Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mióta vagy munkanélküli?

Negro-cukorka
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:40

Sziasztok!

Remélem jó csatornába írtam a kérdést. Azért ide raktam mert én is családos vagyok, 27 éves nő kislánnyal, férjjel.

El vagyok keseredve, 1,5 éve keresek munkát, két szakmám van, és semmi. Ti mióta kerestek? Van aki már nálam is hosszabb ideje keres?

  1. 2013. május 3. 11:3418.
    Ha privibe küldök neked önéletrajzot, arról is elmondanád, hogy mit kéne javítani? már ha kéne
    előzmény:
    TuttiFruttika (17)
    2013-05-02  11:04
  2. 2013. május 2. 11:0417.

    Én több, mint 13 hónapig voltam munkanélküli, bár nem folyamatosan, egy-két hetet, egy-két hónapot dolgozgattam. (Van is pár topikom...)

     

    Az egyik helyen mikor eljöttem az utolsó napon belenézegettem az önéletrajzokba és megdöbbenten láttam, hogy mennyi szar (már bocsánat) önéletrajz van.

     

    Amikor elkezdtem munkát keresni, rengeteg időt fordítottam arra, hogy összerakjak egy jót és egy ütős referencia levelet. De még így is hónapok teltek el, mire végül összejött egy olyan, amire a végén rámondhattam, hogy jó. Persze ugyanígy azt is megpróbáltam megtervezni, hogy milyen legyek, mit mondjak, mit ne mondjak egy interjún. Szépen lassan az önéletrajzot is, a referencia levelet is napi szinten csiszolgattam, és az interjús ismereteim is szépen fejlődtek.  

     

    Ma már rengeteg fizetős vállalkozás van, ezek hatalmas pénzekért osztogatják a tanácsaikat. Én nem akartam ezért fizetni, hanem megpróbáltam magamtól rájönni a trükkökre. Kicsit időigényes, de nekem volt rá időm.

     

    Most már van munkám, amit szeretek. Pedig nem vagyok már mai csirke. Sőt.

     

     

  3. 2013. május 1. 14:4516.

    2003 óta nincs 8 órás melóm (Dunaújváros), csal alkalmik folyamatosan illetve minden közmunkaprogramra befurakodom.

    Végz.Éretts. Gyorstalpalón ABC-eladó és középfokú szoftverkezelő.

    múlt évben majdnem sikerült elhelyezkedni Paksra, de a projekt az utsó percben le lett fújva, mert a leendő munkáltatóm az államnak dolgoztak volna és az állam mégsem tartott igényt a cég szolgáltatásaira (digitalizálás).

    Beadtam most a Lidl-be a jelentkezést - eladóira...Nem sok reményt fűzök hozzá.

    Ezen a helyzeten már csak egy lottóötös segíthet! 

    előzmény:
    Negro-cukorka (1)
    2013-04-29  20:40
  4. 2013. Április 30. 19:2215.

    Nem neked írtam, tudom, hogy te már leírtad.

    Értem én, hogy nem a sajnálat kell, meg jólesik kibeszélni magatokból, stb., de azért nem mellesleg szerintem nagyon is jól teszi mindenki, aki munkakeresőként téved ide, ha megadja a koordinátáit legalább nagyjából, mert sose lehet tudni, hogy nem pont itt sikerül-e valami jó ötletet kapnia.

    Sok sikert mindenkinek!

    előzmény:
    Negro-cukorka (7)
    2013-04-30  10:19
  5. 2013. Április 30. 13:5214.
    Egyébként gondolkodom sok mindenben, de egyszerűen nincs miből elindulni. Olyan dolgokon is agyalok amihez nincs képesítésem, de meg tudom csinálni és lenne is rá kereslet, de mindig az anyagi rész a visszatartó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441380 (10)
    2013-04-30  11:18
  6. 2013. Április 30. 13:5013.

    Dehogynem!

     2045 augusztusában jár le a háztörlesztőnk, ha előbb nem akkor talán kerül is rá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441380 (10)
    2013-04-30  11:18
  7. 2013. Április 30. 13:1512.
    Tudtommal ahhoz meg kéne egy kis tőke, nekünk meg sajnos az nincs...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441380 (10)
    2013-04-30  11:18
  8. sun
    sun
    2013. Április 30. 11:2111.
    Én 5 hónapja keresek állást, egyébként szociális munkás végzettségem van.
    előzmény:
    Negro-cukorka (1)
    2013-04-29  20:40
  9. Torolt_felhasznalo_441380
    Torolt_felhasznalo_441380
    2013. Április 30. 11:1810.

    Ilyen képesítésekkel a háttérben nem gondolkoztál még azon, hogy önfoglalkoztató legyél? Én tutira arrafelé indulnék, nem várnék tovább másokra, mert nyilvánvalóan haszontalan. Mit gondolsz?

     

    Én is munkanélküli vagyok több éve, és én is ilyesmiben gondolkodom, mert mást nem látok magam előtt. Kétségkívül lutri a dolog, de szerintem nekem már nincs vesztenivalóm. 

    előzmény:
    Zalina (8)
    2013-04-30  10:23
  10. 2013. Április 30. 10:379.

    Én már 7 éve vagyok regisztrált munkanélküli. Sajnos a szakmámban már az egész országban nem lehet elhelyezkedni. Gyerekek után kicsi gyerekekkel nem kellettem sehova-talán sokan ismerik az érzést. Közben persze tanultam és új szakmát szereztem-amivel úgy volt hogy közigazgatásban biztosítanak elhelyezkedést is. (saját költségen, mert munkaügyi kp. nem térítette) Mire a két éves iskolát elvégeztem, akkorra a közigazgatásban létszám stoppot rendeltek el.-sajna protekcióm nincs.

    Közben beteg lettem-ami rendszeres gyógyszereket eredményezett. Próbálkoztam még takarítónak is elhelyezkedni-de minden esetben megbuktam az orvosin, még közmunkára sem engedett az üzemorvos. Mondván, hogy nem vállalják a felelőséget! Leszázalékolási procedúra  következett, amin nem bizonyultam kellően rokkantnak-37%- így maradtam munkanélküli. Segélyt nem kapok, mert közmunkán nem voltam-arra nincs törvény, hogy mi is történik ha valakit orvosilag alkalmatlannak tart az üzemorvos. Mindenesetre a tb. magam után fizetni kell minden hónapban. Én már túl vagyok az elkeseredésen, a reményvesztésen és a dühön is. Művelem itthon a kertet  és amikor tehetem akkor tanulok és újra próbálkozom.

    előzmény:
    Negro-cukorka (1)
    2013-04-29  20:40
  11. 2013. Április 30. 10:238.

    Megyeszékhelyen élek, 30 vagyok és 2009 óta nem dolgozom.

    5 szakmám van, de már nem tudok egyikben sem elhelyezkedni, mert nem végezhetek állómunkát.

    Én ülőmunkát keresek, de az nincs.

    Szakmáim: kertész, eladó, virágkötő, pénztáros, rendezvényszervező, van számítógépkezelői papírom, jogsim és rengeteg szabadidőm, de munkám az nincs.

    Még olyan helyre sem kellek pénztárosnak, ahol azoknak csak kasszázniuk kell ülve. 

    előzmény:
    Negro-cukorka (1)
    2013-04-29  20:40
  12. 2013. Április 30. 10:197.
    Már az előbb leírtam hogy hova, és milyen végzettséggel. Nem sajnálatot kérek, csak kissé megkönnyebbülnék a tudattól, hogy más is az én cipőmbe jár, talán kicsit derűsebben látnám a világot.
    előzmény:
    tamtamtam (6)
    2013-04-30  06:24
  13. 2013. Április 30. 06:246.

    Azon kívül, hogy sajnálunk, így nem tudunk többet tenni. Viszont ha te is leírnád, hogy milyen munkát keresel és hol, esetleg tudna valaki segíteni, sose lehet tudni... 

     

    előzmény:
    Dnanga (5)
    2013-04-30  04:31
  14. 2013. Április 30. 04:315.

    Én "csak" öt hónapot voltam munka nélkül. Elmondhatom, hogy végigjártam a megalázás minden lépcsőfokát. 57 évesen senki nem volt kiváncsi rá hogy mit tudok, mihez értek, milyen gyakorlatom van, csak az lebegett az előtérben hogy mennyi idős vagyok. Mindenhol fiatal, a szó szoros értelmében csitrik interjúztattak. Nem kívánok nekik rosszat, ismert a közmondás, ma nekem, holnap neked.

     

    Végül Januárban elvállaltam egy munkát a régi fizetésem kicsivel több mint a feléért. Most túlórázom havi 45-50 órákat, hogy elfogadható pénzt kapjak. De már ezt sem sokáig, mert a német munkaadó rájött, hogy mennyi mindent enged meg a magyar munkatörvénykönyv, így úgy döntött, hogy majd kiadja a túlórákat szabadnapnak.  hm.

    előzmény:
    Negro-cukorka (1)
    2013-04-29  20:40
  15. 2013. Április 29. 21:574.

    Szia!

    Nem vagy egyedül, nagyon sokan nem találunk munkát.

    Én is több mint egy éve keresek, közben elvállaltam mindent, amit csak lehetett, de bejelentett munkát sehol sem találok.

    43 évesen nem kellek sehová.

    Elvégeztem egy tanfolyamot,  nagyon bízom benne, hogy ezzel találok valamit.

    Tehát Tiszaújvárosiak, ha tudtok valahol egy helyet, vagyon és biztonsági őrnek, írjatok. 

     

     

    előzmény:
    Negro-cukorka (1)
    2013-04-29  20:40
  16. 2013. Április 29. 20:503.
    Szegeden keresek eladói vagy gyermekgondozói állást
    előzmény:
    tamtamtam (2)
    2013-04-29  20:49
  17. 2013. Április 29. 20:492.
    Akkor már inkább írd ide, hogy hol és milyen munkát keresel.
    előzmény:
    Negro-cukorka (1)
    2013-04-29  20:40

Címlap

top