Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fejtetű megelőzésére szer

MoMoni
Létrehozva: 2011. szeptember 9. 10:42

Kezdődik az ovi, és máris ki van írva az ajtóra: óvodánkban fejtetvesség fordult elő, kérjük a kedves szülőket...

 

Ti milyen szert használtok megelőzésre???

 

Sokan a nyttifort (így kell írni?) mondják rögtön, de amikor a patikában kértem, azt mondták, már nem forgalmazzák. Amit javasoltak helyette (Paranit), annak a papírján egyáltalán nem írják, hogy megelőzésre is jó lenne, csak hogy tetűirtó. Vettünk Paranit fejtetűriasztó spray-t (úgy működik, mint a szúnyog- meg kullancsriasztók), de tiszta csapzott tőle a gyerek feje.

 

Tudom, hogy van már fejtetű témájában topik, de sok hozzászólással, jó részük nem a megelőzésről szól. Kérlek, segítsetek!

  1. 2015. január 14. 09:2623.

    én tudok egy tutit.


     


    igaz a lányom "csak" serkés volt, de asszem "profi" lettem miután 3-4 napot is a netet böngésztem.


    szóval az ecet, az oldja azt a cement szerű anyagot amivel rátapad a serke a hajszálra.


    az illóolaj az meg megfullasztja.


    így azt csináltam hogy 20% ecet, 30 csepp illóolaj (bármilyen jó levendula, citrom, borsmenta) kicsit felhígítom vízzel, és bekentem a fejbőrét ill a haját. összefogtam fejtetőn a haját és körbetekertem folpakkal, majd egy órát így hagytam. kimostam 2x is, elősször egy sima fésűvel utána pedig egy serkefésűvel jól átfésültem, figyelve hogy mindig hajtőtöl induljak tincsenként. és minden tincs után ecetbe mártottam a fésűt ill letöröltem.


     


    az eredmény sikeres. :D


     


    de még kutakodok hogy házilag hogy lehet megelőzni esetleg a visszafertőződést.


     


    végül itt egy kép ahogy kinéztünk :D

  2. 2014. január 23. 12:2422.

    minden olyan termek jo, ami rozmaringot tartalmaz. akar otthon is meg lehet csinalni. semmi nem kell hozza, csak rozmaring es olaj. abba aztatod a rozmaringot es egy fujos flakkonba toltod. reggel egy par spricc a ful mogotti es tarko reszre.

      esetleg igy igy keresni a Herba boltokban.

    előzmény:
    kaviki88 (21)
    2014-01-23  12:13
  3. 2014. január 23. 12:1321.

    Sziasztok!

     

    Tanítok,és minden hónapban van egy tetves gyerek az osztályban. vagy a tagozaton. Nem gond, távol tartjuk magunkat tőlük. De most mégis sikerült hazahoznom a lányaimnak. A védőnő megnyugtatott: a reggeli tömött busz is elég, hogy elkapjam. Az is, ha a háttámlának dőlök...  kössz...

    Most megyek a gyógyszertárba szert tesztelni... megírom, hogy hatott...

  4. 2011. szeptember 29. 14:3420.

    Mi a gyógyszertárban kértünk segítséget. Tavaly kellett használnunk is, mert valaki bevitte az osztályba. A Picksan sampont ajánlották. Ezzek kezeltük a lányom haját 2x (meg kell ismételni a kezelést) nem büdös, ne ragad, könnyen fésülhető. Van hozzá tetűfésű is mellékelve. 

    Ja azt mondták hogy megelőzésre is használhatjuk.  

    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42
  5. 2011. szeptember 15. 22:0819.
    Köszönöm, utánanézek annak, amit javasoltál. A 3 naponta való hajmosás nem megy, mert a nagynak derékig érő haja van, neki most is fújom reggelente, de most a Paranittal (csak így folyton valami befont frizurát kell kitalálnom). Ha nem vegyszeres, amit írsz, akkor a Paranitnál jobb. A kicsinek rátettem mosás után a Nittyfort egyelőre, úgyhogy most 2 hétig jók vagyunk. Neki a fújkálás a frizurához-rövid-de-ahhoz-hosszú-hogy-ne-lógjon-ide-oda hajához nem jó, egyik reggel kipróbáltam. 3 naponta mosni? Nem tudom, annyira nem szereti a hajmosást.
  6. 2011. szeptember 15. 21:5918.
    A tisztálkodásnál annyira nem vegyszerezünk, még a 6 éves lányomat is a gyógyszertári fürdetőkenőccsel fürdetjük a mai napig, hajat meg (hacsak nincs valami extra nagy fejreszórós-homokozás) 2 hetente mosunk.
    előzmény:
    nok_apja (17)
    2011-09-15  16:23
  7. 2011. szeptember 15. 16:2317.

    Az a ritkaság, ha egy gyermekintézmény (iskola, óvóda) tetűmentes. Tipikus civilizációs jelenség.

    A tetűnek nem az az oka, hogy a gyerekek nem tisztálkodnak, hanem épp ellenkezőleg. A rengeteg, tisztákodáshoz használt vegyszer, a túl gyakori fejmosás, lerontotta a bőr természetes védekező képességét.

    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42
  8. 2011. szeptember 9. 17:2916.

    Nekünk a teafaolaj-sampont javasolták megelőzésre, mert a tetvek nem szeretik az illatát. Egyébként tényleg pont olyan illata van, mint az egyik tetűírtó- és riasztó balzsamnak, a neve sajna nem jut eszembe, de tavaly sikeresen elűztük vele a dögöket. 

    B. 

    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42
  9. 2011. szeptember 9. 15:4115.

    Most mondja a barátnőm, hogy az unokatesója mindegyik gyerekénél Nittyfort használ, része a hajmosásnak, és még soha nem voltak tetveik, pedig már elég nagyok (a legkisebb is 9 éves).

     

    Én eddig, ha szóltak az oviban, hogy tetűt találtak valakinél, pár hétig a Paranitot fújtam a nagylányom hajára minden reggel, és neki még nem volt tetűje (3 éve ovis), vagyis talán ez is hatékony megoldás, csak néha csatakos tőle a haja, ha nem sikerül szépen eloszlatva ráfújnom. A kicsinek meg nem annyira jó, mert neki rövid a haja, nem összefogva hordja, és nehezebb befújni alaposan, mint egy befont frizurát. Meg hát minden reggel külön szertartás, fújáskor kicsit büdös, ki kell mennünk az erkélyre, stb. Ezért lenne jobb valami hajmosáshoz kapcsolódó dolog.

    előzmény:
    Gremy (12)
    2011-09-09  13:32
  10. 2011. szeptember 9. 15:3114.
    Ezt mindenki tudja. Mint ahogy azt is, hogy nem mehetek haza senkivel és ellenőrizhetem, hogy megcsinálja-e az irtást. Márpedig 29 gyerek van a csoportban, az oviban kb. 110, vagyis 110 különböző szülő. Ha nem akarom, hogy az én gyerekem fejében is legyen, akkor igyekszem megelőzni, mert ez a része múlik rajtam. Ha jó a megelőző módszer (ilyet keresek), akkor nem kapják el.
    előzmény:
    dani zsuzsanna (8)
    2011-09-09  12:44
  11. 2011. szeptember 9. 15:2113.
    És a spray-t fújtad rá naponta? Mert ha 24 órát ír a gyártó a samponra, akkor gondolom, nem elég hetente mosni vele, csak a köv. napon véd.
    előzmény:
    Stella73 (7)
    2011-09-09  12:36
  12. 2011. szeptember 9. 13:3212.

    Sziasztok!

     

    Van már esetleg tapasztalat? Szóval, hogy valaki megelőzésre használt valami szert és az be is vált? Csak azért kérdem, mert munkámból kifolyólag volt szerencsém tetves, rühös .... emberekhez sajnos. Az ÁNTSZ-ben direkt megkérdeztem egy hölgyet és ő akkor (kb 3 éve) azt mondta, hogy a fejtetű megelőzésére nincs mód. :(

     

    Most akkor mi van?

    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42
  13. 2011. szeptember 9. 13:2111.
    Nekünk is a szülői értekezleten mondták, hogy figyeljünk, mert egyik osztálytársuk fejében van. De én őket is úgy ismerem h ki fogják írtani az élősködőt. Én csak megelőzésképpen bekentem a lányom haját, szerintem a következő mosásnál már nem is kell majd.
    előzmény:
    dani zsuzsanna (8)
    2011-09-09  12:44
  14. 2011. szeptember 9. 13:1910.
    Tegnap este megmostuk a haját és bekentem, de egyáltalán nem büdös, és az van ráírva h a következő hajmosásig véd.
    előzmény:
    MoMoni (5)
    2011-09-09  11:57
  15. 2011. szeptember 9. 13:089.

    ...arról már nem is beszélve, hogy állandóan vegyszerezzed a gyerek fejét?!?!

    előzmény:
    dani zsuzsanna (8)
    2011-09-09  12:44
  16. 2011. szeptember 9. 12:448.

    figyeljetek csak

    ti hiába fogtok mindent megvenni,ha nem mindenki csinálja,akkor úgyis vissza kapják

    tök felesleges

    ezt szülőin kéne mondani hogy vagy mindenki bekeni egy x,lehetőleg ugyanolyan szerrel a gyerekek fejét

    vagy felesleges az egész

     

    egy állat otthonban is minden állatot beoltanak,és bolha írtót kapnak,meg kullancs irtót

     

    ha nem mindenki írtja,úgyanúgy vissza fog kerülni,és kidobtatok csomó felesleges pénzt az ablakon

    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42
  17. 2011. szeptember 9. 12:367.
    Nem. Hetente egyszer. És van mellé egy spray, azt naponta is rá lehet szórni a gyerek fejére. Nem büdös egyik sem.
    előzmény:
    MoMoni (4)
    2011-09-09  11:48
  18. Torolt_felhasznalo_790770
    Torolt_felhasznalo_790770
    2011. szeptember 9. 12:276.
    Ecetes hajöblítés,járvány alatt reggel ecertes spriccelés hajra.
    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42
  19. 2011. szeptember 9. 11:575.
    Köszönöm. Majd megnézem akkor másik gyógyszertárban is. És nem nagyon büdös? Megtaláltam a neten is a tájékoztatóját, és azt írják, hogy hajmosás után kell rátenni a hajra és hagyni, hogy rászáradjon. Vagyis nincs lemosva. Utána bűzlik a gyerek, vagy csak olyan, mintha nem a legkellemesebb szagú samponnal mostunk volna hajat?
    előzmény:
    maja2811 (3)
    2011-09-09  11:44
  20. 2011. szeptember 9. 11:484.
    Köszi, megpróbálok eljutni oda. Csak egy kérdés még. Azt hiszem, te írtad a másik fórumon a Circle of Friends termékeit, rákerestem, és azt írják a tetűmegelőző samponra, hogy 24-36 óráig véd. Akkor te naponta mostad a gyerekek fejét???
    előzmény:
    Stella73 (2)
    2011-09-09  10:53
  21. 2011. szeptember 9. 11:443.
    Nálunk is aktuális a dolog. Pont tegnap vettem a gyógyszertárban Nittyfor-t, és kaptam!
    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42
  22. 2011. szeptember 9. 10:532.
    Látogass el a Herbaházba Budapesten, és a samponos részlegen fogsz találni legalább 8-10 különféle terméket, aminek a jó része megelőzésre IS jó. Gyógynövényes samponok, balzsamok, spray-k. Mindegyiken rajta van, mire való, mi van benne, hogy kell használni.
    előzmény:
    MoMoni (1)
    2011-09-09  10:42

Címlap

top