Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdezz a nőgyógyásztól!

adrijan
Létrehozva: 2011. december 11. 16:50

Kedves fórumozók!

 

December 12-én hétfőn, délután 1 órától a fórum vendége Dr. Bárdos Péter szülész nőgyógyász szakorvos.

 

 

Bármilyen szülészettel, ultrahang-vizsgálattal, terhességgel vagy éppen fogamzásgátlással kapcsolatos kérdésetek volna, tegyétek fel bátran, a doktor úr válaszolni fog.  

 

 

Dr. Bárdos Péter 1998-ban végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen "summa cum laude" minősítéssel.

 

2000-óta dolgozik a Péterfy Sándor Utcai Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán, és 2003-ban tette le a szakvizsgát szülészet-nőgyógyászatból.

 

 

2004-től magánorvosként, önkéntes segítőként tevékenykedik a Péterfy Kórházban. Ügyeleti tevékenységet lát el, az általa gondozott terhesek szüléseit vezeti le.

 

  1. Torolt_felhasznalo_356432
    Torolt_felhasznalo_356432
    2011. december 12. 14:0890.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    Kb. 20 éves koromban kezdtem el fogamzásgátlót szedni, ekkor elsősorban a rendszetelen vérzésemre kaptam. Soha nem volt két ugyanolyan hosszúságú ciklusom, mindig összevissza jött meg.

    Az első fajta gyógyszer nevére nem emlékszem, azt egy évig szedtem, állítólag "bevezető" gyógyszer, most Regulont szedek. Már az első gyógyszernél is úgy volt, hogy a gyógyszerszünetben 5 napra jött meg a vérzésem, nem 2-3 napra, ahogy írták a használati utasításban: általában szerdán fogyott el a gyógyszer, és hétfőn jött meg. Majd pár év múlva kedd reggel jött meg, aztán kedd este, most ott tartok, hogy szerda reggel jön meg. Előtte 6  napos volt a vérzésem, hétfőtől szombatig tartott. Most megjön szerda reggel, és szombaton van vége. A nőgyógyászom szerint ez nem baj. Évente járok rákszűrésre, eddig majdnem minden vizsgálatnál kiderült, hogy bakteriális fertőzésem volt. Legutóbb Vitagyn-C-t kaptam rá.

    Kérdésem: normális így a vérzésem? A visszatérő bakteriális fertőzés ellen mit lehet tenni?

     

    Előre is köszönöm válaszát: Betty

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-12-11  16:50
  2. 2011. december 12. 14:0589.

    Kedves Doktorúr!

    31 éves nő vagyok, van egy 2 éves fiam.A terhesség előtt pcos-t diagnosztizáltak nálam.

    A terhességem alatt terhességi diabeteszem volt, diétáznom kellett.

    A cukrom jelenleg rendeződött, de a pcos szindrómámra Meforal tablettát szedek.

    Szeretnénk még egy gyereket a párommal, de félek hogy a 2. terhesség alatt is diabeteszes leszek. Kicsit félek attól is hogy esetleg a diabetesz végleges marad már a terhesség után is.

    Milyen tapasztalatai vannak ilyen téren?

    Köszönöm válaszát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. december 12. 14:0388.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    A petefészek kímerülésről szeretnék kérdezni.Szeretnék elmenni egy ilyen fajta vizsgálatra.Igazából nem tudom,hogy van-e alapja,de elégé rövid a mensruációm.(kevés)Úgy hallottam,hogy az ÁNTSZ-be meg lehet csináltatni.Netán másik helyet is tudna ajánlani?Nőgyógyászati beutalóval lehet menni,vagy a körzeti álltal is megoldható?

    Előre is köszönöm szépen a válaszát!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-12-11  16:50
  4. 2011. december 12. 14:0387.

    Válaszát nagyon szépen köszönöm.

    További szép napot

     

    Eszter

    előzmény:
    Dr. Bárdos Péter (84)
    2011-12-12  13:58
  5. 2011. december 12. 14:0186.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    29 éves vagyok és a férjemmel kisbabát szeretnénk! Március végén hagytam abba a fogamzásgátlót, de még sajnos nem estem teherbe! Ön szerint milyen vitamint vagy mit érdemes szedni, hogy hamarabb jöjjön a baba? Milyen gyakori szeretkezést érdemes betartani ovu környékén??? Illetve még egy kérdésem lenne. Ön szerint az utalhat valamilyen problémára, ha menszesz előtt van egy kis barnázás?

     

    Válaszát előre is ksözönöm!

     

    Üdvözlettel: K. D. É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. december 12. 13:5985.

    Mai napon ennyi fért bele. Nagyon megtisztelő, hogy kérdéseikkel bizalmukba fogadtak, remélem, néhány apróságban segíteni tudtam. 

     

    Jó egészséget, kellemes ünnepeket kívánok!

     

    Dr. Bárdos Péter 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. december 12. 13:5884.

    Tisztelt Doktor úr,

     

    2009ben 2x elvetéltem ( 22. hét, ill. 20. hét) - valószínű h. méhszájelégtelenség miatt . A harmadik terhességem 16. hetében szerklázs műtéten estem túl és a 30. hétig szigorúan betartva az előírt ágynyugalmat, sikerült elérnünk a terhesség teljes kihordását ( 38.hétig, ekkor programozott császármetszéssel született meg kisfiunk).

         Jövő évben ismét babát tervezünk, kérdésem mekkora a valószinűsége hogy ismét feküdnöm kell a következő babánál is? Mivel az ún. "bevarrás" nálam nagyon bevállt és kibírta a 38 hetes, 3300 gr baba súlyát, lehetséges h. nem kellene olyan szigorú fekvést előírni?

         Tudom hogy vizsgálat nélkül erre nehéz válaszolni, mégis kiváncsi lennék a véleményére.

    Köszönettel 

     

    Eszter

    idézet:
    lesztike (80)
    2011-12-12 13:50:27
    Nos, sajnos a méhszáj-elégtelenség az ismétlődő terhességekben általában rosszabbodik, így jó esély van arra, hogy ismét össze kell varrni a méhszáját. Amivel ön a legtöbbet segíthet: a szigorú fekvés, amit már egy gyermek mellett lényegesen nehezebb természetesen megoldani. Javaslom, hogy jó előre szervezzék meg, hogy ki milyen módon tud önnek segíteni a terhesség heteiben, hogy minél többet tudjon pihenni. 
    előzmény:
    lesztike (80)
    2011-12-12  13:50
  8. 2011. december 12. 13:5583.

    Tisztelt Doktor Úr!

    21 éves hallgató vagyok, az lenne a problémám, hogy tegnap este óta viszkető, égő, kellemetlen érzést tapasztalok a szeméremajkaimon és a hüvelybemenetemen, még soha nem tapasztaltam ilyet, ezért fordulok Önhöz. Hüvelygombára gyanakszom viszont a környzetemben lévő nőgyógyszoknál az elkövetkezendő 3 hétben nincs szabad időpont.

    Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

    Tisztelettel!

    idézet:
    ivike04 (25)
    2011-12-12 09:22:17
    A gyógyszertárban megvásárolható Canesten kombi készítménnyel megpróbáljozhat, az azonban nagyon fontos, hogy amennyiben a tünetek nem múlnak el nyomtalanul, további panaszai vannak, mindenképpen forduljon orvoshoz. 
    előzmény:
    ivike04 (25)
    2011-12-12  09:22
  9. 2011. december 12. 13:5482.

    Kedves Doktor úr!

     

    24 éves vagyok. A fiam lassan 5 hónapos lesz. Ő első gyerek. Nagyon egészséges, mozgékony, érdeklődő, szóval minden rendben van vele.

    Ami számomra érdekes, hogy a várandósság előtti utolsó menzesz alapján július 29-re vártuk. Ő 8 nappal előbb érkezett, és a szülésznő szerint tényleg ideje volt már megszületnie, mert teljesen érett volt. Ennek a legnyilvánvalóbb jele az volt, hogy mekoniumot (magzatszurkot) ürített a magzatvízbe még a születés előtt. Hozzáteszem: nekem nem 10 vagy 5 perces fájásokkal indult a vajúdás, hanem olyan 5 másodpercek voltak a fájások között. Jóslófájások azt megelőző 2 napon voltak csak, de akkor sem gyakran. 

    Létezhet olyan, hogy ennyivel hamarabb születik egy baba a várható időponthoz képest?

     

    Válaszát előre is köszönöm.

    idézet:
    andrakatalin (24)
    2011-12-12 09:01:13

    A betöltött 37. és 41. hét között érett szülésről, kiviselt terhességről beszélünk. Jelentősek az egyéni különbségek mind az anyukát, mind a babát tekintve. A 8 napos eltérés nem probléma. 

     

    Okos a természet. A szülés legtöbbször akkor indul be, amikor a kisbaba számára a méhen belüli környezet már kezd nem optimális, esetleg veszélyeztető lenni (pl. meconiumot ürít a vízbe).  

    előzmény:
    andrakatalin (24)
    2011-12-12  09:01
  10. 2011. december 12. 13:5181.

    Tisztelt Doktor Úr!25 éves vagyok. Férjemmel 3 éve próbálkozunk, kisbabát szeretnénk. Eddig kétszer voltam terhes, mindkét alkalommal a 8. héten elvetéltem. Ugyanúgy zajlott, először barna folyás, aztán vér. Végül mindkétszer műszeres befejezés. Magas prolaktinomra Bromocriptint szedek, emelett terhesvitamint is szedtem. Miért történik ez mindig? Ön szerint van esélyem, hogy valaha is kisbabám szülessen?

    Válaszát előre is köszönöm!

    idézet:
    p.katinka (23)
    2011-12-12 08:53:35

    Természetesen bőven van esélye még az egészséges terhesség kiviselésére. Az a tapasztalat, hogy egy vetélés sok esetben segíti, felkészíti a női nemi szerveket a további terhességek kiviselésére. 

     

    Sajnos azonban amennyiben a vetélés ismétlődik, érdemes erre szakosodott ambulanciára fordulnia (ismétlődő habituális vetélés szakambulanciák).  

    előzmény:
    p.katinka (23)
    2011-12-12  08:53
  11. 2011. december 12. 13:5080.

    Tisztelt Doktor úr,

     

    2009ben 2x elvetéltem ( 22. hét, ill. 20. hét) - valószínű h. méhszájelégtelenség miatt . A harmadik terhességem 16. hetében szerklázs műtéten estem túl és a 30. hétig szigorúan betartva az előírt ágynyugalmat, sikerült elérnünk a terhesség teljes kihordását ( 38.hétig, ekkor programozott császármetszéssel született meg kisfiunk).

         Jövő évben ismét babát tervezünk, kérdésem mekkora a valószinűsége hogy ismét feküdnöm kell a következő babánál is? Mivel az ún. "bevarrás" nálam nagyon bevállt és kibírta a 38 hetes, 3300 gr baba súlyát, lehetséges h. nem kellene olyan szigorú fekvést előírni?

         Tudom hogy vizsgálat nélkül erre nehéz válaszolni, mégis kiváncsi lennék a véleményére.

    Köszönettel 

     

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. december 12. 13:5079.
    Tisztelt doktor ur!                                                                                           28 eves no vagyok van egy 7 honapos lanyom. a menstruaciom szules utan azonnal megjott es azota is rendszeres. ovszerrel vedekezunk de tegnap reggel nem vet fel ovszert es sajnos besikerult a dolog. azt szeretnem megkerdezni hogy mit tegyek  meg szoptatok mennyi eselye van hogy terhes leszek? az utolso menstruaciom elso napja november 29-en volt. ahogy utana szamolok most vagyok a leg esejesebb ra.vehetek esemeny utanit vagy mit tegyek?  valaszat elore is koszonom. nberni26.
    idézet:
    nberni26 (22)
    2011-12-12 08:46:03

    Itt a legjobb tudásom szerint az ima segíthet, vagy esetleg - bár ez Magyarországon ritkábban alkalmazott, de külföldön elfogadott -, hogy gyorsan, a nem védett aktust követően három napon belül méhen belüli eszközt (spirál) felhelyezni.

     

    A sürgősségi fogamzásgátló tablettákat is alkalmazhatja 72 órán belül, de ez esetben néhány napig nem szoptathat.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701461 (22)
    2011-12-12  08:46
  13. 2011. december 12. 13:4878.

    Kedves Doktor úr!

     

    25 éves nő vagyok, és 17 éves korom óta migrénes vagyok, és kb. azóta szedek fogamzásgátlót (Yasminelle). Az utóbbi időben havi egy, 2-3 napos migrénes rohamom van, ami egybeesik a menstruáció hetével. Neurológusom azt tanácsolta, hagyjam el a fogamzágátlót...Nőgyógyásszal konzultálva a hüvelygyűrűt próbáltam ki, mivel annak alacsonyabb a hormon tartalma, és egyenletesebben adagolódik, ezért talán hátha jobb lesz, de ez sem vált be. A következő megoldásnak a progeszteron tartalmú fogamzágátlót ajánlotta az orvosom. Mit gondol erről? Egyáltalán befolyásolható-e ilyen módon a migrén, ha már két fajta hormonális fogamzásgátló sem hozott változást?

    Köszönettel: G.

    idézet:
    puha (21)
    2011-12-12 08:03:19

    A migrén szempontjából a csak progeszteron tartalmú fogamzásgátló lényegesen jobb választás, általában sokkal jobban tolerálják a betegek. Érdemes kipróbálnia. De tudnia kell, hogy e típusú tabletta mellett nem rendszeresen fog megjönni a vérzése, sőt az is lehet, hogy hosszabb időre elmarad.  

    előzmény:
    puha (21)
    2011-12-12  08:03
  14. 2011. december 12. 13:4677.

    Tisztelt Doktor Úr !

     

     

    37 éves vagyok a problémám az, hogy a menstuációs ciklusom az utobbi pár hónapban, kb. fél évben lecsökkent 25 napra azelőtt 28 napos volt, sosem változott. Kérdésem az lenne, hogy ez valaminek a tünete vagy csak a koromnak tudható be.

     

    Köszönettel: Krisztina

    idézet:
    nikko99 (20)
    2011-12-12 07:59:22
    A 25 napos ciklus hossza a normális tartományba esik, ez önmagában nem jelent problémát. Természetesen itt is nagyon fontos a rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálat elvégzése. 
    előzmény:
    nikko99 (20)
    2011-12-12  07:59
  15. 2011. december 12. 13:4576.

    Tisztelt Doktor Úr!

    Babát tervezünk. 35 éves vagyok. 1 éve azon dolgozunk, hogy végre teherbe essek, de sajnos semmi.

    Munkámból adódóan folyamatosan úton vagyok. Kamionban utazom, úttalan utakon zötyögök, rázkódom.

    A menstruációs ciklusom egy éve (amióta próbálkozunk) hol 31-32 napos, hol 26 napos (korábban pontosan 28 napos volt).

    Doktor Úr! Kérdezni szeretném, hogy lehet-e összefüggés a sikertelen terhesség és a folyamatos rázkódás, zötyögés között?

    Befolyásolja-e a zötyögés, rázkódás a megtermékenyült petesejt megtapadását?

    Válaszát előre is köszönöm.

     

     

    idézet:
    lina123 (19)
    2011-12-12 07:55:41
    A rázkódás, a zötyögés önmagában nem, de a zaklatott stresszes élet mindenképpen károsan befolyásolja a fogamzóképességet. 
    előzmény:
    lina123 (19)
    2011-12-12  07:55
  16. 2011. december 12. 13:4475.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    November elején voltam nőgyógyásznál rendszertelen menstruáció miatt!

    Kiderült,hogy a bal petefészkemen 5 cm-es ciszta van!

    Másnap mentem vérvételre meg a hónap végén is el kelett mennem...

    Orvosom azt monta,h csak 40 % az esélye annak,h a ciszta felszívódjon!Miért ilyen kevés az esélye?

    Azt mondta orvosom,h januárban ismét menjek vissza hozzá és meglátjuk,h felszívóvódott-e,ha nem akkor műtét lesz....

    Nincs semilyen gyógyszer erre?Csak a műtét van mint megoldás?

    A vérvételből milyen hormonokat tudnak nézni és miért kell az?

     

    Válaszát előre is köszönöm....

     

    Snowy

    idézet:
    snowy88 (18)
    2011-12-12 07:52:49

    Nekem ennél jelentősebben pozitívabbak a tapasztalataim, én azt gondolom, jó eséllyel fel fog szívódni, vagy meg fog repedni ez a ciszta. A műtétet azért én nem hamarkodnám el, amennyiben az UH-képe megnyugtató a cisztának, és esetleg a laborvizsgálatok is negatívak. 

     

    Fontos ilyenkor, hogy 6-8 hét után valóban történjen meg az ultrahang-kontroll, mert ilyenkor a folyamat időbeli lefolyájást is jól tudjuk követni (növekszik-e, változik-e a képe). 

    előzmény:
    snowy88 (18)
    2011-12-12  07:52
  17. 2011. december 12. 13:4374.

    Kedves Doktor Úr!

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy a hátrahajló méh mennyiben befolyásolja a teherbesést?

    Az utolsó nőgyógyászati vizsgálaton mondta a nőgyógyász, hogy hátrahajló méhem van.

    Illetve tudna tanácsot adni, hogy milyen praktikákat lehet alkalmazni ebben az esetben, ami elősegíti a teherbeesést?

     

    Válaszát előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. december 12. 13:4173.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    22 éves vagyok, és már két éve küzdök a hüvelygombával. Több hüvelykúpot is használtam már, gyógyszereket, és még injekció kúrán is részt vettem. Az injekció után 1-2 hónapig nem jött elő a tünet (folyás, égő érzés stb.) , de ez nem jelenti azt, hogy elmúlt a candida. 

     

    Mi a véleménye a candida- diétáról?

     

    Én elkezdtem a diétát (3,5 hónapja diétázom), és nagyon hiszek benne.  Előtte széklet problémáim is voltak, hol szorulás, hol hasmenés.

     

    3 hete viszont vizelet vizsgálaton voltam, ahol kimutatta, hogy gyulladás van a vizeletemben. Antibiotikumot nem akarok szedni, mert tudom, hogy ez a gombának nagyon jót tesz. 

     

    Van-e olyan gyógyszer, ami erre jó, és mégse antibiotikum? Lehet-e a candidának a felfázáshoz köze?

     

    Egyébként úgy vettem észre, ha nem iszok kellő vizet, csak akkor érzem, hogy vizelési ingerem van. Ha napi 1,5-2 l vizet megiszok, akkor olyan, mintha nem is lennék felfázva. Mitől van ez?

     

    Előre is köszönöm a válaszát!

     

    Üdv.: Tímea

    idézet:
    ttimeaa (17)
    2011-12-12 07:39:49

    A visszatérő gombás hüvelyfertőzés hátterében is megbújhatnak atípusos baktériumok, ezeket célszerű kivizsgálni. Amire ilyen esetben mindig gondolni kell még, az vérvukor-háztartás zavara, kezdődő cukorbetegség első jele lehet a visszatérő gombás fertőzés. 

     

    A candida diéta jól kiegészíti, de önmagában jól meg nem oldja a tapasztalatom szerint a problémát.  

    előzmény:
    ttimeaa (17)
    2011-12-12  07:39
  19. 2011. december 12. 13:4072.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    21 éves lány vagyok, s szeretném megkérdezni, hogy - habár lehet hogy ez már bőrgyógyászati kérdés- mi lehet az oka annak, hogy  pár hónapja elég mély (gennyes) pattanások jelennek meg a szeméremdombomon.

    (Még nem élek szexuális életet)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. december 12. 13:3971.

    Doktor úr!

     

    Ön szerint nem kellene számlát adnia a betegeinek?

    Mit gondol azon felvetésről, hogy a nőgyógyászok is vállaljanak részt a közteherviselésből? 

    idézet:
    volti (16)
    2011-12-12 06:23:27
    Számlát kérésre, nyugtát minden esetben mindenki köteles kiállítani.
    előzmény:
    volti (16)
    2011-12-12  06:23
  21. 2011. december 12. 13:3770.
    Kedves Doktor Úr! 26 éves vagyok, 10 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Azt szeretném megtudni, hogy befolyásolja -e a későbbi teherbeesés esélyét, hogy ilyen régóta szedek hormonális fogamzásgátlót? Néhány éven belül szeretnék kisbabát, abba kéne hagynom most a fogamzásgátlót és áttérni más védekezési módra, hogy utána könnyebben teherbe tudjak esni? Ha igen, mit ajánl a fogamzásgátló tabletta helyett? Válaszát előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. december 12. 13:3769.

    Tisztelt Doktor Úr!

    34 éves vagyok, 2 éve próbálkozunk a párommal, még nem sikerült a teherbeesés.

    Elkészült a hormonvizsgálatom eredménye, erről szeretném a véleményét kérni. Átlagos ciklusom 32 napos. Az eredményeim a következők: 3. napon progeszteron 2,4 nmol/L, prolactin 233,9 mU/L, 10,3 mU/mL, ösztradiol 98,0 pmol/L 10. napon prolactin 187,6 mU/L, luteinizáló hormon 5,8 mU/mL, follikus stimul. horm 9,8 mU/mL, progeszteron 2,4 nmol/L, ösztradiol 296,0 pmol/L, 24. napon prolactin 431,6 mU/L, progestron 53,5 nmol/L, ösztradiol 638,0 pmol/L.

    Ebben a hónapban a menstruációm 40 napra jött meg, előtte 3 napig kevés barna folyásom volt, viszont most fájdalmasabb és nagyobb vérzéssel jár mint korábban. Esetleg ez lehet vetélés jele akár? Nagyon köszönöm válaszát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. december 12. 13:3668.

    Kedves Doktor Úr,

     

    nekem több kérdésem is lenne.

     

    Mennyire ellenjavalt, ha nagymamám mellrákba halt bele, a fogamzásgátló szedése? Azt mondják, ez lehet örökletes is. Ha ő abba a típusa tartozott, amire nem hatott semmilyen kemoterápia, én is erre leszek hajlamos? Mit lehet tenni ezellen?

     

    Másik kérdésem kicsit kényesebb téma. Rendszeresen küszködök felfázásszerű tünetekkel, erős vizelésiinger, csípés. A csípés és görcsölés ha távozok a mellékhelyiségből akkoris megmarad, viszont egy idő után fél-1 nap elmúlik magától, de sajnos ebben az időszakban használhatatlan vagyok a munkában, annyira fáj.

    Voltam urulógusnál, UH, röntgen, vizelettenyésztés mind negatív. Nőgyógyászom sem talált egyelőre kiváltó okot, viszont már fél éve intenzívebben előjön a dolog(mióta aktív nemiéletet élek és fogamzásgátlót szedek) 3 éve kezdődött, akkor ritkábban volt. Fogamzásgátlót szedek, ez okozhatja? Észrevettem, ha rosszabb a hangulatom, általában akkor jelentkezik, vagy lehetséges hogy fordítva van.

     

    Lehetséges, hogy ezeknek köze van a szexuális élethez, illetve kimondottan a spermához? Ha a párom nem bennem megy el, jóval kisebb eséllyel lesz az elkövetkezendő napokban ilyen panaszom. Rendesen tisztálkodom, emiatt még gyakrabban is.  Ha előjönnek a tünetek, több órát is ülök görcsölve a Wc-n, próbálok sokat inni, vagy betakarózni jó melegen, és egysszercsak elmúlik. 

    Tudna nekem tanácsot adni, milyen irányba induljak el?

     

    Köszönettel,

     

    tanacstalan 

    idézet:
    tanacstalanka (15)
    2011-12-12 00:26:02

    A mellrákra pozitív családi előzmény esetén javasolt megvizsgálni a vérből az erre hajlamosító gének jelenlétét (BRCA). AMennyiben ez negatív, szedhet tablettát, de nagyon fontos a mell önvizsgálata, esetleg a rendszeres emlő ultrahang, később mammográfia. 

     

    A visszatérő hugyúti panaszok hátterében gyakran atípusos kórokozók bújnak meg (chlamidia, ureaplazma) - érdemes lenne ezeket kivizsgálni az ön esetében. Kérem, olvassa végig figyelmesen az előző kérdésre adott, vizeletrendezésre vonatkozó tanácsaimat is. 

    előzmény:
    tanacstalanka (15)
    2011-12-12  00:26
  24. 2011. december 12. 13:3267.

    Tisztelt Doktor Ur!

     

    Masodik szülesem utan mehsüllyedesem lett,holyagservvel.Szeretnem megkerdezni,hogy mik a tapasztalatai,mennyire tartos es allapotjavito a müteti megoldas?Elkerülhetö valahogyan?Mennyit kell utana pihenni?Milyen müteti eljarasok es alternativ megoldasok vannak erre a problemara?

     

    Nagyon köszönöm a valaszat! 

    idézet:
    Heö2 (14)
    2011-12-11 21:05:55

    A műtét előtt mindenképp érdemes az alternatív megoldásokkal kisérletezni. Ide tartozik a gáttorna, intimtorna, hólyagtorna. Nagyon fontos úgy általában is a hölgyeknek a vizeletürítés rendezése, mert az a tapasztalatom, hogy a lányok-högyek az egész napi pisit hazaviszik, ezáltal súlyosan megterhelik a kismedence és a hólyagfal izomzatát. A túltelődött hólyag esetében később már a vizelési ingert is csak ritkábban, enyhében érzik meg. Nagyon fontos, hogy napközben is megtalálják a módját, hogy gyakran, és alaposan ki tudják üríteni a hólyagjukat. 

     

    Alternatív megoldás esetleg még a méhet megtámasztó hüvelygyűrű - személy szerint nekem ezzel nagyon jók a tapasztalataim.  

     

    Sajnos van, hogy a műtét mégis elkerülhetetlen - bízzunk benne, hogy jól fog sikerülni.  

    előzmény:
    Heö2 (14)
    2011-12-11  21:05

Címlap

top