Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korhatár nélkül lehet pályázni a Diplomamentő Programra

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. január 28. 10:19
Módosult a korhatár, és szélesedett a választható nyelvek köre.

Nők Lapja Café: Korhatár nélkül lehet pályázni a Diplomamentő Programra
  1. 2014. január 31. 11:5141.

    Hát párszor már "beszélgettünk" itt, és előszeretettel szoktál velem kötözködni.

    A koromról? -> adatlapomon rajta van, korábbi képemen is látszottt, csak most lecseréltem.

     

    Amit írtam (idézem, szó szerint, ha nem hiszed, pörgesss vissza a 24. hsz-hoz): "...az lesz a diplomámra írva, hogy igazgatászszervező képesítést szereztem. Vagy valami ilyesmi, nem tudom, pontosan hogyan töltik ki az oklevelet mostanság.

    Az utolsó pár szót vagy nem olvastad el, vagy nem tudod értelmezni...

    előzmény:
    tamtamtam (40)
    2014-01-29  09:40
  2. 2014. január 29. 09:4040.
    Nekem aztán mindegy. De megmondanád, honnan kellett volna tudnom, hogy 47 éves vagy? És azt, hogy csak "formailag" nem tudod, hogy hogyan fogják kitölteni? Nem ezt írtad ugyanis.
    előzmény:
    Zsifikati (39)
    2014-01-29  08:09
  3. 2014. január 29. 08:0939.

    Megtennéd, hogy végigolvasod a mondatot és utána reagálsz?

    FORMAILAG nem tudom, hogyan írják meg mostanában az oklevelet, azt tökéletesen tudom, hogy milyen szakon milyen képesítést fogok szerezni.

    47 évesen ne nézz már hüyének!

    előzmény:
    tamtamtam (29)
    2014-01-28  12:50
  4. 2014. január 28. 23:1738.
    Aki felsőoktatásban végzett, az azért végzett, mert elsajátított egy tudást, egy szakmát. Ez nem a nyelvtudáson múlik, mert mi van ha valaki ért a programozáshoz, a pénzügyhöz, a számoláshoz, művészetekhez, de nyelvérzéke például nincsen? Nekem is csak oklevelem van, melyen feltüntették, hogy nyelvvizsga híján az intézmény nem igazolja a szakképzettségemet. Szerintem ez egy nagy vicc. Nem mondom, hogy nem fontos a nyelvtudás, de amit megtanultam, arról igenis adjanak igazolást. Mondjuk az is igaz, hogy ha nem lenne ez a helyzet, akkor még ennyien se tanulnának nyelveket. Cyberbeteg úgylátszik te sok nyelven beszélsz, mert nagyon okosnak tűnsz és te ebben méred valaki tudását.
  5. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2014. január 28. 19:4637.

    Biztos meg leszek kövezve, de a saját és az ismerőseim példájából kiindulva jópár szakon (nemcsak nyelv) eleve felvételi követelménynek tenném meg az idegennyelv-tudást. Csak pislogtunk, mint Rozi a mocin, mikor szemináriumon a tanerők szétdobtak 20 angol vagy német nyelvű cikket, hogy tessenek választani prezentációs témát, nincs magyar nyelvű szakirodalom.

    Én is fél évet csúsztam a diplomával a nyelvvizsga miatt - nekünk kettő kellett hozzá, ettől függetlenül a saját lustaságomnak köszönhettem, mert a célegyenesig tologattam a másodikat.

    Egyébként nem nagyon értem, hogy aki az eddigi nyelvanulási próbálkozásaival kudarcot vallott, miért lesz majd sikeresebb pusztán attól, hogy az állam állja a költségeket, de mindegy. Gyünnek a választások.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-01-28  10:19
  6. 2014. január 28. 19:2936.
    Nem arról beszéltem. Mindegy.
    előzmény:
    kivi39 (31)
    2014-01-28  13:23
  7. 2014. január 28. 18:2535.

     

     

    Igen, ilyen eset is van: felvételi után változtattak a szabályon, s most követelik utólag, hogy amit akkor nem kértek (nyelvvizsga), most tegye meg, ha akarja a diplomát. (Eleve csak olyanokat vettek föl arra a szakra, aki angolul v. németül tudotak, mert nem volt magyar nyelvű tankönyv, csak angolról v. németről tanulhattak...) Akiről szó van, már nem ér rá nyelvvizsgát tenni: dolgozik, gyerekeket nevel, és amúgy is beszél 4-5 nyelven, tehát nem is érdekli, hogy megkapja-e a papírt vagy sem. Elég neki az abszolutórium és a nyelvek ismerete/ tudása... inkább szakmát akar szerezni minden eshetőségre gondolva.

    előzmény:
    paraznabillegeto (11)
    2014-01-28  11:04
  8. 2014. január 28. 15:2134.

    dory28: Aki munka mellett jár egyetemre/főiskolára, annak igazán érdemes ELŐRE elgondolkodni azon, hogy mit is vállal. Szerinted melyik út járhatóbb? Mivel tudom, hogy nyelvvizsgát is le kell tennem majd, és valószínűleg nem fog menni egyszerre a munka, nyelvtanulás és tanulás, először nyelvet tanulok, nyelvvizsgázom, majd beiratkozom a főiskolára/egyetemre és elvégzem.

    Alternatív megoldás: elkezdek nyelvet tanulni, majd miután már tanultam annyit, hogy tudjam, mennyi energia-idő a nyelvvizsgáig, akkor elkezdem az egyetemet, és esetleg menet közben halasztok egy félévet- egy évet (ha van keresztfélév v. kreditrendszer akkor még rugalmasabban megoldható), és úgy szervezem, hogy mire államvizsgára megyek, már meglegyen a nyelvvizsga is.Hiszen, előre lehetett tudni, hogy a diplomához kell nyelvvizsga.

     

    Másik út (sajnos a gyakoribb): beiratkozom a főiskolára/egyetemre, nyelvvizsga nélkül, és a 3-5 év során renszeresen elpanaszolom fűnek-fának, hogy szemétség, hogy nem lesz diplomám nyelvvizsga nélkül, dehát munka és tanulás mellett végképp nem fér bele. Közben titokban reménykedem, hogy valahogy elintézem,vagy, mivel a Micikének és a Zsoltikának sincsen, talán közösen kijárjuk valahogy - netán eltörlik a nyelvvizsga-kötelezettséget. Sose lehet tudni.

     

    Hm?

     

     

     

     

     

     

     

     


     

    előzmény:
    dory28 (21)
    2014-01-28  12:17
  9. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 28. 13:5533.
    Na most már mindent tudunk a kedvenc unokatesódról, most jobb neked?
    előzmény:
    Sushi (30)
    2014-01-28  13:11
  10. 2014. január 28. 13:4832.
    Nem épp kedves Cyberbeteg! NEM kötelező az egyetem elvégzéséhez a nyelvvizsga! Legalábbis nem minden szakterületen! Ugyanis csak magához a diplomához kell, de kijárni egy egyetemet és leállamvizsgázni bármilyen nyelvvizsga nélkül is lehetséges (ismétlem, némelyik szakon)! Úgyhogy te csak ne kritizálj itt senkit,hogy alkalmatlan a nyelvvizsga nélkül az egyetemi diplomára. Mindenkinek lehet bármilyen egyéni oka arra nézve, hogy miért csak "fél diplomája" van.... (És például "zsenikém" az eszedbe se jut, hogy esetleg valaki szeret valamit vagy ért valamihez ezért jár egyetemre, de nyelvérzéke nincs?!)
  11. 2014. január 28. 13:2331.
    Miért kapna mást? Amikor évekkel ezelőtt bevezették, hogy a diploma feltétele a nyelvvizsga, akkor a törvényi rendelkezésben volt egy kitétel: aki 40 éves kora fölött kezdi el az egyetemet vagy a főiskolát, az nyelvvizsga nélkül is megkapja a diplomáját. Tök ugyanolyan diplomát kap. Természetesen nem arról van szó, hogy az angoltanárnak nem kell angolul tudnia, de nagyon sok diploma "működik" nyelvtudás nélkül is. 
    előzmény:
    tamtamtam (29)
    2014-01-28  12:50
  12. 2014. január 28. 13:1130.

    A fiam most 13 eves, amikor született, mar böven jart egyetemre/kepzesre az unokatesom. Tehat böven negyven alatt volt. Tanulni nem tanult, csak azokat a targyakat, amihez kedve volt.

     

    Amikor megvagtak, keresett masik egyetemet, ahol kevesebb pont vagy kredit vagy mittomen mi kellett. Termeszetesen, amikor megvagtak, akkor sem mondta, hogy oke hülye voltam nem tanultam stb - hanem mert szemetek voltak es megvagtak.

     

    Ilyen ember a szememben nem erdemel diplomat.  Se nyelvvizsgaval, se anelkül.

    előzmény:
    Zsifikati (25)
    2014-01-28  12:25
  13. 2014. január 28. 12:5029.

    "az lesz a diplomámra írva, hogy igazgatászszervező képesítést szereztem. Vagy valami ilyesmi, nem tudom, pontosan"

     

    Én a helyedben utánanéznék minél előbb, mert nagyon nem mindegy, hogy nem valami egész mást fogsz-e a kezedbe kapni, mint amire számítasz...

    előzmény:
    Zsifikati (24)
    2014-01-28  12:22
  14. 2014. január 28. 12:4728.
    Nem most kellene finanszíroznod, hanem menet közben kellett volna okosabban felhasználnod az erre rendelkezésedre álló pénzt: nem rengetegszer nyelvvizsgázni rohangálni, hanem előbb stabilizálni a tudásodat. Akkor egyszer is elég lett volna elmenni vizsgázni.
    előzmény:
    t.norika (18)
    2014-01-28  12:05
  15. 2014. január 28. 12:4227.

    "Ha meg valakinek nincs pénze nyelvtanfolyamra, mert idő közben anyagilag ellehetetlenült a helyzete"

     

    Az "idő közben" általános iskolás korától kezdve egészen az egyetemi tanulmányai végéig volt, amikor is annyi év alatt ingyen tanulhatott (volna) nyelvet. Ezt azért tegyük már hozzá, mielőtt erre kezdjük költeni azt a pénzt, amit máshova is tehetnénk.

    előzmény:
    cabron (17)
    2014-01-28  11:58
  16. 2014. január 28. 12:4126.

    Mire gondolsz pontosan? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (22)
    2014-01-28  12:17
  17. 2014. január 28. 12:2525.
    Ha elmúlt 40, mikor elkezdte a sulit, akkor tényleg nem kell a nyelvvizsga a diplomához. A 2013. szeptemberében induló évfolyamok az utolsók, akinél él ez a kedvezmény, később már mindenkinek kelleni fog.
    előzmény:
    Sushi (23)
    2014-01-28  12:20
  18. 2014. január 28. 12:2224.

    Ki mondta, hogy nappalira jár(t)??

    Jó nagy kretén vagy te. Te még magyarul sem tudsz, milyen alapon ítélkezel azok fölött, akik nehezebben tanulnak meg egy idegene nyelvet?

    Nekem sem kell majd nyelvvizsga, és az lesz a diplomámra írva, hogy igazgatászszervező képesítést szereztem. Vagy valami ilyesmi, nem tudom, pontosan hogyan töltik ki az oklevelet mostanság.

    előzmény:
    cyberbeteg (16)
    2014-01-28  11:31
  19. 2014. január 28. 12:2023.

    Nos szerintem ö nem fogja, mert barmennyire is tamogatjak, ö alapjabol lusta. Es mindig masokban keresi a hibat. Hogy öneki miert nem sikerül.

     

    Azert ment ki külföldre, hogy ott majd ö megmutatja, ott fogja összeszedni a penzt, ott fog megtanulni, mert csak ott lehet. Stb nagy duma. 

     

    Kivannam neki, hogy egyszer vegre valamit elerjen.

     

    Egyebkent a nyelvtudas nekem is vesszöparipam, igenis meg kell tanulni/tudni kell idegen nyelvet/nyelveket. 

     

     

    En csak az en unokatesomat emlitettem, hogy öneki meg ez sem jo, mert ö egy lusta dög. Szamara azt a modszert, hogy tölcserrel a fejebe meg nem talaltak fel. 

    előzmény:
    t.norika (18)
    2014-01-28  12:05
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 28. 12:1722.
    (te vagy a nagy én?:-))
    előzmény:
    t.norika (18)
    2014-01-28  12:05
  21. 2014. január 28. 12:1721.
    Elképesztő milyen rosszindulatúak vagytok! Az gondolom eszedbe sem jut kedves cyberbeteg, hogy vannak olyan emberek akik munka mellett jártak főiskolára/egyetemre és az ott töltött éveket önerőből finanszírozták nem pedig állami pénzen tanultak? Nem minden iskolában oktatnak nyelvet, főleg nem levelező képzésen! Középfokú nyelvvizsgát letenni nem kevés idő és főleg pénz: többszázezer forint, ezt nem mindenki tudja előteremteni.
    Tehát nem arról van szó hogy mindenkiből diplomás embert 'csinálnak' /te írod így/ hiszen az államvizsgájuk megvan -azaz már diplomás emberek- csak nyelvvizsgabizonyítvány hiányában nem kapták kézhez...Különbség!
  22. 2014. január 28. 12:1620.
    Elképesztő milyen rosszindulatúak vagytok! Az gondolom eszedbe sem jut kedves cyberbeteg, hogy vannak olyan emberek akik munka mellett jártak főiskolára/egyetemre és az ott töltött éveket önerőből finanszírozták nem pedig állami pénzen tanultak? Nem minden iskolában oktatnak nyelvet, főleg nem levelező képzésen! Középfokú nyelvvizsgát letenni nem kevés idő és főleg pénz: többszázezer forint, ezt nem mindenki tudja előteremteni.
    Tehát nem arról van szó hogy mindenkiből diplomás embert 'csinálnak' /te írod így/ hiszen az államvizsgájuk megvan -azaz már diplomás emberek- csak nyelvvizsgabizonyítvány hiányában nem kapták kézhez...Különbség!
  23. 2014. január 28. 12:1219.
    Ne strapáld magad, felesleges....
    előzmény:
    t.norika (18)
    2014-01-28  12:05
  24. 2014. január 28. 12:0518.
    Sokan itt azt sem tudják, hogy mit beszélnek. Igenis nagyon jó kezdeményezésről van szó! Arról nem beszélve, hogy Én is igénybe fogom venni. Tavaly államvizsgáztam le, középfokú, szóbeli nyelvvizsgám van, de az írásbelim nem sikerült, pedig már rengetegszer próbáltam (rengeteg pénzt, energiát, időt rászánva, általában 2-3 ponttal lemaradva, ja és azt is elárulom, hogy nem azért mert gyógypedalanynak, vagy marhának tartom magam.) Picit gondolkozzatok már el, mielőtt egyből véleményt nyilvánítanátok.
    A másik, hogy mivel nincs diplomám alig találok munkát, mégis valaki akkor elárulná hogy miből finanszírozzam a nyelvtanulást, hogy megszerezzem a nyelvvizsgám amivel majd kiváltom a diplomám?
    Egy szóval ezt egy nagyon jó dolognak tartom, és remélem hogy Sushi 48 éves unokatestvére is megpályázza.

Címlap

top