Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekbarát balatonpart?

Csibekas
Létrehozva: 2012. Április 24. 11:13

A nyári pihenésünket szeretném megszervezni, de problémám akadt.

Mindenképpen a Balaton lenne a cél, de olyan hely, ahol a 3 és 6 éves gyermekeim nyugodtan pancsolhatnak a vízben, folyamatosan mélyül a part, nem köveken, stégen kell a vízbe bejutni. Mint pl. balatonlelle, ahol a homokos part ideális a kicsiknek. Kérem, aki ismerős a balaotn környékén, illetve volt olyan részen ami a fentieknek megfelelő írja le, ezzel megkönnyítve a dolgomat. Előre is ezer köszönet érte!

 

Kriszti 

  1. 2012. július 17. 11:5323.
    Már vannak tapasztalatok! Csak érdekelt, hogy mások mit gondolnak róla! Voltunk tavaly és akkor is, meg ahogy utánanéztem, most is vannak "mesés napok". Nagyon jó kis rendezvény családosoknak. A clubaliga nagyon jó helyen van és a lehető legközelebb pesthez. Csak ajánlani tudom mert annyi pozitív élménnyel gazdagodtunk ott!
    előzmény:
    Kolompárka (22)
    2012-07-06  12:46
  2. 2012. július 6. 12:4622.
    Hát mi pestiek vagyunk és nyárra általában a gyerkőcököt a gyerekszigetre szoktuk néha kivinni, viszont elég nehéz olyan magyar szállodákat találni ahol a pöttömik le tudják kötni magukat úgy hogy nem kell mellettük lennünk (így mi is pihenhetünk :) ). De ez fimok tetszik. Esetleg előzőleg van róla tapasztalatod, vagy most mentek először?
    előzmény:
    Fimok (21)
    2012-07-05  15:41
  3. 2012. július 5. 15:4121.
    Nálunk idén nyáron az egész család együtt fog nyaralni, de most tényleg mindenki jön, szóval jó sokan leszünk. Ebből kifolyólag elég sok gyerek is lesz, így a szállás kiválasztásánál ez játszotta a legnagyobb szerepet. Végül a többiek ezt választották. Elég jó mert rengeteg gyerekprogram van és a felnőtteknek is van szórakozási lehetőség. Kíváncsi leszek hogy milyen lesz...! Valaki már volt itt vagy egyáltalán Aligán?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. május 3. 21:5320.

    Jé, ez a régi, dülöngélős fém-kilátó a dombtetőn? Megújult?

     

    előzmény:
    bababarat (18)
    2012-04-30  18:06
  5. 2012. május 1. 17:3319.

    Mi minden évben Balatonföldváron nyaralunk a gyerekekkel (most 3 évesek). Igaz, hogy itt nincs honokos part, de lassan mélyül a víz, és gyönyörűen felújított a strand. Szuper játszótekkel, animációval. Gyerekprogramok is szoktak lenni, és hajókázni is lehet.

    Itt szoktunk aludni.

    http://www.balatonfoldvar.info.hu/hu/promocios-fejlec/st randoljon-balatonfoldvaron.html

    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  6. 2012. Április 30. 18:0618.

    Szia!

     

    Bocsánat, hogy beleszólok én is!

    Fonyódi vagyok és mutatom, mi "újult" az utóbbi pár évben nálunk.

     

    Igaz, a kikötői üzletsornál most még építkezés folyik, ez a képeken még nem látszik, mert nagyon friss a dolog. Reméljük, a szezonra ezt is eltüntetik és minden szép lesz ismét!

     

    Sétahajózni lehet, sőt discohajó is jár - úgy hallottam, színvonalas, kellemes szórakozást nyújtanak!

     

    Jó pihenést a ligeti nyaralóban!

     

    előzmény:
    Salátáné (8)
    2012-04-24  14:41
  7. 2012. Április 24. 17:4217.

    Balatonlelle a N1!!!
    Igaz,hogy nehéz a strandhoz közel parkolót találni (nem lehetetlen), de az egész városban ingyen parkolsz!
    A szent István téri nyári esték pedig gyereknek, felnőttnek egyaránt felejthetetlenek!
    Mi minden nyáron Lellén vakációzunk!

     

     

    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  8. 2012. Április 24. 16:1316.

    szia!

    A Déli Parton több ilyen strand is van.

    Amiket én ismerek:

    Lellét: ezt én pl. nem szeretem, mert túl sokan vannak. Parkolót is alig találni és nekem a büfék sem szimpik.

    Balatonszemes: Ez jött eddig be legjobban ilyen téren. Ott van egy nagyon jó, homkos strand, sekély vízzel,  a vitorláskikötő mellett. Szerencsére nyugis, nem túl zsúfolt (nekünk ez is szempont volt, mert mi nem szeretjük a nagy tömeget) de azért bőven akad gyerektársaság:-)

    A közelben egy park, ahol csodálatos játszótér van. Boltok, büfék jók, árak is barátiak, van egy étterem, mi azt is szeretjük. Mosdó van a strandon, de az étteremben is, utóbbi kulcsos és nagyon kultúrált. Mi ezt használtuk, ha nem is ebédeltünk, egy ásványvizet vagy üdítőt vettünk és rendesek voltak, több alkalommal is tudtuk használni, oda adták a kulcsot.

    Szárszón: is voltunk, ott is van egy ilyen partszakasz, az még nagyobb, mint a szemesi és játszótér is van közvetlenül a parton, de ott meg közeli büfét nem találtunk nekünk tetszőt.

     

    A 3ból ha nekem választanom kellene Szemesre mennék. Ha a tömeget szeretitek, ami nyüzsisebb, Szárszó, esteleg B.Lelle, csak az utóbbira készülj fel, fizetős és nem is olcsó!

    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  9. 2012. Április 24. 16:0715.

    Zamárdi. Autópálya mellett van, ingyenes a parkolás az egész településen, ingyenes, TISZTA és gondozott a szabadstrandja, több TISZTA, nyilvános öltözővel, WC-vel és zuhanyzóval. Van játszótér a gyerekeknek. A kajálda pedig szuper!!!

     

    Sokat kell gyalogolni, mire mély vízbe érsz. Kisgyerekekkel ideális. A panoráma gyönyörű (Füred és Tihany szemben). Nálunk abszolut favorit.

    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  10. 2012. Április 24. 15:4614.

    Nagyon jó képek

     

    Így már látom, tényleg jó pancsikálós víz van a picikémnek is. 

    előzmény:
    egérkés (13)
    2012-04-24  15:35
  11. 2012. Április 24. 15:3513.
    ilyen a part a gyerekeknek való részen, ennél jobb képet most nem találtam róla :)
    előzmény:
    egérkés (10)
    2012-04-24  15:21
  12. 2012. Április 24. 15:3312.
    Esetleg táncikálós szórakozóhely, ahová 35 körüliek is mehetnek?
    előzmény:
    *Kála* (9)
    2012-04-24  15:06
  13. 2012. Április 24. 15:2211.
    Mindekinek köszönöm a válaszát, már így könnyebb a szálláskeresés, hogy több lehetőséget ismerek.
    előzmény:
    *Kála* (6)
    2012-04-24  14:08
  14. 2012. Április 24. 15:2110.
    Az almádi strandon van homokos rész, kimondottan gyerekeknek! Nagyon szép hely!
    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  15. 2012. Április 24. 15:069.

    Hát nekünk a szívünk csücske az a hely!

    Bizony,van minden....pici bódékban kb.  minden 100 m után 2 db,lángosostól elkezdve a mini pizzásig,de lehet halat enni ,palacsintát és mindent....még most is vannak mosdók és szerintem átlagon felüien kultúráltak,rendszeresn takarítják őket. Annyira felkapott hely lett az utóbbi években,hogy akinek csak ajánlottam...őkis azóta mind oda járnak.

    Mellesleg a Ligetben bent a templomtéren van egy nagy étterem ahol nagyon jól főznek és viszonylag olcsó is.

    Biztos elfogult vagyok,de én csak áradozni tudok róla,mert tényleg MINDEN van!

    előzmény:
    Salátáné (8)
    2012-04-24  14:41
  16. 2012. Április 24. 14:418.

    De jó, hogy ezt írod! Én gyerekkoromban minden nyarat ott töltöttem és most épp újítjuk föl a nyaralót, de attól féltem, már semmi sem lesz olyan, mint régen, mert az előző polgármester idején szinte élőhalottá vált a település. Minden bezárt, minden eladó. Láttuk, mert füvet nyírni jártunk rendszeresen a romos nyaralónkhoz. Azt néztem, hogy most van Lidl is, meg hogy szépen megcsinálták a kikötős részt, de a szabadstrandon tényleg vannak büfék újra? (az én időmben még a gofristól-lángosostól kezdve az újságosig, falatozóig, wc-ig minden volt)

    Szórakozóhely mi van?

     

    Bocsánat a topic-nyitótól a bepofátlankodásért, de hátha őt is érdekli.

    előzmény:
    *Kála* (6)
    2012-04-24  14:08
  17. 2012. Április 24. 14:127.
    Kb. így néz ki ,de élőben sokkal jobb persze...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. Április 24. 14:086.

    Szia!

     

    Azt hiszem szakértőnek számítok e témában,ugyanis 25 éve évi 2x megyünk a Balcsira a családdal....

     

    Ami azt illeti nálunk Fonyód Liget lett a csúcs,ezért 10 éve oda járunk. Le is írom miért. Mi már az összes részén nyaraltunk,így ezt tartottuk a legideálisabbnak a mi igényeinknek. 

    A családunkban szintén sok a pici gyerek.  Itt Ligeten 500 m széles gyönyörűen kiépített felújított NYÍLT partszakasz van ( büfékkel,csúzdákkal) és szerintem egyébként is a legcsaládiasabb nyaralóövezettel...és ami a legfontosabb,a víz nagyon pici mélységgel indul és legalább 500 m-t kell befelé sétálni,hogy 1m-es legyen. Így simán beengedheted a kicsiket úgy,hogy csak szemmel tartod őket és nem kell azon aggódni mikor lepi el őket a víz.

     Na és akkor folytatom... Fonyód,tehát a központ pedig kb. 1-2 km-re van,mi amióta a Ligetbe megyünk,azóta az esték azzal telnek,hogy a hosszú betonúton ( járdával) csoportosan görkorizva,biciklivel vagy sétálva együtt megyünk be a nyüzsibe.. Na ott aztán minden van ami szem-szájnak ingere...a a kikötőtől elkezdve a szórakozó helyekig stb.és persze rengeteg féle étterem...és persze főszezonban minden este valami program vagy koncert...

     

    Szóval összegezve azért jó Fonyód Liget,mert közel van a nyüzsihez ( ha igényt tartotok rá),de mégis csend és nyugalom van,azért távol vagytok a zajoktól.

     

    Mi imádjuk!

     

    Nagyon szép nyaralást kívánok nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_621832
    Torolt_felhasznalo_621832
    2012. Április 24. 12:545.
    Csopakon a strandon van stéges rész is de homokos rész is, és szuper játszóterek is vannak. (Rengeteg a kisgyerek :))
    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  20. 2012. Április 24. 11:574.
    Vonyarcvashegyen nagyon klassz, hosszú, homokos part van kialakítva és lassan mélyül.
    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  21. 2012. Április 24. 11:483.

    még 1 pont Almádi, Wesselényi stand.

     

     

    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13
  22. 2012. Április 24. 11:452.
    Szia! Mi 2 éve Balatonalmádiban voltunk, ott a nagy strandon (nem emlékszem a nevére, talán Wesselényi) és ott volt elég nagy homokos rész kicsiknek lassan mélyülő résszel, játszótér is volt.  Átmentünk Balatonfüredre is, ott is volt homokos rész, de kisebb, mint Almádiban. Almádi jobban tetszett meg az ára is jobb volt.
    előzmény:
    Csibekas (1)
    2012-04-24  11:13

Címlap

top