Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Heti téma: hajhosszabbítás

adrijan
Létrehozva: 2012. január 31. 14:32

Soha nem próbálnád ki, vagy épp ellenkezőleg, most is van póthajad?

 

Kiknek ajánlják, mennyibe kerül, milyen hajra jó, mire kell ügyelni, lehet-e hajat mosni utána és így tovább... Bármi kérdésed volna, most felteheted, mert

 

február 6-án 12 órától a fórum vendége Román Mónika, okleveles hajhosszabbító.

 

Addig se tétlenkedjetek, tegyétek fel a kérdéseteket már idejekorán, hogy biztos választ kapjatok a szakembertől!

  1. 2012. február 6. 13:0717.

    Sziasztok!

     

    Mára enyi volt. További információkért nyugodtan keressetek meg, az interneten megtaláltok!

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Üdv:
    Mona 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. február 6. 12:5016.

    Kedves Mónika,

     

    Sötétbarna vékonyszálú hajam van, a vállamtól már jóval lejjebb ér. Derékig érő hajat szeretnék olyan módszerrel, ami a lehető legtartósabb, legtermészetesebb és a hajam nem roncsolja + a növekedését sem akadályozza.

    A lézeres megoldásra gondoltam.

    Az érdekelne, hogy mennyibe kerülne egy ilyen megoldás. Illetve elérhetőségnek is nagyon örülnék, hiszen nagyon komolyan gondolom, és minél előbb szerentém.

    Még valami: ha hajat nem én viszek, hanem vásárolnék, akkor gondolom első alkalommal sokkal drágább. De ha félévenként ugyanazt akarom felrakatni újra és újra, akkor már csak a munkát kell kifizetnem, ugye?

    A fej tetejétől oldható meg csak a felrakás vagy teljesen elölről is? A felrakott hajat festhetem, formázhatom szabadon?

     

     Köszönöm szépen a választ!

     

    Flóra

    idézet:
    Florcyta (15)
    2012-02-06 12:43:02

    Szia!

     

    Őszinte leszek: első körben a derékig érő hajról látatlanban is lebeszélnélek.

     

    Én azért szeretem a technológiánkat, mert természetes megjelenést biztosít. Senki nem kérdőjelezi meg az eredetiségét. Vállig érő hajnál biztos nincs akadálya bármekkora pótlás elkészítésének, főleg nem a lézeres technológiával, de kérlek, saját érdekedben gondold át mégegyszer a hosszát.

     

    Ugyan magasság és alkat függvénye is egy szép haj látványa, nem biztos, hogy ezt csak az extrém hosszokkal lehet elérni. 

     

    A lézeres technológinál kimondottan gyári tincsekre dolgozunk, így nem az én kedvemtől vagy türelmemtől függ a felrakandó tincsek vastagsága. Ezért hozott hajból nem is tudnánk megoldani pótlásodat.  

     

    A tincseket a fejbőrtől 1-1,5 centire illesztjük úgy, hogy a takaró haj alatt teljesen észrevételenek maradnak. 

    előzmény:
    Florcyta (15)
    2012-02-06  12:43
  3. 2012. február 6. 12:4315.

    Kedves Mónika,

     

    Sötétbarna vékonyszálú hajam van, a vállamtól már jóval lejjebb ér. Derékig érő hajat szeretnék olyan módszerrel, ami a lehető legtartósabb, legtermészetesebb és a hajam nem roncsolja + a növekedését sem akadályozza.

    A lézeres megoldásra gondoltam.

    Az érdekelne, hogy mennyibe kerülne egy ilyen megoldás. Illetve elérhetőségnek is nagyon örülnék, hiszen nagyon komolyan gondolom, és minél előbb szerentém.

    Még valami: ha hajat nem én viszek, hanem vásárolnék, akkor gondolom első alkalommal sokkal drágább. De ha félévenként ugyanazt akarom felrakatni újra és újra, akkor már csak a munkát kell kifizetnem, ugye?

    A fej tetejétől oldható meg csak a felrakás vagy teljesen elölről is? A felrakott hajat festhetem, formázhatom szabadon?

     

     Köszönöm szépen a választ!

     

    Flóra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. február 6. 12:2614.
    Rövid, egészen sötétbarna hajam van, és világosabb színt szeretnék, de hosszút. Ez megoldható? hogy kel ilynekor eljári? Előbb festessek, aztán a műhaj? Köszönöm szépen a segítséget!
    idézet:
    Juccc (7)
    2012-02-06 11:49:00

    Szia!

     

    Pontosítani kellene majd kérdésedet, hogy teljesen egyszínű világos hajat szeretnél, vagy a sötét hajaddal melíros színhatást. Amennyiben a teljesen világos mellett döntesz, nagyon körültekintősen válaszd ki a szakembert, aki a sötét hajadból világosat fest, mert póthajat is csak saját hajra lehet feltenni. Így ha a tied sérül, a póthaj kivitelezhetősége is megkérdőjeleződik. 

     

    Amint a döntés megvan, aztuán tudnánk pontosítani kérdésedet.  

    előzmény:
    Juccc (7)
    2012-02-06  11:49
  5. 2012. február 6. 12:2313.

    Kedves Mónika!

    Nagyon vékony szálú hajam van, erre lehet póthajat varratni?

    Köszönöm!
    Üdv: Móni

    idézet:
    kmoni87 (6)
    2012-02-06 11:25:00

    Szia!

     

    Őszintén: vékony szálú hajra VARRATNI semmiképpen.

     

    A te esetedben mindenképpen a tincses megoldást választanám, mert a tincsek vastagsága szabályozható, és gyufafejméretű illesztéseivel még vékony hajon is láthatatlan marad.  

    előzmény:
    kmoni87 (6)
    2012-02-06  11:25
  6. 2012. február 6. 12:2212.
    Kedves Mónika!

    Egy ideje gondolkodom a hajhosszabbításon. Eddig kleopátra szerű frizurám volt, ami hátul szinte felnyírt, elől pedig hosszabb. Biztos tudja milyenre gondolok. Elkezdtem növeszteni, most olyan 1,5 centis lehet a legrövidebb részeken.
    Melyik az a technika, amivel már ilyen hajhosszhoz is lehet illeszteni és mégis kíméletes? Nekem a keratinos tűnik szimpatikusnak.
    A másik kérdésem az lenne, hogy mivel teljesen járatlan vagyok ebben a dologban, de szeretnék szép, minőségi munkát, ha már belevágok, ezért mire kell odafigyelni szalon, fodrász és egy-egy ajánlat választásánál? Mostanában egyre több a "kuponos" akció és 20 000 Ft-tól 150 000 Ft-ig én már mindent láttam. Félek, hogy olcsó húsnak híg a leve, de a 150 000 Ft-ot is túlzásnak találom. Mi a reális ár kb?

    Előre is köszönöm válaszát!

    Móni
    idézet:
    WiccaGirl (5)
    2012-02-06 10:51:48

    Szia!

     

    Az árkérdésedre reagálva: minden vendégemnek mondom, hogy trabanttal és jaguárral is lehet közlekedni - kinek mire van igénye. Létezik hajpótlás 30.000-től és létezik pótlás félmillióért is (persze nem ez a gyakoribb :)

     

    Én úgy gondolom, hogy a minőséget minden esetben meg kell fizetni, és szem előtt kell tartani a saját hajunk védelmét. Talán ez a legfontosabb.

     

    Konkrétan a te esetedben minimális kompromisszummal megoldható lenne a hajhosszabbítás, ami annyit jelent, hogy amíg a tarkón lévő hajak nem nőnek meg, addig csak nyakmagasságban tudsz copfot vagy tűzést csinálni magadnak.

     

    Az általunk használt lézeres technológia kimondottan szimtetikus keratinnal dolgozik, amely semmilyen szinten nem roncsolja a hajat, és a magyar piacon a legkisebb illesztésével teljes diszkréciót biztosít.  

    előzmény:
    WiccaGirl (5)
    2012-02-06  10:51
  7. 2012. február 6. 12:1711.

    Mennyire rongálja a saját hajat az efféle beavatkozás?

    Kell-e regenerálódási idő utána? 

    idézet:
    fresita (4)
    2012-02-06 09:29:16

    Szia!

     

    Mint már az előzőekben is leírtam, a megfelelő technológia kiválasztása esetén a hajad semmilyen szinten nem sérül. Példaként itt van a saját hajam, ami szőke, vékony szálú, 13 éve folyamatos hajpótlással, és ez idő alatt még senki nem kérdőjelezte meg az eredetiségét.  

    előzmény:
    fresita (4)
    2012-02-06  09:29
  8. 2012. február 6. 12:1510.

    Kedves Mónika!

     

    Érdeklődni szeretnék, hogy a póthajat kell valamilyen speciális balzsammal kezelni vagy használható rá bármilyen kímélő hajápoló?

     

    Ha copfba van kötve vagy kontyba, akkor látszik a felvarrás?

     

    A póthaj valódi hajból készül? Ha igen akkor például ha a póthaj hullámosodásra hajlamos akkor lehet vasalni hajvasalóval?

     

    Póthaj kiválasztásakor figyelembe veszik az eredeti haj minőségét, hullámosságát? 

    Nekem például szárítás után egyenes a hajam, de párás időben behullámosodik. 

     

    Sok nőnél ordít, hogy póthaja van. Hogyan lehet ezt elkerülni? Mik azok a hibák amiket elkövetnek ilyen esetben?


     

    Előre is köszönöm a válaszokat:

     

    rolabona

     

     

    idézet:
    rolabona (3)
    2012-02-01 20:08:28

    Szia!

     

    A természetes haj ugyanúgy ápolást igényel, mint a sajátunk, minden hajhosszabbításra igaz, hogy a külön elbánás az illesztésekre vonatkozik. Így a mi technológiánknál is ajánlott speciális balzsam és sampon használata, ami semmi különlegeset nem tartalmaz, minthogy a glicerint (csúszás) és az alkoholt (szárítás) kivonták belőle.  

     

    Sajnos nem minden technológiára igaz, konkrétan az ultrahangos és a lézeres technológiánál tudnak olyan diszkrétek maradni az illesztések, hogy semmilyen szinten nem akadályozza a mindennapjaidat. Tűzheted, kontyozhatod, copfozhatod... Kényelmesen élheted mindennapjaidat. 

     

    A mi lézeres technológiánknál 100%-osan természetes hajat használunk föl, európai illetve indiai minőségben. Ezeket a hajakat ugyanúgy kezelheted, mint a saját hajadat: ami a tiednek káros, az a póthajnak is. Vasalhatod, tűzheted.

     

    Elsősorban a jó technológia kiválasztásán múlik a diszkrét hajpótlás. 

    előzmény:
    rolabona (3)
    2012-02-01  20:08
  9. 2012. február 6. 12:089.

    Milyen fajtái vannak? Ha jól tudom 2 van: az egyik amit a fej alsó részére kell csatolni? A másik amit a hajszálakhoz illesztenek hőillesztéssel? Melyik a jobb? Mi a különbség?

    Kiknek ajánlják? Akiknek már alapból valamennyire hosszú a hajúk?

    Mennyibe kerülnek külön-külön?

    Milyen hosszú ideig van fenn? Mi történik mikor lejön? Hogy történik ez?

    Milyen hajra jó? Nekem erősen hullámos, kissé göndör? Alkalmatlan? Hülyén mutatna?

     

    idézet:
    xxbylara (2)
    2012-02-01 08:00:44

    Szia!

     

    Hosszú lenne elmesélni a hajhosszabbítási technológiák lehetőségeit. A magyar piacon több is található belőle: a hagyományos technológiák, mint a hőillesztés, hajfelvarrás, csomózás... nagy múltra tekint vissza. De ezek Közép-Európában már elavult módszernek számítanak. 2000 óta van a magyar piacon az ultrahangos, 2006 óta a lézeres technológia. Ez utóbbi per pillanat a világon piacvezető ezen a területen. 

     

    Minden technológiára igaz, hogy elsődlegesen figyelembe kell venni a haj szerkezetét, színét és állagát. Ennek ismeretében lehet válogatni  technológiák között. 

     

    Rövid válasz kérdéseidre:

     

    - mindenkinek ajánlott, akinek minimum 6 centis haja van, de szigoróan meg kell válogatni a technológiát, amivel kivitelezhető.

    - a lézeres technológia a legmegfelelőbb a vékonyszálú, kevés haj dúsítására, hosszabbítására.  

    - mennyibe kerül? Minden vendégem, aki az ár után érdeklődik telefonon, azt szoktam mondani, hogy tizennyolcezer és félmillió között van az ár. Technológia és minőségfüggő. 

    - milyen hosszan van fenn? Én személyesen a lézeres technológiát tudom kiemelni, személyes tapasztalatom: 8 hónap a viselhetőség. (De általában 6) 

    - hogy jön le? Speciális oldószerrel oldjuk a tincsen lévő keratinkötést, a haj sértetlen marad, a tincseket eltávolítjuk. 

    - Milyen hajra? Négy különböző szerkezet közül választhatunk az egyenestől a teljesen göndör hajig, valószínűleg a tiedre is találnánk megoldást.  

    előzmény:
    xxbylara (2)
    2012-02-01  08:00
  10. 2012. február 6. 12:018.

    Sziasztok!

     

    Megérkeztem, várom a kérdéseiteket!

     

    Mona 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. február 6. 11:497.
    Rövid, egészen sötétbarna hajam van, és világosabb színt szeretnék, de hosszút. Ez megoldható? hogy kel ilynekor eljári? Előbb festessek, aztán a műhaj? Köszönöm szépen a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. február 6. 11:256.

    Kedves Mónika!

    Nagyon vékony szálú hajam van, erre lehet póthajat varratni?

    Köszönöm!
    Üdv: Móni

    előzmény:
    adrijan (1)
    2012-01-31  14:32
  13. 2012. február 6. 10:515.
    Kedves Mónika!

    Egy ideje gondolkodom a hajhosszabbításon. Eddig kleopátra szerű frizurám volt, ami hátul szinte felnyírt, elől pedig hosszabb. Biztos tudja milyenre gondolok. Elkezdtem növeszteni, most olyan 1,5 centis lehet a legrövidebb részeken.
    Melyik az a technika, amivel már ilyen hajhosszhoz is lehet illeszteni és mégis kíméletes? Nekem a keratinos tűnik szimpatikusnak.
    A másik kérdésem az lenne, hogy mivel teljesen járatlan vagyok ebben a dologban, de szeretnék szép, minőségi munkát, ha már belevágok, ezért mire kell odafigyelni szalon, fodrász és egy-egy ajánlat választásánál? Mostanában egyre több a "kuponos" akció és 20 000 Ft-tól 150 000 Ft-ig én már mindent láttam. Félek, hogy olcsó húsnak híg a leve, de a 150 000 Ft-ot is túlzásnak találom. Mi a reális ár kb?

    Előre is köszönöm válaszát!

    Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. február 6. 09:294.

    Mennyire rongálja a saját hajat az efféle beavatkozás?

    Kell-e regenerálódási idő utána? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. február 1. 20:083.

    Kedves Mónika!

     

    Érdeklődni szeretnék, hogy a póthajat kell valamilyen speciális balzsammal kezelni vagy használható rá bármilyen kímélő hajápoló?

     

    Ha copfba van kötve vagy kontyba, akkor látszik a felvarrás?

     

    A póthaj valódi hajból készül? Ha igen akkor például ha a póthaj hullámosodásra hajlamos akkor lehet vasalni hajvasalóval?

     

    Póthaj kiválasztásakor figyelembe veszik az eredeti haj minőségét, hullámosságát? 

    Nekem például szárítás után egyenes a hajam, de párás időben behullámosodik. 

     

    Sok nőnél ordít, hogy póthaja van. Hogyan lehet ezt elkerülni? Mik azok a hibák amiket elkövetnek ilyen esetben?


     

    Előre is köszönöm a válaszokat:

     

    rolabona

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2012-01-31  14:32
  16. 2012. február 1. 08:002.

    Milyen fajtái vannak? Ha jól tudom 2 van: az egyik amit a fej alsó részére kell csatolni? A másik amit a hajszálakhoz illesztenek hőillesztéssel? Melyik a jobb? Mi a különbség?

    Kiknek ajánlják? Akiknek már alapból valamennyire hosszú a hajúk?

    Mennyibe kerülnek külön-külön?

    Milyen hosszú ideig van fenn? Mi történik mikor lejön? Hogy történik ez?

    Milyen hajra jó? Nekem erősen hullámos, kissé göndör? Alkalmatlan? Hülyén mutatna?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top