Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SOS Ágyi poloska

Levendulaaa
Létrehozva: 2011. november 13. 22:08

Sziasztok!

 

Néhány éve élünk Budapesten, és most találkoztunk először ezzel a problémával.

A társasházunkban több lakásban is megjelent az ágyi poloska, így holnap jönnek írtani. Szerencsére mi még nem találkoztunk velük a lakásban.

A kérdésem az lenne, azoktól akik valamennyire járatosak a témában, hogy az írtás után mennyire fontos, a ruhákat, ágyneműt kimosni? Kell, vagy nem fontos, illetve nem szabad?? Sajnos semmi ilyet nem mondtak el, annyit tudok hogy gázosítás lesz, és az egész lakásban.

Itthon megy a problémázás, hogy a vegyszeres ruhákat, így hogy vegyék fel, vagy aludjnak az ágyban? Ezért a béke érdekében inkább érdeklődök:) Kell e mosni vagy sem?:D

Bocsánat ha butának tűnik a kérdés...minden értelmes válaszolónak viszont köszönöm a reagálást:)

 

Levendulaaa 

 

  1. 2013. július 15. 13:4218.
    Nekem nagy nehezen három hónap után sikerült megszabadulnom a poloskátol,akinek kell esetleg tudok segiteni:06 20 583 40 22
  2. 2011. november 17. 22:4217.
  3. 2011. november 17. 22:4116.

    ...és mutatnék valamit:

     

     http://www.life.hu/hazitunder/20111114-agyi-p oloskak-csipkedtek-ossze-az-xfactor-versenyzoit.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. november 17. 22:3515.

    Kedves Levendula!

     

    Hogy álltok? Sikerült megtizedelni a dögöket? Pár nap után kevesebben kell, hogy legyenek... 

    Remélem, ismételtetitek, mert akkor tuti.

    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  5. 2011. november 14. 10:4814.
    Láttam műsort amiben mutatták az írtást,az ajtó tokban,a villanykapcsoló burkolata alatt,szóval mindenhol ott rejtőztek ezek a dögök....
    előzmény:
    MaM (8)
    2011-11-13  23:12
  6. Torolt_felhasznalo_776412
    Torolt_felhasznalo_776412
    2011. november 14. 10:3213.
    A cikkben olvastam, hogy az ágyi poloska himnös? Nem találom most újra. Mindenesetre szerintem nem az. Vannak hímek és vannak nöstények közöttük és külön egyeddel párosodnak. Nem ez a lényeg, csak azért írtam le, hogy ne egy téves info maradjon meg a fejekben és az is terjedjen..
    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  7. Torolt_felhasznalo_776412
    Torolt_felhasznalo_776412
    2011. november 14. 10:1812.
    Én csak néhány dolgot mosnék ki elöször. Azokat, amelyeket a köv. napokban felvesztek. Így nem csak a vegyszert, hanem esetleg az elbújt poloskát is kimoshatod a ruhákból. A többi dolgon rajtahagynám a szert, hogy még hasson. Csak késöbb mosnám ki a többi dolgot.
    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  8. 2011. november 14. 05:4011.

    Szia!

     

    Mi nemrég estünk túl a poloska ügyön.

    7x írtottak nálunk mire használt.A gázosítás volt az utolsó.

    3 irtó is járt nálunk,egyik szerint sem szabad kimosni a ruhákat,hisz azon is rajta van a méregmező,így ha azokat kimosod simán belebújhatnak.Mi is találtunk a férjem ruhái között.

    Nálunk 6 lakást érintett a probléma.A gázosítiás (ködösítés9 arra jó,hogy kiűzze a poloskákat,de valójában a méregtől pusztulnak el.

    Én csak azokat a ruhákat mostam,amiket használtunk és kerültek a szennyesbe.

     

    Sok sikert! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 14. 00:2810.

    A "szer" melegvérűekre (ember , cica, kutya, stb) nem hat, csak ezekre a dögökre, meg pókokra mellékhatásként.

    Ha nem eszed nagykanállal, semmi bajod nem lesz tőle!

    Ezt a szakemberek mondták nekem.

    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  10. 2011. november 13. 23:409.
    Köszönöm a válaszokat
    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  11. MaM
    MaM
    2011. november 13. 23:128.

    Én is úgy tudom, hogy kifejezetten az ágyak környékén szükséges végezni az irtást, mert az ágyi poloska éjjel kászálódik elő, akkor csípi meg az embert. Nem képes nagy "gyalogtúrákra", ahol alszunk, ott tanyáznak. Így a konyhában nem szükséges irtást végezni. Az irtó szakember biztos szívesen, és hozzáértően megválaszolja a kérdéseiteket.

    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  12. 2011. november 13. 23:057.

    http://www.rovarirtaslap.hu/poloskairtas.html

     

    POLOS KAIRTÁS FOLYAMATA:
    a) Megelőzés esetén: Az elszaporodás megelőzésére szakembereink sávpermetezést végeznek, amellyel egy tartós méregmezőt hoznak létre. A permetezést elsősorban rések, repedések, falszegletek, lambériák, és nyilászárókeretek mentén végzik szakembereink. 

    b) Fertőzöttség esetén: az irtás egy permezetéses kezelésből áll,a fertőzött területet főként az ágy környékén kezelik le, illetve a szobát az élek és sarkok mentén. A kezelés során az ágyat teljesen átfogratják, ezért annak ágyneműtartóját ki kell rámolni. A permetezéses kezelést követően a lakást 2 óráig el kell hagyni.

    A poloskairtás egyik esetben sem kíván a szabadonlevő élelmiszerek elpakolásán kívűl más előkészületet. Az ablakok bezárása, és a légkondicionáló készülék kikapcsolása szükséges.

    FELHASZNÁLT HATÓANYAGOK :

    A poloskairtás során felhasznált szerek emberi szervezetre teljesen ártalmatlanok. Az irtás után azonban 2 óráig el kell hagyni a lakást. 

    előzmény:
    bigacsiga2 (6)
    2011-11-13  22:59
  13. 2011. november 13. 22:596.
    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  14. 2011. november 13. 22:365.

    Igen a tányérokat gondoltam, meg a konyhát ilyesmit áttörölgetem, asztalt lemosom ..stb, az élelmiszereket is elpakoltam, amiatt szóltak. 

    Csak egy család egész ruhatárát kimosni...de ha meg valki allergiás lesz az anyagtól, nem tudom...de köszi a választ.

     

    előzmény:
    kankalin74 (3)
    2011-11-13  22:30
  15. 2011. november 13. 22:354.
    Szia, az Édesapámnál most estünk ezen túl. Mivel nála egy szoba van csak, így ott is alszik, nála az egész lakást körbe fújták (értsd falak is, ahol képek, faliszőnyeg volt). Azt mondták, hogy nem biztos, hogy egy írtás elég lesz, de neki szerencséje volt, legalábbis eddig úgy néz ki. Az írtás után hagyni kellett mindenre rászáradni a szert, addig a menekülő példányokat zsebkendővel összeszedtük és lehúztuk a wc-n. Mivel az ágyi poloska szűznemző, így 1 db is elég ahhoz, hogy újra elszaporodjon. Édesapámnak azt mondták, hogy mindent azonnal mosson ki 90 fokon (ami kényesebb, azt is legalább 60-on). Ágynemű, pizsama, törülközők, kint lévő terítők... mi tettünk a mosógépbe színes holmikra való Cloroxot is. Két hétig nem volt szabad feltakarítani a szert, csak összesöpörhettük az elhullott példányokat. Apu 1,5 hétig bírta csak, de egyelőre (2 hónappal az írtás után) úgy néz ki, hogy megszabadult a dögöktől. Mi azért óvatosak vagyunk, igyekszünk nem nagyon az ágyra ülni vagy rápakolni, mert nem szeretnénk hazahurcolni, de minden alkalommal tüzetesen átvizsgálom az ágyat és nem találtam egyet sem.
    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  16. 2011. november 13. 22:303.

    Csak a gázosítás miatt gondolom, hogy a mosás nem oszt, nem szoroz. Ha az egész lakást elgázosítják, nem a ruhák miatt aggódnék első sorban, szellőztetnék ezerrel és inkább a konyha zavarna - mert ugye a poloska kipurcan ha találkozik a gázzal, ez a gáz érintkezik a tányérokkal, evőeszközökkel, ti meg úgymond lenyaljátok róla a vegyszermaradékot. Ez nyilván nagyon kis mennyiség, de mégiscsak méreg, ha egyszer hat a bogarak ellen.

     

    Azért kérdezd meg holnap, hogy mi a teendő, nyilván az aktuális vegyszertől sok függ. 

    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08
  17. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. november 13. 22:202.

    Talán holnap az irtóktól megkérdezhetnéd...

     

    Én mosnék...

    előzmény:
    Levendulaaa (1)
    2011-11-13  22:08

Címlap

top