Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2014. február 21. 21:56174303.

    Helló,

    Ezek az én tapasztalataim: műtét után általában még bódult állapotban van a macska, de 1-2 óra múlva elkezd ébredezni és kábán próbál ide-oda menni. Ilyenkor mindenképpen kell rá vigyázni, hogy nehogy valami baleset történjen, mert nagyon esetlen. Aztán megint visszaalszik, és másnapra általában már jobb állapotban ébred, eszik, stb. Bár biztosan fáj a heg ilyenkor még, azért próbálják ugyanazokat a dolgokat csinálni, mint előtte, például az enyémek ugráltak is le-föl, amit nem kellett volna nekik, de nem hallgatnak az emberre. Szóval szerintem a műtét utáni éjszaka húzós, utána gyorsan gyógyulnak a kis szőrösök. Szorítok Csirkének! :)

     

     

    előzmény:
    Csirkenők (174302)
    2014-02-19  08:43
  2. 2014. február 19. 08:43174302.

    Sziasztok!

     

    Pár napja ivaréretté vált a lány cicám, jövő héten viszem dokihoz műtétre. Kicsit aggódom a műtét utáni napok miatt. Nektek milyen tapasztalataitok vannak/voltak ezzel kapcsolatban?

     

    A mácskámat Csirkének hívják, a lenti linken találhattok róla bejegyzéseket a blogomon. Általában segít kreatívkodni, olyan kis lüke.  

  3. 2013. október 24. 12:51174301.
    Sziasztok! Nekem egy kb. féléves utcáról mentett, nagyon barátságos fiúcicám van, ivartalanítva is lett. A kérdésem a következő: 1,5-2 havonta elutazunk a nagyszülőkhöz hétvégére. Most is eseédes lesz egy ilyen utazás. Nem szeretnénk őt addit egyedül hagyni a lakásban, tehát visszük. Ott egy kertes, emeletes házban leszünk. A kertbe nem fogom kiengedni, de a házban sokkal nagyobb tere lesz, többet tud mozogni. Hogyan oldjam meg, hogy ott ne piszkítson csak az alomba? A tetőtérben és a földszinten is egy-egy alom? Arra gondoltam, hogy először úgy 10 percre bezárom abba ahelyiségbe, ahol az alom lesz, aztán kiengedem, hogy ismerkedjen a hellyel. Van valami javaslatotok ezzel kapcsolatban?
  4. 2013. augusztus 9. 10:54174300.

    Kedves Cicások, remélem tudtok nekem segíteni.

     

    2 éves ivartalanított lánycicám van. 3,5 héttel ezelőtt elkezdett állandóan pisilni járni, aztán már alig jött pár csepp úgyhogy elvittem a dokihoz aki mondta h a cicáknál gyakori alsó húgyúti szindróma áll fent, kapott egy 10-14 napon át ható antibiotikumos szurit. A szuri után 12 nappal megint gyakran járt, megint elvittem dokihoz megint kapott antibios szurit :( és az mondták 2 hétig diétásan csakis kizárólag a Royal Canin Urinary High Delition gyógytápot kaphatja enni, majd ha az elfogyott akkor meg csak a sima Urinary-t hónapokig, ha nem örökre.

    Nekünk 2 hét alatt a 1,5 kg-os kaja fele sem fogyott el, és a cica láthatóan jól van, nem is fogyott le drasztikusan. Most nem tudom még ezt adjam-e neki tovább, vagy más kaját? 

     

    A ti cicátoknak volt már ilyen baja? El tud ez múlni rendesen?Tényleg létezik, hogy csak és kizárólag az ilyen problémára való Urinary száraztápot kaphatja a cica élete végéig,és SEMMI mást? Ilyen van?

    Tapasztalatokat szeretnék olvasni, mert elkeserít ha arra gondolok hogy ez a csodaszép kistündér nem ehet csak és kizárólag 1 féle ételt mostantól... Köszönöm.

  5. 2013. augusztus 6. 12:05174299.

    Mindenképpen állatorvostól kérnék tanácsot /errefelé van természetgyógyász is/, ill. az állatpatikában ha foglalkoznak golyócskákkal, akkor talán segíthetnek.

    Legújabb Simon's Cat - nyaralós

    előzmény:
    necica (174298)
    2013-07-02  07:41
  6. 2013. július 2. 07:41174298.
    sziasztok!természetes gyógymódot ismertek gyulladáscsökkentésre,nyákoldásra idült hörghurutban szenved a cicám 2 éve..nagyon hálás lennék minden tanácsért üdv
    előzmény:
    Antalbaba (174297)
    2013-04-12  21:35
  7. 2013. Április 12. 21:35174297.
  8. 2013. február 7. 19:15174296.
    előzmény:
    Bella230 (174295)
    2013-02-07  19:07
  9. 2013. február 7. 19:07174295.
    Szia..Csak azt szeretném kérdezni hogy milyen macskát tartani a lakásban mert én nagyon szeretnék!. Bár anyukám szerint nem jó mert rengeteg betegséget hordoznak..?! Te észre vettél vlamit a cicádon? 
  10. 2013. január 16. 10:38174294.
    Nagyon jó! Köszi, hogy gondoltál ránk. BÚÉK Mindenkinek!
    előzmény:
    Antalbaba (174292)
    2012-12-27  15:20
  11. 2012. december 28. 18:16174293.

    Kicsit off, de ajánlom: friss és ropogós, minden, ami cica :) http://www.facebook.com/pages/Cicauralom/508231069211211

  12. 2012. december 27. 15:20174292.
    VIDEÓ az Ünnepekre
  13. 2012. december 13. 19:29174291.

     CICABIZTOS KERÍTÉS!!!!

     

    A kerítésünk zárt, teli.

    A tetején tud csak kimenni a cica, ami ugye neki nem akadály.

    Ezért a tetjén kihúztunk villanypásztort.

    a villanypásztor csak akkor működik cicák esetében, ha nem csak áramzsinórt húzunk ki, mert nem fogja rövidre zárni az áramot, mivel ugye ő nerm áll a földön már ilyenkor, mint a ló vagy a kutya.

    Ezért neki fönt ki kell húzni áramot ism eg földet is.

     

    Mi 2 áramot és két földet húztunk ki. Ebből egy áramhoz és egy földhöz kell hozzá érnie minimum, hogy megrázza őt és visszaforduljon.

    Kicsit elemeltük fakockáákkal a kerítéstől, hogy biztos hozzá érjen a hasához  ha mászik.

     

    A fakocka azért is jó, mert a mi kerítésünk ugyan fából volt, da ha valakinek fém kerítése van, akkor az is vezetné az áramot, ezért ha fakockákkal van elemelve a kerítéstől akkor nem ér hozzá a fémhez.

     

    Hozzá teszem a cicáinkat sose rázta meg az áram, mert érezték, hogy az van benne, és el sem indultak a kerítés teteje felé.

     

    Villanypásztort a Remény utcában Zuglóban lehet venni, meg hozzá a madzagot és ezeket a műanyag tartókat is.

     

    Arra kell figelni, hogy pl. nekünk ha fújt a szél akkor a fűzfa ágait neki fújta, és akkor pattogott a pásztor, ezért ott levágtam azokat a hosszú gallyakat. Meg ne nőjje be a szomszédból átnyúló futó, mert akkor is kattogni fog, és ez elviszi az erősségét.

     

    Egyébkétónt nem erős, én lefejeltem párszor, kellemtlen, olyan mint mikor elektrosztatikusan fel vagy töltődve otthon és kinyitod a vízcsapot és megcsíp.

     

    Arra is ügyelni kell, hogy ne legyen olyan a kertben, hogy mondjuk felemgy a cica a fára és onna ugrik át a kerítésen kikerülve a pásztort.

     

    Vagy a kerítés meleltt van egy szerszámos láűda, és arra felugorva ki tudja kerülni a pásztort . . . . nagyon rafkósak.  :-)

     

    Csatolok fotókat, ha valakit érdekel írjon, és elküldöm a részleteket.

     

     

     

     

    előzmény:
    Czicza (174290)
    2012-12-13  19:19
  14. 2012. december 13. 19:19174290.

    CICABIZTOS KERÍTÉS!!!!!!!!!!!!!

     

     

     

  15. 2012. december 13. 19:17174289.

     

    ÓLFŰTÉS KUTYÁKNAK, CICÁKNAK, HA VALAKIT ÉRDEKEL RÉSZLETESEBBEN, AKKOR SZÓLJON MERT ELKÜLDÖM E-MAILBEN!!!!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    Czicza (174288)
    2012-12-13  19:14
  16. 2012. december 13. 19:14174288.

    Fűtőkábelt itt lehet venni:

     

    www.futokabel.hu

    www.elektromosfutotestek.hu

     




     

    előzmény:
    Czicza (174287)
    2012-12-13  19:13
  17. 2012. december 13. 19:13174287.

    ÓLFŰTÉS

     

    Az ól legyne jól szigetelt, hővédő függöny az ajtón, faluhelyen szőnyegdarab felszögelve.

    Vágjunk az ól aljának méreténél kisebb OSb lapot, amit majd be is tudunk tenni az ólba.

    Az OSB-t rendesen járólapozzuk le.

    Azán tegyünk rá egy sor ragasztót amiket padlófűtésekhez is használnak, aztán bele a fűtőszálat és ra az újabb sor járólapot.

    Tehát a rétegek:

    osb

    járólapragasztó

    járólap

    járólapragasztó, benne a fűtőszállal

    járólap.

     

    A mi ólunk 60x40 cm-es, és annyi fűtőszál fért bele, hogy 100 wattot ad le.

    Nem lehet sűrűbben tekerni, mert 5 cm-nek kell lennie a fűtőszálak között.

    Ha -20 fok van kint akkor is van az ólban +10 fok.

     

    Mondjuk a mi ólunk jól szigetelt, és van hővédő függöny az ajtón.

    Nagyobb lalapterületű ólba több fűtőszálat lehet beletekerni és nagyobb teljesítménye lesz.

     

    Megy thermosztát nélkül is, akkor direktbe van bekötve, csak  az áramzsinórt el kell tüntetni, nehogy elrágja a cica vagy a kutya mert ez 220-al működik, és megrázza az áram.

     

  18. 2012. december 13. 19:06174286.

    Ha valaki ólfűtést akar cicáknak, kutyáknak, szóljon, és elküldöm, mert hosszú a leírás és nem engedi bemásolni.

    Csatolok fotókat.

    előzmény:
    Czicza (174285)
    2012-12-13  19:02
  19. 2012. december 13. 19:02174285.

    ÓLFŰTÉS KUTYÁKNAK CICÁKNAK

  20. 2012. december 13. 17:43174284.

     

    Lehet, hogy van vlaami a lakásban, illatosító, vagy bármi más zsag, amitől ezt csinálja.

    pl. lehet, hogy domestossal mosol fel mostanában.

    Az enyémek a domestos szagra rendesen támadnak, ugyanis a macskapisihez hasonlít a szaga, és úgy veszi mintha idegen macska járt volna arra felé.

     

    Ha nem tudod kitalálni, akkor vegyél neki valami ilyen konnektorba dugós párologtatót, persze nem valami Tescosat, hanem amit álaltorvos ad, és nyugtatólag hat az ivaros cicákra. Persze a tied ivartlaanított, de a viselekdése mégis az ivarosokhoz hasonló . . 

     

    Ha nem segít, akkor vidd el dokihoz, a III. kerületben a Család utcát ajánlom, Varga Józsit.

    előzmény:
    ari.mariann (174281)
    2012-10-08  09:36
  21. 2012. december 13. 15:42174283.
    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Két és fél éves cicánk van, nagyon szeretjük, a gond az, hogy hiába fésülgetem két naponta, nagyon hullik a szőre. Ő nem igazán házi cica, kicsit hosszabb a szőre, szürke-fehér szinezetű, nagyon szép cica. Nézegettem a netet, vhol azt ajánlották hogy vajat és mézet azonos mennyiségben keverjek össze és napi 1 mokkáskanálnyit adjak neki. Nem tudom miért ilyen, mikor kicsi volt - 6 hetes korától van nálunk - nem hullott ennyire a szőre, ivartalanítva van. Ha vki tud vmi jó ötletet hogy milyen vitamint adjak neki szívesen venném. Köszi.
  22. 2012. december 1. 22:11174282.

    Sziasztok Cicások!

     

    Egyedi kézzel készített cicabútorok/kiegészítők a szőrmókoknak karácsonyra! Megrendelésre és saját elképzelés alapján is elkészíthető bármi.

     

     Megtekintés: http://micicica.blogspot.com

    Érdeklődés, kapcsolatfelvétel: molnarmelinda84@gmail.com 

     

    Szeretettel várom az érdeklődéseket 

    Melinda 

  23. 2012. október 8. 09:36174281.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni!

    Problémám a következő:

    9éves lány cicusom, aki ivartalanítva van 8és fél éve, újabban azzal "szórakozik", hogy mintha fiú cica lenne felfelé jelöl, és sajnos nem az alomba / amit rendszeresen takarítok, tehát tiszta/ felmászik bútorokra, konyhapultra ablakra felpisil, és ha betenyomom a fejét, mert rögtön észreveszem, akkor sem reagál, és másnap újra csinálja.

    Hétvégén kifigyeltem a kerítésre "pucsított" és szó szerint felfelé spriccelt.

    Van még 2 másik cicám is azok is ivartalanítva vannak, lányok, és ők nem a benti almot használják, de egyébként 2 alom van a lakásban, sőt az említett cicusom is kijár, ha kedve van!

    Szerintetek mi lehet a probléma? Vigyem el dokihoz?

    Ha valaki tapasztallt ilyet, kérem ossza meg velem hátha van egy jó ötlete.

    Köszönök előre is minden segítséget, !

    Üdv:Mariann

  24. 2012. szeptember 4. 17:25174280.
1 2 3 4 5

Címlap

top