Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyák napja az oviban

TJ1117
Létrehozva: 2012. május 2. 09:39

az anyák napja körüli ünnepség mizériáját?

 

 

Elsősorban óvodás gyerekek anyukáinak tenném fel ezt a kérdést.

4 nap szünet után, a legnagyobb meglepetésemre a faliújságon fogadott a pénteki, részletesen leírt anyák napi ünnepség programja: kezdve a fél 10-kor kezdődő műsortól, a közös süteményezésen át, a közös udvari játékig, ami után kérik vigyük haza a gyerekeket. Kérik, hogy hagyományoknak megfelelően szánjuk ezt a napot a gyerekeinkre.

 

Én úgy tudtam, hogy anyák napját, május első vasárnapján ünnepeljük.

Én vagyok teljesen elrugaszkodva a valóságtól, hogy úgy gondolom az anyák napi ünnepség arról szól, hogy bemegyek mosolyogva meghallgatom a műsort, megdícsérem szépen szavaló kislányomat, utána pedig visszamegyek munkahelyemre dolgozni, és négykor a párom hazahozza a gyereket? Vagy hogy úgy gondolom, anyák napját hagyományoknak megfelelően családi körben illik elsősorban ünnepelni?

 

Komolyan érdekelne ki hogy oldja meg és mi a szokás az óvodátokban? Kivesztek erre a napra szabadságot? Más óvodában sincs foglalkozás ezen a napon?

 

 

  1. 2012. május 6. 17:54104.

    Szia!

    Köszi az ötletet! Lehet,hogy jövőre kipróbáljuk. Kellenek új dolgok,új megközelítések! 

    előzmény:
    kristály42 (102)
    2012-05-06  11:40
  2. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2012. május 6. 12:03103.

    Kedves anyukák, fogadjátok jókívánságaimat, ezen a szép napon.

    Itthon és szerte a nagyvilágban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 6. 11:40102.
    Szerintem is családi ünnep. De a karácsony meg pláne az, és mégis van az oviban... Nálunk negyedóránként lehetett felíratkozni, melyik anyuka  mikor tud jönni anyák napjára. Feldiszítettek egy pici helyiséget, gyertyák égtek, halk, gyönyörű zene szólt, és a lányom csak nekem énekelt, mondott verset. Az óvónéni a sarokban ült ( szinte észre sem vettem, ő csak észervétlenül kisérte, segítette az egészet, no meg velem együtt sírt... ) Szóval sokkal személyesebb, meghittebb volt az egész, mintha a teremben 30 gyerek egyszerre mondta volna a verset... Ajánlom ezt az élményt mindenkinek !
    előzmény:
    Banánka (97)
    2012-05-04  20:37
  4. 2012. május 4. 21:12101.

    Szülőként volt részem egyetlen egyszer a mesesarkos anyáknapjához, amji akkor egyszer jó volt, mert visszahúzódó gyermek volt. Aztán a másik oviban semmi gond nem volt a szervezett műsorral. Én csak arra figyeltem, hogy ne fényképezzek, hanem élvezzem, hogy nekem szerepel.

     

    Óvónőként fél 5- 5-től szervezzük, idén sikerült fél 5-től, mert mindenki oda tudott érni. Ált. nézzük ezt is, illetve 3 héttel ezelőtt ki volt írva a tegnapi anyák napja. A 4 hét múlva esedékes évzáró-ovi búcsúzónkat is tudják április közepe óta. Nálunk nincs gond az ünneppel. Mivel jól állunk hozzá, örömmel készülünk, és próbálunk kicsit "rendhagyónak" lenni, így mindig meglepetés az a 10 perc. Ezzel sincs semmi gond.

    Jobban zavar, ha a testvérgyerekek ott vannak (3 évig nem voltak, most nem emeltük ki és jöttek), de ezért sem szólunk, csak elkönyvelem, hogy én nem tettem volna, ha meg tudom oldani. Nem mindenki tudja, így ez van. csak ne csörögtek volna 

     

    Egyébként óvodafüggő, hogy milyenek az ünnepek. Nálunk nincs semmi délelőtti program a szülőknek, a régi oviban, ahova a gyerekek jártak ott volt... csodálkoztam is, hogy mindig megoldotta a szülők 80%-a. A többi természetesen morgott, joggal. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 4. 20:59100.
    És az a szomorú h Te a topikindítómból ennyit tudtál kiszűrni.
    előzmény:
    Olasimbo (91)
    2012-05-03  23:42
  6. 2012. május 4. 20:5799.

    Hogy lehet valakinek fontosabb az, hogy ott legyen a munkahelyen, mint az, hogy elmenjen a sajat gyereke ovodajaba, hogy a gyereke felkoszontse?!

     

    Ennyire buta kérdésre nehéz választ adni. A gyerekem ünnepségére elmentem, de nem tudtam ott tölteni az egész pénteki napot, tekintve h be kellett mennem a munkahelyemre. És a jövő hetet sem fogom ott tölteni, sőt a nyarat sem.

    előzmény:
    Olasimbo (91)
    2012-05-03  23:42
  7. 2012. május 4. 20:5498.

    Igen?

     

    Elmondtam a problémám, és sajnálom h nem értettél meg. 

     

    Egyébként tök boldogan és örömmel töltöm majd a gyerekemmel az anyák napját.

    előzmény:
    Olasimbo (87)
    2012-05-03  21:06
  8. 2012. május 4. 20:3797.

    Szia!

    Még csak a nyítódat olvastam el,a hozzászólásokat nem. Óvónő vagyok.Mi a gyerekekkel készítettünk ajándékot az anyukáknak,nagymamáknak. Tanultunk verset. Mindent beletettünk egy nagy borítékba,lezártuk.Ma vitték haza a gyerekek. Az apukák segítségét kértük,hogy mikor kell átadni az ajándékot,a verset elmondani.Szerintem ez családi ünnep.Nekem szép élmény volt,mikor anno a fiam ugyanígy hozta haza a megl

     epetést.Vasárnap reggel leültünk a kanapéra és elmondta a verset. 

    Boldog anyák napját mindenkinek! 

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  9. 2012. május 4. 09:2596.

    Igazat adok annak aki nem igazan az ovodaban unnepelne ezt az unnepet.

     

    Othton jartam oviba , suliba es mar kulfoldon elek egy ideje de az itteni unneples jobban tetszik.

     

    Itt nem tesznek szinte semmit munkaidore mert tudjak ,hogy nem tudnanak a szulok elmenni.

     

    Anyaknapja nincs is unnepelve az oviban , suliban mert az CSALADI unnep es mindenki otthon oldja meg.

     

    Tudom,hogy nem ide tartozik de gyorsal leirom,hogy itt ballagas sincs se ovibol, se iskolabol. Az egyetlen dolog amit intezmeny szinten unnepelnek az a diplomaoszto.

     

    Nekem ez is tetszik, mert igy a csalad tudja megunnepelni a dolgot. Itt nem vesznek a tanaroknak nagy ajandekot ( max virag, csoki) .

     

    Ha elfogadna egy tanar nagyon ajandekot akkor kirugnak.

    előzmény:
    asztanaviszta (94)
    2012-05-04  08:44
  10. 2012. május 4. 08:4795.

    Te hol dolgozol?

    Ma már ritka az a munkahely, ahol csúsztathatsz, elkérezkedhetsz, akkor veszel ki szabit, amikor akarsz. Vagy amikor az ovi akarja.

    előzmény:
    Olasimbo (87)
    2012-05-03  21:06
  11. 2012. május 4. 08:4494.

    Igaz, hogy anyák napja, ugyanúgy mint több más ünnep egyszer van egy évben.

    De ez alapvetően családi ünnep.

    Ha minden ünnepet az óvodákban iskolákban napközben megünnepelnének a kedves szülő egész évi szabadsága nem lenne rá elég. Plusz kevés munkahely tolerálja ezt.

     

    Lehet, hogy ez egy új módi, de amikor a gyerekeim kicsik voltak, az oviban, iskolában minden ünnepet (karácsony, anyák napja stb.) munka idő után meg tudtak tartani.

    előzmény:
    Olasimbo (91)
    2012-05-03  23:42
  12. 2012. május 3. 23:5793.
    És mindezt én ebből gondolom, idézem:  "Komolyan érdekelne ki hogy oldja meg és mi a szokás az óvodátokban? Kivesztek erre a napra szabadságot? Más óvodában sincs foglalkozás ezen a napon?" Amúgy én is azt gondolom, hogy az anyák napja elsősorban családi ünnep. Ha a gyermeknek magától (pici korban nyilván atyai vagy egyéb felmenői sugallatra) nincs késztetése megköszönteni az édesanyját ezen a napon, akkor megette a fene az egészet (én pl. a saját gyermekeim születénapján kapok tőlük egy szál virágot, mellyel számomra édesen kifejezik azt, hogy nélkülem nem volna mit ünnepelniük évente...) 
    előzmény:
    Olasimbo (91)
    2012-05-03  23:42
  13. 2012. május 3. 23:5192.

    Én inkább azt tartom szomorúnak, ha egyes intézmények képtelenek igazodni a normál munkarendhez :) 

     

    Az én olvasatomban a topiknyitónak nem az a problémája, hogy a háta közepére se kívánja a műsort, hanem csupán azt furcsállja, hogy délelőtt kerül megrendezésre, amikor neki dolgoznia illene (kellene), és hidd el, rengeteg munkahelyen nem nézik jó szemmel, hogy "jaj már megint a gyerekre hivatkozva hiányzik a kedves kolléga...".  

     

    Korábban ez nem okozott nehézséget, esetemben legalábbis mindig munkaidő végére estek a hasonló rendezvények - de lehet, hogy ezügyben én vagyok szerencsés, és óvodája válogatja :)  

     

     

    előzmény:
    Olasimbo (91)
    2012-05-03  23:42
  14. 2012. május 3. 23:4291.

    Nezd, itt arrol van szo, hogy Anyak Napja egy evben egyszer van.

    Egy UNNEP!

    Hogy lehet valakinek fontosabb az, hogy ott legyen a munkahelyen, mint az, hogy elmenjen a sajat gyereke ovodajaba, hogy a gyereke felkoszontse?!

     

    Szukseg van az UNNEPEKRE!

     

    Nekem ez olyasmi, mint amikor valaki itt az nlc-n topicot nyitott, hogy "Utalom a Karacsonyt" vagy valami hasonlo.

     

    Te nem tartod ezt nagyon szomorunak?

     

    Azert remnykedjunk, hogy legalabb az ovodas nem tud rola, hogy omiatta ilyen gondok vannak az anyukajanak. Remeljuk, hogy nem a gyerek elott panaszkodott a ferjenek, hogy "Jaj, a Marika neni megint a hulye otleteivel, mar tele a hocipom veluk, azt akarjak, hogy napkozben menjek be az ovodaba az unnepsegre"!

    előzmény:
    anonym789 (89)
    2012-05-03  23:17
  15. 2012. május 3. 23:3190.

    Hát ez így meredek, úgy tűnik, "ajándéknak" szánják, amit Te sosem kértél de megkapsz...

    Nálunk hál'Istennek az én ízlésemmel totál egybevágó a szitu:NINCS műsor, mondván ne stresszeljen a gyerek,(ennel én örülök, mert nem szeretném ha más azt nézné hogy bőgök); a betanult versikét (mert készülnek ám azért) kinyomtatva gyönyörűen díszített papíron megkapjuk az ajándék kíséretében-ami minden évben más és valami nagyon-nagyon kedves apróság-óvónénik nagyon értenek a kreatívkodáshoz;-idén só-liszt gyurmából készített,kagylókkal díszített keretben-megláttam,ahogy száradt- az a fénykép amit be kellett vinni az oviba),innentől kezdve a gyerek és az anya kettősére van bízva a történet.A lehető legintimebb és legfinomabb "eljárás" ez így,szerintem.Apa szól, ha idő van, a lányom meg csak nekem mondja,és idén már a fiam is,négyesben,olyan szép,nem kell semmi/senki több;nagymamák,dédik köszöntéséhez meg mi szülők is beszállunk, de az általában telefonos, a nagy távolság miatt...

     

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  16. 2012. május 3. 23:1789.

    Nekem nem így jön le. 

     

    Azon én is háborogtam volna, hogy nem tudják megoldani ovi után, azon meg főleg, hogy pl. délben vigyem haza a gyereket onnan, ahova azért van beíratva, mert én dolgozni vagyok köteles (helyesebben nem vagyok jogosult otthon ülni vele).

     

    Szerintem a topiknyitó nem így gondolta.  

    előzmény:
    Olasimbo (87)
    2012-05-03  21:06
  17. 2012. május 3. 23:1388.

    Az anyák napi ovis műsorokat normálisabb óvodákban az anyák napját megelőző pénteki napon a kora délutáni órákban, vagy az oviidő végeztével kezdődően, úgy 4-fél 5 tájban tartják. Ez általában nem fárasztja le a kicsiket sem, hiszen csak fél órát húznak rá a szokásos "munkaidejükre", és így anyukának is van ideje odamenni, majd utána az élménnyel feltöltődve, együtt haza tudnak menni.

     

    Két gyermekemnél (a háború előtti időben :D na jó, úgy 12 éve) még így zajlott, nem pedig napközben. Soha nem kellett szabit kivennem azért, mert a gyermekeim ovijában, iskolájában anyák napi műsor volt :) 

      

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  18. 2012. május 3. 21:0687.

    Nekem ez annyira furcsa, es nagyon visszatetszo, hogy valaki - egy ANYA - azon haborog, hogy esetleg egy napot a gyerekevel kell eltoltenie.

     

    Konyorgom, az Anyaknapi unnepseg ROLAD szol, Neked akarnak kedveskedni, Neked akarnak egy szep, es jo elmenyt nyujtani, ez nem valami nyogve-nyelos, iszonyatos, kellemetlen program, hanem egy szep gesztus: orommel, izgatottan keszulnek ra gyerekek, ovonok, mindenki.

     

    Hogy lehet valaki ennyire negativ!!!!??? Nem ertem.

     

    Miert olyan nagy gond, hogy kiveszel egy nap szabadsagot? Vagy csusztatsz, vagy elkeredszkedsz a fonokdotol, majd maskor ledolgozod azt az idot? Miert erzed magad emiatt ilyen frusztraltnak?

     

    Olyan hamar elmulnak az ovodos, kisiskolas evek, amikor van anyaknapi unnepseg. Miert nem lehet ennek orulni, boldogan varni, boldogan ottlenni, boldogan egyutt tolteni azt a napot a sajat gyerekeddel?

     

    Valahogy ugy jon le, hogy ez egy ujabb pup a hatadra, es mindenki, foleg az ovoda, az ovonok osszeskudtek ellened.

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  19. 2012. május 3. 20:4886.
    hát ez marha nagy élmény lehet a gyereknek
    előzmény:
    Enke (85)
    2012-05-03  10:20
  20. 2012. május 3. 10:2085.

    A mi ovinkabn nagyon szépen és hangulatosan van megoldva ez az ünnepség.

    Csak annyit kérnek, hogy anyuka menjen a gyerekért, meg persze, ha akar nagyi is. Odamegyünk beterelnek mindket egy szépen feldíszített szobába, ahol halk zene szól, gyertyák égnek. A gyerek elmondja csak nekem a napok óta titkolt versét, átadja a saját kezűleg készített ajándékát, anyuka csendben sírdogál közben, nem zavarja senki, majd összeszedjük magunkat átöltözünk és megyünk haza. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. május 3. 06:4384.

    Nálunk 17 órától van az anyáknapi műsor az óvodában...jó előre szólnak, hogy aki délután is dolgozik, esetleg tudjon műszakot cserélni...

    A nyári szünetet, amikor zárva az ovi, kb. 3 hétig, az önkormányzat oldja meg, és nyári tábort, gyermekfelügyeletet biztosít... Népmüvelők, tánctanárok, kézművesek, akik helyi lakosok, aprópénzért elvállalják ezt a 3 hetet. Kajára a szülők dobják össze a pénzt.  

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  22. 2012. május 2. 17:3783.

    Még egyet is értenék veled. Ott bukik a dolog, hogy hivatásost kérnek fel. Elég lenne egy apuka, akkor elhiszem, hogy nincs mögötte semmiféle érdek...

     

    előzmény:
    Mandy23 (75)
    2012-05-02  13:43
  23. 2012. május 2. 15:0682.

    Személy szerint nekem megnyugtató lenne egy jól működő és megbízható nyári napközi,vagy ügyelet.

     

    Hiszen oké az óvónők is emberek, nekik is jár a szabadság, nade más is azért igazodik a munkahelyén a többiekhez,ezért a nyári szabadságolást is meg lehetne oldani ...

    előzmény:
    kamélea (81)
    2012-05-02  14:26
  24. 2012. május 2. 14:2681.

    Az anyák napja szerintem nem csak a családra tartozó ünnep, hisz akkor miért emlékezik meg az egész világ az édesanyákról?

    Tiszteljük meg azokat az anyákat, akik életet adtak, adnak egy újabb kis emberkének...És azokat is, akik felkészítik a gyerekeket erre az ünnepre.

    Személy szerint hálás vagyok az én volt óvónénimnek, tanáraimnak, hogy annak idején ráéreztettek az anyaság fontosságára és mindennél csodálatosabb mibenlétére. Értem ezt egy vers, egy írás, egy beszélgetés, apró mozdulat,együttcselekvés útóhatásán...

    Nálunk is délután van egy kis közös játékos "ünnepség" az óviban.

    A szülők munaidejét is figyelembe veszik, még az iskolával is egyeztetnek, valamennyi ünnepi esemény előtt, hogy akinek testvére már oda jár, ne ütközzön.

    Az itteni óvodában 3 hét a takarítási szünet, amikor fertőtlenítő festés, felújítás, stb. vannak. Egész évben 1 nap van /az 5 nevelés nélküli munkanapból/ amikor megkérik a szülőket, hogy ezen a napon sziveskedjenek a gyermekek felügyeletéről gondoskodni, mert egy kistérségi rendezvény van.

    Nincs őszi szünet,téli is igazodik az iskolához, tavaszi is 2 munkanap. 

    Egyébként az óvónők is emberek, nekik is van, vagy lesz családjuk, ugyan úgy rendelkeznek szabadsággal, amit ők isszeretnének kivenni.

    Természetesen senkit sem szerettem volna megbántani, vagy kioktatni, úgytűnik azonban,sok az elégedetlen szülő... Mégis mi volna a jó megoldás?

    Szokták volt mondani, hogy a pálya széléről mindenki tud focizni...

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39

Címlap

top