Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ágypoloska, nem hívtam

Ejmiaszösz
Létrehozva: 2012. február 5. 12:05

Egy-másfél hónapja viszketek. Piros foltok voltak a karomon, egyebütt. Nem volt feltűnő, mert majd' 40 éve allergiás vagyok, bár kicsit furcsa volt, hogy az időnként megjelenő foltok eddig csak égtek, most pedig viszkettek.

Beletörődtem, ha az orvostudomány nem is halad előre az én allergiámban, legalább az allergia fejlődik, és vakarództam tovább.

 

Elmúlt éjjel sokáig tévéztem, néha elbóbiskoltam. Hajnaltájt észleltem, hogy kb. 20-30 viszketős pukli van alsó fertályomon, de hát ugye, van ez az ismeretlen allergiám. Azért mégis gyanús. A folt olyan, mint egy rovarcsípés. Persze később nagyobb lesz, tehát allergia. Aztán kis idővel később a kézfejem elkezdett viszketni, és akkor jött a tettenérés. Vakartam, vérplaccs, tehát megvan a tettes, felelősségre már sajnos nem vonható. Ezek után törökülésben ültem az ágyban, fegyverek a kezemben (nagyító és elemlámpa), de semmi mozgás rovarilag. 

 

Emberi időben bekapcsoltam a netet, Google - ezernyi információ. Iszonyatosan nehéz megszabadulni ezektől az izéktől, a laikus (pl. én) már csak akkor veszi észre, hogy támad az ágyi poloskacsapat, amikor már többezren vannak, információimat irtó cégek lapjairól szereztem, mindegyik azt írja, hogy szakértőt hívjak.

 

Végeredmény: Biokill  2 esetben, hajszárítóval türelmesen végigfújni a területet (ár: 2 x 1200 + áramfogyasztás), vagy kihívni az irtókat (22 eFt - tavalyi ár). 

 

Jól esett a panaszkodás, de a lényeg, segítsen, akit már támadtak meg ilyen izék, és hogyan szabadult meg tőlük.

 

Szösz

 

 

  1. 2012. február 5. 20:3713.

    Sziasztok sorstársaim, örülök, hogy ti már túl vagytok a dögökön.

     

    Csendike, tök mindegy, hogy honnan jöttek a poloskák, megszálltak minket. Egyébként lehet, hogy a rendelőből hoztam, csuda tudja.

     

    A csípés nyoma tényleg olyan, mint a bolha-/szúnyog-/pókcsípés, és tényleg tovább tart és erőteljesebb a vakaródzás.

     

    Első körben hétfőn a házi szereket vetem be, közben hívok szakembert.

     

    Arra emlékszem, hogy kicsi gyerekkoromban voltak a lakásunkban poloskák, képek hátulján voltak fekete pontok (ezt nem értem, mert a cikkek azt írják, hogy a peték kb. 1mm-es fehéres izék), erről tudtuk, hogy van poloska, arra nem emlékszem, hogy kellett-e vakarózni.

    Rendszeresen ciánoztak, jó volt, mindig elvittek fagyizni akkor.

    Ez kr.u. 1960 környékén volt. Ha emlékszik rá valaki, 50 fillér volt egy gombóc fagyi. És 55 a rongyos kifli. Nahát, beindult a nosztalgia gépezet. Mennyi is volt az átszálló? Mennyi is most egy villamosjegy?

    Ennyit a politikáról. És a poloskákról. Apró kis dögök, de meg tudják keseríteni az ember életét. Na most találjtok ki, hogy melyik témára vonatkozott ez a mondat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. február 5. 18:4212.

    Aszem 1 hét alatt mulik el kb. a csípés.Magát a rovart nem látni,csak éjjel a sötétben közlekednek.és ha villanyt kapcsolsz hirtelen eltűnik,nagyon gyors.nekem sikerült meglátni ,lapos,nagyon pici 4 mm kb.A zt ,hogy járt ott:kell ellenőrizni.

    -lehullott száraz pikkely,-takarón,lepedőn véres nyom.

    előzmény:
    Anda39 (11)
    2012-02-05  17:33
  3. 2012. február 5. 17:3311.

    Igen, én is a gugliban néztem a képeket, azok nem segítenek. Átnéztem lámpával, nagyítóval az ágyat, matrac alját, falakat, padlót stb. , de semmit nem találtam. Most már abban reménykedem, hogy mégis bolhacsípések vannak a gyereken, mert a poloska sokkal brutálabb lenne...

    A múltkori fertőtlenítés-takarítás óta nem látok új csípést a gyereken. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (9)
    2012-02-05  16:58
  4. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. február 5. 17:0710.

    Pontosabban: több hétig, mert egy-egy csípés miatt vakaróztunk több, mint egy hétig, de mivel nem egyhamar jöttünk rá a titok nyitjára, hetekig vakaróztunk.

     

    Szóval: ha múlóban volt a kiütés, "sebesnek tűnt", akkor is viszketett még, ellentétben pl. a szúnyogcsípéssel. 

     

     

    előzmény:
    Anda39 (8)
    2012-02-05  16:29
  5. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. február 5. 16:589.

    Itt azt írja, hogy a poloska csípése sokáig viszket (ez egyébként tényleg így van, több, mint egy hétig vakaróztunk), a bolháé pedig 2-3 napig.

     

    Nézegettem képeket a guglin, hogy milyen a bolhacsípés utáni kiütés, de majdnem hasonlóakat dob fel, mint poloskára.

     

    Nekem a poloska sem ilyen volt, hanem olyan, mint a szúnyogcsípés után, kicsit bedagadt és duzzadt maradt.

    Először -ezért is- allergiára gondoltunk, de hamar kiderült, hogy nem az... 

    előzmény:
    Anda39 (8)
    2012-02-05  16:29
  6. 2012. február 5. 16:298.

    Na most rám hoztátok a frászt...

    A legkisebb gyerekemen vannak csípések, és csak rajta. Megmondom őszintén, eddig bolhára gyanakodtam, mert volt a kutyában. Lekezeltem az összes állatot a házban, kitakarítottam a szobát-ágyat, mindent, amit olvastam erről. Állatokból eltűnt az a pár bolha, ami volt, erre most lehet, hogy nem is az volt a baj, hanem poloska? Honnan tudom megkülönböztetni? A dokinőnek mutattam a gyereket, de ő nem ismerte fel a bolhacsípést, úgyhogy nem tudott semmit segíteni.

     

    előzmény:
    Ejmiaszösz (1)
    2012-02-05  12:05
  7. 2012. február 5. 15:367.

    Szia!

    Sajnos mi is megtapasztaltuk  és megismertük az ágyi poloskát.Soha elötte nem is hallottam róla,azt se tudtam mi az.A gyereken kezdődött ..még orvoshoz is elvittem allergiára gyanakodva,aztán rajtam is ,párom is megjelentek a piros pöttyök. Mikor rájöttem mi az,csak 4-5 nap telt el,de azt mondják elég gyorsan szaporodik.Nem tétováztam,bogárirtot hívtam rögtön.Azonnal eltüntek.Nálunk 6000 volt az írtása,és meg kellett ismételni 6 hét mulva ujabb 4000 ért,de azota egyáltalán nincs.Szerintem ne várj,mert magátol nem tűnik el.,és nagyon borzasztó,még a tudat is,hogy az ágyban nem lehet nyugodtan feküdni.

    Minden jót!

    előzmény:
    Ejmiaszösz (1)
    2012-02-05  12:05
  8. Torolt_felhasznalo_761718
    Torolt_felhasznalo_761718
    2012. február 5. 12:506.

    huuuuuuuuuuuuuu 1x egy indiai szallodaban szereztunk

    be ilyen csipeseketminden holminkat amit nem sajnaltunk elegettunk es fertotlenitettunk amint egy masik allamba ertunk

    hogy meg veletlenul se vigyunk haza belole semmit

    előzmény:
    Ejmiaszösz (1)
    2012-02-05  12:05
  9. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. február 5. 12:375.

    Új albérletbe költöztünk - London, 2009

     

    Undorító, a mai napig a hideg ráz, ha rá gondolok, főleg, hogy a főbérlő nem volt hajlandó komolyabban foglalkozni vele, csak mikor már mindegy volt.

     

    És mi is nehezen derítettük ki, mi okozza az allergiás kiütéseket.

    Egyik munkatársam mondta, hogy tuti, hogy "bed bug", de a landlord addig nem hitt nekünk, amíg nem látta a saját szemével - megjegyzem nagyon nagy szerencse volt, hogy egyet éppen elfogtunk, ugyanis éjszaka támad, amikor nincs mozgolódás.

     

    Bízd szakemberre, és szánd rá a pénzt, különben sosem szabadulsz tőlük.

     

    Hetek alatt belakták az egész házat, ahol először laktunk. 

     

    Amikor hazaköltöztünk, attól rettegtem, hogy haza is hoztuk -könyv, ruha között; bútort a világért nem hoznék Angliából-, de az azóta eltelt időben nem lettünk kiütésesek, szóval már tuti, hogy megúsztuk.

     

    És azóta is elalélok rögvest, amint valami hasonló dögöt meglátok - és most viszketek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. február 5. 12:274.
    Csótányos albiból költöztünk, szép tiszta helyre. Ja, csak a költöztető kocsiban voltak poloskák. Szétmarták a testem, háziorvosom (az idióta) penicilinnel akart kezelni vm halálos kórra. Párom észlelte a kis betolakodókat, hát poloska. Hívott irtót, az egész lakást bepermetezte, és eltüntek. :) Igaz, utána kimostuk az össze ruhát, lemostuk az össze felületet, és még akkor is hónapokig éreztük a szagát. De kimúlt az összes dög! 
    előzmény:
    Ejmiaszösz (1)
    2012-02-05  12:05
  11. 2012. február 5. 12:163.

    Van esetleg valamien madárféle a közelben?galamb?

    Sógoroméknál a szomszédnak voltag galambok,onnan jött mindenféle szörny,csípő vérszívók is,hiába biokill.de aztán csak el tünteték a galamboikat és használt a biokill,el pusztult minden szörny.

    előzmény:
    Ejmiaszösz (1)
    2012-02-05  12:05
  12. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. február 5. 12:152.

    Szia!

     

     

     

    Lehetséges , hogy a rendelőben szedted össze.

     

    Nem gondoltál erre?

    előzmény:
    Ejmiaszösz (1)
    2012-02-05  12:05

Címlap

top