Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ápolónő külföldön

KOVÁCSORSI
Létrehozva: 2012. június 14. 06:06

Kedves Fórumozók!

 

A húgom szeretne munkát vállalni külföldön. Ápolónő, már kb. 15 éve dolgozik a szakmájában. Viszont nem diplomás és nem OKJ-s végzettsége van, hanem szakiskola+érettségi.

 

Mit gondoltok tényleg esélytelen az elhelyezkedése OKJ nélkül?

Teljesen megdöbbentett a dolog, mert azt olvasom mindenütt, hogy OKJ-s végzettség kell... 

 

Akinek van tapasztalata kérném, hogy segítsen!

Köszönöm! 

  1. 2012. június 14. 21:5613.

    Van lehetoseg! Raadasul nem csak korhazakban, hanem olyan apolonokre is megno majd a kozeljovoben a kereslet, akik szivesen apolnak idos, nyugdijas embereket.

     

    A feltett kerdeshez nekem is lenne egy kerdesem. Nagyon halas lennek, ha akar a hugodat megkerdezned, hogy ilyesmi esetleg erdekelne-e ot. Elore is koszonom

     

    Arra keresnek valaszt, hogy van-e olyan magyar apolono, aki dologzna Hollandiaban.

    A munkakozvetites feltetele, egy masfel-ket honapos, ingyenes holland tangolyam elvegzese, amely segiti a munkavallalot a nyelvi alapok elsajatitasaban.

    A kinti alapfizetes ejszakai es hetvegi potlek nelkul havi netto 1 400 - 1 600 eurotol kezdodik, de ez a nem egyetemet vegzett apolokra es apolonokre ertendo.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. június 14. 19:5712.

    Igen, az a tapasztalatom (márpedig egy ideig eü szakközépben tanítottam, most eü főiskolán), hogy a munkahelyek sokkal inkább küldik diplomás ápolónak azt, aki tanulna, mint OKJ-re. Mert az állami finisen nem kell fizetni, az OKJ-ért meg igen.

    És sajnos pontosan tudom, hol írják alá a gyakorlatot anélkül, hogy akár csak oda ment volna fél órára a hallgató :( De OKJ-n is sok a gyakorlat.

     

     

    Sajnos azok a kórházak, amivel nekem napi kapcsolatom van, ott is csak a főnővéreknek adják meg a diplomás bért pár hónapja.

    előzmény:
    vintimi (11)
    2012-06-14  19:24
  3. 2012. június 14. 19:2411.

    Sokkal olcsóbb főiskolára járni (4 év), mint egy okj-s (1 év) tanfolyamot elvégezni? Ez elég érdekes. A 4 év alatt nagyon sok gyakorlat van, szorgalmi időszak alatt is havonta 1 hét kiesés (legalábbis nekem így volt). Egyébként több főiskolai évfolyamtársam is csak az E kategóriás bért kapja meg, hiába van meg a diplomája, mert nem köteles a munkáltató megadni az F kat. bért, csak ha a munkakör betöltése megköveteli. Sok helyen ki is használják ezt...

    És a kórházak -legalábbis itt az északi régióban- nem nagyon adnak támogatást a tanulmányokhoz (én pl. semmit nem kaptam), szóval anélkül még állami finanszrozott is sokba kerül.

    előzmény:
    lila.tulipán (10)
    2012-06-14  18:44
  4. 2012. június 14. 18:4410.

    Van, elég sok.

    És sajnos olyan a bértábla, annyira nem követi évek óta a minimálbér emelkedését, hogy egy 18 éves gyakorlattal rendelkező OKJ-s ápoló a minimálbért kapja.  Akkor meg sok értelme nincs évekig tanulni. És egyre inkább nem tudják megoldani a kórházak az iskolában vagy gyakorlaton levő dolgozók helyettesítését. Plusz rohadt drága, sokkal olcsóbb főiskolára menni, mert állami finin a tankönyv a költség meg az utazás...

    előzmény:
    vintimi (7)
    2012-06-14  14:40
  5. 2012. június 14. 17:519.
    Van lehetőség munkaügyiközponton keresztül magánközvetítő utján is.Hiszen kint is élnek magyar jómódu családok akik megengedhetik nmaguknak hogy ápolónőt alkalmazzonak sőt kell is mert a munkájukat ez miatt nem adhatják fel.Tapasztalatból beszéltem
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (1)
    2012-06-14  06:06
  6. 2012. június 14. 15:278.

    Bocsánat, csak most jutottam nethez.

     

    Köszönöm a válaszokat! Nagyon jó ötlet, hogy bemenjen a suliba! Ez eszünkbe sem jutott!! :)

     

    Németül beszél alapfokon, tehát inkább Németo., Ausztriában gondolkodik. 

     

    Szóval segédápolóként azért van esélye.. Szeretne valamiképpen a szakmájában maradni.

    Még egyszer, nagyon köszönöm mindenkinek! 

    előzmény:
    KOVÁCSORSI (1)
    2012-06-14  06:06
  7. 2012. június 14. 14:407.

    Szerintem sem felel meg okj-s végzettségnek! Én annó amikor elkezdtem dolgozni (szakközépiskola után), még abban az évben beiskoláztak felnőtt szakápolónak, majd 2 évre rá mentem onkológiai szakápolóira és az adott E kategóriás besorolást! 

    Van egyáltalán olyan nővér akinek nincs valamilyen szakápolói okj-s oklevele??? 

    előzmény:
    lila.tulipán (6)
    2012-06-14  13:58
  8. 2012. június 14. 13:586.

    dehogy felel meg...

    Akinek régi szakiskolai vagy szakközépiskolai ápoló végzettsége van, azok sorban végzik el a HÍD képzést... mert magasabb kategória... a felsőfokú OKJ már E...

    előzmény:
    kivi39 (3)
    2012-06-14  09:07
  9. 2012. június 14. 11:145.
    Milyen nyelven beszél?A magyarországi szakközépiskolai érettségi plusz szakképesitést az Eu-s országokban elfogadják,de csak segédápolónőként  (pflegehelfer) tud dolgozni.Azonban munka mellett lehetőség van a bizonyitványát honositani,és azokat a különbözeti vizsgákat az adott nyelven letenni,ami hiányzik.Ez kb.1-2 évig tart,és felsőfokú ápolónő lehet.Azonban ehhez tényleg kell a nyelvtudás.De segédápolónőként pl.Ausztriában vagy Németországban szerintem már holnap kezdhet,ha beszéli valamennyire a nyelvet,nagyon nagy a kereslet!!!!
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (1)
    2012-06-14  06:06
  10. 2012. június 14. 09:264.

    Szerintem sem azzal lesz a gond, hanem azzal hogy a nyelvet kitűnően kell beszélni, ha a szakmájában akar elhelyezkedni. Sőt némely országban honosítani kell a bizonyítványt is. Barátnőm Kanadába ment és nem tudot elhelyezkedni intenzíves ápolónőként, addig amíg nem honosították a bizonyítványát, ill.kellett még képzésen is résztvenni és nyelvből vizsgázni. Addig bizony takarított egy étteremben. 

    A régi bizonyítványok egyenértékűek az OKJ végzettséggel. Kérni kell a végzettségéhez rendelt OKJ számot. Ott tudnak infot adni róla, ahol a krediteket tartják nyílván. 

    előzmény:
    KOVÁCSORSI (1)
    2012-06-14  06:06
  11. 2012. június 14. 09:073.
    A régi szakiskolai képzés megfelel a mai okj-s képzésnek. Nem hinném, hogy gond lenne. Azt viszont talán meg lehetne érdeklődni (ha máshol nem, az iskolában, ahol végzett), hogy kaphat-e igazolást arról, hogy az ő végzettsége ugyanolyan értékű, mint az okj-s képzés.
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (1)
    2012-06-14  06:06
  12. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. június 14. 07:102.
    A magyaron kívül más nyelven tud RENDESEN?
    előzmény:
    KOVÁCSORSI (1)
    2012-06-14  06:06

Címlap

top