Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ünnepnap "ledolgozása

nurfür
Létrehozva: 2012. november 23. 07:52

Sziasztok! Elnézést, ha már valaki kérdezte korábban.

Szóval tegnap este olvasom az iskolás gyerekem üzenőjében, hogy december 1-jén és december 15-én, tehát két szombati napon suli lesz, a dec. 24-ét és a dec. 31-ét "dolgozzák le".

Nem tudom, csak én vagyok-e ennyire korlátolt, de a dec. 24. és a dec. 31 véletlenül nem téli szünet a gyerekeknek? Akkor miért kell ledolgozniuk nekik is? Valaki, aki ért hozzá, tud erre értelmes magyarázatot adni?

Ráadásul több munkahelyen dec. 15 nem lesz munkanap, mert 2013-ban vmelyik januári szombaton dolgoztatják majd le. 

Előre is köszönöm a válaszokat! 

 

  1. 2012. november 29. 08:09133.

    Nem kaptam választ, "természetesen".

    Miért is kaptam volna? Ezért nem jelentkeztem.

     

    Nagylányoméknál igen érdekes lesz a szombati nap. NEM lesz tanítás, csinálnak programot: filmnézés, játék és elmennek megnézni a suli kézilabdacsapatának meccsét (az ofő tesitanár, és a kézicsapat edzője).

    Na most előbbi kettőt otthon is megtehetik, utóbbira az osztály 90%-a nem kíváncsi, mert nem érdekli, nem szereti a kézi(t).

    Szóval tényleg érdemes ezért reggel 6-kor felkelnie a gyereknek.

    Nem tudok most neki igazolni, mert már két napot elhasználtam a háromból, mindenféle szokásom és meggyőződésem ellenére, kényelemből (a novemberi két szombatot igazoltam neki, mert én  is szabin voltam, és nem volt kedvem felkelni korán).

    Amúgy érdekes, mert nagyon sokaktól hallom, hogy az iskolák megadták ezt a napot, és nem kell bemenni a gyerekeknek.

    Egyszer a büdös életben  lenne egy kis összefogás ebben az országban, és mondaná azt minden suli minden igazgatója, hogy NEM!

    Én egyedül a kis levélkémmel nem sokra megyek, úgy tűnik.

    előzmény:
    8642 (131)
    2012-11-26  21:07
  2. 2012. november 28. 15:34132.

    Téli szünetet ledolgozni mert év közben nem jön ki a tanítási napok száma?!?!. 3 gyerek kap egy igazolást tőlem aztán szia.

    A szombati sulinapról meg le kellene szokni. Én sem dolgozom a hétvégén a gyerkőcök is itthon maradnak. 

      

    előzmény:
    nurfür (1)
    2012-11-23  07:52
  3. 2012. november 26. 21:07131.
    Amelyik anyuka beírt a minisztériumba/hivatalba, ő kapott választ a kérdésére? Mindjárt itt az első szombat :(
  4. 2012. november 24. 11:38130.

    183 kötelező tanítási nap van a tanévben. Ez csak a decemberi két szombattal jön ki sajnos. Az általános iskolák 5 tanítás nélküli munkanapot használhatnak fel szabadon, ha ezekre a szombatokra teszik, akkor fordulhat elő, hogy nem kell bemenni.

     

    Pozitív csalódás volt ez a topik, mert mindig mindenhonnan az folyik, hogy mit képzelnek a tanárok, alig dolgoznak, állandóan szünetük van. A mi sulinkban tavaly óta  nem tudják kiadni a szabadságokat a szünetek idejére. Én például úgy jártam be tanítani, hogy papíron szabadságon voltam, és nem voltam ezzel egyedül.

     

    A szombati napoknak sok értelme nincs, sok gyerek hiányzik, amit akkor tanítunk, alig marad meg, a következő héten zűrösebbek a gyerekek, hiányzik a két nap pihenés. 

    előzmény:
    nurfür (1)
    2012-11-23  07:52
  5. 2012. november 24. 10:55129.
    érdekes, ilyenkor mindenki "dolgozik" ... amikor adót kell fizetni, akkor meg munkanélküli ... hogy is van ez?
    előzmény:
    Rena__ (119)
    2012-11-23  21:20
  6. 2012. november 24. 09:49128.

    Engem is feldühít, amikor "hozzáértők" jönnek azzal, hogy a tanár du. egykor hazamegy, és utána pihi van. Lehet, hogy így volt 20 éve, és a pedagógus du. 2-től pl. művelte otthon a háztájit falun. DE most mi van? Tudom, hogy tudjátok, csak kikívánkozik...

    A fiam sulijában a tanítók, tanárok, heti 3-4 napra du.-ra is be vannak osztva napközire, tanulószobára, örülnek, ha 5-kor vagy fél 6-kor kiesnek az ajtón, és végre hazamehetnek. Ja, és még a másnapra is kell készülni. Mert a becsületesebbje készül, bármilyen hihetetlen is. Igen, van olyan, aki nem készül, ill. csak felolvassák a tk.-et órán, de nem ez az általános.

     

    Amikor pl. a magyaros tanító 120 füzetet beszed a két osztályától hetente (fogalmazás, tollbamondás, ilyen dolgozat, olyan felmérés, amolyan témazáró), nem azért mert mazochista, hanem mert előírás, és kell a jegy. A vezetőség meg rajtaütészerűen órát látogat. Közben vannak a versenyek a mesemondótól a népdaléneklésiig (bármily meglepő ezeket is meg kell szervezni stb.), az elsősök beiskolázási programsorozata estébe nyúlóan, a nyolcadikosok felvételi előkészítése, adventi programok stb. És a fogadóórákról még nem is beszéltünk, illetve a szülői értekezletekről, amikor az anyuka (értelmiségi szülő) benyögi, hogy az iskola feladata a gyerek nevelése, hagyják őt békén a problémákkal. 

    Hja, kérem... 

    előzmény:
    Nyanya77 (126)
    2012-11-24  09:05
  7. 2012. november 24. 09:34127.

    Láttam. sokszor

    és nem győztem elégszer írni

    A szünet, nem a tanárok kedvéért van, hanem a gyereknek.

    Nekik ez a szabadságuk úgymond.

    Mivel éppen elég a dolguk a tanévben.. -5-6-7-8 óra iskolai tanóra után, még délután otthon a tanulás.

    és menjen a fenébe az olyan szülő, aki irigyli a saját gyerekétől a pihenést.  

    előzmény:
    Nyanya77 (126)
    2012-11-24  09:05
  8. 2012. november 24. 09:05126.

     

    Lillareka- teljesen igazad van, csak sajnos a hangos többség nem így gondolja. Ha bármilyen tanárokkal/iskolával kapcsolatos téma előkerül minidg az kerül elő, hogy mit csináljon a szülő gyerekkel ebben a sok szünetben?

     

    Én anno azért regisztráltam itt az nlc-n, mert a június másról se szólt, mint a tanárutáló topikokról, mert jött a nyár....

     

    Én is azért örültem, meg, hogy végre egy szülőnek tűnt fel ez a ledolgozós baromság.

    előzmény:
    Lillaréka (125)
    2012-11-24  08:31
  9. 2012. november 24. 08:31125.

    Régen még ennyi szabadsága sem volt a szülőknek. Mégis megoldották

    amugy.. pl ki volt jelölve melyik iskola tart adott időben ügyeletet. meg volt un napközis tábor.. pl

     

    Minek kellett annak gyerek, aki nem birja elviselni  a saját gyerekét? Az ilyen egésznapos iskoláért és rövidszünetért rinyáló szülőktől szivesen megkérdezném. 

    előzmény:
    csakmoni (123)
    2012-11-24  08:05
  10. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. november 24. 08:15124.

    Azért ez érdekes.Nálunk meg a szülők szóltak, úgye, hogy nyítva leszünk ezeken a napokon?Ebben az évben tényleg kijutott a jóból.Már négyszer vagy ötször voltunk szombaton is nyítva.Most meg még decemberben is kétszer.Nagyon fáradtak vagyunk, de hát muszáj.

    Magáoviban dolgozom. 

    előzmény:
    nurfür (1)
    2012-11-23  07:52
  11. 2012. november 24. 08:05123.

    Erre utalnék vissza, és bocsi, ha valaki sértőnek érezte a hsz-mat.

    Én inkább a másik oldal panaszait, leveleit látom-halom, vagyis hogy rengeteg a szünet, de jó, hogy lesz egész napos iskola, meg rövid nyári szünet, mert mit képzelnek a tanárok, senkinek sincs annyi szabadsága, hogy megoldja a gyerekfelügyeletet. Mi tavaly decemberben is "dolgoztunk le" a szünetből, ügyeletet tartottunk két órás váltásban, hogy egyformán jusson a jóból..

    A szülői nyomás miatt rendeli el a minisztérium ezeket a munkanapokat, egy intézményen belül nem lehet szétválasztani, az alsó jöjjön, mert nem maradhat felügyelet nélkül, a felsősnek szünet. Ügyeletre meg vagy berendeli az igazgató az összes tanárt, hiszen munkanap, vagy kivételez ?

    (Tudok olyan iskolát, ahol 7-8 gyerekre vigyáztak egész nyáron, egyhetes váltásban, mert a szülők kérték az ügyeletet, az önkormányzat pedig biztosította, vagyis utasította az iskolát.)) 

    A tanárok pedig nincsenek abban a helyzetben, hogy bármi ellen is lázongjanak, felháborodjanak, mert ott lóg a fejünk felett a leépítés, elbocsátás, és százan várnak a helyünkre. Évek óta "szolgáltató" intézmény az iskola, alkalmazkodik a szülői igényekhez.

    előzmény:
    Nyanya77 (47)
    2012-11-23  09:39
  12. 2012. november 23. 22:19122.

    Az a szépséghibája a dolognak, hogy  a tanév rendjéről szóló rendelet korábbi, mint amiben ezt az idióta decembe 31-ei ledolgozást kitalálták. És a kettő üti egymást. 

    A tanárnak - aki nem rendelkezik szabadon a szabijával - kötelezően ki kell(ett) vennie a dec. 31-ét, mivel tanítási szünet.

    Magyarán: a tanárok a saját szabadságukat kell, hogy ledolgozzák. Így is olyan szimpatikus a dolog?

    Őszintén megmondom, én baromi pipa lennék, ha a szabimat le akarnák velem dolgoztatni. Nagyon erősen beintenék. 

    előzmény:
    csakmoni (117)
    2012-11-23  21:15
  13. 2012. november 23. 22:12121.

    Ki mondta, hogy az iskola a hibás?????

    Az a hibás, aki ezt a hülye rendeletet hozta, és kiterjsztette a tanításra. 

    JOGTALANUL! 

    előzmény:
    csakmoni (106)
    2012-11-23  20:47
  14. 2012. november 23. 21:23120.
    Azt az 5 napot a tanév elején betervezik az iskola éves munkatervébe, amit a fenntartó elé kell terjeszteni, ha elfogadják, utána nem lehet módosítani. 
    előzmény:
    csakmoni (117)
    2012-11-23  21:15
  15. 2012. november 23. 21:20119.
    Aztán majd jön a másik topic, hogyaszongya "hovategyem a kölyköt a hosszú szünidőben, hiszen dolgozom? " 
    előzmény:
    nurfür (118)
    2012-11-23  21:18
  16. 2012. november 23. 21:18118.

    Ne is mondd... Csak azért, mert pl. a halmozottan hátrányos helyzetű családok esetében jobb, ha a gyerek az iskolában van inkább, mint otthon, még nem kéne kötelezővé tenni minden ilyen eszement ötletet. 

     

    előzmény:
    Lillaréka (116)
    2012-11-23  21:13
  17. 2012. november 23. 21:15117.

    Ez több, mint furcsa, ugyanis a tanév rendjét, tehát a szünetek kezdetét-végét nem az iskolák szabják meg, hanem az OM, és utasításba adja az iskoláknak, vagyis kötelező.

    Az igazgató 5 nappal gazdálkodik, azzal toldhatja meg a szüneteket, kiadhatja osztálykirándulásra, sportnapra, iskolanapra, síszünetre, ledolgozós szombatokra, ezek a tanítás nélküli munkanapok.

    A középiskolákra ugyanaz a szabályozás érvényes.

    Az előírt szünetekben az iskolák zárva tartanak, ezért nincs ügyelet a gyerekeknek. A tanárok akkor kapják meg az éves szabadságukat, amivel nem rendelkeznek szabadon (vagyis nem vehetik ki tanítási időben). 

     

    Ezekről a dolgokról érdemesebb felvilágosítást kérni az iskolában, esetleg a Szülői Szervezet vezetőjétől, vagy az osztály SzSz képviselőjétől. Ha valaki nem bízik az iskolában, lehet az OM-től írásbeli állásfoglalást kérni. Netán a Magyar Közlönyben, az OM honlapján utánaolvasni.

    előzmény:
    gesztenye77 (109)
    2012-11-23  20:57
  18. 2012. november 23. 21:13116.

    Magyarázat az nem lesz. 

    Addig nem amig bolondrózsit tombolni hagyják.

    helyette lesz délután is iskola és rövidebb nyári szünet.

    minek a családnak együtt lenni??  

     

     

    Nekem pl kifejezetten tele a hócipőm hogy, azzal jönnek.. nincs hova tenni a gyereket. Akinek felügyelet kell az max az elsős-másodikas korosztály.

    A nagyobbak már simán otthon maradhatnak fél napra is akár.

    őket minek szivatja rózsi az agyalágyult ötleteivel??  

    előzmény:
    nurfür (114)
    2012-11-23  21:07
  19. 2012. november 23. 21:09115.
    Ha lediktálták a szüneteket, akkor tudnod kell 
    előzmény:
    gesztenye77 (113)
    2012-11-23  21:01
  20. 2012. november 23. 21:07114.

    Szerintem félreértetted. Azt senki nem állította a hozzászólásokban, hogy az iskola a hibás ismét.

    Ilyen még nem volt eddig, hogy téli szünetbeli napokat kelljen ledolgozni a diákoknak és a pedagógusoknak. 

    Nem mindenkinek munkanap a dec. 1. és 15., sőt... Többen januárban dolgozzák le a dec. 31-et. és akkor hova teszi a gyerekét az illető szülő? Iskola nincsen akkor szombaton, ha már az iskola feladata a gyermek biztonságos elhelyezése a munkanapon. Mert összhang az nincsen a ledolgozásban, úgy érzem.

    Valaki elszámolta magát az illetékes minisztériumban, úgy tűnik. Mi csak a magyarázatot szerettük volna itt páran megkapni.

    előzmény:
    csakmoni (106)
    2012-11-23  20:47
  21. 2012. november 23. 21:01113.

    Nekünk is lediktálták a szüneteket,     csak épp azt nem tudjuk most, hogy kell-e menni a legnagyobbnak suliba, két szombaton.   

     

     

    Szívből remélem nem.     Tudom milyen szörnyű nekem majd akkor menni dolgozni,    neki ezt nem kívánom.  

     

     

    A két kisebb tuti a mamánál lesz,   tehát a hely megoldható,   remélem a legnagyobb is ott durmol péntek este:)

    előzmény:
    Lillaréka (110)
    2012-11-23  20:58
  22. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. november 23. 21:00112.
    Mivel nem találta el PONTOSAN  a lakhelyedet akkor nem ül a többi állítása sem? micsoda nyakatekert logika...
    előzmény:
    semiramis (105)
    2012-11-23  20:09
  23. 2012. november 23. 21:00111.

    Elég érdekes. 

    Ugyanis azt a hoffmanrózsa-minisztérium dönti el.

    max  variálhat egy-két nappal az iskola. 

    előzmény:
    gesztenye77 (109)
    2012-11-23  20:57
  24. 2012. november 23. 20:58110.

    Nálunk már az első szülöin lediktáltál a tanév rendjét. 

    Az már el van döntve.

    Csak még nem tudjátok 

    előzmény:
    gesztenye77 (107)
    2012-11-23  20:55

Címlap

top