Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.
Ápolónő külföldön
Kedves Fórumozók!
A húgom szeretne munkát vállalni külföldön. Ápolónő, már kb. 15 éve dolgozik a szakmájában. Viszont nem diplomás és nem OKJ-s végzettsége van, hanem szakiskola+érettségi.
Mit gondoltok tényleg esélytelen az elhelyezkedése OKJ nélkül?
Teljesen megdöbbentett a dolog, mert azt olvasom mindenütt, hogy OKJ-s végzettség kell...
Akinek van tapasztalata kérném, hogy segítsen!
Köszönöm!
Van lehetoseg! Raadasul nem csak korhazakban, hanem olyan apolonokre is megno majd a kozeljovoben a kereslet, akik szivesen apolnak idos, nyugdijas embereket.
A feltett kerdeshez nekem is lenne egy kerdesem. Nagyon halas lennek, ha akar a hugodat megkerdezned, hogy ilyesmi esetleg erdekelne-e ot. Elore is koszonom
Arra keresnek valaszt, hogy van-e olyan magyar apolono, aki dologzna Hollandiaban.
A munkakozvetites feltetele, egy masfel-ket honapos, ingyenes holland tangolyam elvegzese, amely segiti a munkavallalot a nyelvi alapok elsajatitasaban.
A kinti alapfizetes ejszakai es hetvegi potlek nelkul havi netto 1 400 - 1 600 eurotol kezdodik, de ez a nem egyetemet vegzett apolokra es apolonokre ertendo.
Igen, az a tapasztalatom (márpedig egy ideig eü szakközépben tanítottam, most eü főiskolán), hogy a munkahelyek sokkal inkább küldik diplomás ápolónak azt, aki tanulna, mint OKJ-re. Mert az állami finisen nem kell fizetni, az OKJ-ért meg igen.
És sajnos pontosan tudom, hol írják alá a gyakorlatot anélkül, hogy akár csak oda ment volna fél órára a hallgató :( De OKJ-n is sok a gyakorlat.
Sajnos azok a kórházak, amivel nekem napi kapcsolatom van, ott is csak a főnővéreknek adják meg a diplomás bért pár hónapja.
Sokkal olcsóbb főiskolára járni (4 év), mint egy okj-s (1 év) tanfolyamot elvégezni? Ez elég érdekes. A 4 év alatt nagyon sok gyakorlat van, szorgalmi időszak alatt is havonta 1 hét kiesés (legalábbis nekem így volt). Egyébként több főiskolai évfolyamtársam is csak az E kategóriás bért kapja meg, hiába van meg a diplomája, mert nem köteles a munkáltató megadni az F kat. bért, csak ha a munkakör betöltése megköveteli. Sok helyen ki is használják ezt...
És a kórházak -legalábbis itt az északi régióban- nem nagyon adnak támogatást a tanulmányokhoz (én pl. semmit nem kaptam), szóval anélkül még állami finanszrozott is sokba kerül.
Van, elég sok.
És sajnos olyan a bértábla, annyira nem követi évek óta a minimálbér emelkedését, hogy egy 18 éves gyakorlattal rendelkező OKJ-s ápoló a minimálbért kapja. Akkor meg sok értelme nincs évekig tanulni. És egyre inkább nem tudják megoldani a kórházak az iskolában vagy gyakorlaton levő dolgozók helyettesítését. Plusz rohadt drága, sokkal olcsóbb főiskolára menni, mert állami finin a tankönyv a költség meg az utazás...
Bocsánat, csak most jutottam nethez.
Köszönöm a válaszokat! Nagyon jó ötlet, hogy bemenjen a suliba! Ez eszünkbe sem jutott!! :)
Németül beszél alapfokon, tehát inkább Németo., Ausztriában gondolkodik.
Szóval segédápolóként azért van esélye.. Szeretne valamiképpen a szakmájában maradni.
Még egyszer, nagyon köszönöm mindenkinek!
Szerintem sem felel meg okj-s végzettségnek! Én annó amikor elkezdtem dolgozni (szakközépiskola után), még abban az évben beiskoláztak felnőtt szakápolónak, majd 2 évre rá mentem onkológiai szakápolóira és az adott E kategóriás besorolást!
Van egyáltalán olyan nővér akinek nincs valamilyen szakápolói okj-s oklevele???
dehogy felel meg...
Akinek régi szakiskolai vagy szakközépiskolai ápoló végzettsége van, azok sorban végzik el a HÍD képzést... mert magasabb kategória... a felsőfokú OKJ már E...
Szerintem sem azzal lesz a gond, hanem azzal hogy a nyelvet kitűnően kell beszélni, ha a szakmájában akar elhelyezkedni. Sőt némely országban honosítani kell a bizonyítványt is. Barátnőm Kanadába ment és nem tudot elhelyezkedni intenzíves ápolónőként, addig amíg nem honosították a bizonyítványát, ill.kellett még képzésen is résztvenni és nyelvből vizsgázni. Addig bizony takarított egy étteremben.
A régi bizonyítványok egyenértékűek az OKJ végzettséggel. Kérni kell a végzettségéhez rendelt OKJ számot. Ott tudnak infot adni róla, ahol a krediteket tartják nyílván.