Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jót tesz a fogfehérítés???

Coke Girl
Létrehozva: 2012. július 4. 17:51

Sziasztok!

 

 

Nagy dilemmám van. Teljesen jók a fogaim. Legelőször 36 éves koromban kellett a fogorvosnak hozzányúlnia, csak egy fog volt lukas, egyébként mindig csak kontrol illetve fogkőlevételem volt.

Azóta is tartja ezt a jó szokását, aminek nagyon örülök.

 

Ami problematikus az az, hogy sajnos elszineződött, sárgás a színe.

Szeretném megszépíteni, viszont nem azon az áron, hogy az extra erős fogaim zománcát tönkreteszem, és szépen megindul a romlás, amit eddig olyan szerencsésen elkerültem.

 

Butaság amit gondolok?  A fogfehérítéssel nem nyitom ki "Pandora szelencéjét"? Kérem, ha erre jár SZAKEMBER, illetve akinek tapasztalata van, írja meg, mi a véleménye, melyik módszert ajánlja - vagy éppen nem ajánlja.

 

Mindenképpen kerülném azokat a módszereket, ahol napokig nem ehetek és ihatok színeset, , illetve az is érdekelne, hogy ezek mennyire tartósak.

 

 

nagyon köszönöm előre is

 

Adrienne

  1. 2012. október 31. 16:1338.
    Köszönöm a segítséget, elmentem és végigcsináltam a feherítő kezelést. Ég és föld a különbség annyival fehérebb a fogom jelenleg. Köszönöm HegelDent, hogy leírta szakmailag mi a helyes, ha nem teszi meg valószinűleg nem csináltam volna meg. Kicsit féltem tőle, de semmi probléma nem volt. 
  2. 2012. október 9. 16:4837.
    Ign ezt már olvastam a fórumban, hogy a fogtömés fehérsége 4-5 évig tart. Lassan nálam itt ez a periódus úgyhogy megcsinálom a fogfehéríést. Köszönöm a szakmai válaszát!
  3. 2012. október 9. 15:4336.
    Tisztelt Hegeldent!
    Kérem segítsen, fogfehéríttetésen gondolkozom, de a jobb felső szemfogamon van egy tömés, ami pont olyan színű, mint a fogam. Észre se lehet venni. A fehérítés után az ugyanolyan színű maradna, mint most? Vagy újra kellene tömetnem? Van erre valamilyen jó megoldás?
    Köszönöm!
  4. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2012. október 4. 15:3335.

    Mickamacka, te nagyon hülye vagy! De, ha nem akarom ilyen nyíltan kimondani, akkor csak annyit teszek hozzá finoman: HOGY OLVASD EL MÉG EGYSZER AMIT ÍRTAM, ÉS PRÓBÁLD IS MEG AZT ÉRTELMEZNI!

     

    Először is a 100 ropihoz semmi közöd, én dolgom.

     

    Ezen túlmenően: elmondott mindent, és tudtam is mindent (éneklés nélkü is), de azt nem mondta, hogy esetleg egy fehérítés nem fehérítés, nem mindenkinek válik be!

     

    Ezt az egyet valóban kifelejtette. Hozzáteszem eredetileg a fogam színe a a színskálán majdnem a maximum "fehérséget" mutatta, mielőtt elkezdtük volna, tehát 1 árnyalatot tudott fehéríteni, ami utána sajnos "visszament" eredeti színére.

     

    Úgyhogy én közel nem azt mondtam, hogy SEMMIT nem mondtak, hanem, hogy erről nem mondtak semmit..... Nem mellesleg, ha esetleg máshol érdeklődöm ott sem mondták volna el nyilván, mert nem céljuk (vagy sikerül vagy nem, úgy látszik az esetek igen kis százalékában nem sikerül csak, és ez spec. aznap pont én voltam), szóval azzal sem jutottam volna előrébb.

     

    Tanulmányokat pedig nem szoktam végezni (igaz, körbejárom a témát), de nem ülök a seggemen, hanem, ha valami érdekel, és eldöntöttem, akkor kellő tájékozódás után elmegyek! 

     

    " Amúgy én 100.000-ért biztos nem csináltatnék semmi átmenetit magamon  ...és Neked sem kellene perlekedni azért, mert nem kaptál everlasting hollywood-i mosolyt, mert kinyitottad a tárcád...."

     

     Súlyos fogalomzavarban szenvedsz. Egyáltalán nem perlekdtem, ez egy topic, és leírtam a véleményem. A perlekedés legjobb tudásom szerint is veszekedést jelent.....

     

    A hsz-ed pedig csupa ellentmondás... Először leírod, hogy 100-ért még "énekelni" is kellene a dokinak, és te különben sem csinálnád, utána pedig ne várj csodát...... Ez picit ellentmondásos gondolatmenet!

     

    De mindegy, a lényeget leírtam, és köszönöm az előttem szólónak, hogy legalább mondott nekem valami értelmeset, vagy legalábbis együttérző  megnyugtatót felém :) 

     

    előzmény:
    mickamacka (33)
    2012-10-03  21:33
  5. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2012. október 4. 15:2034.
    Igen, ezzel én is tisztában vagyok. S akkor sajnos így jártam :)
  6. 2012. október 3. 21:3333.

    oké, legyen 100.000 Ft.

    Ennyit a tudatosságról...

    Apropó: tudatosság! Esetleg kérdezősködhettél volna, mire számíthatsz, meddig lesz olyan fehér, milyen fájdalmakkal fog járni, általában mik a folyományai egy ilyen dolognak.

    A doki ennyiért nyilván még énekelt is volna Neked. 

     

    Valahogy nem kerek a sztori, ennyi a véleményem és nem tudok mást mondani. Esetleg Te nem érzed furinak, hogy "semmit nem mondtak"?? A számba nyomnak mindenféle cuccokat, ráadásul egy havi fizu oda, nem fogok bambán ülni, üres fejjel kipengetni...

     

    Én eleve tudtam: teázom, kávézom, eszem-iszom, hát ha egy évig megmarad az eredmény, már jól jártam. Nekem annyit megért.

    Hívtam rendelőket, olvasgattam, tájékozódtam és tudtam, 2-3 napig fájni fog utána. 

     

    Amúgy én 100.000-ért biztos nem csináltatnék semmi átmenetit magamon  ...és Neked sem kellene perlekedni azért, mert nem kaptál everlasting hollywood-i mosolyt, mert kinyitottad a tárcád....

     

    Na mindegy, ez a téma már réges régen körbe lett rágva. 

     

    Ő úgysem csináltatja meg, Te pedig későn lettél tájékozott, azóta mindannyiunk fogai sárgásabbak, mint az esemény idején.

     

    Ha valaki eltökélt, akárki akármit mond, a vége úgyis elrendelt, a kíváncsiság nagy úr a nőknél :) Ha meg nem eltökélt, akkor csak tökölődik, aztán nem lesz abból lófütty sem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391572 (31)
    2012-10-03  12:19
  7. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2012. október 3. 12:5332.

    Pár nap, 1 hét után ment vissza eredeti színére...... Mindent betartottam.

     

    A fogmosási technikám elég jó, soha nem volt fogkövem, és tökéletesek a fogaim is... Vörösbort nem szoktam inni, tehát ez sincs. Tejeskávét is csak mértékkel.

     

    Nekem egy "szuper" reklámozott helyen végezték el, és azt hittem megfelelő kezekben leszek, és végig úgy is tűnt. 

  8. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2012. október 3. 12:1931.

    Figyu: ahogy Kálának, nekem is 100.000-ért csinálták, úgyhogy légyszíves ne hazudtolj meg minket, mert talán mi tudjuk mire mennyit költöttünk, nem pedig te........

     

    És ahogy ő is, úgy én is betartottam mindent amit csak mondtak, és mégsem lett jobb, egy fikarcnyit sem!

     

    És nem, nem mondták el előtte, hogy 1 eredménytől nem lesz semmi, csak a többi utána lévőtől..... Semmit sem mondtak erről......

    előzmény:
    mickamacka (18)
    2012-07-06  11:20
  9. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2012. október 3. 12:0830.

    Dettó!!!!!

     

    Ugyanezt tapasztaltam!

     

    Én is annyira, de annyira csalódott voltam..... 

    előzmény:
    *Kála* (8)
    2012-07-05  10:44
  10. Torolt_felhasznalo_391572
    Torolt_felhasznalo_391572
    2012. október 3. 11:5729.

    Szió!

     

    Én nem ajánlom...

     

    Nekem is nagyon jók a fogaim, én is csak kontrollra szoktam járni, és még fogkőlevételem sem volt soha, mert nem volt szükségem rá.

     

    Viszont én is azt kezdtem el észrevenni, mint te, hogy már nem olyan szép fehérek a fogaim.

     

    Elmentem, beneveztem egy ilyenre. Az, hogy milyen kellemetlen volt 2-3 napig utána, nem írom le,  mert bár alig tudtam elaludni és létezni 3 napig a fogfehérítés utáni érzékenységtől, az egy dolog.. Nem lett volna ezzel semmi bajom, ha megérte volna......

     

    De sajnos  UGYANOLYAN lett később a fogacskáim színe, mint előtte...... Értsd ez alatt kb. 2 hét múlva....

     

    Nem 1-2 hétig, de vagy 3 hétig nem ettem semmilyen színeset, pedig mennyire szerettem volna akkor piros szőlőt, paradicsomot, tejeskávét inni  stb.., és mégis pont olyan lett, mint előtte

     

    Ok, előtte sem volt sárga, csak önmagamhoz képest nem tetszik...

     

    Szóval azt tudom mondani, hogy bár végigcsináltam, és mindent tisztességesen, mégsem hozott eredményt, mert tök ugyanolyan maradt!!!  

    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  11. 2012. október 3. 11:3228.

    Én nem fehéríteném hidrogén-peroxiddal a fogaimat, bár sárgásak.Sőt nekem nagyon sárgának tűnik.

     

    A hidrogén-peroxidot használják hajfestésnél is, ami roncsolhatj a hajat, tehát a fogat is.

     

    A hidrogén-peroxid a sejtekben is megtalálható, de ha magas az érték, akkor a sejt számára toxikus.Esetleg rákot isokozhat.

     

    Innen jön az elsavasodás is.Ezért kell több lúgosító ételt enni, hogy a szervezet ne savasodjon el.

  12. Torolt_felhasznalo_824199
    Torolt_felhasznalo_824199
    2012. október 3. 10:4427.
    Fogmosas szodabikarbonaval, kb. heti 2-3x!Nekem bevalt es hosszu tavon sem karositotta a fogaimat, optikailag feherit.
    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  13. 2012. október 3. 10:1526.
    Az utóbbi időben nagyon sárgának látom a fogaimat, pedig rendszeresen mosok fogat és nyelv tisztítót is használok! Nem tudom, hogy ezen felül én még mit tehetnék otthon. Milyen fogfehérítő praktikát ajánlotok?
  14. 2012. július 19. 14:2425.
    Köszönöm az ötletet.
    előzmény:
    dr. Kiss István (24)
    2012-07-10  10:44
  15. 2012. július 10. 10:4424.

    Üdv!

     

    Én igaz belgyógyász szakorvos vagyok, de nagyon sok lehetőség van rá. Van a hagyományos hidrogénperoxidos és az újjab típusú a Remedent-es és a  Britsmile. Ezek a legújabbak, de nem mindenhol alkalmazzák(drágább maga a készülék és a kezelés is). A hidrogénperoxid a hagyomásnyos jól bevált módzser a rendelőkben. Otthoni módzserek is vannak( citrom, nátrium- hidrogénkarbonát, fogfehérítő tollak). Véleményem szerint a fogászati hidrogénperoxidos a leghatásosabb és a legbiztonságosabb.

    Sok sikert!

     

    dr. Kiss István 

    előzmény:
    Coke Girl (22)
    2012-07-06  19:22
  16. 2012. július 6. 19:2523.

    Köszönöm mindenkinek az ötletet ... hát, eddig nagyon vegyes a kép ...

    Azért reménykedem ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  17. 2012. július 6. 19:2222.

    Kedves Doktor Úr!

     

    Köszönöm szépen a hozzászólását.

    A fogorvosom vegyes véleménnyel volt a dologról, és ráadásul elég régen kérdeztem meg őt erről, azóta más, újabb módszerek is előjöhettek, ezért szerettem volna több véleményt is hallani.

     

     

    Ön melyik módszert ajánlja?

     

    köszönettel

     

    CG

    előzmény:
    dr. Kiss István (19)
    2012-07-06  11:28
  18. 2012. július 6. 12:2821.

    Az a baj annyira ellentmondásos vélemények vannak, hogy döntse el szegény nem hozzértő ember kinek hisz.. Persze a fogorvosok mondhatnak bármit, nekik az a jó ha fehérítesz aztán ha tönkremegy a fogad még szívesen be is tömik neked....

     

    Igazából azért kezdek letenni erről a fogfehérítésről, mert korábban használtam már fehérítő fogkrémet, amit 1 hétig kell alkalmazni fogmosás helyett, és valóban látszott az eredmény! de sajnos a fogaim is megérezték egy jó darabig érzékenyek voltak utána, féltem is hogy valami komolyabb baja is lesz! De azt hittem ha prfo fogorvos végzi a fehérítést akkor az kíméletesebb, de ezek szerint nem sok a különbség!

    előzmény:
    mickamacka (20)
    2012-07-06  11:40
  19. 2012. július 6. 11:4020.

    hát, nekem nem mentek tönkre, legalább is semmi változást nem tapasztalok...sem érzékenységet, sem szuvasodást...

     

    Viszont senkit nem akarok győzködni.

     

    Az, hogy "tönkre mennek a fogak a fehérítéstől" az erős túlzás :DD ezt én inkább felesleges parának tartom...talán még önmeggyőzésnek is, hiszen jó drága, az fix. Így a szív kevésbé fáj...

     

    A fogyókúrától meg a sok tartósított dologtól is tönkre megyünk, nem beszélve az E összetevőkről, mégsem veszünk tudomást a dologról. Meg aztán a sok dohányos... Aztán mégis élünk. :DD 

     

    a tusfürdő és sampon mosószer tartalma, ami főleg káros. Még a szemembe is belement, a sok hülyeségtől meg paráztam, hogy tuti vége a jobb szemem világának, hiszen mosószer. Mart, mint az Isten nyila. Aztán egy óra múlva minden a régi volt. :D 

     

    Azért még egyszer hozzáteszem: én ugyan nem vagyok olyan hiú, hogy újra és újra eljárjak fehéríteni. El tudom fogadni a helyzetem, de egyszer ki kellett próbálni, mert erősen vágytam egy alkalomra, mikor valóban szépek a rágóim és nem bántam meg, mert ilyen eredményt soha semmivel nem lehet produkálni...és baromi jó érzés volt. 

     

    Nos, mint mondottam, nekem teljesen mindegy, ki és hogyan akar durván  túlzó dolgokat állítani, de feleslegesen ne tömjétek hamis dolgokkal az elméjét. 

     

    Még meg lehet próbálni az epret. Állítólag fehérít. Bár cukros is, szóval nem értem...

     

     

     

    előzmény:
    sims (16)
    2012-07-06  10:19
  20. 2012. július 6. 11:2819.

    Kedves Coke girl!

     Ha az ön kórelőzménye tényleg ilyen jó, akkor semmyilyen akadálya sem lenne annak, hogy szakember elvégezzen önnél egy fogfehérítést. Igaz ha sokszor( kb 1,1,5 évente) csináltatja az ember akkor ártalmas, de önnél nincs szó ilyenről. A fogfehérítés után érdemes jó minőségű, gyógynövényes fogkrémet használni kb 2-3 hónapif, hogy táplálják a fogat. A fogorvosa részletesebben tudatja magával az információkat erről a kezelésről.

    Jó szépülést!

     

    dr. Kiss István 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  21. 2012. július 6. 11:2018.

    .100.000 ft körüli összegért

     

    35.000-ért vagy lehet, h 25.000-ért csinálják. Legyen 35.000!

     

    ...és ha utána színező ételeket eszel, persze, hogy besárgul.

     

    Nekem eltartott jó pár hónapig az eredmény...és hát nem igazán tudtam letenni a napi min. egy kávét...a teát meg aztán pláne...aztán persze, hogy besárgult.

     

    Egyébként várhatod is a nagy csodát, mert azt jobb dokik el is mondják:

     

    elsőre nem lesz hollywood-i mosolyod, NE várd.

    Ha másodjára, harmadjáa csináltatod meg, egyre világosabb eredményt tudsz elérni. Ezt még a kezelés előtt elmondta, csak hogy nota bene.  

     

    Elég drasztikus lenne egy sárga fogból optikai fehéret varázsolni kb 40 perc alatt...akkor valóban kinyírná a fogakat a dolog.

     

    Én elégedett voltam az eredménnyel, bár mondom (!) fájt még aznap a levegőtől, köv. nap már csak párszor éreztem meg.

     

    Viszont  azt is mondta, hogy lehet, két teljes napig, talán még köv. nap is fájhat.

    Erre készültem, ehhez képest ez sokkal rövidebb idő volt. 

     

    előzmény:
    *Kála* (8)
    2012-07-05  10:44
  22. 2012. július 6. 11:0817.

    nekem is azt mondta a doki, hogy alapból nem fehér a fogszínem.

    Viszont a fehérítéssel nagyon szép lett, komolyan...persze nem hó-hó-hófehér :)) de ha rajtam múlt volna, egész nap széles vigyorral rohangálok az utcán.

     

     

    előzmény:
    bababetű (5)
    2012-07-04  23:12
  23. 2012. július 6. 10:1916.

    Most egy kicsit elkeseredtem ezeket olvasva! Alapból egészségesek a fogaim, és nem is annyira sárgák de elgondolkodtam már a fogfehérítésen! Most viszont megijedtem hogy tönkre fognak menni a fogaim és ezt tényleg nem lehet visszafordítani!

     

    Tudom annyira nem idevágó ez a kérdés, de tudnátok olyan fogkrémet ajánlani ami tényleg jót tesz a fognak éa fogzománcnak? Most a sensodyne repaire and protect fogkrémet használom de nem vagyok vele megelégedve!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. 2012. július 5. 11:5715.
    Nem értek a kémiához, de ha a zománc anyaga jórészt szervetlen, nos akkor az soha nem termelődik újra ugye....
    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51

Címlap

top