem tudok adni, de a telítetlen zsírok nagyon jó hatásúak), továbbá érdemes homeopátiás alkati kezelésben részesíteni.

     

    Ha a gyermek konfliktuskerülő, vagy a problémáit nem tudja egyedül feldolgozni, az is hozzájárul az állapotához. 

    előzmény:
    Mágika (7)
    2011-09-08  12:21
  12. 2011. szeptember 12. 13:2224.

    Üdvözlöm Doktornő!

     

    Szeretném megkérdezni hogyan, vélekedik a betegségek tudatos megelőzőséről? 

    Tudom, vannak elkerülhetetlen, kivédhetetlennek tűnő dolgok, de én úgy érzem, nem kell azonnal orvoshoz fordulni, az öngyógyítás sem sarlatánoskodás.

    Használom a búzafűlét már évek óta, heti kétszer kondiba járok. Sokat járom a természetet a gyerekekkel is. Igyekszünk naponta többször keveset enni. Jól vagyok, jól érezzük magunkat a bőrünkben. Mi ez, ha nem megelőzés?

    Tisztelettel: Anya 58, aki gyógyszerellenes is

     

    idézet:
    Anya58 (6)
    2011-09-08 11:17:16

    Nagyon örülök a bejegyzésének, és teljesen egyetértek vele, példaértékű a hozzáállása. 

     

    Talán fölösleges is javasolnom, nem múló panasz esetén forduljon szakemberhez.

    előzmény:
    Anya58 (6)
    2011-09-08  11:17
  13. 2011. szeptember 12. 13:2023.
    Hát-köszönöm a magam nevében. Én nem éreztem semmit, a kibicsaklott bokám úgy fáj, ahogy eddig. De én nem tudok lelket masszírozni, gyúrni, gyürni- sajnálom, hogy nem váltam okosabbá.
    idézet:
    enci001 (5)
    2011-09-07 19:23:57

    Ha esetleg hozzám fordult a kibicsaklott boka panaszával, és nem vált be a javasolt kezelés, akárcsak a körzeti orvosnál, a kontrollon lehet jelezni a problémát.

     

    Ha nem hozzám fordult, és még fennáll a sérülésből adódó fájdalom, javaslom a pihentetést, Arnica 30 ch homeopátiás szert naponta 5 golyó kevés vízben oldva pár napig. Kiegészítésképpen Traumeel kenőcs külsőleg. 

     

    Persze jó lenne többbet tudni az állapotról, esetleg Ruta is szóba jön. 

     

    Ha rendszeresen kibicsaklik a bokája, érdemes volna az ínszalagok rugalmasságát hosszú távon támogatni (Schüssler-terápia).

    előzmény:
    enci001 (5)
    2011-09-07  19:23
  14. 2011. szeptember 12. 13:1922.

    Kedves dr. Bán Marianna!

     

    Már nagyon régóta szeretnénk kisbabát a párommal. Elméletileg minden rendben van mindkettőnknél. Nálam ugyen enyhe IR-t diagnosztizáltak, amit próbálunk kezelni, diétával, tornával és keserűdinnye kapszulával. Eddig sajnos sikertelenek a próbálkozásaink.

    Mostanában mégis szinte egész nap ezen a témán jár az agyam. sokszor érzek az utóbbi hetekben remegést belülről, mint egy nagy izgalom. Nem tudom megmagyarázi sem magamnak sem a páromnak hogy mit érzek sokszor, csak azt hogy valami nem jó. De ezzel ébredek, és ezzel fekszem esténként, szinte mindenütt ezzel a témával kapcsolatos cikkeket keresek és olvasok. 

    A családom szerint saját magam csinálok "gátat" ezzel a görcsös akarással. Hogyan tudnám ezt valahogy orvosloni? Hogyan és mivel lehetne ezt a görcsös ragaszkodást feloldani picikét?

     

    Köszönöm a segítségét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. szeptember 12. 13:1521.

    Konkrétan milyen ősi kultúrákra gondol, mire építi ezt a részét a th-nak? Mire alkalmas a holisztikus-természetgyógyász-megközelítés? Milyen bajra jöhet jól?

    A családban pár olyan betegség él, amit holisztika, ősi szakrális tudomány nem befolyásolhat. Mennyire tartja sikeresnek a természetgyógyászatot? És milyen bajban jusson eszébe az embernek, mikor elég magában ezt alkalmazni? 

    idézet:
    enci001 (4)
    2011-09-07 16:47:36

    Az, hogy ki milyen segítséget gondol igénybe venni, a saját gondolkodásmódjától függ. Hogy önállóan mikor hoz teljes gyógyulást ez a fajta terápia, látatlanban nem lehet megítélni.

     

    Nem is az a cél, hogy kirekesszük a hagyományos orvoslást. 

     

    A holisztikus szemlélet az embert egységként kezeli, nem ragad ki az összefüggésrendszerből egy-egy tünetet.

     

    Az én hitvallásom szerint mindenképpen érdemes ilyen megközelítésből átgondolni egy-egy problémát.

     

    Ősi filozófiai gyógyító rendszerek: hagyományos kínai orvoslás, ayurvedikus orvoslás, népgyógyászat és kapcsolódó határtudományok. 

    előzmény:
    enci001 (4)
    2011-09-07  16:47
  16. 2011. szeptember 12. 13:1020.

    Tisztelt Doktornö!

     

    Milyen lelki eredetü hattere lehet a kronikus holyaggyulladasnak?Tud ajanlani erre valamilyen termeszetes gyogymodot?Sokmindent kiprobaltam mar,meg operaltak is vele,de semmi eredmeny,csak a rengeteg antibiotikum,mar havi rendszeresseggel kell szednem.:-(

    Köszönöm a segitseget.

    Heö 

    idézet:
    Heö2 (3)
    2011-09-07 11:08:04

    A krónikus hólyaggyulladás hátterében a leggyakrabban az érzelmi tűrőképesség, stresszkezelés hiányossága áll, természetesen nem lehet általánosítani, mindenkinek a saját élettörténete, testi-lelki alkata árnyalja a képet. Ennek ismeretében lehet terápiát javasolni.

     

     

    előzmény:
    Heö2 (3)
    2011-09-07  11:08
  17. 2011. szeptember 12. 13:0719.

    Kedves Marianna!

     

    Hogyan dolgozik a lélekterapeuta?

     

    Egyfajta lélekterapeutát már ismerek, de azt pszichoterapeutának hívják.

     

    Mi a különbség?

    idézet:
    Mondjuk Béla (2)
    2011-09-07 10:23:12

    Kedves Béla,

    a hagyományos pszichoterapeuta orvosi szakvizsgát tesz, eszköztárában pedig pszichotrop gyógyszerekkel is dolgozik. Magam nem vagyok pszichiáter, a megközelítésem is más. Ami számomra fontos, az az Egész ember, a rá jellemző reakciókkal, testi- lelki alkattal, előtörténettel, ami nem csak a jelen életet, de az esetleges karmikus mintákat is magába foglalja. Fontos továbbá a személyes és családi minták feltárása, illetve a személyes és kollektív téveszmék,  feltárása, tudatosítása, oldása, a megfelelő reakciómódok megmutatása. A terápiában fontos szerepet kap a beszélgetés, melyben megismerem a fenti jellegzetességeket és a tudatosodást segítendő különböző módszereket, illetve gyógyhatású készítményeket javaslok.

     

    Bővebben lásd a bemutzatkozásomat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (2)
    2011-09-07  10:23
  18. 2011. szeptember 12. 12:5618.
    Üdvözlöm a kedves Olvasókat és Kérdezőket.Nagyon örülök a sok kérdésnek. A következő egy órában igyekszem minél több információt átadni az Önöket/Benneteket érdeklő témákban. Ha idő hiányában nem kerül megválaszolásra egy kérdés, a szakértői felületre várok mindenkit szeretettel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. szeptember 12. 12:3217.

    Kedves Mariann!

     

    A párom rettenettesen puffad, étkezések után alig kap levegőt, éjszakánként nagyon izzad és alig tud aludni, néha napokig 38-39 fokos láza van. Belgyógyászati vizsgálaton egy 9mm-es epekövet mutattak ki, de egyelőre nem akarja kivetetni.

    Most iszik többféle gyógyfűből készített teát, amiket a Maria Treben könyvből írt össze, ezek egy kicsit mintha segítenének. Nem dohányzik, nem iszik alkoholt, viszont sokat kávézik, és nagyon stresszes a munkahelyen. Utóbbi időben a családban beállt haláleset is csak súlyosbítja a helyzetet, mert még többet idegeskedik.

    Mi lehet az oka ennek a sok tünetnek? Az a 9mm-es epekő? Vagy valami más? Kihez, hova fordulhat a bajával? Esetleg tudsz ajánlani valamilyen gyógymódot?

     

    Segítséged nagyon köszönöm és további sikeres munkát kívánok!

    Üdvözlettel:

    Rita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. szeptember 12. 10:3916.

    Kedves Dr.Nő.

     

    63 éves vagyok, 1975-ben lelki traumák értek, és pár hónap múlva kijött rajtam többféle baj. Vastagbélgyulladás, és pánik is. Azóta is küzdök ezekkel, csak most már társult hozzá magasvérnyomás, reflux és egyéb szívproblémák is.

    Azt szeretném megkérdezni hogy esetleges hipnoterápiával lehetne e még rajtam segíteni, a  rosszullétek alatti szorongás és halálfélelem kezelésére. 

     

    Válaszát előre is köszönöm.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-07  10:05
  21. 2011. szeptember 12. 10:1415.

    Kedves Doktornő!

    59 éves vagyok,20 éve pánikbetegséggel kezdődött a kálváriám.A hosszú évek során a gyógyszerek széles palettáját kipróbálták nálam minimális eredménnyel.Voltak tünetmentes időszakaim is,gyógyszer mellett és anélkül is.Igazából a jelenlegi állapotommal lenne kérdésem.A pánikbetegségem az utóbbi években nagyon ritkán jön elő,viszont 2 éve jelen van az életemben egy állandó szorongásos állapot,ami eleinte a reggeli órákban volt a legrosszabb,de manapság már szinte az egész napomat végigkíséri.Félek szinte mindentől,a testem legapróbb jelzései is félelmet váltanak ki belőlem.Szorongok társaságban,ha valahová mennem kell/orvos,ügyintézés,vásárlás/,de itthon ugyanaz a helyzet.Ezek miatt az élet minőségem teljesen leromlott,nem tudom elfogadni,hogy így éljem le a hátralévő életem!Idén februártól nyugdíjba vagyok,de ez sem jó,júliustól vissza mentem napi 4 órában dolgozni.Jelenleg a kezelő orvosom csak 0,5 mg-os xanaxot írt fel,mondván,hogy nálam az eddig szedett gyógyszerek pont ellenkező hatást váltottak ki.Csak napi 3-4 szer 1/2-et szedek a xanaxból,mert ha egészet veszek be,az nagyon kiüt.De az utóbbi időben már nem használ a xanax úgy ,mint régen.Nem vagyok abban az anyagi helyzetben,hogy magánpraxist folytató orvoshoz forduljak,régebben azt is kipróbáltam,de eredménytelenül.A háziorvosom javaslatára kipróbáltam homeopátiás/Sedatif PC/és növényi eredetű szorongás csökkentőket is,sajnos nem használtak.

    Szeretném a segítségét kérni,hogy mit tehetnék még azért,hogy normális életet tudjak élni?Elmúlik ez az állapot valaha,vagy törődjek bele,amit nem igazán szeretnék,mert terveim vannak még az életben!

    Nagyon várom a válaszát,tanácsait,és bízom abban,hogy tud nekem segíteni!

    Üdvözlettel

    Katalin

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. szeptember 12. 09:4514.

    Kedves Doktornő!

    Az anyukám szívbeteg, az egyik szívbillentyűje rosszul zár. Gyerekkorában kapott egy fertőzéses betegséget, annak következtében alakult ki nála ez a rendellenesség. Ahogy telnek az évek (70 éves), állapota súlyosbodik, már a mája is megnagyobbodott, a környező szervek is rosszabbul funkcionálnak. Műteni nem lehet, vízhajtót kell szednie. Nemrég megismerkedtem egy hölggyel, aki különböző ásványokból fűz ékszereket, ő rózsakvarc-achátos kombinációjú nyakláncot ajánlott anyukám részére, ami a szívcsakrára hat, ill. pozitív a vérkeringésre, tágítja az érfalakat. Kérdésem az, hogy alkalmazható-e nála ez a természetes módszer vagy sem, mert pár éve a reiki módszerét kifejezetten elutasította egy reiki mester, mondván, még jobban kihozza eleinte a betegséget, és ez veszélyes lehet. Válaszát előre is köszönöm! Szép napot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. szeptember 12. 09:0113.

    Tisztelt Doktornő!

    Januárban derült ki, hogy nagyon vérszegény vagyok.(hgb:56 , htk:22) Azóta minden létező vizsgálaton átestem( hasi CT, mellkasi CT, vese izotóp, gyomor és bél tükrözés, tumor markerek, vasterhelés, nőgyógyászati vizsgálatok, csontvelő biopsia),de sehol nem találták az okot. Minden hónapban vvt-t kell kapjak 2-4 egységnyit, mert annyira leromlik az eredményem 3-4 hét alatt.Ennek ellenére nem sikerült még elérni transzfúzió után sem a 100-as hgb-t.Nagyon elvagyok keseredve, mert emiatt nem dolgozhatom, a sok idegen vértől pedig már írtózom.Szivesen próbálkoznék természetes gyógymódokkal, várom nagyon válaszát!Köszönettel: Kovácsné Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. szeptember 12. 08:4212.

    Tisztelt Doktornő!

     

    39 éves nő vagyok, kisiskolás korom óta pollenallergiától szenvedek. Ez felnőtt koromra lényegesen enyhült, de most emésztőszervi tünetekben jelentkezik - allergiás eredetű vékony- és vastagbélgyulladásom van jelenleg. Tej-, tojás-, gluténmentes diétát tartok (vérvételből, kilégzéses tesztből derült ki, hogy ezek nem tudnak felszívódni a bélben). Jelenleg gyógyszeres kezelést kapok, akupunktúrára, biorezonanciás terápiára járok. Fájdalmaim csökkennek, de félek a jövőtől, a táplálkozás hiányossága miatt esetlegesen kialakuló hiányállapottól, a visszaeséstől. Ha van ötlete, hogyan tehetném ellenállóbbá a szervezetem, illetve hogy tudnám "elkerülni" az allergéneket a mai modernizálódott világban, kérem válaszoljon. Köszönettel: Virág

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-07  10:05

Címlap

top