Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Petefészek ciszta műtét

prinytoke
Létrehozva: 2013. Április 22. 20:11

Sziasztok! 

Nem vagyok jártas ebben a témában, ezért kérdeznék valamit:  nekem van egy magándokim, akihez járok, és őtegyük fel cisztát talál, amit műteni kell.  A városi kórházban műt,nincs magánklinikája, stb.Nos, akkor ezt a műtétet az OEP finanszírozza vagy nekem kell? És ha nekem, akkor ehhez a kórházi ellátás díja is rájön,meg aneszteziológusé, stb? Ez így rengetegnek hangzik...Ha mondjuk ez így van és én nem tudom ezt kipengetni,mondhatom -e neki, h sajnálom, de ez nem fog menni. Ha elmegyek az sztk-ba,nem fognak rám furcsán nézni? Volt már más iylen szituációban?

  1. 2015. december 28. 08:3418.

    Kedves Csupakez! 


    Probaltam Neked irni privat uzenetet, de sajnos nem sikerul. Azzal a keressel fordulok Hozzad, hogy legy kedves megirni, hova jartal kezelesre, mely soran eltunt a cisztad. 


    Ide is irhatsz, vagy az alabbi email cimre: 


    aliz.bartha@gmail.com


    Elore is nagyon koszonom. 


    Minden jot, udvozlettel, B. Aliz

    előzmény:
    csupakéz (8)
    2013-04-22  23:45
  2. 2015. július 17. 13:5617.

    Sziasztok nekem például 39x23mm nagyságu kétrekeszes cisztám van a petefészkeben . ezzel voltam már magán nögyogyásznál illetve sztkában mindenhol mást mondtak. annyi hogy nekem tünetként egésznap hol erös hol gyengébb görcsös alhasi fájdalmam van  mellette a derekam is ugyanugy fáj mivel kihat rá. nem tudom hogy ezt műteni kell e ? ha igen tudja e valaki volt e illetve van e hasonlo helyzetben mert jelenleg nekem csak cataflant irtak fel de nem vagyok kisegitve.

    előzmény:
    malozsa (14)
    2014-07-02  09:29
  3. 2015. január 9. 20:3716.

    Szia! Engem most fognak műteni bal oldali petefészek cisztával és nekem is kb csecsemő fej nagyságú... Nagyon félek a műtéttöl, tudnál nekem mesélni hogy milyen volt az ébredés és a lábadozás stb..Nagyon  köszönöm!
    20éves vagyok

    előzmény:
    klaudiabettina (15)
    2014-10-01  14:05
  4. 2014. október 1. 14:0515.

    Sziasztok! Tudom nem a kérdésre válaszolok de csak ez a legfrissebb cisztával való kérdés amit találtam .Tudok valami tippet ami csökkenti az esélyét,hogy újra cisztám legyen ez volt a második előző héten műtöttek laparoszkópiával. Most a bal petefészkem okozta. A ciszta nagyon nagy volt (nagyobb mint egy csecsemő feje)  és nagyon félek hogy újra alakúl tudom esélyes de megszeretném előzni.


    Köszi előre a tippeket és az ajánlásokat :)

  5. 2014. július 2. 09:2914.
    Sziasztok!
    Érdeklődni szeretnék, hogy volt-e már valakinek kétrekeszes cisztája és mik a tapasztalatai? Ez mennyivel lehet rosszabb, mint az egyrekeszes? Azt olvastam, hogy kétrekeszes ciszta ritkábban tűnik el magától. Előre is köszi a válaszokat!
     
  6. 2013. szeptember 4. 20:3013.
    Megtudnád adni a természetgyógyász elérhetőségét?
    Köszönöm.
    előzmény:
    csupakéz (8)
    2013-04-22  23:45
  7. 2013. Április 24. 19:4412.

    Ne műtesd meg rögtön, csak akkor, ha már volt teljeskörű hormonteszted. Az egyik legfontosabb hormon a tesztsorban a terheléses inzulin, ha cisztád van.

     

    Én inzulinrezisztens voltam, tünetek nélkül (ez a pcos előszobája, keress rá a policisztás ovárium szindrómára a neten).  Amikor babát terveztem, a baba project előtti általános kizsgáláskor derült ki, kizárólag azért, mert a szülészem endokrinológus is egyben. Ha nem így lenne, talán még ma sem jön rá senki. 1 db cisztám is volt, ami az inzulinrezisztencia velejárója, előbb-utóbb. Mivel az eredményeim határértékek voltak, csak életmódváltás kellett. Ennek része a sport is. Létezik egy torna, Aviva torna a neve. Ezzel a tornával fokozni lehet a kismedencei vérbőséget, ami pozitív hatással van a petefészek és a méh működésére. Én ugyan már az Aviva tornára nem jutottam el, de a heti 3X pilates megtette a maga hatását. Mint kiderült, a pilatesben sok olyan elem van, ami hasonló az Aviva tornához és ugyanazt a hatást váltja ki - persze csak akkor, ha a pilates oktató ért is a munkájához, sajnos a nagyrészüknek fogalma sincs a pilateszhez. Ezenkívül, volt egy ismerősöm, aki járt Aviva tornára és mutatott pár elemet, amit minden nap csináltam. Az eredmény az lett, hogy a terápia - diéta, ami nekem kifejezetten tetszett és a sport - kapcsán a ciszta felszívódott (3 hónap alatt!!!!!!!) és a negatív leletek után 1 hónappal már terhes voltam. Most fogok szülni :)

     

    Sajnos, a nőgyógyászok nagyrésze nem vizsgálja a páciensét inzulinrezisztenciára vagy pcos-ra. Mióta babás vagyok, a környezetemben már 2 csajszival is találkoztam, akik évek óta próbálkoztak a babával (egészségesnek voltak kikiáltva), nem jött össze és sose volt egy inzulintesztjük sem. Mindkettőnek ez volt a baja és jelenleg már javában benne vannak az életmódváltásban, bár mindenkettőjüknek elég súlyos volt már az inzulinrezisztencia (nekik gyógyszeres kezelés is kell) és az egyikük pcos diagnózist is kapott. Neki több cisztája volt. De már a jó úton járnak.

     

    Olvass az IR-ről és a PCOS-ról a neten!!!! 

    előzmény:
    prinytoke (1)
    2013-04-22  20:11
  8. 2013. Április 23. 13:3711.
    Ruzsvánszky István, 3.kerület. A Margit kórház oldalán megtalálod a magánrendelője elérhetőségeit. Nagy forma a doki és szakmailag is nagyon nagy tudású.
    előzmény:
    aandii (9)
    2013-04-23  12:44
  9. 2013. Április 23. 13:2410.
    Hamvas Ferenc. Nem tudomhol rendel, de orvostudakozo.hu-n fenn van, nagyon kedves, sokan szeretik. Amúgy én nyíregyházi vagyok,így pestieket nem tudom
    előzmény:
    aandii (9)
    2013-04-23  12:44
  10. 2013. Április 23. 12:449.

    Tudnátok egy jó nőgyógyászt ajánlani Bp-en? (Lehetőleg olyat, akinek a rendelőjében UH is van.) Nekem is petefészekcisztám van évek óta. Rendszeresen fájdalmat okozt, de az én nőgyógyászom nem akarja megműteni, azt mondja ennyi fájdalmat tűrni kell. Nem is főleg a fájdalommal van bajom, hanem azzal, hogy ne legyenek oda nem illő dolgok bennem. Szeretném mással is megnézetni.

    Köszi

    előzmény:
    prinytoke (1)
    2013-04-22  20:11
  11. 2013. Április 22. 23:458.
    Nekem is volt, sőt vagy 10 db méhben található ciszta is. Egyik barátnőm nem engedte, hogy műtsenek....még jó. Elvitt egy természetgyógyászhoz, reikivel, energiával kezelt. Csak annyit mondott, hogy amikor megyünk tegyek a bugyiba betétet. Nem tudtam miért. Majd a kezelés közben megindult és 2 napig ürült belőlem a cucc. Egyeteln alkalomtól. UH leletem van az állapotokról..és 1 hét(!) múlva a nőgyógyász, amikor visszamentem csak ámult, annyit mondva, hogy ugye a Norcolut tud valamit. Persze, be sem vettem egyet sem. NE A MŰTÉT LEGYEN AZ ELSŐ!!!!!!!!! Én ettől fogva hiszek az alternatív gyófgymódokban, és magam is használom őket. 
    előzmény:
    prinytoke (1)
    2013-04-22  20:11
  12. Torolt_felhasznalo_348846
    Torolt_felhasznalo_348846
    2013. Április 22. 20:517.
    Ha leszerződött az OEP-pel,akkot Tb finanszírozott..
    előzmény:
    prinytoke (6)
    2013-04-22  20:32
  13. 2013. Április 22. 20:326.

    KösszentyŰŰŰ,én is így gondoltam:d

     

  14. 2013. Április 22. 20:325.

    Nekem a petefészek cisztáimat a magándokim kórházban műtötte,simán tb-re ment minden,anesztes is, stb. Sztem ezért nem kéne fizetni,max a végén valami kis hálapénzt szoktak adni,mivel ez egy kisműtét.

    de Tb finanszírozott,nem kell fizetned ha kórházban műtenek. 

    előzmény:
    prinytoke (1)
    2013-04-22  20:11
  15. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. Április 22. 20:234.
    És jobbulást
    előzmény:
    prinytoke (1)
    2013-04-22  20:11
  16. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. Április 22. 20:223.

    Én a helyedben konkrétan rákérdeznék a magánorvosnál. Meg kéne neki mondani, hogy a magán vizsgálatokat tudod finanszírozni, de a műtétet nem, és mi a módja ennek. Biztos, hogy volt már dolga ilyennel, azért egy évi 1-2-szeri vizsgálatot más fizetni, mint a műtétet.

     

    A közkórházban meg elvileg műtenek támogatással.

    előzmény:
    prinytoke (1)
    2013-04-22  20:11
  17. 2013. Április 22. 20:212.
    Kérlek szépen, ez ugyanaz az eset, mint mikor szülsz TB-re természetesen, de "hálapénzt" adsz az orvosodnak, mert felkérted, hogy ő vezesse le a szülésedet. Majd az orvosod megmondja hová menj, mikor, s ő fog műteni. TB-re. A többi ugyanaz....
    előzmény:
    prinytoke (1)
    2013-04-22  20:11

Címlap

top