Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önkéntes lennék

zsibrák
Létrehozva: 2012. augusztus 23. 18:06

Kedves Fórumtársak,

 

tud valaki ajánlani olyan alapítványt Budapesten, ahol heti 1-2 alkalommal önkéntes munkát végezhetek? Még nem körvonalazódott bennem, hogy mit is csinálnék szívesen, ezért erre vontakozóan is jöhetnek ötletek. És elindulhatna egy beszélgetés is az önkéntességről általában, ha volna rá igény...

 

 Kuriózumként elmondanám, hogy kerestem google-n és sok találat volt, de elsősorban diákokat, egyetemistákat keresnek. Egyik alapítványnál (talán facebook-on láttam...) valaki rákérdezett, hogy miért a 25 év felső korhatár és az volt a válasz, hogy azért mert nem jó, ha túl nagy a korkülönbség az önkéntesek között...Én 25 már elmúltam...9 éve! :)

 

Sziasztok!

zsibi

  1. 2014. január 29. 17:4914.

    Sziasztok,

     

      

    Szabadabb szeretnék lenni, ehhez kérem a segítségeteket.

    Juci vagyok, 23 éves, születésem óta mozgássérült. Elektromos tolókocsit használok. Nemrég sikerült Budapesre költöznöm egy II. kerületi Rehabilitációs Központba. Eddig nem tehettem meg, de itt tanítanak utcán közlekedni. Sajnos csak heti egyszer van lehetőségem gyakorolni. Ezt kevésnek érzem, ezért keresek vállalkozó kedvű embereket, hogy hamarabb elérjem a célom, és egyedül mehessek "világgá". :)

     

    Ha van, kedved és időd segíteni nekem írj a kisfajuci(kukac)citromail.hu címre.

     

    Előre is köszönöm a segítséged.

     

    Juci 

  2. 2012. november 13. 11:2913.
    Szia! Ha szeretnél  külföldön önkéntes munkát vállalni, és tanulni, az angliai College for International Co-operation and Development várja jelentkezésed! A 14,18, 24 hónapos felkészítő programok keretén belül 6 hónapot tölthetsz Afrikában vagy Indiában, az általad kiválasztott projektben: AIDS prevenció,  gyermeksegélyezés, gyermek és felnőtt oktatás, mezőgazdaság, használt ruhaértékesítés. A program során mind gyakorlati, mind elméleti tudásra fogsz szert tenni, mellyel felkészülsz  az önkéntes munkára. A  One World University Mozambique-al együttműködve pedig A-certificate diplomát szerezhetsz, mely tanusítja a területen szerzett jártasságod. A program lehetőséget ad arra, hogy világot láss, nyelveket tanulj,életre szóló élményeket és tapasztalatokat gyűjts, melyeket a későbbiekben is kamatoztathatsz. Különleges előképzettséget nem igényel a program, minimális angol nyelvtudás viszont ajánlott.Amennyiben elmúltál 18 éves, rendelkezel középfokú végzettséggel, nyitott vagy az új kultúrákra, emberekre és kalandokra, köztünk van a helyed.  A részletekkel, kérdéseiddel kapcsolatban jelentkezz az alábbi címen:Kovika911@citrmoail.hu
  3. 2012. augusztus 24. 00:3412.
    Én már nem a fővárosban lakom, de a városunkban létezik egy Otthon segítünk alapítvány - sztem ez máshol is van - a lényege, hogy családoknak, elsősorban kisgyermekes anyukáknak segítenek önkéntesek, gyerekvigyázás, otthoni segítés (hogy az anyuka nyugiban megfőzhessen, takaríthasson vagy bevásárolhasson, vagy urambocsá hajat moshasson stb), nálunk heti 2 óra jár és kikötés, hogy az anyukának otthon kell lennie, szóval nem olyan, hogy ott hagyja rá a gyereket és elmegy, hanem helyben együtt oldják meg ami van.
    előzmény:
    zsibrák (1)
    2012-08-23  18:06
  4. 2012. augusztus 23. 22:4111.
    Az állatkert is foglalkoztat önkénteseket, a honlapjukon láttam régebben.
    előzmény:
    zsibrák (1)
    2012-08-23  18:06
  5. Torolt_felhasznalo_567724
    Torolt_felhasznalo_567724
    2012. augusztus 23. 21:0610.
    Szia! Én nem pesti vagyok, de itt a városomban szoktam önkéntes munkát vállalni egy non-profit szervezetnél, akik környezetvédelemmel foglalkoznak. Esetleg érdeklődj a karitasznál oda is várnak önkénteseket, vagy a máltainál, de nyugdíjasotthonokban is mindig szükség van segítő kezekre.
    előzmény:
    zsibrák (1)
    2012-08-23  18:06
  6. 2012. augusztus 23. 19:539.
    Érdeklődj a kerületi Vöröskeresztnél, vagy a hozzád közel eső parókián!
  7. 2012. augusztus 23. 19:158.
    Ez is jó ötlet, hosszabb távon! Ezt is valamilyen alapítvány égisze alatt lehetne megpróbálni, mert tartok tőle, hogy egy kórház vezetősége is nagyobb bizalommal biztosít bejárást egy civil szervezetnek, mint egy magánszemélynek aki csak őgy beesett az utcáról...
    előzmény:
    Daisy48 (5)
    2012-08-23  18:26
  8. 2012. augusztus 23. 19:117.
    Hú, köszönöm, ez tetszene!! Csakhogy nyár végéig tart az akció... utánanézek! Köszi :)
    előzmény:
    Bbohar (4)
    2012-08-23  18:21
  9. 2012. augusztus 23. 19:106.
    Állatmenhelyhez is mehetsz szerintem...
    előzmény:
    zsibrák (1)
    2012-08-23  18:06
  10. 2012. augusztus 23. 18:265.

    Ha valamelyik korházzal felveszed a kapcsolatot, biztos örülnének egy olyan látogatónak aki főleg az egyedülálló betegek látogatását tenné meg, kicsit beszélgetni, meghallgatni őket, esetleg megvenni valamit a számukra amiért ők nem tudnak kimenni. Persze vannak súlyos betegek is, tehát csak ha lelkileg birod.

     

    Sok sikert az önkéntes munkához és gratulálok hogy ilyesmi eszedbe jutott. 

    előzmény:
    zsibrák (1)
    2012-08-23  18:06
  11. 2012. augusztus 23. 18:214.
    előzmény:
    Bbohar (3)
    2012-08-23  18:20
  12. 2012. augusztus 23. 18:203.

    Itt egy oldal, ahol több lehetőséget is találhatsz, vannak frissek is, ahol nagyon örülnének önkénteseknek. 

    http://www.facebook.com/OnkentesKozpont  

    előzmény:
    zsibrák (1)
    2012-08-23  18:06
  13. 2012. augusztus 23. 18:172.

    Szia!

     

    Ha nem csak Budapest johet szoba, belenezhetsz a Bator taborba, mi szoktunk odamenni es 70 eves korig lehet segiteni (ez persze csak egy szam volt!).

     

    Udv 

    előzmény:
    zsibrák (1)
    2012-08-23  18:06

Címlap

top